Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar

• @caglaror Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar içinde söyledi:

@vermaynen Diger sorulara da istinaden iki kursa ait bolumler masaustunden (C# gibi) webe (javascript gibi) her yerde ise yarar . Disaridan bu kurslari almaniz ozel zamanlarinizda (evde) calismamaniz anlamina gelmiyor. Kendinizi kursa ile sinirlamamalisiniz. Teknolojiler ve guncellemeler cok hizli gelisiyor. Okdugunuzu ve duydugunuzu anlayacak Ingilizce bilginiz/pratiginiz varsa zaman kaybetmeden baslayin. Bolca proje yapin. Piyasada bir sirkette tecrube karsiligi calismayi deneyin. Sadece bilmek yetmiyor. Resume zayif olunca gorusmeye bile cagirilmiyorsunuz.
    Hemen baslayin, hizli ilerleyin, tam zamanli calisin mumkunse.
    USA ilanlarina bakip ilanlardaki anahtar kelimleri derleyin. Size talep olan alanlar hakkinda bilgi verir.
    Kolay gelsin.

Tesekkurler. Tabikide kursa git gel yapmayacagim ogrendiklerimi evde de pekistirip calisacagim sadece kurs u bana bir duzen sistem devamlilik saglamasi acisindan on planda tutuyorum. Evet isim geregi de zaten ingilizce konusuyorum sadece terimlerine asina olmam gerekli yazilim alaninda. Sirketler tecrube kazanmam icin ise alirlar ise seve seve calisirim tabiki : ) Isimi birakip sadece bu alana yonelicem zaten haliyle butun gunu mu ayiracak vaktim olacak. Tr de biraz kendimi gelistirdikten sonra yurtdisindan is bakmaya calisacagim olur yada olmaz ama hedefim bu iyi bir sekilde ogrenip burda, yurtdisinda calismak. Tr de aldigim egitimden sonra tavsiye edebileceginiz yurtdisinda ki egitimler de olabilir orda da pekistirme yapabilirim gonul ister abd ama ogrenci vizesi 3 reddim var malesef. o yuzden onerebileceginiz farkli ulkelerde de 3-5 aylik kisa sureli egitimlere de katilabilirim.

• @vermaynen Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar içinde söyledi:

Yazılım Geliştirme Uzmanlığı Eğitimi
    (Hybrid Uygulama Geliştiricisi Eğitimi)
    c# , sql , ado.net-linq- entity framework , html5, css3 , javascript , jquery , asp.net core , typescript , angular , ionic , ornek proje

bence bu Yazılım Geliştirme Uzmanlığı Eğitimi

c# , sql , ado.net-linq- entity framework , html5, css3 , javascript , jquery , asp.net core , typescript , angular , ionic , ornek proje

• @vermaynen Yurtdisi islerde agirlikli olarak algoritma, veri yapilari, design pattern vb konularda da sorular sorulur. Hollanda, Almanya, Ingiltere en sik yazilimci aldigini duydugum yerler.

• @mutlukurt0534 Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar içinde söyledi:

@vermaynen Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar içinde söyledi:

Yazılım Geliştirme Uzmanlığı Eğitimi

bence bu Yazılım Geliştirme Uzmanlığı Eğitimi

tskler oneriniz icin peki neden web gelistirici degil de yazilim gelistirici ? artilari ve eksileriyle bilgi verirseniz sevinirim.

• @caglaror Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar içinde söyledi:

@vermaynen Yurtdisi islerde agirlikli olarak algoritma, veri yapilari, design pattern vb konularda da sorular sorulur. Hollanda, Almanya, Ingiltere en sik yazilimci aldigini duydugum yerler.

Ozaman ne yapmam lazim yazilim gelistiriciye mi yoksa web gelistiriyece mi yonelmeliyim ki bunlari da ogrenmis olabileyim ? Ayrica turkiye de bu bahsettiginiz seylerin onemi yok mu bunlar yurtdisinda is aradigimiz zaman mi karsimiza cikiyor ?

• İngilizcesi yeterli olanlar edx.org'a baksınlar. Mükemmel bir kaynak.

• @vermaynen Bahsettigim konular yazilim ile ilgili yurtdisi islerde sorun cozebilme kapasite ve hizini olcmede bir cesit seleksiyon yontemi olarak kullaniliyor. Bence hatali bir seleksiyon yontemi ama baskaca cozum onerisi sunamam dogrusu.
    Standart egitiminizde sona yaklasinca bu konulari da calismalisiniz. Ingilizceniz yeterli diye dusunuyorum. Bolca soru cozmek icin (bu sorular yurtdisi interviewlerinde cikar) sektorde neredeyse standart olan leetcode ve hackerrank (baskalri da vardir mutlaka) sitelerindeki sorulari hizli bir bicimde cozmeye calismalisiniz.
    Zaman kaybetmeden kurslara baslayin. Ama TR'den baskaca bir vize olmadan yurtdisi firmalarina girebilmek icin bunlar yeterli olmayacaktir. Ilgili konularda cok konusuldu. Bolca proje yapip tecrube edinip iyi bir linkedin profili ve saglam bir github profili gostermelisiniz.

@vermaynen Bahsettigim konular yazilim ile ilgili yurtdisi islerde sorun cozebilme kapasite ve hizini olcmede bir cesit seleksiyon yontemi olarak kullaniliyor. Bence hatali bir seleksiyon yontemi ama baskaca cozum onerisi sunamam dogrusu.
    Standart egitiminizde sona yaklasinca bu konulari da calismalisiniz. Ingilizceniz yeterli diye dusunuyorum. Bolca soru cozmek icin (bu sorular yurtdisi interviewlerinde cikar) sektorde neredeyse standart olan leetcode ve hackerrank (baskalri da vardir mutlaka) sitelerindeki sorulari hizli bir bicimde cozmeye calismalisiniz.
    Zaman kaybetmeden kurslara baslayin. Ama TR'den baskaca bir vize olmadan yurtdisi firmalarina girebilmek icin bunlar yeterli olmayacaktir. Ilgili konularda cok konusuldu. Bolca proje yapip tecrube edinip iyi bir linkedin profili ve saglam bir github profili gostermelisiniz.

Onerileriniz icin cok tesekkurler caglaror, dikkate alacagim dedikleriniz. : )

• ........

• @vermaynen Sebebi şu şuan etrafımızda görmüş olduğumuz herşey bir yazılım ürünüdür. Web ile yapılabilecekler branş anlamında kısıtlıdır. Ama yazılımın önü her daim açıktır. Ucu bucağı yoktur.

• @gokcell Benim daha birkaç ay önce haberim oldu 🙂

• ........

• @gokcell udemy'i biliyorum az kurs almadım oradan:)

• pluralsight.com öneririm. egitim icerikleri oldukca kaliteli.

• Herkese merhaba, alışkanlık oldu her cümleye böyle başlıyorum artık 😆
    Kanalımda özellikle yazılımcı gözüyle Amerika'da iş görüşmeleri ve daha sonrasında teklif mektubu aldığınızda bilmeniz gereken konularla ilgili bir video paylaştım. FT. Eşim Yücel 😆
    Madem yazılımla ilgili bir konu açılmış burada paylaşayım istedim. Yazılımcılar dışındaki mesleklerin de bilmesi gereken bir çok şey var bu videoda ama eşim yazılımcı olduğu için o çevre ile ilgili bir iki konuya da değindi.

• @zehrayo Paylasmadiysaniz paylasayim diye geldim. Elinize emeginize saglik. Kendi adima cok faydalandigimi soylemeliyim. Tesekkur ederim.

• @caglaror Cok sevindim. Binbir zorlukla kamera onune oturttum Yucel'i ama oturunca konuyu bayagi etraflica acikladi. 😂

• @zehrayo Bence bunun serisini yapmalısınız, tecrübe konuşuyor:)

• @haleluja Bakalim 1000 tane like gelsin yapariz 😃 zaten zor ikna ettim, ikide bir gelmez Yucel 😃 belki bu sayede merak edenler paylasir daha cok insana ulasir bu video.

• Yasaklı

dallas plano yazılımcılar için cennet

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |