Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@AgeGuns, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@AgeGuns, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Final-Approach Bu green cardı ilk çıkaran cumhuriyetçi parti idi , ronald regan sanırım , acaba neden böyle tamamıyla bir kura sistemini seçtiler bende merak ediyorum , trump ilk zamanlar bu sistemi kaldırıcaz komple dedi ancak kendi partisinden bile itirazlar gelmeye başladı sonra puanlama yetiricez dedi , 3 yıldır başkan ama tek yapttırdığı pasaport şartı getirmek oldu , bush döneminde bile puanlama sistemi getirmediler , acaba ne düşüyorlar, eminim vardır bir bildikleri , komşuları kanada bile en tecrübeli okumuş ingilizcesi iyi birleyleri seçerken bunlar rast gele seçiyolar , eminim arka planda bizim bilmediğimiz birşey vardır

Papa Bush olacak o... Cunku ABD'deki Asian-African-Mexican sayisi asiri derecede artiyordu ama beyaz Amerikalilar cocuk sahibi olmuyordu, nufus icindeki oranlari yavas yavas dusmeye basladi 🙂 O zamanlar Amerikan Dream populer oldugundan Avrupa'dan gelecek beyaz Avrupalilarin ABD'ye gelisini kolaylastirmak istediler. Ama artik Amerikan Dream, Avrupa icin bir dream olmaktan cikti... Yasanin amacinin aksine, 3. dunya ulkelerinden insanlar gelmeye basladi ABD'ye ve bu durum Cumhuriyetcileri rahatsiz etmeye basladi... O nedenle Cumhuriyetciler, bu yasayi geciren kisiler, ama ayni zamanda simdi kaldirilmasini da isteyen kisiler...

Yani DV lottery'nin asil cikma amaci "cesitlilik" degil, irkcilik 🙂

Fakat Cumhuriyetci partinin eskiye gore gocmenleri daha az kucakladigi fikrine katiliyorum 🙂

Hocam haklısınız ancak ;

İsteseler katılan ülke sayısını düşerebilirler , meksika ve kanada bu sene katılamıyor önceki senede katılamadılar , 3.dünya ülkelerini engellemeleri çok kolay değil mi ? Neden yapmıyolar ,cumhuriyetçileri rahatsız etmeye başladı diyorsunuz ancak , bush 8 sene yönetti ülkeyi istese kaldırdı yani çoğunluk onda değil miydi ? Yada onu geçtim şuan trump neden bunu yapamıyor ,anladım temsilciler çoğunlu onda değil ancak dolaylı yoldanda olsa bu sistemi kaldırır yada çok daha zorlaştırr , ancak 3 yıldır tek yaptığı pasaport şartı getirmek oldu , bence kameralara oynuyor , alttan alttan istiyolar aslında yasal göçmeni çünkü vergi kapısı sonuçta

Hayir, hukuksal anlamda nasil bir zemine oturtacaksiniz ulke secimini? Ayrimcilik oldugu icin anayasaya aykiri bulunur ve itiraz edilir kanimca o durumda (buyuk ihtimalle de iptal edilir)

Baskanin "savas ilan etme" yetkisi var ama kanun cikarma yetkisi yok. Bu cekilisin kaldirilmasinin yolu, gocmenlik kanunlarini degistirmek... Bu haberin 2-3 yilda bir hortlamasinin nedeni zaten bu cabalar (yasa tasarilari) zaten... Fakat karariniz hem Senato'da, hem de Meclis'te onaylanmali ki, yeni kanun teklifi olarak baskanin onune gitsin...

Gocmenlik konusunda Cumhuriyetciler ve Demokratlar cok farkli dusundugu icin anlasmalari cok zor oluyor, fakat anlastiklari ilk anda cekilisin kaldirilacagini soyleyebiliriz 🙂 cekilis iki tarafin da cok umrunda degil, sadece iki taraf anlasip yasalari degistiremedigi icin orada kaliyor.

bir de pasaport sartinin ne Trump ile ne de Cumhuriyetci parti ile bir alakasi yok. PAsaport sarti bence elektronik cekilis veya elektronik belge gonderimi kararindan bile cok daha onemli ve yerinde bir karar tum surec icin. Bu karari cekilis kotuye kullanilmasin diye getirdiler, insanlarin isini zorlastirmak icin degil.

• @Final-Approach Ahhh MAVNİ... Beni kalbimden vurdunuz... O program iptal edildi ayrıca programa katılan birçok askerede vatandaşlık verilmedi. Bir sürü haber sitesindede bu durumu anlatan haberler yayınlandı.. Kaçırdık o bileti...

• Okyanusa kıyısı olan eyaletler Demokrat, iç kesimler Cumhuriyetçi. Bana bu tablo Türkiye'yi hatırlatıyor. 🙂

• @Final-Approach, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Denize kıyısı olan eyaletler Demokrat, iç kesimler Cumhuriyetçi. Bana bu tablo Türkiye'yi hatırlatıyor. 🙂

Ahaha bunu birtek ben düşünüyorum zannediyordum yanlız değilmişim😃

• 10 yıllık pasaportlar geldi eşim ve kendi adıma yarın sabahın erken saatlerinde ilk başvuruyu hayırlısıyla yapacagiz. bir gün burada Amerika'ya şu gün uçuyorum paylaşımı yapmak dileğiyle herkes e bol şans diliyorum.

• ⭐⭐⭐

@evrennce hangisini önerirsiniz oradan başvuralım. Pasaporttu fotoğraftı derken bir de bu strese kalbim dayanmaz😆

• @bidünya internet exp dan sorunsuz başvurdum ben dikkat edin yeter

• ⭐⭐⭐⭐

@evrennce, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

şimdi kim 7 ay beklicek taktik verecek var mı

benim gibi askere git 😃

• Ben de celp tarihi bekliyorum. Nisan celbi çıksa da yapıp gelsem mayıs ayı da askerlik sonrası sürpriz olurdu. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@bidünya valla chrome dan yapmayın korkusu hiç hoş olmuyor

ben dün sabah chrome dan yaptım hiç bir sıkıntı yaşamadım zaten success i görene kadar rahat rahat denedim akşam hata vardı

• @Rhonster üniversitem devam ediyor

• ⭐⭐⭐⭐

@Final-Approach, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Ben de celp tarihi bekliyorum. Nisan celbi çıksa da yapıp gelsem mayıs ayı da askerlik sonrası sürpriz olurdu. 🙂

benimki belli 1 ay sonra yokum 6 ayda askerlik al sana 7 ay ahahaha

• ⭐⭐⭐⭐

@Rhonster üniversitem devam ediyor

o da senin şanssızlığın mı desem 😃

• ⭐⭐⭐⭐

ne güzel şenlendi buralar ya sayın @crazycells 😃 incin top oynuyordan biraz halliceydi daha 1 ay önce 😃

• 7 ayla bitmiyor ki numara düşük bile çıksa en az 1 sene yolumuz var

• @evrennce, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Rhonster üniversitem devam ediyor

Re Entry Permit mi düşünüyorsunuz hocam çıkarsa?

• @Final-Approach hayır direk bırakacam okulu şuan bulunduğum üniversitede aldığım tüm dersleri orada saydırabiliyorum ordan devam edicem inş çıkarsa

• @evrennce, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Final-Approach hayır direk bırakacam okulu şuan bulunduğum üniversitede aldığım tüm dersleri orada saydırabiliyorum ordan devam edicem inş çıkarsa

Ben de bu hafta California Barosu ile yazıştım. Direkt Baro Sınavı hakkı tanıyabileceklerinden bahsettiler. Benim de aldığım eğitim sayılıyormuş.

• İyi günler, 2 yıllık mesleki tecrübe şartına bağlı olarak green card başvurusu yapmayı düşünüyoruz kuaförüme ancak Onetonline.org’da barber SVP Range 6.0 ile 7.0 gösteriyor. Mesleki tecrübe şartını sağlamak için ise 7.0 ve üzeri SVP Range istendiği yazıyor. Bu halde başvuru yapabilir ve çıkması halinde bu şarta dayanarak mesleki tecrübe şartını sağlayabilir değil mi? 5 yıl ve üzerinde bir kuaför salonunda çalışmakta kendisi. Sormamın sebebi daha sonra bir sorun çıkması halinde benim üzerimde bir sorumluluk kalmasın. Şimdiden konu hakkında cevap verenlere çok teşekkür ederim.

• @Final-Approach sevindim adınıza şuan onlardan önce tek isteğim çıkması olacak gerisi olmasa da çok sıkıntı değil sıfırdan başlar okurum

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |