Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bekarım, mutluyum. 🙂

• @omerelci, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@optimistic, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Oktay-İbiş, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

şahsen bana çıkarsa gc ilk etapta ben önden gidicem ailemide 5ay içinde getirmeyi planlıyorum en azından ssn numarası ehliyet ve mesleğimle alakalı sertifika işlerini ve yerleşim işini halletmiş olurum diye düşünüyorum bu şekilde düşünenler varmı acaba ?

Hocam bende sizin gibi düşünüyorum önce kendim gidip her şeyi yoluna koyduktan sonra ailemi getirmeyi planlıyorum ilk başlangıçtaki masrafları en aza indirgemek için sonuçta 4 kişilik bir aileyiz.

Yalnız değilsiniz bizde aynı kurumda 3 arkadaşız üçümüzde aynı düşünüyoruz biz de 4 er ve 5 er kişilik aileleriz.

Evet hocam eğer lotonun çıkması durumunda bizim gibi ailesi4-5 kişiden oluşan kişiler heleki aynı eyalete gidiyorsa bir arada bu 4-5 aylık süreci en iyi şekilde atlatabilir diye düşünüyorum.

• @dmrtkn, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@ayvalik10 evet doğru ama bildiğim kadarıyla ungan ve konsolosluk parasını zaten hepimiz için ilk başta verecez diye biliyorum

ben de öyle biliyorum erken gitmenin tek avantajı uçak bileti artı oraya gidilirse ilk başta bir ev ve diğer kişisel ihtiyaçların (araba vb) 2-3 ay da olsa tek kişi ile sınırlanması olacaktır.
    Bence daha da önemlisi bir düzeni oturtana kadar çocukların düzenini bozmamak bence.

• Burda gerçekten bana çıkacak diye hisseden varmı ? Şahsen bana kesin çıkacak diye hissediyorum nedense

• @omerelci @Oktay-İbiş
    Merhabalar,
    Ben de olur da lottery'i kazanırsam eşimi ve 2 kızımı bırakıp ilk önce işleri yoluna koyma adına önden kendim gitme konusunu düşünüyordum. Bununla alakalı bir başlık açacaktım madem konusu açıldı @crazycells 'e sormakta zarar yok sanırım.

Gitmeye hak kazandıktan 6 ay - 1 sene içerisinde ailemiz yanımızda olmazsa gelecekleri zaman havalimanında problem çıkar mı ? Ya da şöyle sorayım; bununla ilgili bir prosedür varsa nedir ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dmrtkn bunları tek seferde vermek var birde x2 olarak vermek var

• @dmrtkn, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Burda gerçekten bana çıkacak diye hisseden varmı ? Şahsen bana kesin çıkacak diye hissediyorum nedense

İlk başvurumda hiç hissiyat yoktu.

Bu sefer kesin çıkacağını hissediyorum. İkinci başvurum.

Success yazısını gördüğüm anda tamamdır gidiyorum dedim.

• @dmrtkn ilk başvurduğum sene kesin çıkar demiştim, o sene çok hayal kırıklığına uğradım.
    Gerçi ben bu konularda pek bir şanssızım. Örnek olacak olursa devlet memuruyum, benden 6 ay önce ve benimle birlikte başlayan bütün arkadaşlara 3 lük kadro verdiler ve yeşil pasaport aldılar 1 ay önce bir tek bana vermediler. Gidip normal pasaport alacağım artık 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Ekşi sözlük'teki green card başlığını okuyanlar var mı bu sene? Bilgisizlik almış başını gitmiş, inanamazsınız! Mayıs'ta çekilişi kazanınca direkt green card alacağını düşünenler, pasaportu olmayıp internetten bulduğu rastgele bir pasaport numarası ile başvuru yapıp sorun olmayacağını zannedenler... Mülakattan hiçbir şekilde geçemeyeceklerini bilsek de, böylelerinin de çekilişe katılıp, bize çıkma oranını düşürdüğünü bilmek can sıkıyor.

• @Passion, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Ekşi sözlük'teki green card başlığını okuyanlar var mı bu sene? Bilgisizlik almış başını gitmiş, inanamazsınız! Mayıs'ta çekilişi kazanınca direkt green card alacağını düşünenler, pasaportu olmayıp internetten bulduğu rastgele bir pasaport numarası ile başvuru yapıp sorun olmayacağını zannedenler... Mülakattan hiçbir şekilde geçemeyeceklerini bilsek de, böylelerinin de çekilişe katılıp, bize çıkma oranını düşürdüğünü bilmek can sıkıyor.

Yazar olduğum halde artık orda pek yazmıyorum.

Sürekli X mesleğinin Y den çok alması, Beymen'de A liraya satılan B gibi başlıklar açılıyor.

Eski kalitesi yok.

Green Card başlığını da sinir olmamak adına okumadım. 🙂

• @Passion sakın bir daha okumayın bence. ben hiç bi şekilde okumuyorum. facebookdaki garip garip sayfalardaki yorumları hele hiç okumayın. İnsanın okudukça sadece 'yazıklar olsun' diyesi geliyor..

• @Final-Approach ben bana değilde eşime çıkacak diye hissediyorum doğrusu

• @ayvalik10 çok teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dmrtkn eşin tüm işlemleri yapacak bilgisi var dimi eğer o yapmam derse sende gidemezsin ondan sana çıksın

• @Passion ben açıkçası şunu düşünmüyor değilim adam formu doldurdu pasaport bilgilerini salladı o adamda çekilişe katılmak mi ? Yada önceden bakıp onları elicekler mi

• @ayvalik10 bilgisi var kardeşim hatta benden daha çok var bilgili çok şükür

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dmrtkn bizde bunubekliyorduk pasaport numara kontrolü gibi ama olmadı

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@travelleth ds 260 16 yalından itibaren tüm ikametleri yazmanı istiyorlar

Resmi olmasa da mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dmrtkn harbide çok şanslısın kıskandık

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

134

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.5k

| | | |