Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

• Yasaklı

hr iki evin de vergilerine bir bakın. ikinci ev 2k kira ve satış fiyatı 230 k

• Yasaklı

şunu söylemeye çalışıyorum aynı mahallede bir kaç sokak ötedeki evler bile fark ediyor vergi ve başka açılardan dolayısıyla o vergi konusu bende kişisel kararlar alınarak çok daha rahat karşılanabilr. Mesela ben bütçeme göre Houston yerine Amarilloda yaşamayı seçebilirim ya da bana ne yaa ben büyük şehir istiyorum deyip illa da Houston diye de diretebilirim bu benim kişisel kararım. Sizin sözlerine kulak verdiginiz arkadaşınız bence bana göre hesaplı davranmamış keyfine göre davranmış şimdi şikayet etmesin. Üstelik o sadece tek bir örnek başkalarını da dinlediniz mi? Hatta şöyle söyleyeyim madem imkanınız müsait ben sizin yerinizde olsam söylenenlerin gerçekligini gider yerinde görürdüm alırım turist vizemi giderim yerleşmek istedigim yerlere bizzat dolaşır bakarım. Ve sonra karar veririm. Biri vergiler belimi büktü dedi diye hemen vazcaymam. 🙂 Belki de arkadaşınız size tersinden "gelme istemiyom sizi" demiş olabilir Bu ortamlarda böyle insanlar maalesef çokça var kendi yaşadıgı güzellikleri paylaşmak istemeyen başkası yaşamasın isteyen...

• Bazılarımız şunu anlayamıyor ya da anlamak istemiyor. Amerikanın zor yanlarını zaten kabul etmiş kişiler bazı şeyler için fedarlık yapmış kişiler gelmek istiyor gerisi çok önemli olmuyor. Örnek olarak amerikanın kötü yanları bana göre tabiki vasıflı işinizi burada yapamıyorsanız çok çalışma saati harcamak zorundasınız, kendimden örnek ulaşımla beraber hafta da 70 saat çalışıyorum. Diğer bir özellik zorluk değil aslında kötü yan diyebiliriz bazı insanların yaşadığı mahalleler kötü okul puanları düşük sokaklar bir nebze pis kendini direk belli ediyor, bu semtlerde hali ile ucuz oluyor ve ilk dönem orada kalabilirsiniz duruma göre. Diğer bir zor yan Türkiye ‘ye çok uzak olması ve hali ile 4 kişilik bir aileye uçak bilet fiyatları çok pahalı geliyor ve kafanıza göre gidemiyorsunuz. Çok çalışmakta zaman sıkıntınız oluşuyor o videolarda gördüğünüz güzel şeyleri yaşamak için yeteri kadar vaktiniz olmayabilir bu tamamen yapacağınız ve kazanacağınız paraya bağlı. Her şey ucuz ama ucuz işçilikle bunları almaya çalışırsanız zor olabilir. Bunlar ilk aklıma gelen zorluklar ama benim genel olarak gördüğüm bunlar bizim gibi kişilerin aman bunlarda ne var diyip bunları görmezden geldiğimiz özellikler. Zaten bunları göze almışız bırakın bir işi iki iş yaparız die geliyoruz. Türkiye sokaklarında yetişmiş bir kişi olarak buradaki sokak insanlarından korkmam ve ya korkmayız bunun en büyük tehlikesi diye söylenilen burada silah kullanımının çok olması imiş çekip vurabilirlermiş bu duyum sadece. Genel olarak zorluklar var ama zaten göze alınan zorluklar.

• @gkhanfeez Türkiye'de işçi statüsü özel sektör olarak zaten haddinden fazla çalışma saatleri ile dolu. Ortalama günde 10-12 saat. Kurumsal firmalar 8 saat olayında daha dikkatliler tabiki. Hatta son asgari zam dan sonra bazı yerlerin asgariyi yatırıp işçiden 400TL yi geri aldıklarını işittim. Yoksa kendine iş bak diye korkutmalarda cabası. Maalesef durumlar böyle olunca orada hakkını alıp fazla çalışmakta göz korkutmuyor. Yeterki iş olsun düşüncesi hakim 😊

• @sinem-akçam ne kadar güzelmiş ben beğendim valla. Ama evlere bakarken okul puanlarına da dikkat edin bence

• Başlığı açan arkadaşın üslubu biraz sert ve ters olsada anlatmaya çalıştıklarında doğruluk payı var. Whatsapp grubunda abd de yaşamak için masraflar için 4bin dolar altsınır diye yazmıştım ,forumda da masraf konusunda da aynı şeyler yazılmıştı, ordaki bikaç kişinin zoruna gitti vay efendim hevesimizi kırıyorsun diye saçma sapan konuştular. Gerçekleri anlatırsın isteyen göze alan gider dener yaşar , göze alamayan yada rahatı yerinde olan bana ters der yada imkanına gore dener. İnsanları bilgi ve tecrubelerinden dolayı eleştirebilirsiniz ama sorgulayamazsınız.
    Herkesin kendine gore bir dunyası , yaşam standardı, hayat tarzı var, karışmak yalnış ama bilgilendirmek yalnış değil , toz pembe gostermek yalnış asıl . Bana gore de hayat 3.5litre motorlu aracı 10bin dolara alıp deposunu 35 dolara doldurmaktan ibaret değil yada hiç olmadı über , lift, amazon delivery ile hayatımı sürdürebilirim değil.
    Yani amaç ve hedefim bunlar değil , benim tarzım ve doğrularım bunlar ama başkasına gore tam tersi de olabilir, ona karşı da durmayız. Benim önceliğim ortam ve insan kalitesi ve seviyedir
    Kısacası herkesin kendi tercihi ama tozpembe göstermek olumsuz yonlerini gostermekten daha riskli, yanıltıcı ve tehlikeli.
    mesela bir arkadaş tekirdağ gibi bir yerde karıkoca 10binlira maaşla yaşadıklarını anlattığında ABD ye gitmeniz çok gereksiz , orda daha rahat yaşamayacaksınız dediğimde iki cocugumun ABD de eğitim almasını istiyorum deyince sustum.
    ABD de gündelik hayatın ucuzluğu içinde vergiler ve sağlık sigorta sistemi şaşkınlık yaratıyor ,, oldukça rahatsızlık veriyor işin özeti bu.

• Yasaklı

@nilfersev Sürü psikolojisinden kaçının içinde söyledi:

@sinem-akçam ne kadar güzelmiş ben beğendim valla. Ama evlere bakarken okul puanlarına da dikkat edin bence
    @

@nilfersev Sürü psikolojisinden kaçının içinde söyledi:

@sinem-akçam ne kadar güzelmiş ben beğendim valla. Ama evlere bakarken okul puanlarına da dikkat edin bence

@nilfersev wolflin area tarihi bir mekan ve ben hep tarihi mekanları sevmişimdir. Wolflin el school da geçen sene puanı 9 bu sene 5 her sene punlar degişiyor ve göreceli bir degiim o nedenle pek takmıyorum. 🙂 okulu araştırdım harika bir okul etkinlikleri projeleri vs ögretmenleri iyi. seneye de bu kadro olursa harika. 🙂 Austin middle school da aynı. Amarillo college zaten bnm gitmek istedigim okl(LPN ve RN egitimi için) o ev de üç okula da yakın hayalimdeki ev o. 🙂 hadi hayırlısı...

• Yasaklı

"uzaktan" yani videoları seyrederek ya da gidenleri dinleyerek ABD nin zorlukları ve kötü yanlarını ben bi sayiim bakiim... hayalci miymişiz? :)) İlk olarak ABD de YOLLAR BOZUK. Bildigin bozuk asfalt kaltesiz ve yer yer çatlak. Dogru mu @semavi ? İkincisi eger olur da çıkar gelebiirsem MUHTEMELEN yeni baştan üniversite okumam gerekecek. Ve bu ha deyince olabilecek br şey degil ve ben 45 yaşındayım. Yani yıllarca ögretmenlik yap sonra kalk abd ye git orada da diploman denklik saglamıyor desinler ve git bir daha oku.:) gerçi yeni bi bakış açısı yeni bi nefes olarak bakıyorum ben hep hemşirelik okumak istemişimdir kısmet ögretmenlige oldu. Bakalım. 🙂 Üçüncüsü çocuklarımın adaptasyon süreci. Ama pek endişelenmiyorum bnm veletler çok çabuk uyum saglarlar her ortama. Öyle yetiştrdim.. Dördüncüsü tenant pay utilities kısmı. tenant is poor how is she pay utilites? Sonracıma bi de gittigim yer ırkçı olabilecek bir yer adımbaşı kilise abicim gerçi iyi yanından bakarsak kiliseler doguya bakar kıbleyi tayin zor olmayacak.:D aa bi de tesetttür kıyafet zor bulucam bu da bi handikap neyse gelirken bi gardolap düzer gelirim (para bulursam tabii) daha aklıma gelirse yazarım ama ilk aklıma gelen bunlar... helal et konusu sıkıntı olmaz zira 1- ehli kitabın kestigi yeniyor 2- ben gariban bi çiftlik açıp kendi hayvanımı kendim kesip yemek istiyorum zaten hayallerimiz kısmında yazmıştım bunu. :)geriye bir tek para transferi konusu kalıyor onu da transferwise hallediyormuş sanırım ya da bankadan bankaya aktarmak gerekecek.. işte böylee...

• videoyu paylaştım mesajımı hemen biri eksiledi. video 25dakika falan ne çabuk izledin de eksiledin acaba 😀

• Yasaklı

Oooo boş-men geri dönmüş @crazycells bu arkadaşı forumdan uzaklaştıracak mısınız yoksa trolleri tutmaya devam edecekseniz gerçekten biz gidelim

• @mhepekiz kardeşim hakaret ettiğinin farkında mısın? kime göre boşmuşuz acaba? eğitim olarak da,ülkeme katkı olarak da,kazanç olarak da birikim olarak da seni katlama ihtimalim oldukça yüksek. bana sataşmayı kesersen iyi edersin.paylaştığım videoyu daha izlemeden eksileyen önyargılı birisin.

• Yasaklı

kedi ciğer meselesi seninki salla dur.. kimse yurtdışında nerede yaşadığını bilmiyor @crazycells dün söyledi bunları boş boş konuşup insanları provoke etmeye bayılıyorsun hakettiğin muameleyi görüyorsun senin burada paylaştığın her şeyi bu yoldaki herkes 20 kere izledi merak etme sen milletin aklıyla dalga geçersen göreceğin muamele de budur

• Yasaklı

@pakaji Bu arkadaşı dinledim bn... herkesin gitme ve dönme sebebleri farklı tabii... Ona öyle bakmak lazım 🙂 ayrıca gerilme gereksiz yere .. Lütfen...

• Yasaklı

@mhepekiz lütfen sohbet ediyoruz şurada... ..

• Yasaklı

@sinem-akçam sizden bahsettiğimi hatırlamıyorum yukarıda?

• Yasaklı

@mhepekiz evet de @pakaji bana hitaben yazıyor farkında mısınız bilmem?

• Yasaklı

@sinem-akçam o zaman bu sohbeti birebir yapabilirsiniz forumun bu özelliği var daha akıllıca olur

• Yasaklı

@sinem-akçam sağ üstte "Sohbetler"

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

61

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |