Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @dreams_usa DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@calibraturbo İlkay Doğanı arattım youtube dan bulamadım?

İlkay Zaman demek istemiş.

• ⭐⭐⭐⭐

@tanti geçen sene zaten rekor kırıldı göçmenlik konusunda sayısı tam hatırlamıyorum ama 250 binlerden filan bahsediliyordu yanlış hatırlamıyorsam sadece geçen yıl iltica vs hepsi dahil göç edenlerin sayısı ( bu arada affet beni taglerden adını başta tantuni yazdım ahahaha açıktım galiba 😃 )

• @rhonster DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@tanti geçen sene zaten rekor kırıldı göçmenlik konusunda sayısı tam hatırlamıyorum ama 250 binlerden filan bahsediliyordu yanlış hatırlamıyorsam sadece geçen yıl iltica vs hepsi dahil göç edenlerin sayısı ( bu arada affet beni taglerden adını başta tantuni yazdım ahahaha açıktım galiba 😃 )

İlk fırsatta karnı aç birine Tantuni ısmarlarsan affederim. Sorun yok 😉

• ⭐⭐⭐⭐

@tanti kendime menemen ısmarlicam birazdan aç olan varsa gelsin buyursun 😃 iyi ki menemenlik konserveler hazırladık vaktinde ya sadece yumurta ve baharat koyacam 😃 yoksa üşenirdim yapmaya kesin.

• Herkese iyi günler,
    Hepimizin heyecandan farklı hallere girdiği şu sayılı günlerde ilk kez başvuran bir kardeşiniz olarak aklıma takılan bir soruyu sormak istiyorum.
    Duyduğuma göre Green Card çıktığı halde elenen kişilerin bir çoğu fotoğraftan eleniyormuş. Bu bilgiyi duyunca başvuru yaparken fotoğrafımı check etmediğim aklıma geldi ve edeyim dedim.
    Başvururken istenen özellikleri kendi varolan bir vesikalığımın üzerinde oynayarak bir şekilde başvurmuştum. Ama şimdi check edeyim diyince bir baktım ki cm'si uygun, gözler doğru yerde, kulaklar açık vs ama iş çene kısmını kontrole gelince "çeneniz buraya mı denk geliyor?" Yazan kısmın dışında kalmış çenem. Sizce bu durum mülakatta sıkıntı çıkarır mı 😞
    Yoksa fotoğraftan elenme mevzuları seçildikten sonra doldurulan belgelerdeki fotoğrafta yanlış yapınca mı geçerli sevgili dostlar?

• @mehmet-js bencede tam zamanı! Haklisin 😊👍

• @hato-santa DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Herkese iyi günler,
    Hepimizin heyecandan farklı hallere girdiği şu sayılı günlerde ilk kez başvuran bir kardeşiniz olarak aklıma takılan bir soruyu sormak istiyorum.
    Duyduğuma göre Green Card çıktığı halde elenen kişilerin bir çoğu fotoğraftan eleniyormuş. Bu bilgiyi duyunca başvuru yaparken fotoğrafımı check etmediğim aklıma geldi ve edeyim dedim.
    Başvururken istenen özellikleri kendi varolan bir vesikalığımın üzerinde oynayarak bir şekilde başvurmuştum. Ama şimdi check edeyim diyince bir baktım ki cm'si uygun, gözler doğru yerde, kulaklar açık vs ama iş çene kısmını kontrole gelince "çeneniz buraya mı denk geliyor?" Yazan kısmın dışında kalmış çenem. Sizce bu durum mülakatta sıkıntı çıkarır mı 😞
    Yoksa fotoğraftan elenme mevzuları seçildikten sonra doldurulan belgelerdeki fotoğrafta yanlış yapınca mı geçerli sevgili dostlar?

Green card çıktıktan sonra elenenlerin çoğu fotoğraftan elenmiyor, hatta bunun örneğini burada hiç görmedik sanırım. Ancak yalan/eksik bilgi beyan etme, hiçbir maddi yeterlilik sağlayamama, sağlık raporu alamama gibi ciddi sebeplerle ancak elenebilirsiniz ki bunlarla da çok sık karşılaşılmıyor.
    Eğer selected ekranını görürseniz fotoğraf sıkıntı değil demektir diyebiliriz. Muhtemelen fotoğraf ayıklamaları (bununla ilgili kesin bilgi yok sanıyorum) önceki aşamalarda oluyordur, yani talihlilerin açıklanması aşamasından önce gibi.

• @tanti tüm yazdıklarına harfiyen katılıyorum eldende birşey gelmiyor😊 illa olacak😊👍

• @aysegul 10 dakikadır bunu düşünüp duruyordum, internette bu konu hakkında bir şeylere bakarken fotodan giden çok oluyor gibi haberlerle karşılaştım da zaten pek güvenilir kaynak gibi durmuyordu o siteler 😃 çok teşekkür ederim cevabın için, içimi rahatlattın

• @tanti Ben de öyle tahmin ettim ama düşünmek istemedim.
    @Calibraturbo ben de izliyorum İlkay Zaman'ın videolarını ve eminim ki burada izleyen başkaları da vardır. Neden gereksiz ve lüzumsuz keko izleyici olduk şimdi? Ayrıca, ne yavşağız ne de mülteci. Eğer doğru anladıysam bu yorumunu aynen iade ediyorum bilesin!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hato-santa DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Herkese iyi günler,

arkadaslar yazmislar ama ben de vurgulamak isterim. Bugune kadar fotograftan elenen hickimse duymadik. Bu, sizi korkutmak isteyen danisman firmalarin yalani maalesef. Korkup, onlara para verip, onlar ile basvuru yapmanizi saglamaya calisiyorlar.

• #24 Plaka Erzincan diyorum 😃

• Arkadaşlar bir şey kafama takıldı . Ssn ve greencard larımız Amerikaya giriş yaptıktan sonra basılıp gönreliyor yoksa biz Amerikaya girmeden basılıyor da ds260 formunda belirtilen adrese gönderiliyor ?

• Diğer ülkerinde böyle GC gibi kart hiç şart sunmadan alım yapsalar ben değerlendiririm ama YOK. bir nevi o yüzden...

• @tanti Diğer ülkerinde böyle GC gibi kart hiç şart sunmadan alım yapsalar ben değerlendiririm ama YOK. bir nevi o yüzden...

• @muhammed01 DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Arkadaşlar bir şey kafama takıldı . Ssn ve greencard larımız Amerikaya giriş yaptıktan sonra basılıp gönreliyor yoksa biz Amerikaya girmeden basılıyor da ds260 formunda belirtilen adrese gönderiliyor ?

Burada bahsedilmiş

https://yesilkartforum.com/forum/topic/165/social-security-number-ssn-ve-basvurusu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muhammed01 DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Arkadaşlar bir şey kafama takıldı . Ssn ve greencard larımız Amerikaya giriş yaptıktan sonra basılıp gönreliyor yoksa biz Amerikaya girmeden basılıyor da ds260 formunda belirtilen adrese gönderiliyor ?

ABD'ye giris yaptiktan sonra basiliyor.

• Sayılı günlere başladık 🙂 Herkese bol şans ^^

• Bu arada forumda cok fazla kisinin abd gitmeye hevesli oldugunu goruyorum fakat gordugum kadariyla kimse bir adim atmiyor. Gc ye basvurup bekliyor ya cikarsa diye. 11-12 yildir bekliyorum bende ama f-1 ile gittim geldim simdi f1 denedim olmadi turist denicem yakin zamanda green card aciklandiktan sonra. Gitmek isteyenler de f-1 veya b1/b2 ile sanslarini denemeliler diye dusunuyorum. Bence bu baslik bekleme odasi degil de harekete gecme odasi olmalidir. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vermaynen
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/95/b1-b2-ziyaretçi-vizeleri-i̇ş-turi̇zm-tibbi̇-tedavi̇
    ilk sayfasında ne yazıyor almak için şartlar. Eğitim - iş davetiyesi - tanıdık yada tatil peki herkesin gitmesi için eğitim olsa en düşük dil okulu

iş için zaten bu seçeneği eledik.
    tanıdık oda yok
    tatil desen minimum 1.000 euro
    kısacası insanlar bahsettiğin vizelerle GİDEMEZLER. Ondan dolayı green kart olayına zamk gibi yapıştılar. Başka bir çıkar yol yok.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |