Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@omertug DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@erkcet Vize alma oranınız %50 yani ya verirler ya vermezler. Özel olarak işinize, mesleğinize, paranıza vb. bakmıyorlar sadece doğru-yalan beyanınıza göre değerlendiriyorlar.

olasilik hesabini bu sekilde yapamazsiniz sayin @omertug 🙂

evet, iki secenek var, ya cikar ya da cikmaz, ama iki secenegin gerceklesme istatistigi ayni degil 🙂

• @crazycells alt parametrelere girersek çıkamayız diye düz hesap yaptım biraz 🙂

• @omertug @crazycells tesekkurler, oncesinde amerika'da 6 yil okudum maddi olarak problem de gorunmuyor fakat dv vizesinde neye dikkat ediyorlar anlamis degilim. Amacim master icin gidip sonrasinda is kurmak kafamda hep amalar var? ama ama ama???

• Rahat olun @erkcet Amerika konusunda en deneyimli sizsiniz kazananlar arasında.İngilizce seviyenizde oldukça iyidir çok kolay iş bulabileceginizi düşünüyorum.Bu güne kadar vize alamayanlar genelde lise mezunu yada iş deneyimi olmayan arkadaşlardı.Loto ya başvuru kriterlerine sahipsiniz ki başvuru yapmışsınız bundan sonra da mülakat için gerekli kriterleri yerine getirdiğinizde vizeniz onaylanır rahat olun.Ve Türkiye de ki son zamanların tadını çıkartıp bu ne zaman mulakat zamanı beklemenin o tatlı heyecanını yaşayın.unutmayın çok güzel bir hayat sizi bekliyor.

• @air_technic yoğunluk var hocam ya, baksanıza, eu bölgesinde enterasan şöyle dönüyr.

• @erkcet umarım mutluluk ve başarı getirir size. Vizenin kime verilip, kime verilmeyeceğine dair kesin kriterler yok. İsmi üzerinde farklılık/çeşitlilik vizesi herkese ve her meslek grubuna açık bir vize türü. Ancak çıkan herkese de vermeyebiliyorlar. ABD bulunmuşsunuz, maddi sıkıntınız yok, neden vermesinler.

• @honesthope ingilizce mimarlık bölümünden mezun yeni bir mimarım ve evet kendim başvurdum , herhangi bir şirket yolu ile başvurmadım . Beni benden daha çok önlemseyecek , titizlenecek bir kimsenin olmadığı kanaatindeyim o nedenle kendim dikkatlice doldurup başvurmuştum ve ilk başvurumda çıktı çok şükür 🙏🏼

• @entelman Çok sevindim birde sormak istediğim bir detay daha var , ingilizce mimarlık mezunuyum ve okulum NAAB yani amerikan akreditasyon ve denkliğine sahip , ülkede bu avantaj ile mimarlık yapmam veya drafter olarak başlamam mümkün mü ? Bir diğer sorumda florida'da cafe açmak için greencard sahiplerinin ne tür avantajları var ? Ülke tarafından, bu konuda kredi almamız için ne gibi destek uygulanıyor ?

• şimdi ds260 dolduracagız , talihli eşim ikimizde form dolduracagız fakat ilk once hangimizin form doldurması gerekiyor? işleyiş nasıl olacak

• @enes2710 önce eşinizinkini doldurun sonra da sizinkini..

• @enes2710 Merhaba, herhangi birini doldurup kaydedip sonra tekrar doldurmaya devam edebiliyorsunuz. O nedenle ikisini de doldurup bitirip sonra da aynı zamanda gönderebilirsiniz. Zaten artık süreç ayrı ayrı işleme aşamasında olduğundan çok büyük fark yaratacağını sanmıyorum. Kolay gelsin.

• @serotonin DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@entelman Çok sevindim birde sormak istediğim bir detay daha var , ingilizce mimarlık mezunuyum ve okulum NAAB yani amerikan akreditasyon ve denkliğine sahip , ülkede bu avantaj ile mimarlık yapmam veya drafter olarak başlamam mümkün mü ? Bir diğer sorumda florida'da cafe açmak için greencard sahiplerinin ne tür avantajları var ? Ülke tarafından, bu konuda kredi almamız için ne gibi destek uygulanıyor ?

Mühendisim ben de, bildiğim kadarıyla yorum yapayım. Diplomanızın denkliğinin olması burada hemen mimarlık yapabileceğiniz anlamına gelmiyor. Daha farklı programlara da iştirak edip, o programlardan da onay almanız gerekiyor. Tahmin edebileceğiniz üzere her ülkenin mevzuatı farklı. Cafe açma konusunda bir avantajınız yok. Green card size sadece özgürce yatırım yapma imkanı tanır. Sonrasında düşük faizli krediye vs başvurabilmeniz için öncelikle iyi bir kredi notunuzun olması gerekir. O da zamanla oluşan bir şey. Acele kararlar vermeyin bence. 2 düşünün 1 hareket edin. Ama öncesinde iyi bir şekilde ülkeyi, insanını, yaşadığınız eyalet ve şehri güzelce etüt edin.

• Merhaba arkadaşlar benim ilk başvurum kazandım ama sıralama 40700, bakalım ne olacak. yine ilk 28 binde bırakırlarsa geriye mülakata giremeyen 28 bin kişi daha kalıyor, herhalde biraz ayıp olur diye düşünüyorum. ya da yedek asıl yedek açıklasınlar abi, çıktı mı çıkmadı mı net değil.

• Case no.ların hepsinde her numaraya birebir kişi karşılığı yok aralarda boşluklar var. Mesela 10xxx le 20xxx case no.lar arasında reel anlamda 10 bin kişi yok. Aciklanmadan önceki çekiliş numaralarin da mükerrer başvuru vb. Sorunlardan kaynaklı eleme mevcut.durum boyle olunca da büyük numaralara sıra gelme ihtimali doğuyor. 28 bin iyi bi sıra .önçeki yıllarla kıyaslamak yanlis olur her yil kendi içerisinde degerlendirilmeli

• @air_technic açıkçası bu boşluk olayını çok büyük bir etken olarak düşünemiyorum, nedir yani abi ne boşluk olabilir.40 bin case nolu kişinin 10 20 bini boşluk gibi değerlendirilip elenecek mi bir şekilde. bence asıl konu şu, kentucy nin bu yıl vereceği visa adedi nedir? biz de ona göre daha iyi bir tahmin yapabiliriz. bir de şu var geçmiş verileri yazayım hemen, 2016 ve 2017 de sırasıyla 24.000 ve 30.000 case number var bunların kaçı mülakata girmişti tam hatılamıyorum ama muhtemelen hepsi girmişti. siz biliyorsanız düzeltin lütfen. 2018 de 39.000 case number var 28 bin mülakata girmiş, 2019 da (son gc) 30.000 case number var hepsi girmiş.

buna bakınca 2020 de 55.000 case number var, yorum olarak şu an bana en mantıklı gelen yine 28 30.000 visa var max. çünkü sırası gelen her case number visa alıyor denemez benim anladığım. bunu yine dağıtıp olaysız dağılırlar, 2020 den de yine 25 30 bin kişi mülakata dahi çağrılmaz.

dediğim gibi burada asıl soru bu sene ne kadar visa verilecek bu bilgiyi bilmemiz lazım diye düşünüyorum?

• Önceki yıllarda bu kadar yüksek numaralar yoktu yalniz @onur1696 . 2015 te oldu onda da 43XXX case no ya kadar gitmişti.

• Arkadaşlar kcc den email önceki yıllarda 7-8 gün içinde gelmiş gördüğüm kadarıyla. Bizimki neden gecikti yada nezaman gelir bilen var mı?

• Merhaba arkadaslar, bir sorum olacakti, biz esimle ds-260 formlarimizi doldurup gönderdik, acaba ilk asama olarak bundan baska yapmamız gerekeb birsey var midir yoksa kcc den gelecek maili mi bekleyecegiz uzun suredir cevap gelmeyince merak ettim sormak istedim teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tugrulmecit DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Arkadaşlar kcc den email önceki yıllarda 7-8 gün içinde gelmiş gördüğüm kadarıyla. Bizimki neden gecikti yada nezaman gelir bilen var mı?

dv2020 sureci henuz baslamadi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@onur1696 o bosluklar sandiginizdan cok daha onemli, bilginize. 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

55

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |