Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• bi pasaport değişikliği için bu kadar ugraşmaz komite bence köklü bi değişiklik olacak veya bu şekilde devam edecektir.

• ........

• Gerçekten gitmek isteyenlerin kazanma şansını en az iki katına çıkaracağını düşündüğüm bir karar. İnşallah uygulanır. Keşke bir de başvuru ücreti konulsaydı.

• ........

• çok iyi oldu hatta ücret talep etmesi lazım diyoruz ama olmuyor trumptan bunu bekliyorum en az 160 dolar ücretli olması lazım önüne gelen başvurmasın

bu pasaport işi bile öylesine başvuran kişileri biraz engeller ama yeterli değil . umarım bir ücret gelecektir.

• ⭐⭐

@serkanist öylesine başvuran biri gidip pasaport çıkartır mı ki sizce

• sizce başvuranların kaçının pasaportu var genelde bakıyorum başvuru var sonradan falan pasaport çıkarıyorlar
    istatislik bilmem ama benım için bir kişi bile başvurmasa benım şansım artar ben buna bakarım !!!

aaa GC çekilişi varmış hadi başvuralım yada eşine dostuna mahalleye başvuran var bu gözler neler gördü - şimdi çıkarsın hadi pasaport başvursunlar sülalece.

bir nevi ücretli oldu en kötü 1 yıllık çıkarsa 380 tl eder.

bu da şu demek pasaportu olmayan ama başvuran kişileri biraz daha engeller az yada çok onu bilmem ama dediğim gibi 1 kişi bile bizim için iyidir.
    ki ben bunun hala en az bir VİZE ücreti kadar olması gerektiğine inanıyorum .

160 dolar verecek ve pasaportu olan kişiler başvursun benım görüşüm bu.

• arkadaşlar bu olay bir nevi çekilişin ücretli hale gelmesi gibi birşey oldu ve çok iyi oldu bence..emin olun pasaportu olmadan GC ye başvuran binlerce insan var ve bunlardan biride benim..ama ben bu konuyu fazla ciddiye aldığım için pasaportu elbetteki çıkartacağım ama pasaport masrafı yüzünden GC ye başvurmayacak bir sürü insan olacak emin olun..umarım tamamen yasalaşır bu durum ...

• @bahakaba Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor içinde söyledi:

bi pasaport değişikliği için bu kadar ugraşmaz komite bence köklü bi değişiklik olacak veya bu şekilde devam edecektir.

bu uygulama kesin bizim resmi gazetenin karşılığı olan federal register da yayınlanmış durumda.
    komite uğraşır trump uğraşır ama çekiliş kongre yetkisiyle yapılıyor.değişiklik talebi nerden gelirse gelsin hem temsilciler meclisi hem de senato bunu ayrı ayrı kabul etmek zorunda bu yuzden kimse değiştiremiyor.ileride kalkabilir ancak şua an trumpla demokratlar asla anlaşamaz.temsilciler meclisi demokratlarda senato cumhuriyetçilerde nasıl çıkıcak al gulum ver gulumle çıkar ancak.demokratlar kaçak gocmenlere af teklifi vermişti.kabul ederlerse greencard çekilişi kalkabilir.yada trump meksikaya duvardan vazgeçerse.boyle şeyler olmazsa lottary kalkmaz bence. en iyisi federal registerdan dv2021 duyurusunun yayınlanmasını beklemek.Ben oyle yapıcam kalkarsa zaten birşey yapamayız.başka şekilde greencard alabilecek alan varsa hiç durmasın lottary filan beklmesin bence .

• kongre yetkisiyle yapıldığı için yurutme yanı başkanlık uscis vs en fazla duzenleme yapabilir sosyal medya hesabı, pasaport filan ister.

edit: şundan eminim ki abd deki yürütme organlarına kalsa aynı gun çekiliş kalkar.

• ........

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bahakaba Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor içinde söyledi:

bi pasaport değişikliği için bu kadar ugraşmaz komite bence köklü bi değişiklik olacak veya bu şekilde devam edecektir.

Bu bir "yasa" degil, Disisleri Bakanligi'nin "uygulama"si, o nedenle kongre'ye gitmeyecek, bilginize.

• Benim görüşüm uygulama olarak iyi bir adım.

Umarım gerisi gelir.

2 -3 yıldır böyle bir şey olsa diyoruz işallah daha farklı uygulamalar getirirler.

• Bu arada Facebook ve 2020 grubuna bakın GC çıkmış ama hala pasaportu olmayan bir çok insan var. !!!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serkanist Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor içinde söyledi:

Benim görüşüm uygulama olarak iyi bir adım.

Umarım gerisi gelir.

2 -3 yıldır böyle bir şey olsa diyoruz işallah daha farklı uygulamalar getirirler.

Bu uygulamanin her seyden ote Disisleri Bakanligi'na cok olumlu katkilari oldugunu gozardi etmemek gerek. Zaten uygulamanin cikmasinin oncu nedeni de budur bence. Hickimse sahte basvurularla (gercekte var olmayan kisiler) ve ciddi olmayan basvurularla (secilip de gitmeyecek) ugrasmak istemiyor, dolayisiyla bu basvurularin sayisinin azaltilmasi surece olumlu yansiyacaktir.

Bu paragraf biraz dedikodu olacak 🙂 ama 2 yil once cekilisi yeniden yapmalarinin nedenini Cin'den aldiklari basvuru saldirisi olarak belirten yorumlar vardi, simdi dusununce bu gercekten bu sekilde olmus ve bunu onlemeye calisiyor da olabilirler. Butun ulkelerin pasaport numarasi sablonlari az cok bellidir sanirim, dolayisiyla sahte basvurulari yakalamak daha da kolay olur bu sekilde.

• @crazycells kesinlikle haklısın dostum uzun zamandır beklediğim şey buydu ama hala yeterli değil trump baba bir çok şey yapmak istiyor en azından böyle kurallar getirerek bunları iyi bir düzene sokmak gerek.
    🙂 bakalım

• ⭐⭐

Keşke internet üstünden başvuru kalksa mükkemmel bir şey olurdu.. hadi sülalecek gidip başvursunlar Ankara'dan da göreyim..

• @crazycells Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor içinde söyledi:

@serkanist Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor içinde söyledi:

Benim görüşüm uygulama olarak iyi bir adım.

Umarım gerisi gelir.

Bu uygulamanin her seyden ote Disisleri Bakanligi'na cok olumlu katkilari oldugunu gozardi etmemek gerek. Zaten uygulamanin cikmasinin oncu nedeni de budur bence. Hickimse sahte basvurularla (gercekte var olmayan kisiler) ve ciddi olmayan basvurularla (secilip de gitmeyecek) ugrasmak istemiyor, dolayisiyla bu basvurularin sayisinin azaltilmasi surece olumlu yansiyacaktir.

Bu paragraf biraz dedikodu olacak 🙂 ama 2 yil once cekilisi yeniden yapmalarinin nedenini Cin'den aldiklari basvuru saldirisi olarak belirten yorumlar vardi, simdi dusununce bu gercekten bu sekilde olmus ve bunu onlemeye calisiyor da olabilirler. Butun ulkelerin pasaport numarasi sablonlari az cok bellidir sanirim, dolayisiyla sahte basvurulari yakalamak daha da kolay olur bu sekilde.

pasaport numaraları ulkeler arasında bilinir tespiti kolaydır.hatta kisinin pasaport bilgileri kayıp çalıntı yada pasaport iptali gibi durumlarda interpole bildiriliyor.sonucta pasaport bir ülkeye ozel değil her ulkeye ıbraz edilen bir evrak.

• ⭐⭐

Bu gelişme eğer 2021 çekilişine uygulanırsa gerçekten umutlarım yeşerecek tekrardan.

• ⭐⭐

Gerek dolandırıcıların ve kimlik & kişisel veri hırsızlarının işlerini baltalayacak olması, gerekse göçmenlik isteğinde ciddi olmayan başvurucuları eleyecek olması açısından olumlu bir gelişme... Gerçekten gitmek isteyenlerin önü biraz daha açılacaktır böylece...

Ayrıca green card çekilişinin kaldırılacağına dair söylentileri de bir bakıma boşa çıkaran bir gelişme olduğu düşünülebilir. En azından önümüzdeki sene için...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |