DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Mrfirat, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@dmrtkn %22 zam geldi yine herşeye pasaport harçlarınada bekar olsam yapacağımı biliyorumda çocuk var işte küçük bekarken bu günleri göremedik gc çıksa 5-10 sene dönmeyi düşünmüyorum

Ben bekarım bir tavsiye verde, ben yapayım.

• @Concorde özelden cevap verdim 🙂

• Gerçekten merak ettiğim için soruyorum, daha doğrusu anlamak için, 5 yıl 10 yıl sonra veya çocuk 10 yaşına gelince dönme planı neden yapılır? Hani emeklilikte dönerim deseniz anlarım da bu sürelerin bir sebebi var mı?

• @aysegul dönme derken izine gelme anlamında 🙂

• @aysegul çocuk için gitmiyorsan dönersin.asıl çocukların eğitimi için 10 yaş sonrası daha önemli herkesin tercihi farklı

• ⭐⭐

@aysegul ben gidersem orada da kendi yağımda kavrulursam dönmem diye düşünüyorum tatile gelebilirsem o ayrı 🙂

• ⭐⭐

benim oğlum 9 yaşında gidersem 10 olur dönemem :))

• @dmrtkn Tabi ki öyle ama benim sözünü ettiğim kesim göç etmeyi kafasına koyanlar. Bir kişi bunu istiyorsa pasaport çıkartmanın bir yolunuda bulacaktır diye düşünüyorum. Ayrıca ülkeye baktığınızda o askeri ücretin altında çalışanların elinde bile en son model telefon var. Demek istediğim bu bir tercih. Bir şeyi gerçekten istiyorsanız onu almanın bir yolunu elbet buluyorsunuz. Tabi ki bunlar sadece benim gözlem ve düşüncelerim. Hepimize bol şanslar.

• @Famel işte asgari ücretlinin elinde neden son model telefon var demek yerine bu telefon amerikada veyahut avrupada çeyrek asgari ücretken bu ülkede neden 7 asgari ücret diye sorgulamaya başladığımız an bu ülke kalkınmaya başlıyacaktır. Gariban insanımızın bir telefon merakı var herkes ister V8 motoru fulleyip kamp için biyerlere gitmek napsın insanlar telefonla sosyalleşme çalışıyolar ondan zevk alıyorlar

• @Mrfirat hee ok 👍🏻

• ⭐⭐⭐

@Mrfirat, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Famel işte asgari ücretlinin elinde neden son model telefon var demek yerine bu telefon amerikada veyahut avrupada çeyrek asgari ücretken bu ülkede neden 7 asgari ücret diye sorgulamaya başladığımız an bu ülke kalkınmaya başlıyacaktır. Gariban insanımızın bir telefon merakı var herkes ister V8 motoru fulleyip kamp için biyerlere gitmek napsın insanlar telefonla sosyalleşme çalışıyolar ondan zevk alıyorlar

sorgulayanlar sorguladıkları ile kalıyor maalesef. 2 bin lira gibi komik bir ücrete insanlara mecbur bırakıp sözüm ona mesai ile 2500 gibi rakama getirip güzel gösteriyorlar. mevcut sistem bizleri öyle bir noktaya getirmişki düşünme konuşma tartışma sadece yap ve uygula mantığına mahkum etmiş ve her şey ben bilirim ben ne dersem o olur mantığında olanlarında bizi yönetmesi ayrı bir vahim durum. 2000 lira asgari ücret alıp 5 bin tl lik telefon olup sırf sende var bende neden yok bak param olmasada arkamda kapı gibi kredi kartım var çektiririm 12 ay taksit gerekirse aç kalır ama o telefonuda alırım mantığında olanlar azımsanmayacak kadar çok ALLAH doğrultsun onları. ben yaklaşık 2 senedir televizyon izlemiyorum nedenmi çünkü her kanalda çok bilmiş bilen her programda ekonomist , avukat ,harekat uzmanı , analist , borsacı , vs tipler mantar gibi türedi. düşününki geri dönüşüm avukatı olan bir kişi her konuda çok bilmiş ve az önceki yazdığım sıfat yani meslekleri üstlenmiş. ne yazsak ne söylesek boş. üretimin olmadığı yerde tüketim , adaletin olmadığı yerde adaletsizlik , hukukun olmadığı yerde guguk olmuşsa geçmiş olsun hepimize. Üstünlerin hukuku değil Hukukun Üstünlüğü olduğu gün demokrasinin yandaşcılık yalamalık olmadığı gün parti tutmanın futbol takımı gibi değiştirilmediği hak hukuk özgürlük eğitim insan haklarının alanında güzel reformlar yapıldığı zaman bu millet amerikaya sadece turist gibi gider eğlenir gelir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@asilelif, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@crazycells Hep tahminler yürütüp duruyoruz bu sene kaç kişinin başvurduğunu görebileceğimiz bir yer yok mu? Geçen seneyle kıyaslama yapsak.

yok maalesef, henuz aciklanmadi.

• ⭐⭐

@crazycells in ilk amerika yıllarını merak ediyorum belki bir yere yazmıştır da ben görmemişimdir 🙂 yani tahminimce finansçı yanlış da olabilir

• ⭐⭐

@Famel askeri ücretlinin elinde son model telefon var diyorsunuz ama her android telefonu da lütfen son model zannetmeyin üstüne üstlük cağın gereği olarak zaten tuşlu telefon pek ihtiyaçları karşılamıyor en ucuz telefon zaten 1500 tl ne yapsın bu insanlar?

• Bu ileti silindi!

• İnsan(lar) kendi için gidiyorsa da niye dönme üzerine plan yapsın bunu çok anlayamıyorum (hadi emeklilikte dönebilirim veya ev araba yazlik vs alacak kadar para biriktirir dönerim gibi planları anlarım da), çocuk var yok bu açıdan önemli değil ki, (ki çoğumuzun çocuklarımızın eğitimleri gitmek isteyişimizde tek veya en önemli etken, o ayrı) gittiğimiz yerde kendimiz de mutlu olmaya niye bakmayalım, yani sadece çocuk için veya sadece çok para kazanmak için katlanılan bir çile olarak bakılırsa zaten dramatik bir gurbet olgusuyla başbaşa kalınır ve kısa sürede dönülür de. Veya dönülmese de hep çocukları için kendini feda etmiş cefakar ebeveyn kalıbı içinde zoraki mutsuzluklar.. Neyse nereden geldim buraya ben unuttum, kafa bi milyon olunca..😜

• @aysegul ayşegül hanım siz yanlış anladınız sanırım.Arkadaşlar 5-10 yıl veya bir kaç yıl tatil için dahi dönmeyeceklerinden bahsetmiş sanırım,

• @aysegul pardon ya sonra birumutda yazmış sorry

• @asilelif Kimse kimseyi inciltmek veya yargılamak için burada yazmıyordur.(en azından ben öyle umuyorum)Fakat ülkemizde gösteriş merakı maalesef var, asgari ücretlinin de elinde ciddi ciddi son model telefonlar var.Ben şahsen 10-20 kişi görmüş ve laf da söylemişimdir çalıştığım yerde, yoksa android telefondan da pahalı ucuz telefondan da anlarım yadırgamam. (ben Mİ kullanıcısıyım)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

140

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.4k

| | | |