Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Dostum bende meslek yazdığımı hatırlamıyorum. Eğitim Durumu falan yazdık ama meslek yoktu

• @oradaki merhaba ben başvurumun tamamını indirmiştim. oradan şimdi kontrol ettim türkçe karşılığı olarak şu soruyu sormuşlar.
    '' Bugüne kadar elde ettiğiniz en yüksek eğitim seviyesi nedir '' karıştıyor olabilir misiniz

• @oradaki valla bende 1-1.5 yıllık foto koydum bilmiyorum 🙂

• @nilfersev Meslek lisesi mezunu olduğum için farklı bir seçenek çıkmış olabilir mi bende? Ben Teknisyen yazdığımı çok iyi hatırlıyorum hatta Türkçe yazdığım için problem olur mu demiştim kendimce. @sametyavuz inşallah bir sorun olmaz 🙄 kuşkuya ve ümitsizliğe düştüm fotoğraf olayından dolayı.

• İki ihtimal var fotoğraf konusunda;

1. Lottery çekilişlerinde sisteme entegre bir exif bilgisi mevcutsa tarih bazlı eleme olabilir.
    2. Boyuttan veya diğer istenen fotoğraf özelliklerinden eleme.
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@mehmet-js hosgeldiniz. Bol sanslar.

• Merhaba bende forumu uzun süredir takip etmeme rağmen yeni aranıza katıldım.Umarım talihlilerden biri olurum 🙂

• @oradaki mezuniyetiniz meslek lisesi ise farklılık ondan gösteriyor olabilir. Kendimden örnek verecek olursam ben m.y.o mezunu olarak bölüm girmedim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@atakanatıl siz de hosgeldiniz 🙂 bol sanslar.

• greencard kazandıktan sonra mülakat için hesap döküm özetini ve/veya tapu falan tarzı şeyleri istiyorlarmış.Benim yaşım daha 18 i doldurmadı buyüzden hesap döküm özeti alabileceğim bir kredi kartım yok tapu yeterli olurmu yada ebeveynimin hesap döküm özeti işe yararmı?

• yavas yavas forumun bu kısmının kalabalıklastıgını hıssedıyorum. Zaman yaklastı herkese bol sans dılerım. yanlız bana bu sıte sayesınde vloglarını takıp ettıgım tayanc aılesınden snaılmaıl olayını ogrendım mektup arkadaslıgı.. gıdemesemde bır nevı uzaklardan mektup almak oralara gıtmıs gbı hıssetmek guzel duygu.. gc cıkana kadar ıngılızcemı gelıstırmek anlamında kendımı zorladıgım yenıledıgım guzel bır sey kesfettım sayelerınde.. tavsıye edılır 🙂

• Can sıkıntısı neler yaptırıyor insana 🙂 80'e yakın sayfa okudum ama ben başvurmadım umarım başvuranlara çıkar ve hayallerine kavuşurlar

• @swatteam DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

greencard kazandıktan sonra mülakat için hesap döküm özetini ve/veya tapu falan tarzı şeyleri istiyorlarmış.Benim yaşım daha 18 i doldurmadı buyüzden hesap döküm özeti alabileceğim bir kredi kartım yok tapu yeterli olurmu yada ebeveynimin hesap döküm özeti işe yararmı?

Evet mülakat aşamasında, amerikada en azından bir süre geçiminizi sağlayacak, devlete yük olmayacak durumda olduğunuzu belgelemenizi istiyor konsolosluk, yani maddi yeterlilik talepleri var.
    Ebeveynlerin banka hesapları sizin maddi yeterliliğiniz için kanıt değil malesef.
    Maddi kanıtlar kendi adınıza olmalı (evli olmadığınızı varsayıyorum).
    Banka hesap dökümünün zaten kredi kartlarıyla bir ilgisi yok. Bankada bir hesabınız bulunmalı ve hesabınızda bir bakiye bulunmalı. Bunun dökümünden bahsediliyor.
    Dolayısıyla kredi kartıyla bir ilgisi olmadığı için konunun yaşla da ilgisi yok.
    Ayrıca hesabında yeterli birikim bulunmayan talihliler, ev/araç gibi sahibi oldukları şeylerin değer gösterir belgelerini ibraz ederek vize onayı alabiliyorlar, bunun örnekleri var.
    Tutarlar konusunda zaten yeterince bilgi var forumda.
    Amerikadan sponsor bulma da çözümlerden biri bu arada.

Not : Green kart başvuru şartlarından biri yaş değil, Başka bir başlıkta bu sorunuza bu konuda yanlış bir bilgi verildiğini görmüştüm, belirtmek istedim. Şartlardan biri en az lise mezuniyeti. Bu sebepten otomatik olarak 18 yaş sınırı var gibi algılanıyor. Yaş sınırı yok.

• 58 - Sivas' a geldik 🙂 hadi hayırlısı olsun.

• @omertug aslen Adanalıyım olay 01 adanada kopucak 🙂 🙂

• @aysegul tapuyu üstüme alma konusunda belirli bir süre varmı mesela mülakata gitmeden 1 ay önce gibi bir kural varmı ? Ve evet yaşın sıkıntı olmadığını ve yanlış bir bilgi verildiğinin farkındaydım çünkü greencard başvuru kitapcığını baştan sona birçok kez okudum.Konu kitlendiği için cevap yazamamıştım 😕

• @swatteam DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@aysegul tapuyu üstüme alma konusunda belirli bir süre varmı mesela mülakata gitmeden 1 ay önce gibi bir kural varmı ? Ve evet yaşın sıkıntı olmadığını ve yanlış bir bilgi verildiğinin farkındaydım çünkü greencard başvuru kitapcığını baştan sona birçok kez okudum.Konu kitlendiği için cevap yazamamıştım 😕

Öyle bir kural yok. Uygun bir ekspertiz raporu yeterli. Geriye dönük bir inceleme yok.

• ⭐⭐

@atakanatıl DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Merhaba bende forumu uzun süredir takip etmeme rağmen yeni aranıza katıldım.Umarım talihlilerden biri olurum 🙂

Hoşgeldiniz iyi şanslar diliyorum. 🙂

• @gizemb Adana' ya gelince plaka başlayacağız halaya 🙂 Herkese günaydın.

• İngiltere hayallerimi karşılamadı, GC çıksada gitsek artık.
    Bekle beni California...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

121

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |