Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells çok teşekkür ederim

• @crazycells merhaba, benim joint sponsorum i864 formunu dolduruyor suanda, kendisi dis hekimi, isyerinden sozlesme kopyasini aldi ve 2 yillik tax dokumlerini 3 yillik alamadi cunku 2 yil once basladi calismaya oncesinde ogrenciydi. Kendisi i 864 formunu doldururken soru 23a’da “have you filled a federal tax income for each of the three most recent tax years“ mi yoksa 23b’ mi isaretlemeli ve asagidaki kutulardan sadece gecmis 2 yila ait tax returnlarini yazmali? Desteginiz icin cok cok tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cinnamon, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@crazycells merhaba, benim joint sponsorum i864 formunu dolduruyor suanda, kendisi dis hekimi, isyerinden sozlesme kopyasini aldi ve 2 yillik tax dokumlerini 3 yillik alamadi cunku 2 yil once basladi calismaya oncesinde ogrenciydi. Kendisi i 864 formunu doldururken soru 23a’da “have you filled a federal tax income for each of the three most recent tax years“ mi yoksa 23b’ mi isaretlemeli ve asagidaki kutulardan sadece gecmis 2 yila ait tax returnlarini yazmali? Desteginiz icin cok cok tesekkurler

Ogrenciyken vergi bildirimi yapmadi mi? Ya da yapmasina gerek mi yoktu? Ona gore cevap vermemiz lazim...

Screen Shot 2019-09-19 at 4.36.32 PM.png

• @crazycells ogrenciyken kendisinin yapmadigini annesinin yaptigini soyluyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cinnamon, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@crazycells ogrenciyken kendisinin yapmadigini annesinin yaptigini soyluyor.

olsun, annesi yaparken onu da eklemistir. Bu durumda soyle yapin...

23a Yes , 23b bos kalsin, 24a ve 24b'yi bilgilerle doldurun...

• @crazycells cok tesekkurler

• part5 household size.jpg

1-Merhaba arkadaşlar, benim eşim bana sponsor olacak, eşim bu I-864 ü doldururken, Part 5 de item 1 de beni ekledi,
    kendide item 2 de olacak,
    item 3 te ki soru için 1 yazmasına gerek var mı?

Diğer bir sorumda,
    2-Eşim tax return yaparken beni joint olarak yapmış, benim ismim 1040 yazılı, bu yüzden 1040 ve w2'sunu da sisteme eklemek gerekiyor, sanırım sadece 1040 yeterli olmuyor. doğru bir bilgimidir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@1702em, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

part5 household size.jpg

1-Merhaba arkadaşlar, benim eşim bana sponsor olacak, eşim bu I-864 ü doldururken, Part 5 de item 1 de beni ekledi,
    kendide item 2 de olacak,
    item 3 te ki soru için 1 yazmasına gerek var mı?

Diğer bir sorumda,
    2-Eşim tax return yaparken beni joint olarak yapmış, benim ismim 1040 yazılı, bu yüzden 1040 ve w2'sunu da sisteme eklemek gerekiyor, sanırım sadece 1040 yeterli olmuyor. doğru bir bilgimidir?

"any other" dedigi icin sizi sadece 3'e yazacak.

Sorunuzu tam anlayamadim, W2 olmadan mi yeterli olmuyor anlaminda sordunuz? Tam olarak ne icin yeterli olmuyor?

• @crazycells
    beni sadece 3'e yazarsa "persons not sponsored in this affidavit: " kısmına giriyor, ama eşim bana sponsor olacak.

• diğer soruda ise, joint olarak tax return yaptığı için hem 1040 ve hemde w2 olması mı gerekli? gelir kanıtı olarak sunmak için.
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@1702em, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@crazycells
    beni sadece 3'e yazarsa "persons not sponsored in this affidavit: " kısmına giriyor, ama eşim bana sponsor olacak.

• diğer soruda ise, joint olarak tax return yaptığı için hem 1040 ve hemde w2 olması mı gerekli? gelir kanıtı olarak sunmak için.

Evet, dogru, su an fotoda gorunen sekilde kalacak... 1. ve 2. kutucuklar 1 olacak sadece. Evet, kendi gelirlerini W2 veya aldigi diger 1099 belgeleriyle gosterebilir.

• @crazycells Merhaba Ali Bey, joint sponsor ile ilgili bir sorum olacaktı. Evli ve eşi de çalışan bir birey başkasına joint sponsor olurken bakmakla yükümlü olduğu kişiye kendi çalışan eşi de dahil oluyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@redur47, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@crazycells Merhaba Ali Bey, joint sponsor ile ilgili bir sorum olacaktı. Evli ve eşi de çalışan bir birey başkasına joint sponsor olurken bakmakla yükümlü olduğu kişiye kendi çalışan eşi de dahil oluyor mu?

Eger esi ve kendisi beraber tum mal varliklariyla sponsor olacaksa o durumda kendisi I-864, esi de I-864A formunu dolduracak.

• @crazycells sadece kendisi sponsor olacak ancak eşiyle birlikte vergi bildirimi yapıyor. Bu durumda eşinide bakmakla yükümlü kişi olarak eklemesi gerekiyor mu? Yani hem kendisi hem eşi hem beni mi eklemesi gerekiyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@redur47, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@crazycells sadece kendisi sponsor olacak ancak eşiyle birlikte vergi bildirimi yapıyor. Bu durumda eşinide bakmakla yükümlü kişi olarak eklemesi gerekiyor mu? Yani hem kendisi hem eşi hem beni mi eklemesi gerekiyor?

Eger vergi formlarinda "dependent" olarak gosteriyorsa evet, hem sizi hem de esinizi sayacak; eger formlarda gostermiyorsa o durumda esini eklemeye gerek yok.

• @crazycells yanıtınız için teşekkür ederim son olarak sponsorun green card kopyası, W2 formu ve 1040 formu yeterlimidir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells yanıtınız için teşekkür ederim son olarak sponsorun green card kopyası, W2 formu ve 1040 formu yeterlimidir?

ilk iletilerde gerekli belgeler yaziyor, o belgelerden var olanlari goturmeniz yeterli olur diye dusunuyorum.

• Sayın @crazycells merhaba. Biz I 864 formunu doldururken Part 5 te takıldık. 6 ve 7 ye tam olarak kaç yazacağız bilemedik. Şöyleki kendisi bekar tek yaşıyor. Bizimle birlikte diğer kardeşine ve ailesineda wellcome Letter geldi. Onlarda başlıyor işlemlere. Henüz hiçbirimiz süreç bitmediğinden resmen sorumluluğun da değiz. Buna rağmen topluca biz başvuranların sayısını mı yaza ağız. Şimdiden yeşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Zeyno, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Sayın @crazycells merhaba. Biz I 864 formunu doldururken Part 5 te takıldık. 6 ve 7 ye tam olarak kaç yazacağız bilemedik. Şöyleki kendisi bekar tek yaşıyor. Bizimle birlikte diğer kardeşine ve ailesineda wellcome Letter geldi. Onlarda başlıyor işlemlere. Henüz hiçbirimiz süreç bitmediğinden resmen sorumluluğun da değiz. Buna rağmen topluca biz başvuranların sayısını mı yaza ağız. Şimdiden yeşekkürler

Sorularin screen shot'ini atin isterseniz, su an icin soruyu cevaplamak icin formu bulup ilgili yeri incelemem lazim, fakat sorulari buraya aktarirsaniz, daha sonra konuyu okuyanlar icin de daha anlamli olur, ayrica baska bilenler de katkida bulunmus olur.

• Screenshot_20191016-181010.jpg Tekrar selamlar . I 864 formunun Part 5 kısmını tam olarak anlamadık. Anladığım kadarı ile.
    *1 nolu kutucuğa doldurduğum uz formda kaç kişi eklemişsek(asıl başvuran +aile bireyleri) o rakamı yazıyoruz

• 2 nolu kutucuğa sponsor için 1
    • 3 nolu kutucuğa sponsorumuz bekar olduğu için 0
      *4 nolu kutucuğa sponsorumuz un çocuğu olmadığı için 0
      *5 nolu kutucuğa bakmaktan sorumlu olduğu kişiler varsa
      *6 nolu kısımdan emin değiliz çünkü farklı bir durum var bizde. Bizimle birlikte diğer kardeşede welcome Letter geldi onlarda bizde işlemleri henüz yapmaya çalıyoruz.yani vize almış değiliz.sorumluluğu altına yasal olarak girmiş değiliz. Buna rağmen 6 nolu kutucuğa sponsor olacağı diğer kardeşi ve onun ailesinde ki birey sayısını mı yazacağız. Ve ya ne yazmalıyım?
      *eğer öyle ise diğer kardeşin bir çocuğu ABD doğumlu olduğu için zaten ABD vatandaşı. Onuda eklemeli miyiz? (çocuklar 18 yaş altı)
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Zeyno, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Tekrar selamlar . I 864 formunun Part 5 kısmını tam olarak anlamadık. Anladığım kadarı ile.
    *1 nolu kutucuğa doldurduğum uz formda kaç kişi eklemişsek(asıl başvuran +aile bireyleri) o rakamı yazıyoruz

• 2 nolu kutucuğa sponsor için 1
    • 3 nolu kutucuğa sponsorumuz bekar olduğu için 0
      *4 nolu kutucuğa sponsorumuz un çocuğu olmadığı için 0
      *5 nolu kutucuğa bakmaktan sorumlu olduğu kişiler varsa
      *6 nolu kısımdan emin değiliz çünkü farklı bir durum var bizde. Bizimle birlikte diğer kardeşede welcome Letter geldi onlarda bizde işlemleri henüz yapmaya çalıyoruz.yani vize almış değiliz.sorumluluğu altına yasal olarak girmiş değiliz. Buna rağmen 6 nolu kutucuğa sponsor olacağı diğer kardeşi ve onun ailesinde ki birey sayısını mı yazacağız. Ve ya ne yazmalıyım?
      *eğer öyle ise diğer kardeşin bir çocuğu ABD doğumlu olduğu için zaten ABD vatandaşı. Onuda eklemeli miyiz? (çocuklar 18 yaş altı)

1 nolu kutuya sponsor olunan kisi sayisini yazin.

evet 2 nolu kutu 1 olacak, digerleri 0. Eger bahsettiginiz kardese henuz sponsor olmadiysa o durumda su an saymasina gerek yok, eger sponsor olduysa ve bu formu doldurduysa o durumda yazmalisiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

141

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |