Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Sosyal medyadan takip ettigim kadariyla ornegin seyahat grublarinda bir kisi abd yazdiginda altina insanlar nasil gittin gidilir gibi seyler yaziyorlar ve bir kisi de cikip green card ile dediginde insanlar o nedir para mi gerekiyor dediginde bir baskasinin her sene oluyor ucretsiz herkes basvuruyor demesi hic bilmeyen yada alakasiz birseyler okurken bunlari gorup dur bende basvurayim parasizmis demekki belki bana da cikar deyip basvuran sayisi oldukca fazla ve ayni sekilde insanlarin da bunu her mecra da dillendirmesi bilinilirdigini daha da arttiriyor. Biz diyoruz ya iyi pasaport zorunlulugu getirildi daha az basvuru olur diye ama birde hic bilmeyenlerin boyle birseyden haberdar olmasi pasaport zorunlulugu getirilmesinden cok daha fazla kisinin olmasi demek aslinda biz azalacak diye dusundugumuzde aslinda her sene yeni kisilerin ilave olmasi demek. Birde bu tarafindan bakacak olursak cok da sevinecek bir durum goremiyoruz.

• Bakalım göreceğiz.

• @vermaynen, içinde söyledi: Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor

Sosyal medyadan takip ettigim kadariyla ornegin seyahat grublarinda bir kisi abd yazdiginda altina insanlar nasil gittin gidilir gibi seyler yaziyorlar ve bir kisi de cikip green card ile dediginde insanlar o nedir para mi gerekiyor dediginde bir baskasinin her sene oluyor ucretsiz herkes basvuruyor demesi hic bilmeyen yada alakasiz birseyler okurken bunlari gorup dur bende basvurayim parasizmis demekki belki bana da cikar deyip basvuran sayisi oldukca fazla ve ayni sekilde insanlarin da bunu her mecra da dillendirmesi bilinilirdigini daha da arttiriyor. Biz diyoruz ya iyi pasaport zorunlulugu getirildi daha az basvuru olur diye ama birde hic bilmeyenlerin boyle birseyden haberdar olmasi pasaport zorunlulugu getirilmesinden cok daha fazla kisinin olmasi demek aslinda biz azalacak diye dusundugumuzde aslinda her sene yeni kisilerin ilave olmasi demek. Birde bu tarafindan bakacak olursak cok da sevinecek bir durum goremiyoruz.

En azından girmeyecektim ama öylesine başvurdum diyenler ve başvurup onemsemeyip kazandığını bilmeden aureci gecirenler ve çıkacak mi diye denedim diye başvuranlardan kurtulmuş olacağız.Emin olun böyle başvuran çok kişi var bu kadar kolay başvuru varken herkes deniyordu. Is yerimde bile çıktığını duyup seneye de ben deniyim çıkacak mi diyen birsuru insan var. Gider misin çıkarsa diye sorduğumda Ne gerek var isim gücüm var burda zaten sadece denemek için diyor bu arkadaşlar. Enazindan bu kirlilik yaratan kişilerin başvurusunu engelleyecek bu durum. Niyeti olmayan zaten gidip en az surelisi 300 lira olan pasaportu çıkarmaz bu arkadaşlar.

• @air_technic, içinde söyledi: Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor

@vermaynen, içinde söyledi: Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor

Sosyal medyadan takip ettigim kadariyla ornegin seyahat grublarinda bir kisi abd yazdiginda altina insanlar nasil gittin gidilir gibi seyler yaziyorlar ve bir kisi de cikip green card ile dediginde insanlar o nedir para mi gerekiyor dediginde bir baskasinin her sene oluyor ucretsiz herkes basvuruyor demesi hic bilmeyen yada alakasiz birseyler okurken bunlari gorup dur bende basvurayim parasizmis demekki belki bana da cikar deyip basvuran sayisi oldukca fazla ve ayni sekilde insanlarin da bunu her mecra da dillendirmesi bilinilirdigini daha da arttiriyor. Biz diyoruz ya iyi pasaport zorunlulugu getirildi daha az basvuru olur diye ama birde hic bilmeyenlerin boyle birseyden haberdar olmasi pasaport zorunlulugu getirilmesinden cok daha fazla kisinin olmasi demek aslinda biz azalacak diye dusundugumuzde aslinda her sene yeni kisilerin ilave olmasi demek. Birde bu tarafindan bakacak olursak cok da sevinecek bir durum goremiyoruz.

En azından girmeyecektim ama öylesine başvurdum diyenler ve başvurup onemsemeyip kazandığını bilmeden aureci gecirenler ve çıkacak mi diye denedim diye başvuranlardan kurtulmuş olacağız.Emin olun böyle başvuran çok kişi var bu kadar kolay başvuru varken herkes deniyordu. Is yerimde bile çıktığını duyup seneye de ben deniyim çıkacak mi diyen birsuru insan var. Gider misin çıkarsa diye sorduğumda Ne gerek var isim gücüm var burda zaten sadece denemek için diyor bu arkadaşlar. Enazindan bu kirlilik yaratan kişilerin başvurusunu engelleyecek bu durum. Niyeti olmayan zaten gidip en az surelisi 300 lira olan pasaportu çıkarmaz bu arkadaşlar.

En azından başvuru ekranında passport number dediğinde amaan boşver diyenler çıkacak benim düşüncem.

• @vermaynen evet öyle bir seçenekde var ama ben pek katılmıyorum çıksada gitmem veya greencardın ne demek oldugunu dahi bilmeyen insanlar başvuruyor pasaport olayı onları engellicek kesinlikle o yüzden ben %30 lara kadar düşüş olucağını zanndiyorum umarımda benım dediğim gibi olur

• ⭐⭐⭐

Eğer pasaport sorulan kısım arka planda kontrolü olmayan boş bir kutucuk olacak ise ki tahminim öyle olur;
    sorulan kısma “şimdilik bişeyler yazalım, çıkarsa bakarız” diyenler olacağını tahmin ediyorum maalesef.
    Başvuruyu öylesine yapan kesim zaten bilincinde olmayan avare kesim ve onlarında bu davranışı göstereceğinden eminim (en azından bir kısmının)

Umarım yanılırım.

• Umarim Pasaport kontrol sistemi ile olur eğer sadece bir kutucuk ise malesef başvurular azalmayacaktir çünkü zaten öylesine başvuran yazdığı kutucuğunda farkında olmayacaktır o yüzden fazla gözümüzde bu olayı büyütmeyelim bence

• Ücretli olmadigi surece bos ucretli olcak baska care yok - 160 dolar olarak parayi yatiranc bir numara verilecek numara sisteme girilecek o kadar ...

• @serkanist, içinde söyledi: Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor

Ücretli olmadigi surece bos ucretli olcak baska care yok - 160 dolar olarak parayi yatiranc bir numara verilecek numara sisteme girilecek o kadar ...

Aynen ucretli olmasi orani asagi ceker.
    Sadece pasaportunuz mevcut mu secenegi bos kalir suan icin. Suan icin isaretleyim kutucugu cikarsa cikartiriz pasaport diyen tonla insan olur. Ama pasaport no giris zorunlulugu olursa bir nebze belki duser oran dicem ama bu dusus gercekten bir ise yarar mi bilemem cunku her sene basvuru yapanlarin sayisi artiyor. Cikmayanlar tekrar basvuruyor ve bunlara yenileri ekleniyor her sene. Umarim ise yarar da bizlere de cikar 13 yil aradan sonra 🙂

• Bu çekilişin ücretli olması konusunda genelde herkes kendi bütçesini yormayacak rakamı öneriyor. 100$ diyen var 150$ diyen var, geçen gün birisi facebookta 1.000$ olsun yazmıştı 😂
    Gözden kaçan bir konu var aslında, ücretli olarak alınan bir GC programı zaten var, 500.000$ sadece..

Bu çeşitlilik vizesini ücrete bağlamak bence çekilişin anafikrine aykırı. Eleme yapmak isteseler Avustralya ve Kanada gibi puanlı sisteme dönerler..

• ⭐⭐

Pasaportunun var mı yok mu diye sormayacak tabi ki pasaport bilgilerini yazacaksınız oraya. Bu bilgiler pasaport numarası, veren ülke ve pasaport son kullanma tarihini içeriyor

• ⭐⭐⭐

@FreeWoRLD Tam başvuru anında geçerlilik kontrolü yapmasa bile çekilişi gerçekleştirmeden önce geçersiz pasaport bilgileri giren kayıtları çekiliş dışı bırakacaklarını düşünüyorum. Yoksa bu bilgilerin geçerlilik kontrolünü çekilişin ertesine bırakırlarsa hiç bir faydasını görmeyeceklerdir. Bunun için de boşuna geliştirme yapılmaz.

• sadece pasaportun varmı kutucuğu olmaz.böyle olsa çok saçma olur herhalde.pasaport bilgilerinin girilmesi mutlaka istenir.

• omuzları ve uzaklığı ayarladıktan sonra gözlüklü bir foto kabul görüyormu deneyen varmı aranızda arkadaşlar ? eğer kabul görüyorsa bu olay boş pasaport numarası kutucuğu cevabını verecektir ? çünkü daha sonra sistemden otomatik düşüp düşmeme durumu beliriyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aayhann, içinde söyledi: Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor

omuzları ve uzaklığı ayarladıktan sonra gözlüklü bir foto kabul görüyormu deneyen varmı aranızda arkadaşlar ? eğer kabul görüyorsa bu olay boş pasaport numarası kutucuğu cevabını verecektir ? çünkü daha sonra sistemden otomatik düşüp düşmeme durumu beliriyor

fotograf kismi konsolosluktaki mulakat sirasinda kontrol ediliyor.

• ⭐⭐⭐

52E4D5A5-C21D-41DE-9C97-DD74941C8658.jpeg

Şöyle bir paragraf var. Özetle diyor ki;

kişinin izni olmadan başvuru yapan 3. şahıslar (gc firmaları) eğer birden fazla aynı pasaport numarasını kullanırlarsa zaten otomatik olarak tespit edilerek eleniyor olacaklar.

Aynı pasaport numarası birden fazla kullanılmayacak ve bu elbette başvuru esnasında yakalanabilir. Fakat benim aklımdaki soru işaretlerini halen gideremedim.

• Bir şahıs uydurma pasaport numarası kullanırsa, arka planda başvuru esnasında kontrol / eşleştirme olacak mı. Olmayacak ise başvuru sayısı ciddi düşecektir diyebilir miyiz?
    • Yoksa Pasaport validasyonu GC talihlerini seçme anında mı olacak (Bilgisayar seçimi zamanında)
    • Bir şahıs uydurma pasaport numarası kullanırsa ve bu başka bir şahısın pasaport numarası ile eşleşirse, gerçek pasaport sahibi nasıl başvuru yapacak

Gibi konular halen açık.

• ⭐⭐⭐

@FreeWoRLD Ben yapıyor olsaydım geliştirmeleri şu şekilde ilerlerdim. Başvuru esnasında kontrol yapıyor olsaydım bile girilen ad, soyad, pasaport numarası vb bilgilerin uyuşup uyuşmadığının geri bildirimini kullanıcıya vermezdim. Güvenlik nedeniyle bu bilgileri ele geçirmiş kişilerin bu bilgileri teyit edebilmelerine olanak sağlamazdım. Zaten bilgilerin kontrolünü de başvuru esnasında yapmazdım. Başvuruları çok basit kontrollerden geçirerek kaydederdim (Alfabetik karakter kontrolü vs). Çekiliş öncesinde de geçerli bilgilerle ve sadece tek giriş yapmış kayıtlar dışındakileri diskalifiye ederdim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@FreeWoRLD ayni sorular su an bile sorulabilir 🙂 sizin bilginizle basvuru yapilmasinin onunde su anda da bir engel yok.

Secilenler arasinda dogru bilgi verenler mulakat sirasinda eleniyor.

Bir kisi ne amacla boyle beyhude bir cabaya girisir? Onu dusunmek lazim... Secilseniz bile vize alamayacaginiz (yanlis pasaport numarasiyla basvuru yaptiginiz icin) bir cekilise neden girersiniz?

• ⭐⭐⭐

@crazycells Aslında demek istediğim bu 🙂 Şu anda yapılıyor.
    Farklı email adresleri ile başvuru yapan cahillerin olduğu örnekleri maalesef okuduğum oldu. Zevkine sahte başvuru yapanları bile gördüm.

Umarım hepsi yalandan öte değildir fakat bu tarz hareketlere pasaport önlem olmayacağını düşünüyorum sadece. Bu kesim ne kadar bir çoğunluğu oluşturuyor bilmiyorum fakat sanki yine devam eder.

• ⭐⭐⭐

@keysnambır Bu sistem uygulanacak olabilir. Maalesef bilemeyeceğiz nasıl çalıştığını.

Sanırım cevabı en belirginleştirecek olan başvuru adetleri açıklaması ile olacak. Azalırsa o halde gayet olumlu ve etkili olmuş demektir 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |