Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @greenleo Amerika'da ikinci el araba almak içinde söyledi:

@googlegibiherif selam bilgiler için teşekkür ederim . Genelde nakit alımlarda pazarlık oranları nedir ? Örnek verebilme imkanınız var mı? Çok ilginç hikayeler var duyduğumuz 10000 lik arabayı 5-6 bine alan hikayeler gibi aslı var mı acaba ?

BUrada hic kimse bedavay yakin araba vermiyor...

ben aldim mi? Aldim...

Neden? Cunku sahibinin cozemeyecegine inandigi ama benim cozebilecegimi dusundugum sorunlari vardi...

Ev, araba, gitar, tv... her ne aliyorsaniz durum bu sekilde...

Ornek olarak... Elinizde Honda accord araciniz var... 2008-2009 ve piyasasini 8 bin dolar kabul edelim...

6 yazin... bir kac saatte satarsiniz....

ama ilanlarda 4 yazanlarda var... iste onlarda emin olun bir terslik cikiyor illaki! Cunku burada araba otobus bileti demek... Insanlarin ihtiyaci varsa, fiyat uygunsa 1 saatte satarsiniz araci...

Ben Mercedes aldim... Konuda var... Ilana koydugumda ilk mesaj atan kisi aldi... Gostermeye vaktim olmadigi icin ogleni bekledim ve ilk ona sira verdim... 🙂 Duzgun arac, %10 dusuk fiyat... Aninda satilir...

• Son bir hatirlatma...

Arac duzgun ise 3bin dolar altinda marka model clean title olup olmamasi gibi durumlar pek onemli olmuyor...

BU fiyatlarda ki araclarda onemli olan temizlik...

PT Cruiserim vardi. Forumdan bir arkadasim 2bine aldi benden... Alali sanirim 8 ay oldu ve tik demedi... Sanziman motor ve klima kondisyonu mukemmeldi. On takimi ben yapmistim zaten komple...

Ayni paraya 2000 Model S serisi mercedeste var 🙂 BMW 740larda 🙂

Ben tercihlerde cok belirleyici etki etmek istemem kimseye. Cunku bu benim hobim. Mesela Ml350 bakmadim ben... 63amg baktim bulamayinca ML550 aldim... Bir cok kisiye uygun bir tercih degil...

Buna ragmen, 2 cocuk ve uzeri varsa minivan tarzi bir arac oneriyorum kesinlikle... O rahatlik SUV da falan yok...

Bekarsaniz gidin tek kapi falan bakin. Burasi TR gibi degil, tek kapi tutuluyor 🙂 ABD den keyif alin... Buraya sadece para kazanip et yemeye gelmedik! 🙂

• bana "as is" bir araca 3-4 bin dolar gömmek tehlikeli geliyor. arıza verirse al çöpe at daha iyi gibi.
    bu sene giden bir arkadaşımız kredi skoru olmadan daha bir ayı dolmadan aldı sıfır. belki çalıştığı işyerinden kağıt götürmüştür ama bir senelik kredi skorunun olması ne kadar etkileyebilir ki ? fiyatta ? bu konuda bilgi paylaşır mısınız ? teşekkür ederiz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kürşat-türkay Biz geldikten bir ay sonra ilk, iki ay sonra da ikinci sıfır arabayı aldık. En önemli etken iyi bir iş bulmak. Kredi skoru olmadan da uygun şartlarda kredi almak mümkün olabilir. Çok kolay değil ama yolları var.

İki araç için toplamda 7 bin dolar peşinat ödedik. Bu paraya ikinci el araç da alınabilirdi tabii.

• @googlegibiherif paylaşımlarınız için teşekkürler.Bir süredir aktif değildim forumda.Amerika da yaşam ile ilgili bu tarz paylaşımlara çok ihtiyacımız var.
    Araç konusu bütçe ve tercihe göre değişir.Benimde gönlümde geçen @semavi nin tercihi gibi Chrysler down&town olacak.

• @googlegibiherif selamlar
    Mesajınızda bahsettiğiniz 3 owner olayını anlatabilir misiniz , çünkü ilanlarda görüyorum one owner , 2 owner diye ... bir aracın 2-3 sahibi olması nasıl bir durumdur ?

• Turkiyedeki ilk sahibinden durumu..

Yani cok el degistirmemis meselesi...

• Delete..

• Delete..

• www.offleaseonly.com
    Bu sitede çok uygun 2. El arabalar bulunabiliyor.

• Araç sigortası için iyi bir şirket önerebilirmisiniz ? State farm da yapmıştım 80$ a bugün mail attılar abd de daha önce sürüş deneyiminiz uzun süreli değil diye sigorta ücretiniz 111$ olacak diye. Nerden soysam derdindeler. Başka uygun bir şekilde sigorta nasıl yapabilirim ?

• @semavi abi yorumların harika. Beğenerek takip ediyoruz. (CA’dan Sümeyye)

• @redur47 Root isimli bir firma ve cep telefonu uygulaması var. Üye olup Telefonunuza yukledikten sonra test sürüşü dönemi başlıyor. Bu dönem yaklaşık 1 ay sürüyor. Telefonun GPS'i açık konumda iken, frenleme, viraj alma, hızlanma gibi verileri takip ediyor ve ne kadar güvenli bir şekilde araç kullandığınızı ölçüyor.

Ben de 1 ay sonunda fiyatımı aldım. Full coverage denecek kadar kapsamlı sigorta için yaklaşık aylık 65 dolar ödemeye başladım. Önceki sigortam en temel seviye (basic liability, karşıya verdiğim hasarın 25 bin dolarını öder, benim için hiç bir ödeme yapmaz) idi ve 93 dolar ödüyordum.

Biraz uzun bir süreç olabilir ama buna değer. Şu linkten ulaşabilirsiniz : https://r.joinroot.com/?code=p:QW6RNR&t=1520997960

• Bu arada konu sahibi sayın Semavi Bey'e selamlar, PT Cruiser ile 8. ayda devam ediyoruz. Allah nazarlardan korusun. 🙂

• Sigortayı iyi yapmışsın Megashi...

Aman nazar değmesin diyeceğim ama artık yenileme zamanı geldi sanırım... O modelde bu kadar sorunsuz arabanin denk gelmesi tamamen senin ve benim nasibimiz diyelim 🙂 Eski arabalarda binde bir denk gelir boyle seyler 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@megashintai Senin linke tiklayarak Root'a uye oldum ve dun degerlendirme surem bitti. Esiminki de bitince gorecegiz bakalim nasil bir fiyat cikacak. Su anda Progressive'e 2 arac 2 surucu icin aylik 315 dolar oduyorum.

• Kenan

Full coverage ise fiyat iyi...

Ben 3 Araba 3 sofor icin 730 gibi bir sey odedim... Arabalarda onemli tabi fiyatlandirmada... Mitsubishi, Saturn(Chevrolet) ve Mercedes icin bu fiyati aldim... Babami ekletmeden once 2 sofor 3 araba icin 630 gibi bir fiyat almistim GEICO dan... 3e cikarinca farketti...

• Isyerinde, hemen yan masamda oturan arkadas 2-3 hafta once 2014 Mustang aldi daha kilometresi (mileage) oldukca dusuk.
    Gecen hafta direksiyon mili kirildi ve 1 haftadir serviste yatiyor. Amerikalilar bu arabalari begenmemekle haksiz degil bence. Sadece zevk icin alanlar zaten 2.ci 3ncu araba olarak aliyorlar bu tazr arabalari ve sadece hafta sonlari yarim saat gezmek icin kullaniyor. Kesinlikle amerikan arabalari tum ulasim gereksinimlerinizi karsilayacak dayanikliliga sahip degiller ki
    Amerikada arkadaslar cok yol yapiyorsunuz. Ben mesela su anki arabami 5 ay once aldim ve 9bin mile'a yaklasmak uzere (14400km)

• Bu kadar kötü olduklarına katılmıyorum ben sahsen.. 4 arabam var ve ikisi Amerikan 1 japon ve 1 Alman (Amerikan yapımı Mercedes) malum...

Şirkette de 24 aracım var ilgilendiğim ve hepsi Amerikan...

Amerikan araçların zayıf olduğu yönleri kabul etsemde her an yolda kalinacakmis muamelesi yapılmasına içim el vermiyor bir otomobil tutkunu olarak 🙂

• Sakın bu Amerika'lılar hor kullanıyor olmasın😁

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

37

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |