Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sercan-Özüsağlam, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Herkese selam,
    Ds160 formunu dolduruyorum aklıma takılan bir şey oldu, yanlış yapmamak için Submit etmedim. İş bilgilerini doldururken, kafam karıştı.
    Benim işim gereği proje bazlı çalışıyorum (Sinema-tv dizi,reklam sektörü) geçmişe dönük yaptığım tüm işleri yazmam gerekiyor mu ? Örneğin ; bağımsız olarak bir film vs... çekmişimdir, onu da yazmalı mıyım?
    Son olarak, benim bir şahıs şirketim vardı (film yapım şirketi), yakın zamanda resmi olarak faaliyetlerimi dondurduk. Ben ''Freelance'' olarak devam ediyorum.
    Bu durumda forma ne şekilde yazmam gerek. Muhtemelen, şirketin açılıp kapatılmasını araştırsalar göreceklerdir ama emin olamadım.

son 10 yili mi istiyorlar?

Eger boyle bir sure varsa, o sure icerisindeki butun isleri yazabilirsiniz. freelance olanlari da self-employed diye belirtebilirsiniz.

• Merhaba green card basvurusunda bulunmamız turıst vızesı almamıza engel olurmu
    ayrıca hıc yurt dısına cıkmadık esımle bu vıze almamıza engelmı esımın kendı ısı bende ozel sektorde calısıyorum
    ayrıca kızımız ıcın ayrı vıze almamıza gerek var mı bızım uzerımızden faydalanabılıyormu

• @crazycells , Kaç yıl öncesine kadar istediklerini bilmiyorum, emin olamadım... herhangi bir uyarı göremedim. Ds160'ı yeniden doldururken bakayım ona. Fakat yeşilkartforum'da var olan bir ds160 doldurma dosyası vardı onu indirmiştim, orada son 5 yıl yazıyor. Ben garanti olsun diye, günümüzden eskiye giderek hepsini yazayım o zaman, hepsini okusunlar madem 🙂 Kapattığım şirketin bilgilerini de ekleyeyim. sorun çıkarsa oradan çıkar sanırım. Mülakatta bunu kesin sorarlar.

• @gamzelatrcn green card başvurusunda bulunmanız turist vizesi almanıza tek başına engel değildir. Vizeler kişiseldir o da seyahat edecekse almanız gerekir. Hiç yurtdışına çıkmamanız da tek başına engel değildir. Ancak Turist vizesi almak için konsolosu : talep ettiğiniz vizeyi amacına uygun olarak kullanacağınıza - seyahat masraflarını şahsen ya da sponsor aracılığı ile karşılayabileceğinize - Türkiye ile kuvvetli bağlarınız olduğuna yani seyahat sonrası zamanında ülkenize geri döneceğinize inandırmanız gerekir. İyi şanslar.

• @arkben teşekkür ederim tabiki geri döneceğiz işlerimiz burda çalışıyoruz kendi işimiz ayrıca uçak bileti bizede sonra alınmasını gerekir yoksa vize almaya giderken mi

• @gamzelatrcn :))) destekleyici belgelerde zorlanmazsınız o halde... Bu arada konsolosluk , vizeniz onaylanmadan tam olarak ücret iadesi alamayacağınız seyahat programı yapmamanızı önerir... ama elbette iadede 100/100 geri ödemeli bilet alabilir, ön ödemesiz ve masrafsız iptalli otel rezervasyonları yapabilirsiniz...iyi şanslar...

• merhabalar ;
    daha önce sormuştum ama işlerimde değişikli oldu. 3 kez amerikaya gitmiştim ilk gittiğim (2015) 6 ay kaldım döndim 2016 yılında gittim vizemi uzatıp 1 yıl kaldım 2017 döndüm ve 2018 kasımda tekrar gittim 2 ay kaldım ocak 2019 da döndüm ve kasım 27 ye biletim var ve işlerimde değişiklik oldu kasımda gemiler gelecek bende ekim 20 gibi biletimi değiştirsem girişte sorun yaşarmıyım 10 gün gibi kalacağım normalde gitmek istemiyorum işlerimden dolayı ama biletimide yakmak istemiyorum 🙂 gitmişken iphone 11 alırım 🙂 cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

• Herkese Merhaba yarın vize görüşmem var hesapta göstereceğim para uzun suredirmi orda durması daha iyi yoksa bugün havale yapsam kotu gözükür mü

Ayriyeten : Normalde param A hesabinda ama ben B hesabinda göstermek istiyorum B hesabina Havale yapsam hesap dökümü PDF olarak indirsem üstünde düzenleme yapsam sanki 1 aydir ordaymis gibi gostersem sistemden filan görürlermi? Önceki görüşmemde kadin sadece kagitlara baktı verdi hesap dökümüne

• @mamilim90 HESABINIZ SÜREKLİ HAREKETLİYSE SORUN YAPMIYORLAR. Benim kendi iş yerim olduğu için sürekli hareketli hesaplarım hesabımda da 15 bin vardı hiçbirşey söylemediler.

• @mistikky, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@mamilim90 HESABINIZ SÜREKLİ HAREKETLİYSE SORUN YAPMIYORLAR. Benim kendi iş yerim olduğu için sürekli hareketli hesaplarım hesabımda da 15 bin vardı hiçbirşey söylemediler.

Hesap surekli hareketli günlük 5 6 islem var benimde is yeri hesabım isyeri hesabına yatan parayı ana hesabıma atıyorum günlük orda tutmuyorum bugün oraya hesaba bir miktar havale yapip gitsem sorun olmaz yani

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mistikky, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

merhabalar ;
    daha önce sormuştum ama işlerimde değişikli oldu. 3 kez amerikaya gitmiştim ilk gittiğim (2015) 6 ay kaldım döndim 2016 yılında gittim vizemi uzatıp 1 yıl kaldım 2017 döndüm ve 2018 kasımda tekrar gittim 2 ay kaldım ocak 2019 da döndüm ve kasım 27 ye biletim var ve işlerimde değişiklik oldu kasımda gemiler gelecek bende ekim 20 gibi biletimi değiştirsem girişte sorun yaşarmıyım 10 gün gibi kalacağım normalde gitmek istemiyorum işlerimden dolayı ama biletimide yakmak istemiyorum 🙂 gitmişken iphone 11 alırım 🙂 cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

Gidis donus biletiniz varsa (kisa sureli kalacaginizi gosteren) ve girmek icin guzel bir nedeniniz de varsa, ihtimaliniz yuksek bence 🙂 ama tabii ki kapidaki gorevlileri ikna etmeniz gerekebilir. Bol sanslar simdiden 🙂

• Esle birlikte b2 turist vize ile gidip f1 e cevirmede eslerden biri icin f1 e basvuru yapacagimiz zaman ayni zamanda diger es icinde f2 ye mi basvuru yapmamiz gerekiyor yoksa eslerden biri f1 e basvuru yapip sonuclandiktan sonra diger es icin mi f2 basvurusu yapilmasi gerekiyor ?

• @mamilim90, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Herkese Merhaba yarın vize görüşmem var hesapta göstereceğim para uzun suredirmi orda durması daha iyi yoksa bugün havale yapsam kotu gözükür mü

Ayriyeten : Normalde param A hesabinda ama ben B hesabinda göstermek istiyorum B hesabina Havale yapsam hesap dökümü PDF olarak indirsem üstünde düzenleme yapsam sanki 1 aydir ordaymis gibi gostersem sistemden filan görürlermi? Önceki görüşmemde kadin sadece kagitlara baktı verdi hesap dökümüne

@mamilim90, vize gorusmenizin sonucu ne oldu acaba umarim almissinizdir 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vermaynen, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Esle birlikte b2 turist vize ile gidip f1 e cevirmede eslerden biri icin f1 e basvuru yapacagimiz zaman ayni zamanda diger es icinde f2 ye mi basvuru yapmamiz gerekiyor yoksa eslerden biri f1 e basvuru yapip sonuclandiktan sonra diger es icin mi f2 basvurusu yapilmasi gerekiyor ?

Sanirim ikisi ayni anda yapiliyor ama tum seceneklerden emin degilim.

Bunu bence Muslu Hukuk Burosu'na sorun, emin olalim:
    https://yesilkartforum.com/forum/category/120/muslu-hukuk-bürosu-sorularınızı-cevaplıyor

• @crazycells, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@vermaynen, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Esle birlikte b2 turist vize ile gidip f1 e cevirmede eslerden biri icin f1 e basvuru yapacagimiz zaman ayni zamanda diger es icinde f2 ye mi basvuru yapmamiz gerekiyor yoksa eslerden biri f1 e basvuru yapip sonuclandiktan sonra diger es icin mi f2 basvurusu yapilmasi gerekiyor ?

Sanirim ikisi ayni anda yapiliyor ama tum seceneklerden emin degilim.

Bunu bence Muslu Hukuk Burosu'na sorun, emin olalim:
    https://yesilkartforum.com/forum/category/120/muslu-hukuk-bürosu-sorularınızı-cevaplıyor

@crazycells,

Tskler oraya tasiyorum sorumu ozaman 🙂

• Houston a b2 turist ile gidip sonrasinda dil egitimi almaya karar veren cift in maceralari bu sekilde bir yol izleyeceklere faydali olacaktir. 🙂

• @vermaynen merhaba, malesef alamadım hemde busefer okadar saçma bir görüşme olduki kendi kendime amerikanız batsın lanet olsun dedim. Pasaport islemlerinin ardindan sirs beklemeye geçtim 3 banko işlem yapıyordu zenci bir kadın vardı ilk gittigimde kimseye onay vermiyordu 2. Randevumda araliksiz 20 kisiye filan onay verdi kadın şaşırdım 5 kisi filan kaldı sirama sonra bu zenci kadın ayaga kalktı arkadan biriyke görüştü 4. Bankoyu açtılar 4. Kadinda herkese red vermeye başladı inşallah ona gelmez derken 4. Bankoya yandı benim ışık görüşme aynen su şekilde oldu

BEN: Merhaba nasılsıniz
    Kadın : cevap yok suratıma baktı, pasaport dedi

Kadın : Ne için gidiyorsunuz dedi
    Ben: new york a Central Parki ve 5. Caddeyi görmek istiyoruz dedim

Kadın : daha once yurt dışına çıktınız mi dedi?
    Ben : hayır yok çıkmadık ( pasaportu eline aldı sayfaya bakicakti yok diyince geri bıraktı)

Kadın : 5 saniyeden daha az bilgisayara baktı malesef vize veremiyoruz dedi toplam konuşmamız 30-40 saniye sürmedi ben anlam veremedim

Daha denemekten vazgeçtim green card a başvuru yaparim çıkarsa anca öyle yoksa uzun yillar daha denemeyi düşünmüyorum şimdi avrupa gezisine çıkıyorum schengen vizesi aldım

• @mamilim90, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@vermaynen merhaba, malesef alamadım hemde busefer okadar saçma bir görüşme olduki kendi kendime amerikanız batsın lanet olsun dedim. Pasaport islemlerinin ardindan sirs beklemeye geçtim 3 banko işlem yapıyordu zenci bir kadın vardı ilk gittigimde kimseye onay vermiyordu 2. Randevumda araliksiz 20 kisiye filan onay verdi kadın şaşırdım 5 kisi filan kaldı sirama sonra bu zenci kadın ayaga kalktı arkadan biriyke görüştü 4. Bankoyu açtılar 4. Kadinda herkese red vermeye başladı inşallah ona gelmez derken 4. Bankoya yandı benim ışık görüşme aynen su şekilde oldu

Ben : hayır yok çıkmadık ( pasaportu eline aldı sayfaya bakicakti yok diyince geri bıraktı)

Kadın : 5 saniyeden daha az bilgisayara baktı malesef vize veremiyoruz dedi toplam konuşmamız 30-40 saniye sürmedi ben anlam veremedim

Daha denemekten vazgeçtim green card a başvuru yaparim çıkarsa anca öyle yoksa uzun yillar daha denemeyi düşünmüyorum şimdi avrupa gezisine çıkıyorum schengen vizesi aldım

Hocam son 18 ayda elektrige ℅160 zam gelmis turkiyede bu ekonomi icin iyi bir ornek bence ve herkes kacmaya calisiyor. O konsoloslukdakilerde bunun bilincinde. Ozellille 3 4 kere israrla basvuru yapanlar daha dikkat cekici. O nedenle kizmamak lazim. Keske avrupaya gidip gelseydiniz. Burnumuzun dibindeki avrupayi gezmeden abd ye gitmek, central park ve 5.caddeyi gormek istiyorum demek bir miktar olumsuz algilanmis olabilir. Bana da ayni soru soruldu gittim dedim ulkeleri sordular sonra da vizem onaylandi. Ben su ulkeye gidin demiyorum soyle dusunun gidenin donmek iatemeyebilecehi bir ulkeye gidip donmelisiniz. Bunlar su siralar kanada ingiltere almanya fransa ispanya avustralya yeni zelanda vs gibi ulkeler oluyor. Amerikalilarin bir kisminda inanilmaz bir avrupa hayranligi var. Ki bencede hayran olsunlar avrupanin abd den cok cok cok ileri oldugu noktalar mevcut😃

Bir sure ara verip avrupayi ziyaret edin 1 sene sonra belki yeniden basvurursunuz.

@vermaynen merhaba, malesef alamadım hemde busefer okadar saçma bir görüşme olduki kendi kendime amerikanız batsın lanet olsun dedim. Pasaport islemlerinin ardindan sirs beklemeye geçtim 3 banko işlem yapıyordu zenci bir kadın vardı ilk gittigimde kimseye onay vermiyordu 2. Randevumda araliksiz 20 kisiye filan onay verdi kadın şaşırdım 5 kisi filan kaldı sirama sonra bu zenci kadın ayaga kalktı arkadan biriyke görüştü 4. Bankoyu açtılar 4. Kadinda herkese red vermeye başladı inşallah ona gelmez derken 4. Bankoya yandı benim ışık görüşme aynen su şekilde oldu

@mamilim90, gecmis olsun.

Bu sanirim 2. basvurunuz oldu 1.basvurunuz birkac ay once yapmistiniz diye hatirliyorum. Tek mi yaptiniz basvuruyu yoksa esinizle mi sanirim ilk basvurunuzda ailecek basvuru yapmistiniz degil mi? Durumunuza bakarak mulakattaki aranizda gecen konusmalardan anlasilan daha once yurtdisina cikmamis olmaniz gibi gozukuyor fakat kesin budur demek ne kadar dogru olur bilemeyiz icin acikcasi cunku pasaport u daha yeni cikartip direk abd vizesine basvuru yapip alanda var. Bu isler biraz sans isi aslinda. Tekrar basvuracaksaniz 1-2 yere gidip gelin schengen de almissiniz oyle basvuru yapin. Bunu yapmak kesin alacaginiz anlamina gelmiyor yine onu da unutmayin. Gordugum kadariyla tum pasaport u dolu olan fakat abd vizesine basvurdugunda alamayanda mevcut ama siz yine moralinizi bozmayin bence alirsiniz illa ben 4.sefer de aldim 🙂 Bende basvurmadan once daha once abd gidip gelmistim ogrenci olarak ve 2-3 vizesiz ulkeye giris yapmistim ona ragmen alamamistim. Son birkez daha sansimi denicem diyip o arada 2-3 ulkeye daha giris cikis yapmistim ve son denemem de 4. seferde almistim. Alamamis olsaydim 4. de yine 5. denerdim ama 🙂

• **EFENDIM ONCELIKLE ISMIM ELVIS LİDER..

YAKLASIK 3 YILDIR ALMANYA DUSSELDORF TA YASAMAKTAYIM. ASLEN ISTANBULLUYUM VE KAPALICARSI ESNAFI BI AILENIN OGLUYUM. KENDIMDE AILE ISIMI SURDURMEKTEYIM / BIJUTERI VE TEKSTIL UZERINE !

ALMANYA'YA EŞİMİN YANINA TASINMIS OLUP AILE BIRLESIMI ILE ALMANYADA OTURUM SAHIBIYIM. BIR OGLUMUZ VAR ELLERINIZDEN OPER..

SORUM SUDUR.

ESIM VE OGLUM ALMAN VATANDASI VE ONLARIN ABD YE TURIST OLARAK GELMESINDE BI SIKINTI YOK-Kİ ZATEN ESIM GECMISTE ABD DE BULUNDU.

KISACA BENIM SAHIP OLDUGUM TURK VATANDASLIGI NEDENI ILE BURDA YASIYOR VE OTURUR OLMAM DOLASIYLA ISTANBULDAN BASVURU YAPABILIRMIYIM ? CUNKU YETERLI ALMANCAM YOK ..

DAHA ONCESINDE 10LARCA SCHENGEN VIZEM - ÇİN VIZEM VS VS MEVCUT.

ISTNABULDAN BASVURUCAGIM ICIN EVRAKLARIMI BURADAN AYARLAMAM GEREKICEGI ICIN ALMAN EVRAKLARIMI TURKCEYE CEVIRMEM GEREKICEK MI ?

UMARIM KARIISIK SORUP ANLATABILMISIMDIR

SEVGILER** 🧔🏻

Benzer Başlıklar

• 2
  • 537
  • 5
  • 47
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |