Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar, Form I-134'ün 6. sayfasında Interpreter's Contact Information, Certification and Signature diye bir kısım var. Interpreter bildiğim kadarıyla tercüman oluyor. Eğer herhangi bir tercümana başvurulmadıysa da bu kısım doldurulacak mı? Şimdiden teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@umut07, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhabalar, Form I-134'ün 6. sayfasında Interpreter's Contact Information, Certification and Signature diye bir kısım var. Interpreter bildiğim kadarıyla tercüman oluyor. Eğer herhangi bir tercümana başvurulmadıysa da bu kısım doldurulacak mı? Şimdiden teşekkür ederim

Hayir, o durumda bos birakmalisiniz.

• Merhabalar,
    Greencard sahibiyim ve j-1 ile amerikaya gelmis kiz ardasim ile evlendik ve F2a dan sureci baslatiyoruz ,
    Form i-765 da Eligibility category olarak hangisi bize uyuyor. C9 under section 245 tam olarak kimleri kapsiyor ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@GMAN, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhabalar,
    Greencard sahibiyim ve j-1 ile amerikaya gelmis kiz ardasim ile evlendik ve F2a dan sureci baslatiyoruz ,
    Form i-765 da Eligibility category olarak hangisi bize uyuyor. C9 under section 245 tam olarak kimleri kapsiyor ?

isterseniz surada sorun, orada cevaplayayim, konu daha ilgili olur:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak

• Merhabalar @crazycells ,oncelikle size ve forumdski arkadaslara tesekkur ederim bilgiler icin.benim evlenecegim esim 2018 yilinda minimum gelir olan 21 k $ kazanamadigi icin bize onun kardesi sponsor olacak.sorularimi soyle siralamak isterim;

1. I-864 formu esim , I-864A formunu kiz kardesimi doldurcak yoksa tersi mi ?
    2. 1040 formu gerekli mi, yoksa sadece kiz kardesinin W2 formu ve son 3 paycheck yeterli olurmu?
      3)esimin suanki is kontrati yillik 25k$ yapacak uzerine , is kontratinin fotokopisini koysak ve gecen yil yaptigi w2 formunu koysak yeterli olurmu ?
    3. bankadaki birikim hesabindaki parayla aradaki farki kapatsak olurmu ?
      Tesekkurler simdiden,
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@burakpesen, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhabalar @crazycells ,oncelikle size ve forumdski arkadaslara tesekkur ederim bilgiler icin.benim evlenecegim esim 2018 yilinda minimum gelir olan 21 k $ kazanamadigi icin bize onun kardesi sponsor olacak.sorularimi soyle siralamak isterim;

1. I-864 formu esim , I-864A formunu kiz kardesimi doldurcak yoksa tersi mi ?
    2. 1040 formu gerekli mi, yoksa sadece kiz kardesinin W2 formu ve son 3 paycheck yeterli olurmu?
      3)esimin suanki is kontrati yillik 25k$ yapacak uzerine , is kontratinin fotokopisini koysak ve gecen yil yaptigi w2 formunu koysak yeterli olurmu ?
    3. bankadaki birikim hesabindaki parayla aradaki farki kapatsak olurmu ?
      Tesekkurler simdiden,

Ayni evde mi yasiyorlar, ya da esinizi vergi bildiriminde 'dependent' olarak gosteriyor mu?
    ona gore cevap verecegim.

• @crazycells merhabalar tekrardan , esim kiz kardesiyle yasamiyor. Kiz kardesi baska bir eyalette yasiyor tek basina.
    Ve esimi dependent olarak gostermiyor vergi bildiriminde,
    Tesekkur ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burakpesen, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@crazycells merhabalar tekrardan , esim kiz kardesiyle yasamiyor. Kiz kardesi baska bir eyalette yasiyor tek basina.
    Ve esimi dependent olarak gostermiyor vergi bildiriminde,
    Tesekkur ederim

O durumda,

1. Hem esiniz, hem de kiz kardesi ayri ayri I-864'u doldurmali: https://www.uscis.gov/i-864

2. Evet, son doneme ait vergi bildirimi, W2 veya 1099 formlari gerekli olacak, gelecek hafta yine bu konuyu kontrol edn, daha net bir yazi aktaracagim bu belgeler hakkinda.

3. Bu durumda onemli olan esinizin kiz kardesinin geliri olacak, cunku kumulatif olarak degerlendirilmiyor, yani kizkardesinin mal ve gelir varligi tek basina degerlendirilecek.

4. Maalesef oyle olmuyor, ama siz de tabii ki bu belgeleri hazirlayip mulakata goturebilirsiniz.

• @crazycells cok tesekkurler efendim bilgiler icin, baska sorum olursa tekrardan yazmaya cslisacagim

• merhabalar, sponsorumdan gerekli tüm evrakları temin ettim fakat aklımı kurcalayan bir soru var; sponsorum tax income evraklarını fotoğraf çekip yolladı ve ben de onları bir program yardımıyla pdf haline getirip çıktılarını aldım. gayet okunaklı fakat elçilik bir sorun yaratır mı acaba? şimdiden teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@umut07, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

merhabalar, sponsorumdan gerekli tüm evrakları temin ettim fakat aklımı kurcalayan bir soru var; sponsorum tax income evraklarını fotoğraf çekip yolladı ve ben de onları bir program yardımıyla pdf haline getirip çıktılarını aldım. gayet okunaklı fakat elçilik bir sorun yaratır mı acaba? şimdiden teşekkürler

cok buyuk ihtimalle sorun olmayacak. Bilgilerin tamamini iceren okunakli bir kopya olmasi yeterli olacaktir.

• @crazycells çok teşekkür ederim minnettarım!

• @crazycells Merhabalar, ilk sayfadaki formu dolduran kisi formun soft halini bize iletirse sikinti oluyor mu? Yoksa kargo ile islak imzali halini mi iletmesi gerekiyor?

• @crazycells merhaba ağustos'da mülakatim var sponsor'um kaç yıllık vergi beyanı göstermek zorunda, yıllık kazancı 33,775$ fakat emekli, birde ben 2016 _2017_2018 yıllar arası vergi beyanını konsolosluğa göstermek zorunda, mıyım?bana 2017 bana gönderdi diğer yıllarıda göndermesi gerekirmi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ttdvgg, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@crazycells Merhabalar, ilk sayfadaki formu dolduran kisi formun soft halini bize iletirse sikinti oluyor mu? Yoksa kargo ile islak imzali halini mi iletmesi gerekiyor?

soft copy'i de kabul ediyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cooper1524, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@crazycells merhaba ağustos'da mülakatim var sponsor'um kaç yıllık vergi beyanı göstermek zorunda, yıllık kazancı 33,775$ fakat emekli, birde ben 2016 _2017_2018 yıllar arası vergi beyanını konsolosluğa göstermek zorunda, mıyım?bana 2017 bana gönderdi diğer yıllarıda göndermesi gerekirmi?

son yili gormek isteyeceklerdir o nedenle 2018'i de gondersin... Son yil haric digerleri sart degil, ama son 3 yili gostermenizi tavsiye ederim.

• @crazycells teşekkür ederim bilgilerin için.👍

• merhabalar, elçilikten gelen mailde şöyle bir şey yazıyor; Personal bank statements OR original I-134 Affidavit of Support from a sponsor along with his/her 1040 Individual Income Tax returns and W2 forms and a copy of his/her U.S. passport or green card. If you are submitting a form I-134.

Daha önce hiç W2 formunu istediklerini hiçbir yerde görmedim. Sponsorumdan şimdi W2 formunu da pasaportun fotoğrafını da istemeli miyim? Pasaportu kendisine 4-5 saat uzaklıktaki diğer evindeymiş, mülakat da iki gün sonra. vergilerini ödediğine dair birçok evrak var. pasaportunun fotoğrafı gerekli mi? W2 formu da bir kişi bir işyerine başlarken dolduruluyormuş fakat iş ile ilgili bir netlik yok. Nasıl bir yol izlemeliyim? Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

merhabalar, elçilikten gelen mailde şöyle bir şey yazıyor; Personal bank statements OR original I-134 Affidavit of Support from a sponsor along with his/her 1040 Individual Income Tax returns and W2 forms and a copy of his/her U.S. passport or green card. If you are submitting a form I-134.

Daha önce hiç W2 formunu istediklerini hiçbir yerde görmedim. Sponsorumdan şimdi W2 formunu da pasaportun fotoğrafını da istemeli miyim? Pasaportu kendisine 4-5 saat uzaklıktaki diğer evindeymiş, mülakat da iki gün sonra. vergilerini ödediğine dair birçok evrak var. pasaportunun fotoğrafı gerekli mi? W2 formu da bir kişi bir işyerine başlarken dolduruluyormuş fakat iş ile ilgili bir netlik yok. Nasıl bir yol izlemeliyim? Şimdiden teşekkürler.

W2 formu, yillik kazancini gosteren belge. Siz W9 (ise baslarken doldurulan) form ile karistirdiniz sanirim. Gereken evraklar yukarida liste halinde yaziyor, yeteri kadar evrak hazirladiginizi dusunuyorsaniz konsolosluk da yeterli bulacaktir.

• Sayın @Crazycells,
    Öncelikle ilginiz ve yoğun emekleriniz için tekrar teşekkür etme gereğini duyuyoruz.
    Yukardaki konuya ek olarak, 15 yıl sonunda priority date' i çok yaklaşan vakamın finansal sponsorluk kısmı hakkında şimdilik birkaç sorumuz olacak, yanıtlayabilirseniz çok memnun olurum. Sevgi ve saygıyla kalınız.

Başvurumda, iki adet finansal sponsorluk formu vermeyi planlıyoruz. Biri petitioner a diğeri joint sponsor a ait olarak. Konu hakkında;
    A. 1. Joint sponsor, sadece yıllık kazancıyla, [eşi ile birlikte toplam 2 + 1 (ben) = 3 kişi için yeterinden fazla] finansal yeterliliğe sahip ve ikinci bir I-864 Formunu dolduruyor olacak. Lakin, vergilerini eşi ile birlikte veriyorlar ve bildiğim kadarıyla joint income tax return veren kişilerin sponsorluklarında sadece sponsorun gelirinin baza alınması gerekiyor. Bu konuda, sadece sponsor gelirinin belirlenmesi direkt formlardan çıkartılabilen bir bilgi midir acaba?
    A.2. Form I864 Instructions lardan anladığım kadarıyla, sponsor eşiyle joint tax return verdiği üzere; sponsorun son üç yılın Federal tax return transcript lerine ek olarak, her bir W2 ve Form 1099' un da verilmesi gerekiyor mu acaba?
    A.3. Form I864 Instructions lardan anladığım kadarıyla, joint sponsor hem emekli hem self-employed dir- bu bağlamda; Federal poverty line ın 125% fazla gelir olduğunu kanıtlayabilmek için son üç yılın Federal tax return transcript lerine ek olarak, her bir 1040 Formu ve Schedule C, D or E belgelerini de eklemek mi gerekiyor, kanıt olarak bu belgeler yeterli midir, teyit edebilir misiniz lütfen?
    A.4. Joint sponsorun above the 125% Federal poverty line seviyesinde yeterli bir gelir kaynağı olması takdirinde;
    soru (B)' deki durum göz önüne alındığında, formu doldururken finansal sponsorluğu güçlendirmemiz adına gelirine ek olarak, joint sponsorun diğer mal varlığı, stok veya gayrimenkul gibi varlıklarını da sunmamız gerekir mi? Gerekmesi takdirinde, title deed, appraisal value, bank statement vb. sunmamız gerekir mi acaba?

Ellerinize bilginize sağlık. Selam olsun.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |