Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

cepte teb hesabı ile abd den mobil şubeye bağlanıp tr den abdye swift yapılırmı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yapay-zeka ABD-Türkiye Arası Para Transferleri içinde söyledi:

cepte teb hesabı ile abd den mobil şubeye bağlanıp tr den abdye swift yapılırmı

Tüm bankalarla bunu yapabilirsiniz. Cepteteb bu konuda bir avantaj sağlamıyor.

• ⭐⭐

@knnrn ilgin teşekkür ederim

• @caglaror Transferi Swift ile yaptim. CepteTeb 30 TL aldi, buraya gelene kadar da paradan %0.1 $ kesilmis (1000$ icin 1 $). TR ile buradaki zaman farkini gozonunde bulundurursak zaman olarak yaklasik 24 saatte geldi. Transferwire'da swift islemi icin 3.2 dolar istemislerdi sanirim. Bir de yanlis anlamdiysam parayi gonderen bankaya swift order gondermek yerine senin bu islemi online yapman gerekiyor.
    Eger oyle ise 5-10$ fazla gitse de SWIFT yapmak daha mantikli geldi bana. Benim bankada (BofA) gorevli arkadas istersek bizim banka icinden swift talimati (kaynak bankaya - TEB) gonderebilecegimizi soylemisti.
    Ileride bir gun transferwire denemesi yapip ekran goruntulerini aciklamali ve verili hale getirecegim. Tecrube eden varsa ekran goruntulerini kullanarak aciklamalari yazabilir.
    NOT: Farkli tutarlar deneyerek CepteTEB swift formunu doldurdugumda tutarin sabit kaldigini gorduk. Cok ucuk rakamlar denemedik ama epey yuksek rakamlara kadar da 1k icin de 30 TL aliyorlar.

• @caglaror Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

@caglaror Transferi Swift ile yaptim. CepteTeb 30 TL aldi, buraya gelene kadar da paradan %0.1 $ kesilmis (1000$ icin 1 $). TR ile buradaki zaman farkini gozonunde bulundurursak zaman olarak yaklasik 24 saatte geldi. Transferwire'da swift islemi icin 3.2 dolar istemislerdi sanirim. Bir de yanlis anlamdiysam parayi gonderen bankaya swift order gondermek yerine senin bu islemi online yapman gerekiyor.
    Eger oyle ise 5-10$ fazla gitse de SWIFT yapmak daha mantikli geldi bana. Benim bankada (BofA) gorevli arkadas istersek bizim banka icinden swift talimati (kaynak bankaya - TEB) gonderebilecegimizi soylemisti.
    Ileride bir gun transferwire denemesi yapip ekran goruntulerini aciklamali ve verili hale getirecegim. Tecrube eden varsa ekran goruntulerini kullanarak aciklamalari yazabilir.
    NOT: Farkli tutarlar deneyerek CepteTEB swift formunu doldurdugumda tutarin sabit kaldigini gorduk. Cok ucuk rakamlar denemedik ama epey yuksek rakamlara kadar da 1k icin de 30 TL aliyorlar.

Siz telefondan mi yaptınız swifti? Ben 12bin$ icin baktım 35$ dan fazla ücret gördüm. Yanlış yere mi bakıyorum acaba? Söyle bana Bilal’e anlatır gibi anlatır misiniz? :)) Özelden de yazabilirsiniz 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@damladav Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

@caglaror Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

@caglaror Transferi Swift ile yaptim. CepteTeb 30 TL aldi, buraya gelene kadar da paradan %0.1 $ kesilmis (1000$ icin 1 $). TR ile buradaki zaman farkini gozonunde bulundurursak zaman olarak yaklasik 24 saatte geldi. Transferwire'da swift islemi icin 3.2 dolar istemislerdi sanirim. Bir de yanlis anlamdiysam parayi gonderen bankaya swift order gondermek yerine senin bu islemi online yapman gerekiyor.

Siz telefondan mi yaptınız swifti? Ben 12bin$ icin baktım 35$ dan fazla ücret gördüm. Yanlış yere mi bakıyorum acaba? Söyle bana Bilal’e anlatır gibi anlatır misiniz? :)) Özelden de yazabilirsiniz 🙂

Referans kodu kullandıysa eğer ilk gönderimde belli bir tutara (500 dolar olması lazım) kadar ücretsiz oluyor, onun üstünde gönderim yaparsanız sadece aradaki farkı alıyor. Belki öyle bir durum olmuştur.

• @damladav Swift icin bilgisayardan CepteTEB (TEB degil) web arayuzunden cepteteb'e girdik. Swift ekranindaki formu son asamaya gelinceye kadar doldurunca kesilecek miktari kontrol ettik. Simdi kesilen tutara baktik (masraflar TL hesabindan alinsin secenegini secmistik, bunu soruyor). 30TL komisyon 1.5 TL de vergi.

200k$ girmistik denemek icin 30 TL degismedi. (keske 200k olsa da %1 komisyon versem :)).
    Arada hangi sistemler devreye giriyor bilmiyorum ama CepteTEB 15k$ cikis gosteriyor buraya 14.985$ giris oldu. Banka (BofA) 15$ icin bir aciklama yazmamis. (Edit: Ertesi gun 15$ Wire Transfer Fee aciklamasinyla hesapta gider olarak gorundu).

CepteTEB Menu Secenekleri
    Paratransferi -> Serbest Doviz Transferi (Swift) -> Doviz Transferi Giris -> Doviz Transfer Talimati -> Son kontrol ekrani -> Talep alindi mesaji

• @caglaror 15.000 usd için 30 TL gönderici banka 15 Usd aracı ya da alıcı banka masrafı gayet makul bir ücretlendirme.

• @caglaror Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

@damladav Swift icin bilgisayardan CepteTEB (TEB degil) web arayuzunden cepteteb'e girdik. Swift ekranindaki formu son asamaya gelinceye kadar doldurunca kesilecek miktari kontrol ettik. Simdi kesilen tutara baktik (masraflar TL hesabindan alinsin secenegini secmistik, bunu soruyor). 30TL komisyon 1.5 TL de vergi.

200k$ girmistik denemek icin 30 TL degismedi. (keske 200k olsa da %1 komisyon versem :)).
    Arada hangi sistemler devreye giriyor bilmiyorum ama CepteTEB 15k$ cikis gosteriyor buraya 14.985$ giris oldu. Banka (BofA) 15$ icin bir aciklama yazmamis.

CepteTEB Menu Secenekleri
    Paratransferi -> Serbest Doviz Transferi (Swift) -> Doviz Transferi Giris -> Doviz Transfer Talimati -> Son kontrol ekrani -> Talep alindi mesaji

İnanamıyorum ya günlerdir yol arıyorum parayı nasıl alsak buraya diye. Kesinlikle deneyeceğim bu akşam. Çok teşekkürler uğraştırdım sizi 🙂

• @damladav Biz bir kac kez ATM'den cekip yatirdik. Cok zahmetli ve riskli. CepteTEB sabit ama BofA'nin aldigi miktar aracilara gore degisebilir sanirim. 15$ icin aciklama yazmislar "Wire Transfer Fee" yaziyor.
    Rica ederim, bilgiler ise yararsa sevinirim. Bu arada unutmadan islemlere baslamadan once sizin (USA bankasi) bankanin ve cepteTEB in SWIFT kodu gerekiyor.
    CepteTEB subesi tek ve 929 şube diye geciyor, swift kodu: TEBUTRIS929

• @damladav ACH ve Account bilgilerini de hazirda bulundurun bence.

• @caglaror evet aynen öyle. Üstelik tam dolar karşılığını da vermiyor. Ben 700$ üstü para cekemedim hiç. 15 gün boyunca da her gün ATM de uğraşmak istemiyorum. Açıkcası 15$ ücret de hiçbiryer değil.

• @caglaror 15 usd bofanın kestiği ücret o zaman. Yalnız teb hesabınızı ara ara kontrol edin. Belli bir süre sonra aracı banka masrafı kesilmiş mi diye. Genellikle daha sonradan kesiliyor. Kesilmemesi durumunda aralarındaki anlaşma gereği para aracısız gitmiş olabilir mi diye anlamaya çalışıyorum.

• @the-black-eagle Buyuk olasilikla anlasmali bankalar oldugundan aracisiz gitmistir. BofA aciklama yazmis. CepteTEB de swift ekraninda pesin pesin yaziyor alinacak miktari.

• @caglaror verdik bakalım swift talimatımızı, beklemedeyiz 🙂 şimdilik 31,5tl kesildi 🙂

• @damladav CebteTEB o kadar kesti, baska yok ama buradaki banka bakalim ne kesecek 🙂 Once para yatiyor sonra (yatan eksik kisimdan anlasiliyor ama) ucret ayri kalem olarak gorunuyor.

• @caglaror para 24 saat olmadan hesaba geçti. 10k icin yine 15$ kesmiş BofA. Çok teşekkür ederim Hızır gibi yetiştiniz 🙂

• @damladav Cok sevindim. Artik teyitli bilgi oldu bu. Demek epey genis bir aralik icin 15$ + 31.5TL masraf olacak (en azindan 10k-15k arasi icin garanti).

• ⭐⭐

@damladav hanım hangi banka ile swift yaptınız

• @yapay-zeka cepteTeb -> BofA

Benzer Başlıklar

• 2
  • 4
  • 5
  • 6
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.3k

| | | |