Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• evet arkadaşlar sabah yazacaktım ama yıkıntılar içinde pek kafamı toplayamadım,şimdi yine herşey çok güzel olacak mod on, E vize türlerinden şansımızı bizde deneyeceğiz , şu ana kadarloto sonucunu beklediğim için kendim kızıyorum,herneyse düşünen arkadaşlar için edindiğim bilgiler şöyle;
    E 1vizesi kişinin sadece kendi adına ticaret ve iş yapmak maksatlı başvurabileceği 100 bin şartı aranmayan vize türü ,yani ortaklı olmuyor;ancak iş fikri ve planı yaratıcı parlak ve etkileyici olmalı imiş,bu yüzden avukat şart,

E2 vizesi en az yüzde 50 ortak olmak kaydı ile kişinin yönetici pozisyonunda işini yürütmek adına yaklaşık 100 bin yatırım ile başvurabileceği vize türü,E2 de iş istihdamı sağlamak şart imiş ,sanıyorum en az 1 veya 3 amerikalıya iş ,tam olarak emin değilim bu sayı hakkında,
    EB5 ise 1 milyon dolar ile hem oturum hem yatırım ....

• E2 visa için vatandaşlık yolunu açan ve E2 visa da kendi coçuklarını da istihdam edebilmenin önünü açan bir yasa tasarısı verilmiş. 3D ve 3R ortak vermiş. link: https://www.govtrack.us/congress/bills/116/hr2124

• @cerca-trova (E1/E2) Tüccar ve Yatırımcı Vizeleri içinde söyledi:

E2 visa için vatandaşlık yolunu açan ve E2 visa da kendi coçuklarını da istihdam edebilmenin önünü açan bir yasa tasarısı verilmiş. 3D ve 3R ortak vermiş. link: https://www.govtrack.us/congress/bills/116/hr2124

peki sadece çocuklarmı, eş için durum nedir acaba

• @annecik eş ile ilgili ayrıntılı bir bilgilendirme yok. Coçuklar için 18 yaşından büyük 26 yaşından küçük olması şartı var (istihdam edebilmek için). Eş vize sahibine eşlik eden kişi olarak tanımlanırsa doğal olarak yararlanması gerekir (tabi bence).

• @cerca-trova çok iyi bir haber bu vize türüne ilgi artar .yeni çıkacak green card kanunu bu tür kurallara bağlanabilir.

• @birumut komiteye gönderilmiş olarak gözüküyor. Ortak sunulduğu için çıkma olasılığı yüksek diyebiliriz. Kesinlikle ilgiyi arttırır çıkarsa ama tekrar belirtmekte fayda var daha çıkmadı şu an tasarı.

• @crazycells Öncellikle Merhabalar Babamın Mesleği Elektrik Teknisyeni,Elektrik Teknisyeni Derken Öyle Lamba Falan Düzeltenlerinden Değil Fabriklardaki Sistemleri Panelleri Ocakları Yapıyor Ve Bunlar İçinde Malzeme Gerekli Ve Babamın Tanıdığı Malzeme Satıcısı Var 8-9 Tane Şimdi Biz Bu Ürünleri Alıp Oraya Satabilir miyiz Yani 1 Liraya Alıp 2 Liraya Satmak Gibi Anladığım Kadarıyla Öyle Ayrıca Ek Bir Para Göstermemiz Lazım mı ? Yani Lazımsa Ne Kadar ? Biz 5 Kişilik Bir Aileyiz Babamın Yanında Gitme Gibi Bir Şansımız Var mı ? Gitsekde Diğer İnsanların Hakkımız Aynı Olur mu Sosyal Hizmetlerden Yararlanma Gibi ? Çok Soru Sordum Kusura Bakmayın Ama E1 Vizesi Ne Kadar Süreli Yani Allah Korusun İflas Ettik Biz Tekrardan Kalkınmaya Çalışıyoruz E1 Vizesi Pasaportumuzdan O Süre Zarfında Uçmuş Olur Mu ? Çok Teşekkür Ederim Şimdiden

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@m-turk (E1/E2) Tüccar ve Yatırımcı Vizeleri içinde söyledi:

@crazycells Öncellikle Merhabalar Babamın Mesleği Elektrik Teknisyeni,Elektrik Teknisyeni Derken Öyle Lamba Falan Düzeltenlerinden Değil Fabriklardaki Sistemleri Panelleri Ocakları Yapıyor Ve Bunlar İçinde Malzeme Gerekli Ve Babamın Tanıdığı Malzeme Satıcısı Var 8-9 Tane Şimdi Biz Bu Ürünleri Alıp Oraya Satabilir miyiz Yani 1 Liraya Alıp 2 Liraya Satmak Gibi Anladığım Kadarıyla Öyle Ayrıca Ek Bir Para Göstermemiz Lazım mı ? Yani Lazımsa Ne Kadar ? Biz 5 Kişilik Bir Aileyiz Babamın Yanında Gitme Gibi Bir Şansımız Var mı ? Gitsekde Diğer İnsanların Hakkımız Aynı Olur mu Sosyal Hizmetlerden Yararlanma Gibi ? Çok Soru Sordum Kusura Bakmayın Ama E1 Vizesi Ne Kadar Süreli Yani Allah Korusun İflas Ettik Biz Tekrardan Kalkınmaya Çalışıyoruz E1 Vizesi Pasaportumuzdan O Süre Zarfında Uçmuş Olur Mu ? Çok Teşekkür Ederim Şimdiden

Su konuyu okudunuz mu?
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/300/e2-vize-ornekleri-yatirim-miktarlari-ve-sirket-tipleri

Evet, babaniz yatirimci vizesi alirsa siz de kendisiyle gidebilirsiniz ve calisma/okuma izniniz olur.

• @crazycells Ben E1'Den Bahsediyordum Aslında E1'le Alakalı Pek Bir şey Bulamadım Yardımcı Olur musunuz ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@m-turk (E1/E2) Tüccar ve Yatırımcı Vizeleri içinde söyledi:

@crazycells Ben E1'Den Bahsediyordum Aslında E1'le Alakalı Pek Bir şey Bulamadım Yardımcı Olur musunuz ?

Maalesef benim bu konuda net bilgim yok, isterseniz Muslu Law Firm'e sorup yonlendirme alalim:

https://yesilkartforum.com/forum/category/120/muslu-hukuk-bürosu-sorularınızı-cevaplıyor

• Merhaba, bir iş yeri üzerinde E2 başvurusu yapmayı planlıyoruz kafamıza takılan bir konu var bilgisi olan cevaplarsa çok sevinirim. Oncelikle işi B1 vizesi ile giriş yaptıktan sonra devir almayı ve işletmeye başladıktan sonra Türkiye ye dönüp E2 başvurusu yapmayı düşünüyoruz. Sormak istediğim başvuruyu tamamladıktan sonra mülakat tarihi 1-2 ay sonrasına verilir ise bunu beklerken Amerika ya gidebilir miyiz. Malum iş kurulduğu için çok uzun süre boş bırakmak istemiyoruz. Teşekkürler

• @M-Turk E-1 vizesi alabilmek için ABDnin ilan ettiği ülkelerden birisinin vatandaşı olup ABD ilr bu ülke arasında karşılıklı "önemli" tutarda ticaret gerçekleştirmek gerekiyor. Türkiye de bu ülkelerden birisi. Yasal kural "substantial amount" denilmekle beraber bu ticaret hacmi tutarı sadece konsolosluktaki mülakatta ilgili konsolos tarafından takdir ediliyor. Bir avukat vasıtasıyla dosya hazırlayabileceğiniz gibi kendiniz de başvurup evrakları sunabilirsiniz. Başvuru normal Non-immigrant visa (B!-B2 gibi) benzeri internetten DS160 formuyla oluyor. Daha sonra Türkiyede iseniz İstanbul Konsolosluğu'na email ile evrakları gönderip randevu istiyorsunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Famel, içinde söyledi: (E1/E2) Tüccar ve Yatırımcı Vizeleri

Merhaba, bir iş yeri üzerinde E2 başvurusu yapmayı planlıyoruz kafamıza takılan bir konu var bilgisi olan cevaplarsa çok sevinirim. Oncelikle işi B1 vizesi ile giriş yaptıktan sonra devir almayı ve işletmeye başladıktan sonra Türkiye ye dönüp E2 başvurusu yapmayı düşünüyoruz. Sormak istediğim başvuruyu tamamladıktan sonra mülakat tarihi 1-2 ay sonrasına verilir ise bunu beklerken Amerika ya gidebilir miyiz. Malum iş kurulduğu için çok uzun süre boş bırakmak istemiyoruz. Teşekkürler

B1 statusunde iken ABD'de is yapip veya calisip para kazanmaniz mumkun degil maalesef. Once statu veya vizenin verilmesini beklemelisiniz.

• @crazycells Evet onu biliyorum zaten tamda burda kafa karışıklığı başlıyor. Sonuçta iş yerini görüp anlaşıp devralabilmek için Amerika da bulunmamız gerekiyor. Bunun için öncelikle turist vizesi ile gitmemiz gerekiyor. Şirket kurulumu devir vs işlerinden sonra Türkiye’ye dönüp E2 ye başvurmalıyız. Bu süreç birkaç ayı buluyormuş. O zaman o birkaç ay iş yeri kapalı mı kalacak? Yada statü değişimi başvurusunu oradayken yapıp daha sonra mı Türkiye ye gelip başvurmalıyız. Ama bu seferde iki katı bir masraf mı çıkacak karşımıza ?

• @M-Turk ABD-Türkiye arasındaki ticaret hacminizin yıllık toplam iş hacminizin en az %50'si olmak zorunda ayrıca

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Evet onu biliyorum zaten tamda burda kafa karışıklığı başlıyor. Sonuçta iş yerini görüp anlaşıp devralabilmek için Amerika da bulunmamız gerekiyor. Bunun için öncelikle turist vizesi ile gitmemiz gerekiyor. Şirket kurulumu devir vs işlerinden sonra Türkiye’ye dönüp E2 ye başvurmalıyız. Bu süreç birkaç ayı buluyormuş. O zaman o birkaç ay iş yeri kapalı mı kalacak? Yada statü değişimi başvurusunu oradayken yapıp daha sonra mı Türkiye ye gelip başvurmalıyız. Ama bu seferde iki katı bir masraf mı çıkacak karşımıza ?

Bir yabanci olarak ABD'de is yeri satin oluyor olmaniz size is yapabilme olanagi tanimiyor maalesef. Bunun icin gerekli bir statuye de sahip olmalisiniz. Statuye sahip olmadan ABD'de is yapamazsiniz.

Ya ABD icinden AOS yapip statu alacaksiniz, ya da yurtdisinda vize basvurusu yapip o sekilde ABD'ye gireceksiniz. AOS cok daha uzun surecektir diye dusunuyorum o nedenle kisa surmesi icin Consular Processing ile ilerlemenizi tavsiye ederim.

• @crazycells Anladım Ali Bey teşekkürler bu şekilde ilerleyeceğiz gibi görünüyor.

• @crazycells Eğer bilginiz var ise bir soru daha sormak isterim. Ben hem TC hemde KKTC vatandaşıyım ve ikametimde Kıbrıs’da . E2 başvuru sürecini burada ki Amerikan konsolosluğundan mı gerçekleştirmeliyim yoksa Türkiye’den mi? Bununla ilgili bir mecburiyet var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Eğer bilginiz var ise bir soru daha sormak isterim. Ben hem TC hemde KKTC vatandaşıyım ve ikametimde Kıbrıs’da . E2 başvuru sürecini burada ki Amerikan konsolosluğundan mı gerçekleştirmeliyim yoksa Türkiye’den mi? Bununla ilgili bir mecburiyet var mı?

Boyle bir mecburiyet oldugunu dusunmuyorum, Turkiye'de ikamet hakkiniz oldugundan Turkiye'deki ABD konsolosluklarina da basvurabilmeniz lazim. Isterseniz bu soruyu Muslu Hukuk Burosu'na sorup emin olalim:

https://yesilkartforum.com/forum/category/120/muslu-hukuk-bürosu-sorularınızı-cevaplıyor

• @crazycells Çok sevinirim. Soruyu tekrar bir başlıkta paylaşmam gerekiyor mu acaba?

Benzer Başlıklar

• 6
  • 5
  • 197
  • 11
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

69

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |