Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

Amerika’da ayas dometesi tohumu bulunur mu? Florida’da ekmeyi dusunuyorum da

• ⭐⭐⭐⭐

@goodluck benimde merak ettiğim birşey ya bu tohum işleri uçakta yanımızda getiremiyoruz ama kargo ile TR den ABD ye gönderim de sıkıntı çıkıyor mu ?

• @goodluck Absürd, Detaycı, Obsesif, Cevaplanması Şart Olmayan Ama Kimine Göre Cevabı Önemli Sorular içinde söyledi:

Amerika’da ayas dometesi tohumu bulunur mu? Florida’da ekmeyi dusunuyorum da

Artık Ayaş'ta bile ayaş domatesi bulunmuyor ne yazık ki 🤢

• ⭐⭐

@rhonster onu ben de bilemiyorum. En fazla gumrukte atarlar gibime geliyor. Yasal basimiz agrir mi arastirmak lazim.

• ⭐⭐⭐⭐

@goodluck https://www.aphis.usda.gov/aphis/ourfocus/planthealth/import-information/permits biraz araştırınca şunu buldum ama ingilizcem yok tam olarak anlayacak kadar domates salatalık filan gerekli yerlerden belgeler filan onay alınınca gönderilebiliyor mu bakmak lazım gönderiliyorsa yığınla kargolarım 😄

• Bildigim kadariyla, Solanaceae (Patlicangiller ya da patatesgiller) anavatani Amerika kitasi. Domates, biber ve patatesin en cok cesitini buralarda bulabilirsiniz. Ayas domatesinin kabaca ozelliklerini domates tohum gibi kelimelerle birlikte ararsaniz internetten rahatlikla tohum bulabilirsiniz. Burasi ana vatani burasi bile olmayan bitkilerin cesitlerinin cok fazla bulunabildigi bir yer.

• ⭐⭐

Florida’da domatesler o kadar kotu ki anlatamam. Marketlerdeki domateslerin hepsi beyaz beyaz. Ozel farmer tarzi yerlere gitmeyede useniyorum. Hep konserve takiliyoruz o yuzden. Patlican kiyida kosede satiliyor ve cok pahali. Bahceye domates ekme isine de hobi olarak basladim. Home depot dan bikac fide aldim cok guzel tuttu. Bakalim domatesler nasil olacak. Ticari durumlardan oturu bu domateslerin devami gelmiyor diye duydum. Bakalim gorcez

@caglaror linki favorilere attim siparis verip denicem bakalim

• Walmartda baya tohumlar var. Hatta ben carlistona benzeyen bir biber aldım. Hungarian pepper yazıyor ama bildigin carliston :)) onu deneyeceğim bakalım tutacak mi 🙂

• ⭐⭐

@damladav cok pis aci cikabilir benden soylemesi 😀 ben bikere carliston diye aldim pisman oldum

• Gecen hafta Taj Mahal isimli dukkandan tablasinda 'sweet' yazan minik dolmalik biber ile carliston arasi biberlerden aldik. Ucundan isirinca sorun yok, ama dibe dogru fena. Saglik sorunum olmasa hepsinin tadina bakardim aslinda. Tatli kil biber bulmak lazim. Kutur kutur 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

daha çok salatalık tohumu gerek olacak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rhonster Absürd, Detaycı, Obsesif, Cevaplanması Şart Olmayan Ama Kimine Göre Cevabı Önemli Sorular içinde söyledi:

@goodluck benimde merak ettiğim birşey ya bu tohum işleri uçakta yanımızda getiremiyoruz ama kargo ile TR den ABD ye gönderim de sıkıntı çıkıyor mu ?

izin alip tohum goturebiliyorsunuz.

• Yasaklı

yani bavuluma bi ufak poşet domates bi ufak poşet biber bi ufak poşet salatalık tohum alsam elbiselerin arasına koysam olur mu. 🙂 @crazycells ?

• Yasaklı

aslında sarımsak sogan daha önemli gribe bire bir

• Yasaklı

@damladav ABD'ye meyve/sebze tohumu getirmek içinde söyledi:

Walmartda baya tohumlar var. Hatta ben carlistona benzeyen bir biber aldım. Hungarian pepper yazıyor ama bildigin carliston :)) onu deneyeceğim bakalım tutacak mi 🙂

hibrit mi acaba?

• @sinem Firmalar (marka tohumlar) genelde hibrit satiyor. Ama verim uzerine odakli olduklarindan lezzet ikinci planda olabilir. Ben de bahceli en azindan balkonlu bir eve cikarsam hemen baslarim ekim islerine. Italyan feslegen (genis yaprakli) ve nane ekmeyi cok isterim. Off bu topraga olan hasret nedir yahu 🙂

• Yasaklı

@caglaror ABD'ye meyve/sebze tohumu getirmek içinde söyledi:

@sinem Firmalar (marka tohumlar) genelde hibrit satiyor. Ama verim uzerine odakli olduklarindan lezzet ikinci planda olabilir. Ben de bahceli en azindan balkonlu bir eve cikarsam hemen baslarim ekim islerine. Italyan feslegen (genis yaprakli) ve nane ekmeyi cok isterim. Off bu topraga olan hasret nedir yahu 🙂

topraktan geldik ondandır. 😛 şaka bir yana insanoglunun en temel içgüdülerinden biri bir metre kare de olsa topragım var demesidir. Ve onu hemen ekip biçmek ister.. nefes almak gibi birşey bu. 🙂

• @sinem ah benimde hayalimdir. hemen ekilecekler belli bulabilirsem tabiii. acı biber kiii hayalim turşu yapacak kadar çok ekmek. dereotu ve roka da en sevdiklerim.

şuanda evde ne var ekili dersen hiçbirşey yok 🙂 sadece aloe vera var oda kendi halinde takılıyor

• ⭐⭐⭐⭐

bizim şuan ki evde bahçe gibi 😃 oldum bittim seviyorum böyle şeyleri dur bakalım ABD ye yerleşince de daha kapsamlı bi bahçe düşünüyorum tabi ama bunlar hep hayal bu bahçeyi yapana kadar ohooo vakit var daha

• Yasaklı

@nilfersev ABD'ye meyve/sebze tohumu getirmek içinde söyledi:

@sinem ah benimde hayalimdir. hemen ekilecekler belli bulabilirsem tabiii. acı biber kiii hayalim turşu yapacak kadar çok ekmek. dereotu ve roka da en sevdiklerim.

şuanda evde ne var ekili dersen hiçbirşey yok 🙂 sadece aloe vera var oda kendi halinde takılıyor

eşimin ankarada bir bahçesi var ve herşeyi ekiyor. 🙂 tavuk ve koyun da var yani yaşadık. 😃 ama bnm hayalim Texas da bir çiftlik. Ankara'dakinin aynısı. 🙂 Evimizin balkonunda ise saksıda sogan ve sarımsak var. 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

68

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |