Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@daydreamer İlkokul veya ortaokul'a kayıt yaptıracaklara tavsiyeler içinde söyledi:

@knnrn Bu sınavlar bizdeki gibi doğrudan üniversiteye giriş için mi kullanılıyor peki?

Hayir, sinif gecmek icin kullaniliyor. Universiteye giris icin SAT ve ACT gibi sinavlar var.

• @knnrn İlkokul veya ortaokul'a kayıt yaptıracaklara tavsiyeler içinde söyledi:

Biz ilk iki yil 7/10 puanlik bir okuldaydik ve cok memnunduk. Sanat ve spor dersleri ciddiye aliniyordu. Bu yil evimiza yakin olan 10/10 puanlik bir okula gectik ama o kadar memnun degiliz. Asyalilar cocuklarini yaris ati gibi sinavlara hazirliyor, baska da bir seyi umursamiyor. Eger cocugunuz Turkiye'deki gibi bir egitim alsin, sinavlarda basarili olsun yeter diyorsaniz boyle bir okulu tercih edebilirsiniz. Spor ve sanat dersleri Turkiye'deki gibi gostermelik yapiliyor.

Teşekkürler. Peki sizin 7/10 puanlık ve memnun olduğunuz okulun ismi neydi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@toprock İlkokul veya ortaokul'a kayıt yaptıracaklara tavsiyeler içinde söyledi:

@knnrn İlkokul veya ortaokul'a kayıt yaptıracaklara tavsiyeler içinde söyledi:

Biz ilk iki yil 7/10 puanlik bir okuldaydik ve cok memnunduk. Sanat ve spor dersleri ciddiye aliniyordu. Bu yil evimiza yakin olan 10/10 puanlik bir okula gectik ama o kadar memnun degiliz. Asyalilar cocuklarini yaris ati gibi sinavlara hazirliyor, baska da bir seyi umursamiyor. Eger cocugunuz Turkiye'deki gibi bir egitim alsin, sinavlarda basarili olsun yeter diyorsaniz boyle bir okulu tercih edebilirsiniz. Spor ve sanat dersleri Turkiye'deki gibi gostermelik yapiliyor.

Teşekkürler. Peki sizin 7/10 puanlık ve memnun olduğunuz okulun ismi neydi ?

Lovett Elementary. Şimdi kontrol ettim, puanı 8/10'muş.

• @knnrn Üstat sen ev değişikliği sebebi ile mi okul değiştirmek zorunda kalmıştın ?
    Eğer öyle ise bu okulun mıntıkasındaki oturduğunuz site/house ismi neydi ve memnun muydunuz ?

bunları detaylı sormamın sebebi, okul seçimi buradan çok zor yapılıyor. Ev-okul denkleminin en iyisini yapmaya çalışıyoruz ve çok zorlanıyoruz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@toprock İlkokul veya ortaokul'a kayıt yaptıracaklara tavsiyeler içinde söyledi:

@knnrn Üstat sen ev değişikliği sebebi ile mi okul değiştirmek zorunda kalmıştın ?
    Eğer öyle ise bu okulun mıntıkasındaki oturduğunuz site/house ismi neydi ve memnun muydunuz ?

bunları detaylı sormamın sebebi, okul seçimi buradan çok zor yapılıyor. Ev-okul denkleminin en iyisini yapmaya çalışıyoruz ve çok zorlanıyoruz.

Çocuğumuz 10/10 puanlık okula gitsin diye ilk geldiğimizde buraya taşındık. Ama kayıt için okula gittiğimizde Kasım ayı başındaydı ve okulda kontenjan yoktu. Bizi diğer okula yönlendirdiler. İki yılın sonunda adresimizin bağlı olduğu okula geçelim dedik. Yani üç yıldır hiç adres değiştirmedik.

6-7 puan ve üstü olan okullardan yana bir sıkıntı yaşamazsınız. Ama dediğim gibi puan herşey demek değil. Ayrıca tüm okullarda belli bir standart var, yani "kötü tercih" diye bir şey yok aslında.

• @toprock benim de bu konuda forumda detayli mesajlarim var ama kendim bile bulamadim 🙂
    Puan konusuna fazla takilmayin. Genel olarak bolgenin guvenli, sosyo ekonomik acidan gelismis olmasina bakin. Ekonomik gelismislik de bureylerin mutlulgunu garanti etmiyor ya, neyse. 3. sinifa giden oglum 4 puani olan bir okula gidiyor ve cok memnunuz. Biz verdigimizde 6 idi gecen yil 4e dusmus. Esim de ayni okulun kutuphanesinde gonullu olarak calisiyor ve yedek ogretmenlik icin basvurdu. Okulu ogretmenleri, ogrencileri, yoneticinleri, icini disini biliyoruz yani. Komsu town'da 10 puanlik okul var, imkanimiz olmasina ragmen gondermeyi simdilik dusunmuyoruz.
    Amerika tam anlamiyla bir bilgi toplumu. Is hayatinda cok faydasini goruyorum ancak rakamlar her zaman insanlarin mutlulugunu garantilemiyor. Bu puanlama sistemini duzenleyen greatschools.org sitesinde detaylari incelediginizde hic tahmin etmeyeceginiz kriterler oldugunu gorursunuz. Mesela okul cevresindeki kaldirimlardaki tekerlekli sandalye platformlarinin adedi gibi, ya da o okula giden ogrencilerin ailelerinin gelir durumlari ortalamalarinin federal rakamlarla karsilastirilmasi gibi.
    Komsu towndaki 10 puanlik okulunun MCAS sinavlarinda maksimum puan almasi benim cocugumun mutlulugunu garanti etmiyor.
    Ayrica ilk yerlestiginiz yerde sonsuza kadar oturmayacaksiniz. Rahat olun, burada devlet okullari TR'deki ozel okullardan daha iyi.

• @knnrn ve @sadriabi çok teşekkürler detaylar için. Çok faydalı oldu.
    Sadriabi sizin okulun ismi neydi ?

• @toprock Salisbury Elementary School, Massachusetts.

• ben niye forumdaki herkesi houston'da sanıyorsam. teşekkür ederim cevap için üstat 🙂
    Okul araştırmalarımız devam ediyor bakalım

• @toprock tahmin ettim oyle algiladiginizi. Hoscakalin, iciniz rahat olsun.

• @knnrn Merhabalar bir konuda fikrinizi almak istiyorum oraya gelebilirsek kızım liseye geçmiş olacak liseye gidebilmesi için genede bir sınava girmesi gerekecek mi Bu konuda bir bilginiz var mı teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rüzgar İlkokul veya ortaokul'a kayıt yaptıracaklara tavsiyeler içinde söyledi:

@knnrn Merhabalar bir konuda fikrinizi almak istiyorum oraya gelebilirsek kızım liseye geçmiş olacak liseye gidebilmesi için genede bir sınava girmesi gerekecek mi Bu konuda bir bilginiz var mı teşekkürler

Lise caginda cocugu olan birini tanimiyorum. Ama cok ozel bir okul olmadigi surece kayit icin boyle bir sinav isteyeceklerini sanmiyorum. Turkiye'de aldigi derslerle ilgili transkript gormek isteyeceklerdir.

• @knnrn teşekkürler

• Bu ileti silindi!

• merhaba,kızımız için houstonda okul arayışlarımız var, bugün bir eve bağlı okul tespit ettik, okul puanı güzel fakat public olarak gözükmesine rağmen isminde colony ibaresi bulunmakta, devlet okulları ile colony okulları arasında herhangi bir fark var mıdır? https://www.greatschools.org/texas/sugar-land/2567-First-Colony-Middle-School/

• @Sayal yazı için çok teşekkür ederim, bu bizim için çok iyi bir kaynak olacaktır,

• Gruptaki herkese Merhaba,
    GC sürecinde gruptan edindiğimiz bilgiler bizim tek kılavuzumuz oldu ve başla hiç kimseden bilgi talep etmeye ihtiyaç olmadan süreci sorunsuz tamamladık. bu bağlamda grubun moderatörlerine, değerli bilgileri ve tecrübelerini esirgemeden paylaşan herkese çok teşekkür ediyorum.

2019 GC talihlisiyiz. Ağustos ayında ilk girişimizi Houston'dan yapacağız.

Ara sınıftan Üniversiteye ve liseye geçiş yapmak durumunda kalan ve tecrübelerini bizimle paylaşmak isteyen bir arkadaşımız grupta varsa ve cevap verirse çok sevinirim. Kızım üniversitede (Bilgi Ü. Uluslar arası finans ve Pazarlama aynı anda okuyor) oğlum'da lise 10.sınıfta (Doğa koleji) şu anda.

Türkiye'de üniversiteye başlamış ve Amerika'ya yerleşme nedeniyle bir üniversiteye kayıt yaptıran biri var mı? Kızım şu anda İstanbul'da 2. sınıfta. Amerika da bir üniversiteye geçiş yapmak için araştırma yapıyoruz. Araştırma yaptığımız lokasyonlar Houston, Dallas veya Austin. Ancak okul bizim yerleşeceğimiz eyalet için belirleyici olacağı için başka eyalet ve şehirleri de değerlendirebileceğiz.

Okul fiyatları instate olanlar için çok makul ve burs imkanı da sunuluyor. İlk girişte instate statüsüne sahip olabilecek miyiz ? Okul yazışmalarında gelen cevap çoğunlukla international öğrenciye göre geliyor.

Desteğiniz için şimdiden çok teşekkürler;Saygılarımla

• Benimde şöyle bir sorum var, eşim türkiye'de açık öğretim lisesinde eğitim görüyor, bu durumda eğitimine abd de nasıl devam edebilir, açıköğretim sistemi abd de yok sanırım, bu durumda örgün eğitimde mi liseyi tamamladı lazım, yaş sıkıntısı lise için var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Arkadaslar, bu basligi sadece ilkokul ve ortaokul icin kullanmaniz daha dogru olur. Lise egitimi hakkinda sorulari ayri bir baslikta sormalisiniz. Her egitim kademesi birbirinden farkli, tavsiyeler ve yonlendirmeler de farkli olacagindan hepsini ayni baslik altinda konusmak dogru olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ONROZR, içinde söyledi: İlkokul veya ortaokul'a kayıt yaptıracaklara tavsiyeler

merhaba,kızımız için houstonda okul arayışlarımız var, bugün bir eve bağlı okul tespit ettik, okul puanı güzel fakat public olarak gözükmesine rağmen isminde colony ibaresi bulunmakta, devlet okulları ile colony okulları arasında herhangi bir fark var mıdır? https://www.greatschools.org/texas/sugar-land/2567-First-Colony-Middle-School/

First Colony bölgenin adı, yani koloni olma durumu yok. First Colony mahallesi gibi düşünün. Fort Bend ISD'ye bağlı bir devlet okulu olarak görünüyor. ISD bizdeki İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü gibi bir şey ama daha bağımsız.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |