Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @harikeyn çok güzel hayırlı olsun, tebrik ederim, en sağlıklısını yapıyorsunuz

• Merhaba herkese, gc.2020 talihlisiyim, ilk başvurumda kazandım, 19 yaşındayım, sizce bu yaşta olmam gc. İçin avantajmı dezavantajı yoksa kaç olursan fark etmez mi? Teşekkürler.

• @vega bence avantaj, gençliğin verdiği enerji ve aktiflikle bir çok zorluğun üstesinden kolayca gelebilirsin, bu ülkede fazla iş tecrübesine sahip olmadığını öngörerek, geride çok fazla bir şey bırakmadan gidebilirsin
    Kariyerini istediğin yönde yönlendirmekte Amerika bir çok fırsatlar sunuyor, bunlara biraz çabayla daha rahat ulaşabilirsiniz, bol şans

• @vega Bende @Muhtaradana'ya katılıyorum bu yaşta gençlik heyecan Amerikan rüyası falan çok iş yapabilirsin bence 🙂 ileride gitmen daha zor olabilir tahminen şuanda burada bırakabileceğin hiçbirşeyin yok (Maddi anlamda) en azından orada eğitimini alarak normal Amerikan vatandaşı düzeyinde iş bakabilirsin (Türkiyede üniversite bitirip greencardı olan biriyle Amerikada üniversite bitirip Greencard'ı olan birinin tabiiki farkı oluyor) 🙂

• @vega tebrikler. Case numaranı ve sürecini imzana taşıyabilirsen çok iyi olur. Birde aşağıdaki link te excell listemiz var oraya da kendini ekleyebilirsin ve tüm süreci takip edebilirsiniz.

• DV 2019 talihlileri için son gün.Yarından itibaren DV2020 talihli arkadaşlarımızın mülakatları için start veriliyor.2 Ekim de güzel haberler duymak için sabırsızlıkla bekliyorum.Kazanan arkadaşlara şimdiden yeni hayatlarında başarılar.

• ⭐⭐

@bluegreen, içinde söyledi: DV2020 bekleme odası

Ds 260 formunu doldururken abd de yasayacagınız adresi kafadan sallayıp vermeyin. Nasıl olsa havaalanında veya mulakatta degiştiririm demeyin. Ben öyle yaptım. 5 haftadır green card ımı bulmaya calışıyorum. New jersey deyim kartım florıdaya gitmiş. Birbir ugraşla o adreste yaşayan kişiye ulaştım kartımı birbir rica minnet ile adresime göndrilmesini istedim. Karsı taraf tamam dedi umarım sözünde durur. Eger o kartı bana göndermezse 6 ay yeni kartımın basılmasını beklicektim. Lütfen güvenilir adres verin. Havaalanındaki veya ankaradaki adres degişikliginiz green card ınız için kesin garanti diye birsey yok

Sonradan adres değişikliği yapanların yaşadıkları sıkıntılara ben de tanık oldum. GC kaybolabiliyor. Sonra yenisini çıkarmak & teslim almak büyük sorun... Adres değişikliği yapmamaya çalışın.

• Talihli Eşim, onun adına banka hesabı açıp para yatırmam mı gerekiyor yoksa var olan kendi hesabımda göstersem de olur mu ?

• Merhaba, DS-260 doldururken bir adresim olmadığı için NOT YET ile gönderdim. Adres bilgisini, kcc'den evrak maili geldikten sonra mülakat tarihine yakın mı göndermek daha mantılı yoksa mümkün olduğu kadar erken mi yapmak daha mantıklı. Ayrıca dosyayı bu adres değişikliği için şimdiden açtırmam, evrak maili gelme sürecini ne şekilde etkiler. Teşekkürler.

• @hudaverdi007 ikiside olur ama asıl talihli eşiniz olduğu için onun hesabında paranın durması daha iyi olur

• @snowflake sanırım Türkiye de kaldığınız adreslerinizden bahsediyorsunuz
    ds 260 formunda adresleri hatırladığımız kadarıyla yazıyoruz, bence bunun için formu açtırmaya gerek yok, isterseniz mülakat aşamasında bu bilgileri güncelleyebilirsiniz

• @Muhtaradana merhaba, hayır Türkiye değil, Greencard'ın yollanacağı Amerika adresinden bahsediyorum, @crazycells 'in hazırladığı dökümanda, bir amerika adresimiz yoksa eğer, daha sonra düzeltilmek üzere bu şekilde doldurulabileceği yazıyordu.

• @snowflake anladım bunu mülakat aşamasında eklettirebilirsiniz sorun yok, ama doktor randevusu almak için bile bir Amerika adresi bulmanız lazım o süre içerisine kadar bir adresiniz olsun

• @Muhtaradana Peki doktor randevusuna başvurmadan önce Amerika adresimizi KCC'ye bildirmiş olmamız gerekiyor değil mi? Bunu mülakat tarihi aldıktan sonra yapmamız da bir sakınca var mı acaba? Teşekkür ederim zaman ayırıp cevapladığınız için.

• @Muhtaradana Cevabınız için çok teşekkür ederim.. eşim yabancı ( Afghanistan uyruklu ) ve kendi ülkesinde lise mezun belgesini getirtsek burda tercüme ettirsek, denklik belgesi alsak sağlıklı olurmu ? kafamı kurcalayıp duruyor... bir umut bizede sıra yeter diye 🙂 46xxx

• @hudaverdi007 eşiniz asıl talihli değil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@snowflake, içinde söyledi: DV2020 bekleme odası

Merhaba, DS-260 doldururken bir adresim olmadığı için NOT YET ile gönderdim. Adres bilgisini, kcc'den evrak maili geldikten sonra mülakat tarihine yakın mı göndermek daha mantılı yoksa mümkün olduğu kadar erken mi yapmak daha mantıklı. Ayrıca dosyayı bu adres değişikliği için şimdiden açtırmam, evrak maili gelme sürecini ne şekilde etkiler. Teşekkürler.

Su anki bir islemin sureci etkilememesi lazim.

• @Muhtaradana Evet Asıl talihli eşim.

• @hudaverdi007
    O zaman lise mezunu olduğunu kanıtlayacak tüm evrakları getirmenizi tavsiye ederim, sayın @crazycells Afganistan lise diplomasını yeminli tercümanla ingilizceye mi çevirtmek lazım ve denklik almak gerekiyor mu?
    Sorun yaşanmaması için başka ne tür önlemler alınabilir?

• @hudaverdi007, içinde söyledi: DV2020 bekleme odası

@Muhtaradana Cevabınız için çok teşekkür ederim.. eşim yabancı ( Afghanistan uyruklu ) ve kendi ülkesinde lise mezun belgesini getirtsek burda tercüme ettirsek, denklik belgesi alsak sağlıklı olurmu ? kafamı kurcalayıp duruyor... bir umut bizede sıra yeter diye 🙂 46xxx

A lise diplomasi farsce ve inglizce olarak veriliyor, hic bir yerde tercumesi gerekmiyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |