Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Perşembe günü girmiştim mülakata,evraklarımdan sadece sağlık raporu eksikti.Bana vizeniz onaylandı dedi görevli,bende ama sağlık raporum eksik bugün çıkacak dedim.Eksik evrak formunu verdi.Aynı gün belirtilen herşeyi postaladım.Acaba kaç günde pasaportum elimde olur.Cuma günü pasaport konsolosluğu ulaşmış gözüküyordu.

• @macarovski, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Perşembe günü girmiştim mülakata,evraklarımdan sadece sağlık raporu eksikti.Bana vizeniz onaylandı dedi görevli,bende ama sağlık raporum eksik bugün çıkacak dedim.Eksik evrak formunu verdi.Aynı gün belirtilen herşeyi postaladım.Acaba kaç günde pasaportum elimde olur.Cuma günü pasaport konsolosluğu ulaşmış gözüküyordu.

Tam bende bununla ilgili bir soru soracaktım. Kesin bilgisi olan cevap verirse çok sevinirim. Mülakata sağlık raporunu almadan girmek eksik evrak nedeni mi yoksa yeni bir mülakat tarihi almayı mı gerektirir. Kısaca, bu saatten sonra yeni mülakat tarihi almak da pek mümkün olmayacağından sağlık raporu almadan giderek riske atılmış olur mu? Yoksa vizeyi vermek için ona takılmaz, sadece raporu gönderin, vizenizi basalım mı derler?

• Yasaklı

Eğer yeni bir şey çıkmazsa mülakat içinde mesela AP gibi vizeniz basılıp yollanır. Sağlık kontrolünde bir olumsuzluk olursa orada uzayabilir işiniz

• @barvas yeni mülakat olmuyor,eksik evrak formu verildi 30 eylülden önce posta ile belgeyi gönderilmesi gerekiyor.Ben aynı gün gönderdim sadece kaç gün sürüyor bilgisi olan var mı diye merak ettim

• @coder kod Yazar gibi anlatmışsın 🙂 tebrikler , herşey gönlünüzce olsun..

• Bir kaç birşey daha sormak istiyorum.

1- Ben ds-260 doldururken high school diploma yazmıştım ama meslek lisesi ile alakalı bir yer varmıydı bilemedim?
    2- Ben ds-260 doldurup submit ettikten 2 ay sonra annem ile babam boşandı bunu mülakat günü belirtsem olurmu veya gerek varmı?

3- Mülakat evraklarında mahkeme belgesi ve kayıtları var ama sicil kaydım temiz arşiv kayıdıda temiz yani mahkeme veya hapislik bir durum söz konusu olmadı.Bunun için arşiv kayıtlı sicil kaydından sonra ek bir dosya çıkarmama gerek varmı?

Teşekkürler

@crazycells

• @kaantekinci, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@Sefa Teşekkürler.Bir kaç birşey daha sormak istiyorum.Ben ds-260 doldururken high school diploma yazmıştım ama meslek lisesi ile alakalı bir yer varmıydı bilemedim?

Birde ben ds-260 doldurup submit ettikten 2 ay sonra annem ile babam boşandı bunu mülakat günü belirtsem olurmu veya gerek varmı?

Birde mülakat evraklarında mahkeme belgesi ve kayıtları var ama sicil kaydım temiz arşiv kayıdıda temiz yani mahkeme veya hapislik bir durum söz konusu olmadı.Bunun için arşiv kayıtlı sicil kaydından sonra ek bir dosya çıkarmama gerek varmı?

Teşekkürler

@crazycells

Yönergede, lise veya dengi gibi bir ifade yer alıyor. Bu sorunuzla ilgili herhangi bir sorun göremedim.

Öncelikle geçmiş olsun. Ds260 formunu gönderdikten sonra yaşanan önemli gelişmeleri ifade etmek, kanaatimce olumlu karşılanır.

Arşiv kayıtlı adli sicil belgenizin temiz olduğunu söylemişsiniz. Fazladan herhangi bir dökümana ihtiyacınız yok. Sicilde sorun olmadığından dolayı, bu durumla ilgili götürebileceğiz bir döküman da yoktur sanırım.

• @Sefa

Teşekkür ederim 🙏

• @mhepekiz teşekkür ederim, orada görüşürüz artık 🙂

• @cnpist, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@lilsam bizimki de sizinle aynı durum. su durumda adrese teslim edilir bence. biz 2 gun sonra gidiyoruz. tecrübemi yazarım 🙂

İyi yolculuklar, umarım herşey gönlünüzce olur. Tecrübelerinizi bekliyorum..

• Yasaklı

@atilla girebildi mi ülkeye acaba?

• Merhabalar,

Pasaport degisikligimi bildirecegim telefon numarasi ve ya e-posta adresi var mi? Buyukelciligi aradigimda e-mail iletsim saglayabliyorsunuz dedi.

• ⭐⭐⭐

@ttdvgg Sanırım [email protected] adresine bildirebilirsiniz.

Güncelleme: Bu adrese ulaşmadan önce aşağıdaki sayfadaki bilgilendirmeleri takip ederek iletişiminizi sağlamanızı tavsiye ederim.

• merhabalar, elçilikten gelen mailde W2 formu ve sponsorun pasaportunun kopyası da yazıyor. Daha önce hiç W2 formunu istediklerini hiçbir yerde görmedim. Sponsorumdan şimdi W2 formunu da pasaportun fotoğrafını da istemeli miyim? Pasaportu kendisine 4-5 saat uzaklıktaki diğer evindeymiş, mülakat da iki gün sonra. vergilerini ödediğine dair birçok evrak var. pasaportunun fotoğrafı gerekli mi?

• Merhaba herkese ,

mülkata giren arkadaşlardan 6-7 bin dolar hesabımızda para gösterip bize ait olan ev ve arabanın değerini göstermemiz sorun olur mu acaba. Ben ve eşim iki kişiyiz ve vizeyi almadan herhangi bir şey satmak istemiyoruz. Sonuçda mal varlıklarınızı satmayın işinizden çıkmayın gibi bildirimlerde okumuştuk diye hatırlıyorum.
    Mülakatda bununla ilgili bir sorun yaşayan oldumu nakit az gösterip mal varlığı bildrimek ?

Teşekkürler.

• ⭐⭐

@ibo0 hiç bir sıkıtı olmaz. Evinizin tapusu bile yeterli olur ama siz yinede emsal değerini gösteren bir belge götürmeye çalışın.

• ⭐⭐

@mhepekiz @atilla nın ülkeye giriş yapabilmesinden çok neden bunu dert etti onu daha çözemedik diye hatırlıyorum. 🙂

• Vize basılı pasaportum da bugün geldi arkadaşlar. sorunsuzca sürecin büyük bölümünü atlattık. Bundan sonrası yerleşme süreci. 🙂

Herkese kolaylıklar diliyorum.

• ⭐⭐⭐

@coder Hayırlı olsun 🙂 Bizim görüşmemiz ayın 2sindeydi onay emailini daha bugün aldık, torpilli misiniz acaba 😃 😃

• @coder mutlu son, şimdiden sonrası eğlenceli taraf. 🥳

Benzer Başlıklar

• 6431
  • 1673
  • 116
  • 46
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.2k

| | | |