DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

Arkadaşlar gidince evi tutup annemi bir müddet yanımıza gelmesini istiyorum gecis sürecinde cocugumla ilgilenip bende eşimde çalısmak için. Annem ev hanımı daha önce bir yurtdısı tecrübesi olmadı ve üstüne de bir mal varlığı yok, ona sponsor mektubu yazıp, dolar hesabında da bir miktar para göstersem ve iyi niyet mektubu yazıp, bizim greencard fotokopilerinide ekleyip turist vizesine basvuru yapsam cıkar mı ne dersiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hockeyumpire2 B1/B2 turist vizesi hakkında... içinde söyledi:

Arkadaşlar gidince evi tutup annemi bir müddet yanımıza gelmesini istiyorum gecis sürecinde cocugumla ilgilenip bende eşimde çalısmak için. Annem ev hanımı daha önce bir yurtdısı tecrübesi olmadı ve üstüne de bir mal varlığı yok, ona sponsor mektubu yazıp, dolar hesabında da bir miktar para göstersem ve iyi niyet mektubu yazıp, bizim greencard fotokopilerinide ekleyip turist vizesine basvuru yapsam cıkar mı ne dersiniz?

cocukla ilgilenmek icin turist vizesi alamaz, bilginize...
    bunu daha farkli sekilde dile getirmeniz gerekiyor.

• ⭐⭐

@crazycells evet mektubta daha farklı birsey yazmayı planlıyorum. ☺

• geçen sene ds260 doldurup bultende sırası gelmedıgı ıcın gorusmeye gıdemeyen green card kazananları için haber vereyım; kazanıp sırası gelmeyen ve ds260 dolduran bır kısı karı koca olarak vızelerını aldı, b1/b2 vizesi. mülakatta bu konuyu hıc sormamıslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dustyblue (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

geçen sene ds260 doldurup bultende sırası gelmedıgı ıcın gorusmeye gıdemeyen green card kazananları için haber vereyım; kazanıp sırası gelmeyen ve ds260 dolduran bır kısı karı koca olarak vızelerını aldı, b1/b2 vizesi. mülakatta bu konuyu hıc sormamıslar.

harika haber, bilgilendirme icin tesekkurler. O arkadaslara soyleyebilirseniz, deneyimlerini foruma aktarirlarsa cok iyi olur.

• @crazycells (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

geçen sene ds260 doldurup bultende sırası gelmedıgı ıcın gorusmeye gıdemeyen green card kazananları için haber vereyım; kazanıp sırası gelmeyen ve ds260 dolduran bır kısı karı koca olarak vızelerını aldı, b1/b2 vizesi. mülakatta bu konuyu hıc sormamıslar.

harika haber, bilgilendirme icin tesekkurler. O arkadaslara soyleyebilirseniz, deneyimlerini foruma aktarirlarsa cok iyi olur.

aslında o arkadaş bu forumun üyesi ama nedense yazmayı tercih etmemiş, ben aktarayım istedim.

• crazycells sağolsun gördüm 🙂 artık kendi işimi kurdum sık sık avrupaya gidip geliyorum . amerıkada yasamak bır hayal olarak kaldı sanırım cok cabaladım ama olmadı. demekki kader de yokmuş yada daha zamanı gelmemiş 🙂 ama her sene basvuruyorum çıkarsa değerlendiririm .

• DS160 doldururken vize türünü B1/B2 seçtim bunun bir sıkıntısı olur mu acaba? B2 mi seçmeliydim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@keepdreaming (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

DS160 doldururken vize türünü B1/B2 seçtim bunun bir sıkıntısı olur mu acaba? B2 mi seçmeliydim?

sorun olmaz.

• Merhaba bildiğiniz üzere dv2020 stresini üzerimizden atamadık tabi malum cevabı aldık kazanamadık bunu üzerine bizde bu yıl tatilimizi amerikada yapmaya karar verdik en azından ön bir izlenim olsun bize diye eşim 6 yıldır aynı şirkette çalışıyor ben bebeğim oldugu için ev hanımıyım evimiz arabamız var bankada 10k ve biraz üzeri gibi bir mebla var birde 1 yaşında oğlumuz olacak tabiii onu bırakamayız otel rezervasyonu da yapacağız turist vizesi başvurusu için sizce kriterlerimiz uygun mu izmirden kalk istanbula git bide bunun için red ye psikolojim kaldırmaz 🤦🏻♀

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ezgi-gökhan (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

Merhaba bildiğiniz üzere dv2020 stresini üzerimizden atamadık tabi malum cevabı aldık kazanamadık bunu üzerine bizde bu yıl tatilimizi amerikada yapmaya karar verdik en azından ön bir izlenim olsun bize diye eşim 6 yıldır aynı şirkette çalışıyor ben bebeğim oldugu için ev hanımıyım evimiz arabamız var bankada 10k ve biraz üzeri gibi bir mebla var birde 1 yaşında oğlumuz olacak tabiii onu bırakamayız otel rezervasyonu da yapacağız turist vizesi başvurusu için sizce kriterlerimiz uygun mu izmirden kalk istanbula git bide bunun için red ye psikolojim kaldırmaz 🤦🏻♀

evet, dosyanizda oldukca olumlu taraflar var. Benim ek olarak tek tavsiyem guzel bir gezi plani ve bu plani kaldirabilecek miktarda maddi birikim.
    Maalesef vizeyi garanti etmenin bir yolu yok 🙂 ama bol sanslar tabii ki 🙂

• @crazycells diyelim ki biz bankadaki parayı 7-8k $ yaptık yeter mi sizce 40k TL gibi bir para yapıyor haliyle 🙂 bize göre en büyük eksimiz daha hiç yurtdışı tecrübemiz yok bu da ne kadar etkiler çok merak ediyoruz cevap için şimdiden teşekkürler 🙏🏻

• @hakangokhan (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

@crazycells diyelim ki biz bankadaki parayı 7-8k $ yaptık yeter mi sizce 40k TL gibi bir para yapıyor haliyle 🙂 bize göre en büyük eksimiz daha hiç yurtdışı tecrübemiz yok bu da ne kadar etkiler çok merak ediyoruz cevap için şimdiden teşekkürler 🙏🏻

bana sorulmamış ancak cevap vermek istiyorum.
    bence para işi olayın son noktası. eğer paraya ya da evraklara bakacak kadar olayı irdeliyorsa ters giden bir şey var. ds160 formunda okuduğu bir şeyler kafasını karıştırmış ya da yetersiz kalmıştır. kendimden örnek vermem gerekirse abd de ne yapacağıma dair o kadar ayrıntılı bir gezi planı yazdım ki, tamamı burayla alakalı geldi diyebilirim. eğitimimin ne zaman biteceğini(x ay kaldı) ve giderleri kimin karşılayacağını sorduktan(ben karşılayacağım) sonra gezi planımdaki mekanlarla alakalı konuştuk(kendisi de bu mekanlardan bazılarını ziyaret etmiş , iyi tercih vs demişti) kaç kalacağımı sordu, yurtdışına çıkıp çıkmadığımı sordu ve ülkeleri saymamı istedi ve vizeni onaylıyorum dedi. evraklar önümdeydi ve kalın bir dosya halinde olduğu halde bakmadı. eski pasaportumdaki vizeyi bulmaya çalıştı bulamadı mühürlere baktı, yeni pasaportu açmadı(hem yeni, hem eski pasaportumda schengenim var dediğim için bakmaya çalıştı)

bu arada bir konuda gözlemimi paylaşmak istiyorum. ben vizeyi kışın aldığım halde tepemize kar yağan bir hava olduğu halde gayet rahat giyinmiştim. Mont, altında uzun bir kapşonlu hırka , içine de t-shirt. yaşıma uygun salaş bir şeylerdi yani. konsolosluğu görmenizi isterdim "içerisi şampiyonlar ligi " gibiydi. benim yaşıtım hatta küçüğüm kişiler takım elbiselerle falan gelmişler. Eleştirdiğimden değil de adamların üzerinde eğreti duruyor, jilet gibi tıraş olmak falan. Bende bir karış sakal vardı. Bunları niye yazıyorum iş görüşmesine gider gibi hazırlanmak daha dikkat çekici oluyor. Kendinize yakışan içinde rahat hissetiğiniz şeylerle gidin. yazın vize almaya gitseydim sanırım kargo şortum ve t-shirtümle arz-ı endam ederdim 🙂 Almanya konsolosluğuna her defasında şort ve t-shirt ile gittim kimsede garipsemedi.

• @dustyblue size katılıyorum sonuç itibari ile tatile gitmek istiyoruz koz istemeyi düşünmüyoruz oğlan küçük daha nasipse 30 yıl sonra 😂😂😂 ama bizim hiç yurtdışı seyahatimiz yok hep bir engel cıktı gidemedik inşallah bu problem yaratmaz

• @crazycells biz gezi için şirkette düşünüyoruz ets tur gibi onların planını ekleyebiliriz ozaman 🤗

• @ezgi-gökhan (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

@crazycells biz gezi için şirkette düşünüyoruz ets tur gibi onların planını ekleyebiliriz ozaman 🤗

yurtdışı olayı genelde referans mantıgını aklına getırıyor ınsanın. çunku bana ulkelerı saydırdı 3 tane buyuk avrupa ulkesını duyunca dur dedı. saydırmadı gerisini.

• @dustyblue (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

@ezgi-gökhan (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

@crazycells biz gezi için şirkette düşünüyoruz ets tur gibi onların planını ekleyebiliriz ozaman 🤗

yurtdışı olayı genelde referans mantıgını aklına getırıyor ınsanın. çunku bana ulkelerı saydırdı 3 tane buyuk avrupa ulkesını duyunca dur dedı. saydırmadı gerisini.

merhaba, hangi ulkeler bunlar ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hakangokhan (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

@crazycells diyelim ki biz bankadaki parayı 7-8k $ yaptık yeter mi sizce 40k TL gibi bir para yapıyor haliyle 🙂 bize göre en büyük eksimiz daha hiç yurtdışı tecrübemiz yok bu da ne kadar etkiler çok merak ediyoruz cevap için şimdiden teşekkürler 🙏🏻

bu, yapacaginiz gezi planina bagli. Bu paranin butun ihtiyaclarinizi karsilayacagina emin olmalisiniz.

Maalesef konsoloslugun nasil davranacagini kestirmek zor 🙂 siz elinizden gelenin en iyisini yapip basvurunuzu yapin 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

bu sekilde de yapabilirsiniz, ama tur sirketlerinin ABD icin bir avantaji ya da dezavantaji olmaz diye dusunuyorum.

• @vermaynen (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

merhaba, hangi ulkeler bunlar ?

Hollanda fransa almanya belçika vs...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

240

41.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.8k

| | | |