Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Sağolun çok teşekkürler. Google map den bahsettiğiniz yerleri dolaşıp satılık ilanlarına bakacağım.

• Benim 3 yaşında kızım var. Amerikaya gelmemizi en büyük motivasyonu o. Ben İnşaat mühendisiyim. MA bölgesi soğuk dışında tam bize göre. Düşünsenize harward mit orada çocuk bunları görerek büyüyecek.

• Benim de yüksek lisans hatta doktora düşüncem var. O yüzden ma eyaleti bize göre olduğuna karar kıldık.

• @sadriabi vallahi cok İyi anlatmışsınız ama şimdi okumak nasip oldu.Yerleştik ve tanıştık taxsachusett ile ..

• ⭐⭐

@Bala-Tugcu Dusuncelerinizi paylaşırsanız sevinirim. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@Bala-Tugcu hocam merakla yazilarinizi bekliyorum bende takipteyim. 🙂

• @sadriabi ne güzel anlatmışsınız, çok da beğendim, ama şartları bizim yaşamamıza uygun değil sanırım, belki ileriki yıllarda, inşaallah vizemizi alırsak

• Merhabalar,
    Massachusetts'de turk berberi tarzi kesim yapan erkek berberi var mi acaba? Illa Turk olmasi gerekmiyor. Yeter ki makas kullansin, koltukta sizi saga sola cevirmesin ve kesimi guzel olsun. Tavsiyelerinize acigim simdiden tesekkurler.

• @Civil_Engineer beklentileriniz harika,ama ürktüm şimdi

• @Muhtaradana Geldiginden beri en cok neyi ariyorsun diye soran olursa direk berberim diyorum 🙂 Italyan berberleri var, onlara bizim stile cok yakin kesim yapiyorlar ama cidden cok yetenksizler. Onlarca berber degistirdim daha kafama uygun bir yer bulamadim 🙂 Acaba dedim bilen biri varsa yardim eder mi diye yazdim ama cok issiz kalmis buralar 🙂

• @Civil_Engineer
    benimde en büyük endişem bu, hem saçlarım çok ince hem çok uzun, düzenli olarak berbere gidip saç uçlarındaki kırıkların alınması lazım

Yıllarca bu mesele yüzünden Türkiye'deki berberlere gitmekten korktum, insanlarda dişçi korkusu olur, bende berber korkusu oluştu

Sonunda İstanbulda Furkan Alkan ( Salon Kadir) buldumda yıllardır çok rahat bir şekilde gidip geliyorum
    İstanbulda ve Türkiye de şu anda muhteşem kuaför ve berberler var, hepsi dünya standartlarının üstünde işler yapıyor

Kadir-Furkan ALKAN, Berat POLATOĞLU, salon Veysel,Mehmet KAÇAR,mengus kuafor,Garegehairrepairstudio(Ahmet ÇOBAN) gibi özellikle İstanbul'a muhteşem işler çıkartan berber-kuaförlerimiz var

Neden Amerika'da bu iş bu kadar özensiz yapılıyor, yada profesyoneller nerede bu büyük soru işareti

Beklentilerinizi karşılayan bir berber-kuaför bulursanız lütfen bizimlede paylaşın

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Civil_Engineer, içinde söyledi: Massachusetts

@Muhtaradana Geldiginden beri en cok neyi ariyorsun diye soran olursa direk berberim diyorum 🙂 Italyan berberleri var, onlara bizim stile cok yakin kesim yapiyorlar ama cidden cok yetenksizler. Onlarca berber degistirdim daha kafama uygun bir yer bulamadim 🙂 Acaba dedim bilen biri varsa yardim eder mi diye yazdim ama cok issiz kalmis buralar 🙂

eger moda ikonu gibi dolasmama gerek yok diyorsaniz ve standart bir sac kesiminiz varsa amazon'dan 20-25 dolarlik hair clipper alabilirsiniz, ben yillar once cozumu oyle bulmustum, hala da saclarimi kendim kesiyorum... ilk birkac kesim zorlu olabiliyor ama sonra alisiyorsunuz ve rahat oluyor... arada vakit bulunca berberlere de gidiyorum ama her seferinde pisman oluyorum 🙂 kesinlikle ABD'deki berberlerde bir kalitesizlik soz konusu...

• @Civil_Engineer bu arada dv 2020 talihlilerinden bir arkadaşımız iyi bir berber
    Hangi eyalete gitmeyi düşündüğünü tam hatırlamıyorum, ama sanırım florida taraflarına kaptırdınız bu arkadaşı

• @crazycells
    Teşekkür ederim, mutlaka bakacağım
    youtube da ve instagramda saç kırıklarını aldığını iddia eden makineler görmüştüm sonuç genellikle hüsran oluyordu😀

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Bu Eyalet çok pahalı hemde çok soguk

• Amerika'nın en gelişmiş sosyal devlet anlayışına sahip eyaleti olduğunu düşünüyorum. Bu konuda birçok Avrupa ülkesi ile benzer seviyede diye okumuştum. Özellikle Amerika'da sağlık sisteminin oldukça fazla tartışıldığı şu son zamanlarda, eğer ailenizde düzenli sağlık hizmeti alması gereken bir birey varsa bu eyalete yerleşmenin kesinlikle ciddi şekilde düşünülmesi gerektiğine inanıyorum.

• @Muhtaradana o isimlerini verdiğiniz kişilerin çoğu önce havlu asmış yerleri süpürmüş önce arkadaşlarını traş edip aylarca ustasını izleyip meslek edinmiş.amerikada böyle bir durum varmıdır iyi para kazanıyor diye 20 sinden sonra meslek edinirsen olacağı bukadar.

• @crazycells benim o konuda yetenek sifir o yuzden hic cesaret edemiyorum kendim kesmeye 🙂 Yani cok ikonlukla da ilgim yok. Ustler cok kisa olmasin, yanlari alalim, enseyi duzeltelim modundayim ama o bile olmuyor 🙂 @Muhtaradana, acaba dedim adamlara derdimimi anlatamiyorum aldim fotograf gosterdim. Ense, ust ve yanlari ayri ayri gosteren fotograflar vardi ona ragmen Picasso tablosu gibi oldum 🙂 Ense uzun, ustler kisa favoriler gitmis. Berberin ne yaptigini da goremiyorsun, cevirip duruyor seni. Bittikten sonra aynayi gorebiliyorsun ama is isten gecmis oluyor, kesilirken mudahale edemiyorsun. Yani biliyorum millette ne dertler var sunu mu kafana takiyorsun diyor olabilirsiniz ama cidden cok dertliyim 🙂

• @Civil_Engineer biliyorum katalog olayı benimde başıma geldi😀bence bir berber yada kuaförün hangi yüze, hangi tür saç kesiminin gideceği bilmesi şart, acaba kuaförlük eğitimlerimi zayıf Amerika'da, yoksa insanların beklentisi mi?
    İnşaallah en kısa zaman da güzel bir berber bulabilirsiniz

Benzer Başlıklar

• 13
  • 101
  • 152
  • 46
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |