Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selamlar,

Askerliği bedelli yapanlar için askerlik durum belgesi gerekiyor mu?

• Bu ileti silindi!

• Selamlar,

Simdi size sacma gelebilir de benden istenen belgeler sunlar...

Documents Required for All Applicants:
    · Copy of international travel passport biodata page (no translation required)
    · Birth certificate
    · Military records for any applicant who is currently serving in the military or who has previously served in the military
    · Police certificates for applicants 16 years of age or older from all required countries. If a police certificate will be sent directly to the Embassy or Consulate, submit to KCC a copy of the receipt showing you have applied
    · If you have been convicted of a crime, a certified copy of each court record and any prison record

Tum aile icin pasaportun ilk sayfasi hazir zaten,
    kendim icin askerlik belgemi hazirladim
    Kendim ve esim icin birth certificate ve police certificates hazir. Bildigim kadariyla uzun yillar amerikada kalanlar icin belge gerekmiyor degil mi? Kaynak bulamadim yardimci olursaniz sevinirim.

Fakat ayni belgeleri cocuklar icin almak zor e-devlet sifresi temin edemedigim icin. Cocuklarin bilgileri kendi birth certificatemizde yaziyor ayrica gerek varmi?

Tesekkurler

@crazycells

• Daha önce e devlet şifresi aldıysanız,internet üzerinden yeni bir şifre alabilirsiniz

• @mat 15 yas alti cocuklar icin e-devlet sifresi alinmiyor!

• @erkcet
    Bunlar genellikle herkesten istenen evraklar, çocuklar için pasaport un ön yüzü yeterli, çocukların nufus kayıtları sizin veya eşinizin vukuatlı nufus kaydında gözüküyor,bu belgeyi isterseniz çocukların belgelerine ekleyip gönderebilirsiniz
    Evet Amerikada kalanlar için polis belgesi almanıza gerek yok, ilgili forum linki
    Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak https://yesilkartforum.com/forum/post/361

• @erkcet yani göndermeniz gerekmekte bence, sonuçta sizden istenmiş ve askerlik durum belgesinde en azından bedelli yaptığınız yazıyordur

• @erkcet, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Selamlar,

Simdi size sacma gelebilir de benden istenen belgeler sunlar...

Documents Required for All Applicants:
    · Copy of international travel passport biodata page (no translation required)
    · Birth certificate
    · Military records for any applicant who is currently serving in the military or who has previously served in the military
    · Police certificates for applicants 16 years of age or older from all required countries. If a police certificate will be sent directly to the Embassy or Consulate, submit to KCC a copy of the receipt showing you have applied
    · If you have been convicted of a crime, a certified copy of each court record and any prison record

Tum aile icin pasaportun ilk sayfasi hazir zaten,
    kendim icin askerlik belgemi hazirladim
    Kendim ve esim icin birth certificate ve police certificates hazir. Bildigim kadariyla uzun yillar amerikada kalanlar icin belge gerekmiyor degil mi? Kaynak bulamadim yardimci olursaniz sevinirim.

Fakat ayni belgeleri cocuklar icin almak zor e-devlet sifresi temin edemedigim icin. Cocuklarin bilgileri kendi birth certificatemizde yaziyor ayrica gerek varmi?

Tesekkurler

@crazycells

Doğum belgesi bizdeki nüfus kayıt örneği anne ya da baba için alınanın fotokopisini alırsanız onlar için de geçerli oluyor ya da kendi yüklediğinizi bunlar içinde yüklerseniz olur .

• @Muhtaradana Yanıt için teşekkür ederim. Belgem ingilizce şeklinde tanzim edildi. Sağolun, varolun 🙂

• @crazycells rahatsız ettiğin için özür dilerim. Ds260 son doldurma tarihi diye bir tarih var mı? Daha önce sorduğumda Eylül 2020'e kadar tüm işlemler bitmeli diye cevap almıştım, emin olmak istiyorum. Tekrar özür diliyor, şimdiden teşekkür ediyorum

• Ds-260 formunu dolduran danışmanım vefat etti ve onun Amerikada verdiği adresi değiştirmek istiyorum, sizce nasıl bir yol izlemeliyim.

• Merhaba arkadaşlar, sürecle ilgili en son hangi case no'lardan evrak talep maili gönderildiğini sormak için KCC'ye bugün email gönderdim. Hemen cevap geldi. Asagıda paylasıyorum:
    "
    Thank you for your inquiry.

Your forms have been received and are currently processing. Allow several weeks for processing. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing. Once the Kentucky Consular Center has finished processing your DS-260, you will receive an email from the Kentucky Consular Center giving you instructions to complete in order for your case to continue processing.

Interviews for the DV 2020 program will begin in October 2019 and will conclude on September 30, 2020. KCC cannot provide information as to when an interview date may become available for your case. Interviews are scheduled numerically according to assigned case numbers which have completed processing. The Department of State designates how many interviews will be scheduled each month according to visa availability. You may refer to the visa bulletin at www.travel.state.gov for the list of current numbers. This information is updated on the 15th day of each month thereafter.

For October, immigrant numbers in the DV category are available to qualified DV-2020 applicants chargeable to all regions/eligible countries as follows. When an allocation cut-off number is shown, visas are available only for applicants with DV regional lottery rank numbers BELOW the specified allocation cut-off number:

AFRICA 2,500 Except: Egypt 1,500
    ASIA 1,300 Except: Iran 750
    Nepal 1,000
    EUROPE 2,100
    N. AMERICA 2
    OCEANIA 175
    S. AMERICA 225
    The Visa Bulletin at http://travel.state.gov/content/visas/en/law-and-policy/bulletin.html is updated monthly and contains the current allocation cut-off numbers as well as other important information."

• @TheWinner2020 Yani özeti; birkaç hafta daha sabredin diyor benim için (case no: 7XXXX).

• @TheWinner2020 ben cevabı tam anlayamadım türkiyede bizim bildiğimiz en son 5500 lü sayılara evrak talep email i geldi

• @mat, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells rahatsız ettiğin için özür dilerim. Ds260 son doldurma tarihi diye bir tarih var mı? Daha önce sorduğumda Eylül 2020'e kadar tüm işlemler bitmeli diye cevap almıştım, emin olmak istiyorum. Tekrar özür diliyor, şimdiden teşekkür ediyorum

Süreç Eylül de başlıyor bir sonraki Eylül'de bitiyor. 2020 talihlisiniz herhalde 2019 olsa artık son çünkü. Numaranıza göre zaten ilerleyen bir süreç. Eylül 2020 de bitiyor ama siz son zamana bırakırsanız açıkta kalırsınız. Numaranızq göre kışa kadar doldurmanız da fayda var.

• @huseyın-d, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Ds-260 formunu dolduran danışmanım vefat etti ve onun Amerikada verdiği adresi değiştirmek istiyorum, sizce nasıl bir yol izlemeliyim.

Ds260 formunu açtırıp adres değiştirebilirsiniz ya da mülakat zamanı geldiğinde konsoloslukta ya da Amerika'ya giriş yaparken havaalanında değiştirebilirsiniz. Biz mülakat sırasında konsoloslukta değiştirmiştik. Ds260 formunu mail atarak açtırıyorsunuz.

• @gkhanfeez teşekkür ederim. Mülakatta değiştirmek mantıklı geldi. O zamana kadar bir adres bulmuş olurum.

• Bu ileti silindi!

• @Muhtaradana Ben 7XXX'lerdeyim bana ne zaman email gelir diye sordum. birkaç haftaya gelir dedi. Şu an en son hangi case'lere gönderdiniz dedim onu söylemedi

• @TheWinner2020 anladım

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |