Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells tamam başkanım özür dilerim sizden artık gelecek olan email e göre haraket edecem hakkınızı helal ediniz lütfen

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muratv FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

Herkese merhabalar öncelikle durumumdan bahsedeyim sizlere geçtiğimiz yıl öğrenci vizesi ile Amerika'nın New York eyaletine gittim. Yaklaşık 1 yıl eğitimime devam ettim ve vize süremin dolmasına yakın ülkeme geri dönüp tekrar öğrenci vizesine başvuruda bulunarak eğitimime kaldığım yerden devam etmek istedim. 1 nisan 2019 tarihinde vize randevusu aldım ve görüşmede vize memurunun orada bir sıkıntı mı yaşadınız sorusu karşısında ısrarla hayır dedim ve sonucunda red verildi anlamadığım bir şekilde. sonra 5 nisan 2019 tarihine tekrar randevu aldım ve görüşmede sadece benden okul belgelerim istendi bunları gösterdim ve sonunda bana idari işleme tabii olduğum bildirildi. İstenilen bilgileri 9 nisan tarihinde kendilerine mail attım ve o günden beri bekliyorum. 28 mayıs tarihinde okulum başlayacak ve ben bunu kaçıracagım. Hiçbir problem yaşamama ve okuldaki %100 devam durumum ve yuksek not ortalamam olmasına ragmen bana neden bu şekilde bi işlem yapılması gerektiğine anlam veremedim. Üstelik rutgers university gibi çok da iyi bir okulda eğitim almaktayım ve okul müdürüm tarafımdan adıma yazılan bir tavsiye mektubumda vardı. Konsolosluğa attığım mailler karşısında sürekli gerekli işlemlerin bittiğinde tarafıma mail atılacagı söyleniyor ve mağduriyetim çözümlenemiyor. Benim gibi böyle bir deneyim yaşayan başka biri oldu mu? bilmiyorum. Yaklaşık 1.5 ay oldu ve henüz çözümlenmeyen bu sürecin ne zaman çözüme ulaşacagını merak ediyorum 🤔 daha önce durumuma benzer bir deneyim yaşayan varsa paylaşırsa çok sevinirim. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Gecmis olsun.
    Size ilk verilen I-20 kac yillikti?

Size israrla bu soruyu sormussa, ekranda bir sey gormus olabilir. ABD'de basinizdan gecen ve polislerin dahil oldugu herhangi bir durum oldu mu?

Maalesef idari islem surecine etki etmeniz mumkun degil. Pek cok idari islem 60 gun icinde sonuclaniyor, fakat daha uzun surmesi de mumkun. Bu sureci konsolosluk da yurutmuyor, NVC yurutuyor, o nedenle sistem sizi aklayana kadar konsolos size vize veremez.

Daha once hangi vizelere basvuru yaptiniz, herhangi birini kotuye kullandiniz mi? Bir de daha onceki basvurularda idari isleme kaldiniz mi?

• @crazycells hayır herhangi bir problem yaşamadım. Şöyle birşey oldu sadece amerikaya ilk gittiğimde üşütmeden dolayı rahatsızlandığımda tedavi olmuştum ama özel sağlık sigortam vardı. Sigorta şirketim ve hastane arasında bi anlaşmazlık yaşandı sanırım ve 300 dolar gibi bi meblayı benim ödememi istediler ben kabul etmedim ve ödemeyi de yapmadım acaba bu etkili olmuşmudur bilemiyorum 🤔 daha öncede 2 kez birleşik arap emirliklerine dubaiye tatil amaçlı gittim ve hiçbir problem yaşamadım daha önce. Az önce bahsettiğim şeyin dışında hiçbir problemim olmadı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muratv FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

@crazycells hayır herhangi bir problem yaşamadım. Şöyle birşey oldu sadece amerikaya ilk gittiğimde üşütmeden dolayı rahatsızlandığımda tedavi olmuştum ama özel sağlık sigortam vardı. Sigorta şirketim ve hastane arasında bi anlaşmazlık yaşandı sanırım ve 300 dolar gibi bi meblayı benim ödememi istediler ben kabul etmedim ve ödemeyi de yapmadım acaba bu etkili olmuşmudur bilemiyorum 🤔 daha öncede 2 kez birleşik arap emirliklerine dubaiye tatil amaçlı gittim ve hiçbir problem yaşamadım daha önce. Az önce bahsettiğim şeyin dışında hiçbir problemim olmadı

Hayir, hastaneye girerken sigortanin karsilamadigini ben odeyecegim demediyseniz (yani imza atmadiysaniz), sizin o miktari odemenize gerek yok. Bu konuda yasal bir islem baslatamazlar.

Isminiz Murat sanirim, soyisminiz de cok yaygin mi? En kotu olabilecek sey idari islemin 1 yil surup dosyanizin dusmesi olur. Ama bu en kotu durumda gerceklesecek sey. Maalesef isminiz kara listeye hit etmis gorunuyor, ne kadar yaygin bir isme sahipseniz idari isleme kalma olasiliginiz -az da olsa- artiyor. Umarim listedeki kisinin siz olmadiginizi en yakin zamanda anlarlar. Maalesef bu idari islem surecine hickimsenin etki etmesi mumkun degil. Vize almaniz icin aklanmaniz sart. Siz magdur oldugunuzu dusunebilirsiniz ama ABD hukumeti oyle dusunmuyor, daha cok "sen kara listedesin, sen ulkeye zarar verebilirsin, o nedenle seni aklayana kadar vize veremeyiz" diye dusunuyor.

Bunun disinda bir ABD vizeniz yok sanirim?

Mehmet adli bir arkadasimiz vardi forumda, once 10 yillik turist vizesi aldi fakat sonrasinda bir turlu idari islemleri gecip H1B alamadi (is bulmasina ragmen), 2 sefer denemesine ragmen idari islemi sonuclanmadi ve vize alamadi. ABD icinden de B ile H1B'ye gecis yapamayacagi icin, ABD planlarini bir sure erteledi. Tabii umuyorum ki sizin durumunuz daha farkli olur.

• @crazycells evet soy ismimde yaygın umarım bu süreç bir an önce sonuçlanır ve eğitimime kaldığım yerden devam ederim. Cevabiniz icin cok tesekkur ederim.

• @crazycells başkanım email şimdi geldi ama ne de ak istediklerini anlamadım size atsam bakabilirmisiniz

• @crazycells
    Embassy of the United States of America
    Ankara, Turkey

22-May-2019

Case Number: 2019EUxxxx

Dear xxxxxx

Congratulations
    We are pleased to inform you that you and your family members (if any) have been issued a visa . Your visa package is dispatched to the Turkish Post Office that you are registered with. If you do not receive your visa package within 5 business days, please contact the PTT Office.

Details for each applicant
    Applicant 1: xxxxx
    Status: Issued
    Documents and/or Actions Required: N/A

Applicant 2: xxxxxx
    Status: Under Review- Passport Returned
    Documents and/or Actions Required: None

ATTENTION:

• Please read the instructions on the links listed below carefully:

• Please DO NOT open your visa packets.

Please read the instructions on the links below before you travel to the U.S.:

KNOW BEFORE YOU GO

USCIS FEE PAYMENT

Sincerely,

Immigrant Visa Unit
    U.S. Embassy Ankara

ATTENTION DIVERSITY VISA APPLICANTS:
    UNDER NO CIRCUMSTANCES CAN A VISA BE ISSUED OR AN ADJUSTMENT OF STATUS OCCUR IN YOUR CASE AFTER SEPTEMBER 30, 2019.

VERY IMPORTANT: BECAUSE OF THE LIMITED NUMBER OF VISAS THAT MAY BE ISSUED UNDER THIS PROGRAM, VISAS MAY CEASE TO BE AVAILABLE EVEN BEFORE THIS DATE. THIS IS ESPECIALLY TRUE THE CLOSER TO SEPTEMBER 30 AN APPLICATION OR RE-APPLICATION IS MADE.

Important Notice
    You should not make permanent financial commitments, such as selling your house, car or property, resigning from your job or making non-refundable flight or other travel arrangements until you have received your immigrant visa.

Links
    Status Check

Contact Form

Visa Bulletin

Courier Info

Consular Schedule

Visitor Info

Privacy/PII
    This email is UNCLASSIFIED.

• @yılmaz tebrikler vizeniz geliyor, ancak 2. Kişi yani eşiniz kısmını anlamadım ilk paragrafta sizin ve ailenizin vizelerinin verildiğini söylemiş, gözünüz aydın çok sevindim darısı bize olsun

• @bsk zannedersem eşim esas talihli onun ki onaylandı ben tekrar idari işlemdryim pasaport boş döndü sanırım ama tam olarak anlayamadım olayı siz anladınızmı

• @bsk 2.kişi benim talihli olamayan yani

• @bsk inşallah sizinki de bir an önce selamete kavuşur inanın kendimden çok sevinirim zaten benim pasaport boş dönmüş galiba ben Red almış olabilirim çünkü eksik evrak yok diyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells evet soy ismimde yaygın umarım bu süreç bir an önce sonuçlanır ve eğitimime kaldığım yerden devam ederim. Cevabiniz icin cok tesekkur ederim.

Bol sanslar ve sabirli beklemeler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yılmaz vizeler yolda , geliyor diyorlar... 🙂 gozunuz aydin.

• @crazycells ama başkanım benim isminde pasaport döndü diyor ve inceleme altında diyor yani telaş etmeye gerek yok benimki de onaylandı mı acaba lütfen yardım beni sevindirin

• @crazycells ABD BUYUKELCILIGI tarafindan adiniza, AP05392841996 barkod nolu gonderi kabul edilmistir. www.ptt.gov.tr adresinden gonderinin durumunu takip edebilirsiniz . PTT AS B001 az önce bu mesaj bana geldi yani be AP ye mi kaldım başkanım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yılmaz niyetlisin galiba başına vurmuş iyi değilsin galiba http://gonderitakip.ptt.gov.tr/ bu siteye girersen adresin senin de ankara içi olduğu için yarın postanede kargonu gidip alırsın. Ne AP bahsediyorsun bu postane gönderim numarası o

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yılmaz pasaportlar gelene kadar forumdan sizi yasaklasak mi ne yapsak... 🙂

• @crazycells siz bizi sevindirdiniz bu MUBAREK günde Allahımda sizleri sevindirsin ne kadar mutlu olduk anlatamam o zaman herşey tamam lütfen beni engellemeyin rica ediyorum başkanım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells 2021 bekleme odasına zorla koyacaksın kapıyı kapatacaksın yılmazı 🙂

• Sayın @ayvalik10 ya inanın ne kadar istediğimizi oraya gitmeyi lütfen mazur görün bu davranışlarımı özür dilerim sizden de inşallah gidebiliriz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |