Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

Üzerinizde ailenize kayıtlı ne kadar varlık varsa göstermelisiniz. Biz ev araba ve banka dokumanı göstermiştik. Evin tapu fotokopisi sarı zarfın içinde vardı.

• @arnblt Merhaba sizin mülakat geçen sene idi. Bu sene olanlar da bir sorun var gibi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nothing-Man geçen sene 2019 olanlar girdi 2 yıl öncesi oluyor.

• ⭐⭐⭐

@ayse, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Selamlar,

Vize mulakatimiz gerceklesti. Maalesef bizim de bankadaki miktar yeterli bulunmadi. 😕

3 kisilik bir aileyiz. Bankada 10k dolar + araba + ev vs gosterdik. Bankadaki miktar az olsa da gosterdigimiz ek mali kaynaklardan dolayi bir sorun olmayacagini dusunuyorduk. Sonucta KCC bize gonderdigi maillerde vizeniz onaylanmadan hicbir seyinizi satmayin diyordu.

Herneyse.. Siyahi beyefendi ile ingilizce olarak mulakat gerceklesti. Sarisin bayan da yaninda oturuyordu ve devamli olarak konusuyorlardi. Esim asil talihli ona yapacagi is ile ilgili sorular sordu. Nereye gidecegimizi sordu. Houston dedi esim. Konusma sirasi hic bana gelmeden kizim ve benim parmak izimizi bile okutmadan bankadaki miktarin az oldugunu ve sponsor bulmamiz gerektigini soyledi ve bize isaretledigi kagidi verdi. Mulakati bitiriyordu bu sekilde. Esim ek mali kaynaklarimizin oldugunu ve vize onaylanmadan hicbir seyi satmamamiz yazildigi icin bankadaki miktarin su anda az oldugunu soyledi. Ek mali kaynak belgelerimiz ellerinde idi, soyle bir tekrar bakti belgelere. Arabanizi vs satacaginizdan emin olamayiz dedi. Bankada nakit paranin olmasi gerektigini soyledi. O sirada ben sordum eger arabayi vs satar ve bankaya koyarsak bu yeterli olur mu dedim. Evet dedi. Peki ortalama ne kadar gostermemiz gerekiyor dedim. Net konusmadi. Verdigi kagidi okumamiz gerektigini soylediler, sorularimizi kisa cevaplarla gecistirdiler. Verdigi kagitta sponsor gostermemiz gerektigi yaziyor, bankada daha fazla para gosterin filan yazmiyor zaten. Bana ne is yapiyorsun vs hicbir soru sormadilar.Benim parmak izimi almadiniz bile dedim. Haa evet haklisiniz dedi. Sonra kizimizin da parmak izi ornegini esimden aldilar. Siz siz olun eger unuturlar ise uyarin yoksa parmak izi vermek icin tekrar Ankara ya gelmek zorunda kalirsiniz.

Ben yazilimciyim bana hic bir soru sormadilar. Egitimli modern insanlariz. Hani baska nedenler arayanlar icin yazayim dedim. Amerikaya gittigimizde devlete yuk olmayacagimiz gun gibi ortada bir suru ek mali kaynagimiz var. Sadece bankada istedikleri kadar nakit bulundurmadigimiz icin bunlar.. neyse yorum yapmasam daha iyi 🙂

Donduk geldik. Hikaye boyle maalesef..

Buradan vize durumunu kontrol ettigimizde Need Info yaziyor ve 20 gun icinde bizden geri donus beklediklerini yaziyor. Bu bilgiyi bize mulakat sirasinda soylemediler mesela. 😕

Buradan duruma ise bakamiyoruz. invalid case number diyor. Sebebini bilen var mi?

Öncelikle çok üzüldüm, geçmiş olsun.
    Ceach stade ocak ayından sonra çalışmaya başlıyor. Şuan sadece konsolosluğun sitesinden kontrol sağlayabilirsiniz.
    Sizlerden ricam konsolosluğun kontrol sayfasında cnn numaranızı gizliyerek, yazılan bilgileri buraya kopyalarmısınız.
    20 gün içinde istemeleri gerçekten çok ilginç.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

kaçarı koçarı yok şimdiye kadar herkes geçmiş mülakatlara bakıpta gittiler. Evrim tayanç yok 2k para vardı ev - araba teminatları gösterdik diye söylediler. Fakat daha sonra giden herkes orada ücretsiz ne kadar sağlık obamacare yada eyalet sigortaları varsa onlara saldırdılar. Çekilişten önce haberler yapıldı biz artık beleşe yaşayacak insanları istemiyoruz diye hala neden bu şekilde mülakata gidliyor. Türk mantığı bir şey olmaz diye gidiliyor. Ama oluyor işte onlar Türk mantığı gibi düşünmüyorlar. Tek kişi 4k 2 kişi ise 7k en az parayı yok sayacak ki sağlık poliçesi için ondan sonra üstüne ALLAH ne verdiyse nakit para koyacaksın. Şimdilik durum bunu gösteriyor.

• ⭐⭐

Evet bu seneki mülakatlarda ciddi sıkıntı var. Bu acaba tüm ülkelerde yaşanıyormu yoksa sadece biz ve birkaç ülkeye has bir durum mu bilmiyorum. Muhtemelen sponsor istenenlerde bile ek para bulmakla sorun giderilecektir diye düşünüyorum. Bizim dönemde sıra gelecekmi diye stresten mahvolduk sıra gelince mülakata giderken hiç heyecan yoktu. 3 kişilik aile için 25 k diyorlardı herhalde şimdi en az 40 mı bulmak lazım acaba.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arnblt paranın tek kişi için 4k 2 kişi için 7k gibisini unut sağlık sigortası için gerisini üstüne koy işte o kadar para göstermen gerekiyor.

• ⭐⭐

Aslında pasaport yerine bu koşulu baştan net bir şekilde koysalardı başvuran sayısı ciddi azalırdı

• ⭐⭐

@arnblt, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Evet bu seneki mülakatlarda ciddi sıkıntı var. Bu acaba tüm ülkelerde yaşanıyormu yoksa sadece biz ve birkaç ülkeye has bir durum mu bilmiyorum. Muhtemelen sponsor istenenlerde bile ek para bulmakla sorun giderilecektir diye düşünüyorum. Bizim dönemde sıra gelecekmi diye stresten mahvolduk sıra gelince mülakata giderken hiç heyecan yoktu. 3 kişilik aile için 25 k diyorlardı herhalde şimdi en az 40 mı bulmak lazım acaba.

peki usa da yaşayan biri olarak istenen para afaki mi yoksa ucu ucuna yeni başlayan insana yeter cinsinden mi (gider gitmez günlük işlerle uğraşılacağı düşünülünce)

• ⭐⭐

Benim iki ayda gördüğüm şu.
    Ev, araba, depozito gibi başlangıç masrafları ciddi boyutlarda.
    Aradığınız işi bulabilmeniz 6 ayı bulabilir. Ama herhangi bir işte çalışırım diyorsanız bu nispeten daha kolay. Hatta çok kolay.Ama sağlık sigortası gerçekten ciddi bir kalem. İşiniz yoksa aylık 1000 usd vermek ciddi masraf. Biz 1+1 bir ev tuttuk ve iki ay boyunca ortalama aylık 3000 usd harcadık. Ama başlangıç masrafımız yaklaşık 20 k idi. Sağlık sigortası yok.

• ⭐⭐⭐

@arnblt
    Evet, haklısınız bu yıl süreç çok daha farklı işliyor gibi. Fakat istedikleri miktarlar Türkiye de hiç de kolay kolay kazanılacak miktarlar değil. Bu duruma kalanların hepsi genç siyahi arkadaş ile görüşme sonucunda bu cevabı aldı. Umarım tek kişi özelindedir ve işi öğrenince bu durum ortadan kalkar 🙂
    Şuan takip edebildiğimiz 3 ve ya 4 ülke. Onlarda böyle bir durum bulunmuyor. Sadece fotoğraftan dolayı direk red alanlar oldu Özbekistan’da sanırım.

• @arnblt abi eyalet virginia sanırım totalde 20 k mı harcadınız 2 ayda ?

• ⭐⭐

12500 araba + 3500 ev depozito + 2500 mobilyalar + 6000 2 aylık giderler

• ⭐⭐

Benim ciddi olarak düşüncem şu;
    Bu mali kaynak yüzünden beklemede kalan arkadaşlara sürecin sonunda vizelerini vereceklerdir.

• inşallah insanlar burada kendini çok yıpratıyor, çabalıyor.Belirsiz süreçte heyecan içinde bekliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arnblt bu kadar emin konuşma bence ümit bağlarlar sonra sana ekşirler.

• ⭐⭐

İnşaallah diyelim o zaman ama inancım yinede bu şekilde

• @tugbafurkan Tebrikler hayırlı olsun yeni yaşantınız

• @arnblt sigorta masrafı nedir ilk ayak basınca? Siz nasıl hallettiniz?

• @ayvalik10 Ozaman şöylemi düşünülmeli Forumun tafsiyesi bildiğimiz gibi asıl talihli 15000 k +her aile ferdi için 5000 k önerilen Şimdi bunlara ilaveten sigorta eklenirse herbir kişi için 3500 k daha mı düşünülmeli sorun olmaması açısından

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

52

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |