Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @aliarmgn 3 kez red almis biri olarak yorum yapmam gerekirse, eger statude ve basvuru sartlarinda hicbir degisiklik yoksa buyuk ihtimal red alacaktir. En azindan benim oyle olmustu. Ne zaman buyuk degisiklik oldu basvuru sartlarimda ozaman cok kolay almistim en son B1/B2 basvurumda

• Ablam 8 yıllık memur ben 214(b) maddesi yazıyor verilen kağıtta ve 2 çocuğu ikisi de yanında 10 ve 5 yaşlarında eniştem 1 ay önce gitti yüksek lisans sonrası biraz kalıp dilini geliştirmek anacıyla

@crazycells (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

@aliarmgn (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

Merhaba, bugün ablam vize için görüşmeye girdi ne yazık ki olumsuz sonuçlandı.Sebebini anlayamadık zira ablam memur.Söylediğine göre görüşmeyi yaptığı kadın herkese Ret vermiş ona kadar. Bu kadın daha önce benim bir arkadaşıma da ret vermişti j1 için.Tekrar başvuracak sizden tavsiyelerinizi bekliyorum bu durum için .
    Eniştem şu an Amerika'da bunun bir etkisi olabilir mi?
    Vize görüşmesine tekrar grince aynı kişiye denk gelince sanırım bir başkasına yönlendiriliyorsunuz sanırım,daha önce böyle bir durumla karşılaşan oldu mu?

gecmis olsun. Ablaniza verilen red kagidinda neden olarak "214(b)" mi yaziyor acaba?

Evet dediginiz gibi onumuzdeki birkac ay icinde basvuru yaparsaniz, ayni konsolos dosyanizi incelemeyecek. Ama genelde durumunuzda hicbir degisiklik yoksa ayni karari veriyorlar.

Ablaniz kac yillik memur? Esi sanirim ABD'de, peki cocugu var mi? Varsa hangi ulkedeler?

• Nasıl büyük bir değişiklikten bahsediyorsunuz? Ablam gerçek manada turistik amaçlı gidecekti 🙂
    @freeworld (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

@aliarmgn 3 kez red almis biri olarak yorum yapmam gerekirse, eger statude ve basvuru sartlarinda hicbir degisiklik yoksa buyuk ihtimal red alacaktir. En azindan benim oyle olmustu. Ne zaman buyuk degisiklik oldu basvuru sartlarimda ozaman cok kolay almistim en son B1/B2 basvurumda

• @aliarmgn
    B1/B2 vizesine ilk 3 basvurumda bekar biri olarak kendimce gezi plani yaptim ve bu amacla gitmeyi istedim. Ayrica baska ulkelere ziyaretim olmamisti. 3 basvuruda da cok kaba davranislarla red aldim. Hatta konsolosluga sikayet maili atmisligim bile vardir. Kimi kime sikayet etmissem artik 🙂

Son basvurumda ise artik evli ve cocuklu bir babaydim. 5 avrupa ulkesi gezmis biriydim. Ziyaret amacim ise sirketin ABD subesi kotu performans gosterdigi icin destek verme amaci ile gitmekti ve ABD'deki sirket tarafindan imzali bu amaci belirten mektup ile basvurumu yaptim. Tabiki sonuc hemen vizeyi onayladilar.

Yani buyuk degisiklikten bahsim buydu.

• Anladım ablamın daha önce Hollanda ya gitmişliği var fakat eski pasaportu çalındı. Yen'i pasaportunda hiç yurt dışı Yok 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Ablam 8 yıllık memur ben 214(b) maddesi yazıyor verilen kağıtta ve 2 çocuğu ikisi de yanında 10 ve 5 yaşlarında eniştem 1 ay önce gitti yüksek lisans sonrası biraz kalıp dilini geliştirmek anacıyla

@crazycells (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

Merhaba, bugün ablam vize için görüşmeye girdi ne yazık ki olumsuz sonuçlandı.Sebebini anlayamadık zira ablam memur.Söylediğine göre görüşmeyi yaptığı kadın herkese Ret vermiş ona kadar. Bu kadın daha önce benim bir arkadaşıma da ret vermişti j1 için.Tekrar başvuracak sizden tavsiyelerinizi bekliyorum bu durum için .
    Vize görüşmesine tekrar grince aynı kişiye denk gelince sanırım bir başkasına yönlendiriliyorsunuz sanırım,daha önce böyle bir durumla karşılaşan oldu mu?

gecmis olsun. Ablaniza verilen red kagidinda neden olarak "214(b)" mi yaziyor acaba?

Evet dediginiz gibi onumuzdeki birkac ay icinde basvuru yaparsaniz, ayni konsolos dosyanizi incelemeyecek. Ama genelde durumunuzda hicbir degisiklik yoksa ayni karari veriyorlar.

Ablaniz kac yillik memur? Esi sanirim ABD'de, peki cocugu var mi? Varsa hangi ulkedeler?

o durumda ablanizin Turkiye'ye geri donecegine ikna olmamislar demektir. Ablaniz Turkiye'ye donecegini, Turkiye ile baglantilarinin guclu oldugunu gosterebilmeli.

Cocuklarinin okul durumu, memuriyet, baska ulkelere giris cikis yapip Turkiye'ye geri donmesi, Turkiye'de bulunan gayrimenkuller... Bunlarin tamamini gosterebilmek sansini arttirir.

• O işi nasıl yapıcak bundan emin değişim açıkcası... evin tapusunu götürmüştü yanında, hesapta 30k para 2 dk sürmemiş zaten...

Ablam 8 yıllık memur ben 214(b) maddesi yazıyor verilen kağıtta ve 2 çocuğu ikisi de yanında 10 ve 5 yaşlarında eniştem 1 ay önce gitti yüksek lisans sonrası biraz kalıp dilini geliştirmek anacıyla

o durumda ablanizin Turkiye'ye geri donecegine ikna olmamislar demektir. Ablaniz Turkiye'ye donecegini, Turkiye ile baglantilarinin guclu oldugunu gosterebilmeli.

Cocuklarinin okul durumu, memuriyet, baska ulkelere giris cikis yapip Turkiye'ye geri donmesi, Turkiye'de bulunan gayrimenkuller... Bunlarin tamamini gosterebilmek sansini arttirir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

B1/B2 vizesini Ankara ve İstanbul’daki vize bölümlerinden alabilmek icin http://www.usvisa-info.com/ adresinde bulunan yönlendirmeleri takip etmeniz gerekmektedir. Websitesinden randevu almak için takip edilmesi gereken aşamalar aşağıda listelenmiştir:

1. DS-160 formunu tamamlayınız.
    2. www.usvisa-info.com adresine giriniz
    3. Sağ üst köşede bulunan Hesap Oluştur’a tıklayınız. Başvuru sahibinin pasaport numarasını, doğum tarihini ve uyruğunu girerek bir hesap oluşturunuz.
    4. Vize bilgilerini inceleyip seyahat amacınıza göre bir vize türü seçiniz.
    5. Başvuru sahibinin kimlik bilgilerini giriniz.
    6. Pasaportun teslim edileceği PTT şubesini seçiniz.
    7. MRV (vize başvuru ücreti) ödeme yöntemini seçiniz.
    8. Randevu tarih ve saatini seçiniz.
    9. Randevu tarih ve saatini onaylayınız.
    10. Lütfen randevunuza gelmeden önce vize mülakatınız için yanınızda getirmeniz gereken belgeleri inceleyiniz.

Eğer internet erişiminiz yoksa vize başvuru formunuzu (DS-160) doldurduktan sonra aşağıdaki telefon numaralarını kullanarak işlemlerinizi telefon üzerinden yapmanız mümkündür.

Turkiye’den: +90 (850) 390-2884
    A.B.D’den: +1 (703) 520-2490

kaynak

Ayrica, usvisa info sitesindeki bilgilere gore:

ABD Vize başvurusunda gerekli adımlar

Birleşik Devletler’e gitmek için Vize başvurusu yapmanız gerekiyorsa, süreç aşağıdaki adımları içerir:

1. Birleşik Devletler’e gitmek için gerekli Vize türünü belirleyiniz. Vize türleriyle ilgili bilgiler https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/visa-information-resources/all-visa-categories.html adresinde bulunmaktadır..
    2. Online vize başvuru formu DS-160’ı doldurunuz. DS-160, ABD Devleti online formudur ve sadece https://ceac.state.gov/CEAC adresinde doldurulabilir. Bu web sitesindeki hizmetlerden yararlanabilmek için her başvuru sahibinin bu formu doldurması gerekmektedir.
    3. Konsolosluk Bölümünden bir randevu almak için aşağıdaki başvuru adımlarını gerçekleştirmek üzere bu web sitesine geri dönünüz:
    • Kullanıcı hesabı oluşturunuz
    • Vize başvurusunda bulunan her başvuru sahibi için DS-160 onay numarasını giriniz
    • Kurye belge iade sürecini tamamlayınız
    • Göçmen Olmayan Vize (MRV) başvuru ücretini ödeyiniz.
    • Konsolosluk randevunuzu alınız.
    1. Konsolosluk randevunuza katılınız.
    2. Mülakatınızdan sonra, lütfen konsolosluğun verdiği talimatları uygulayın ya da vize durumu ve teslimat bilgisi için bu web sitesini kontrol edin.

Not: Belirli bir yaş grubundan olan ya da daha önce alınan bir ABD vizesini yenileyen başvuru sahipleri, bir Konsolosluk mülakatına katılmadan vize başvurusu yapma hakkına sahip olabilir. “Mülakatsız Vize” programına uygunluk, başvuru sahibi bu siteden bir randevu tarihi alma sürecinden geçerken belirlenecektir. Belirleme, eleme kriterlerine verilen cevaplara göre gerçekleştirilecektir.

“Mülakatsız Vize” programı hakkında ayrıntılı bilgi için lütfen https://tr.usembassy.gov/visas/nonimmigrant-visas/ adresini ziyaret edin.

• Arkadaşlar selam,

Bir sorum olacak, ben daha önce F1 vizesi reddi aldım ve şimdi turist olarak gitmek istiyorum..Ama gerçekten kısa bir süre kalıp döneceğim.
    Aşağıda https://ais.usvisa-info.com/tr-tr/niv/information/niv sitesinden bir açıklama var.
    " ilk vize başvurusundan sonra şartların nasıl değiştiğine dair bilgileri sağlaması gerekmektedir" şeklinde bir ibare var.Burada benim F1 reddi adığımı ve ondan sonra ne değiştiğini falan mı yazmam gerekiyor ds-160 formuna ? Bilgisi olan var mı?

Açıklamanın tamamı aşağıdaki gibi;
    Red belgesi 214(b) olarak işaretliyse, bu genellikle başvuru sahibinin, ABD göçmen yasaları uyarınca başvuru esnasında vize almaya uygun bulunmadığını açıklar. Başvuru sahibinin tekrar vizeye başvurmayı tercih etmesi halinde, yeni bir başvuruda bulunması, tekrardan vize ücretini ödemesi, yeni bir vize görüşmesi için randevu alması ve ilk vize başvurusundan sonra şartların nasıl değiştiğine dair bilgileri sağlaması gerekmektedir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@trader (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

Arkadaşlar selam,

Bir sorum olacak, ben daha önce F1 vizesi reddi aldım ve şimdi turist olarak gitmek istiyorum..Ama gerçekten kısa bir süre kalıp döneceğim.
    Aşağıda https://ais.usvisa-info.com/tr-tr/niv/information/niv sitesinden bir açıklama var.
    " ilk vize başvurusundan sonra şartların nasıl değiştiğine dair bilgileri sağlaması gerekmektedir" şeklinde bir ibare var.Burada benim F1 reddi adığımı ve ondan sonra ne değiştiğini falan mı yazmam gerekiyor ds-160 formuna ? Bilgisi olan var mı?

Açıklamanın tamamı aşağıdaki gibi;
    Red belgesi 214(b) olarak işaretliyse, bu genellikle başvuru sahibinin, ABD göçmen yasaları uyarınca başvuru esnasında vize almaya uygun bulunmadığını açıklar. Başvuru sahibinin tekrar vizeye başvurmayı tercih etmesi halinde, yeni bir başvuruda bulunması, tekrardan vize ücretini ödemesi, yeni bir vize görüşmesi için randevu alması ve ilk vize başvurusundan sonra şartların nasıl değiştiğine dair bilgileri sağlaması gerekmektedir.

Ne zaman red aldiniz?

hem evet hem hayir, o durum sizin ayni vize turune ard arda basvurmaniz halinde olur. Misal su an B1/B2 vizesine basvurunuzu yaptiniz diyelim ve red oldu, eger 2 ay sonra bir daha ayni vizeye basvuru yaparsaniz durumunuz nasil degisti, neden bir daha basvuru yaptiniz vs. gibi sorularin cevabini mulakat sirasinda vermeniz gerekiyor.

F1 vizesi basvurusundan sonra B1/B2 vizesi yaptiginiz icin tam olarak durumunuzun nasil degistigini aciklamaniza gerek yok, ama eger kisa bir zaman once basvuru yaptiysaniz o durumda dikkat cekecektir bu ve neden kisa sureli ziyaret ediyorsunuz veya Turkiye'ye sizi baglayan nedenler neler, bunlari iyice aciklamaniz gerekecek.

• Ali kardeşim selam,

Geçen yaz red almıştım, şimdi ufak bir işim var aslında o yüzden turist vizesi ile gitmek istiyorum.
    ds-160 da "have you ever been refused a u.s. visa ...." diye bir soru var ya, orada mecburen yes demek durumundayım sanırım ve explain bölümüne de bir açıklama yapmam gerekiyor sanırım ?

• @trader 2 veya 3 ret sonrasi son B1/B2 basvurumda oraya evet diyerek neden reddeddigini dusundugumu ve simdi nelerin degistigini yazmistim ve vizeyi almistim ( Son basvuruda evli oldugumu, birkac yurt disi ziyaretimi vs)

• @FreeWoRLD öncelikle cevap için teşekkürler.Bende zaten o kısıma evet diyerek gerekli açıklamayı yapmayı düşünüyorum, her ne kadar reddi F1 vizesinden alsam bile yalan veya eksik beyanda bulunmamak lazım diye düşünüyorum.
    Zaten dediğim gibi 1-2 haftalık bir ziyaret olacak benimde, burada eşimi ve çocuğumu bırakacağım.Bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@trader (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

Ali kardeşim selam,

Geçen yaz red almıştım, şimdi ufak bir işim var aslında o yüzden turist vizesi ile gitmek istiyorum.
    ds-160 da "have you ever been refused a u.s. visa ...." diye bir soru var ya, orada mecburen yes demek durumundayım sanırım ve explain bölümüne de bir açıklama yapmam gerekiyor sanırım ?

dogrudur, oraya evet deyip aciklama yapin. Basvurunuz reddedildiginde size bilgilendirici bir belge vermis olmalari lazim. Orada neden reddedildiginiz yaziyor olmali. Ayrica sayin FreeWoRLD'un dedigi gibi neden su an vizeyi almaniz gerektigini dusunuyorsaniz onlari da ekleyin.

• Selamlar. Green card sahibi kisilerin ebeveyn ya da kardeslerinin turist vizesi basvurusunda bulunurken red alma potansiyellerinin yuksek oldugunu okudum birkac yerde. Ustune gecenlerde ABD ‘de yasayan bir arkadasimin kardesinin (kocasi ve cocuklari ile beraber) turist vize basvurusu olumsuz sonuclaninca baya baya iskillenmeye basladim bu konuda 🙂

Yarin bir gun green card ile ABD ‘ye yerlestigimizde anne-babamiz vize almakta gucluk cekerler mi ? Bu yonde tecrubeleri olan arkadaslar var midir ?

Not: Ebeyenlerim daha once yurtdisina hic cikis yapmadilar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@filth_grinder (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

Selamlar. Green card sahibi kisilerin ebeveyn ya da kardeslerinin turist vizesi basvurusunda bulunurken red alma potansiyellerinin yuksek oldugunu okudum birkac yerde. Ustune gecenlerde ABD ‘de yasayan bir arkadasimin kardesinin (kocasi ve cocuklari ile beraber) turist vize basvurusu olumsuz sonuclaninca baya baya iskillenmeye basladim bu konuda 🙂

Yarin bir gun green card ile ABD ‘ye yerlestigimizde anne-babamiz vize almakta gucluk cekerler mi ? Bu yonde tecrubeleri olan arkadaslar var midir ?

Not: Ebeyenlerim daha once yurtdisina hic cikis yapmadilar.

dogrudur. Turist vizesini alabilmek icin ulkeye geri donus yapacagini gosterebilmek gerekiyor. Bu durum hem kardes, hem anne-baba, hem de diger akraba ve tanidiklar icin gecerli.

Bir tanidiklarinin ya da yakinlarinin ABD'de yasiyor olmasi, turist vizesi almaya yeterli degil. Eger anne ve babanizi ya da kardesinizi Turkiye'ye baglayan nedenler zayifsa, gocmenlik istegi ihtimalinden dolayi vizesi reddedilebilir. Ozellikle onlar icin bir gocmen vize basvurusu yapmissaniz, bu istek kesin oldugundan basvurunun red edilme ihtimali cok yuksek olur. Mumkun oldugunca fazla nedenle konsolosu ikna edebilmeniz gerekiyor.

Misal uzun bir suredir egitime devam ediyor olmak (universite 1. sinif ogrencisinin basvurusu ile, universite 3. sinif ogrencisinin basvurusu farkli degerlendirilir; ayrica not ortalamasi iyi ise, geri donup mezun olacagini daha cok dusunurler), Turkiye'de uzun bir suredir calisiyor olmak, Turkiye'de iyi bir maddi birikime sahip olmak vs. gibi nedenler konsolosun gozunde olumlu bir intiba birakacaktir.

• Arkadaşlar B1/B2 Turist Vizesi için;

• Pasaportumda 4 Avrupa ülkesi(2 kere Schengen Vizesi), Rusya ve Arabistan çalışma vizeleri mevcut
    • Hesapta 25.000 TL gösterebilirim
    • Üniversite mezunuyum

Şuan çalışmıyorum. Şubat-Mart 2019 gibi vize başvurusu yapacağım ozamana kadar 7-8 Ay çalışmış olmam yeterli mi vize alabilmem için?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@likable Vize ihtimali görüşleriniz? içinde söyledi:

Arkadaşlar B1/B2 Turist Vizesi için;

• Pasaportumda 4 Avrupa ülkesi(2 kere Schengen Vizesi), Rusya ve Arabistan çalışma vizeleri mevcut
    • Üniversite mezunuyum

Şuan çalışmıyorum. Şubat-Mart 2019 gibi vize başvurusu yapacağım ozamana kadar 7-8 Ay çalışmış olmam yeterli mi vize alabilmem için?

7-8 ay ile iyi bir durumda olursunuz, mumkunse uzun sureli kalmayacak sekilde ve cok planli bir gezi planiyla basvurmaya calisin.

• Mesela daha önce Schengen vizesi için 13 gün yazdım otel ve uçak rezervasyonunu 13 gün üzerine yaptım 2 kere aldım.

12 gün desem B1 için uygun mudur sayın @crazycells ? Yani küsüratlı rakamlar 11-12-13 gün gibi vs yada 7-8 gün gibi?

@crazycells Vize ihtimali görüşleriniz? içinde söyledi:

• Üniversite mezunuyum

7-8 ay ile iyi bir durumda olursunuz, mumkunse uzun sureli kalmayacak sekilde ve cok planli bir gezi planiyla basvurmaya calisin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Mesela daha önce Schengen vizesi için 13 gün yazdım otel ve uçak rezervasyonunu 13 gün üzerine yaptım 2 kere aldım.

12 gün desem B1 için uygun mudur sayın @crazycells ? Yani küsüratlı rakamlar 11-12-13 gün gibi vs yada 7-8 gün gibi?

@crazycells Vize ihtimali görüşleriniz? içinde söyledi:

• Üniversite mezunuyum

Aynen oyle sayin @likable , uzun sure derken, 3-4 aylik planlardan bahsediyordum. 12-13 gun iyidir 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |