Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba arkadaşlar sorum tam olarak belli bir vize türünü kapsamıyor sanırım;
    Şimdi malum göçmen vizesi alınırken doktor raporu için göğüs röntgeni isteniyor ve hamile olanlanlar bu işi Doğum sonrasına erteliyor;
    Peki hamile iken turist vizesi alma aşamasında böyle bir röntgen yine isteniyormu? Yani turist vizesi içinde aynı sağlık raporu isteniyormu aslında?
    Bir ikincisi , eğer istenmiyor ise hali hazırda turist vizesi ile ABD de iken varsayalım gc çıktı ve işlemlerimi oradan devam edeyim dedim, yine aynı sağlık raporunu ABD sınırları içinde iken de talep ediyorlarmı? @crazycells yanlış yere yazdıysam yönlendirin lütfen ve her konuda olduğu gibi tecrübe ve görüşlerinizi bekliyorum , teşekkürler 🙏🏻

• @dancing-queen merhaba.Ben Turist vizesini 2015 yılında almıştım ve sağlık raporu istenmemişti.Ancak hamile olduğunuz için size turist vizesi veremeyebilirler:(Verseler bile ülkeye sokmayabirler sizi:(

• @berry Turist vizesi ile ABD de Doğum, sağlık raporu? içinde söyledi:

@dancing-queen merhaba.Ben Turist vizesini 2015 yılında almıştım ve sağlık raporu istenmemişti.Ancak hamile olduğunuz için size turist vizesi vereceklerini sanmıyorum:(Verseler bile ülkeye sokmayabirler sizi:(

Hamile kadınların ülkeye sokulmadığı ile ilgili pek çok şehir efsanesi duyarsınız ama, bu şekilde havaalanından ülkesine geri gönderilmiş tek bir hamile (ya da eski hamile :)) kadın yorumu göremezsiniz aslında

Vize için sağlık raporu röntgen vs istenmez

Hiç kimse vize görüşmesinde size hamile misiniz diye sormaz. Eşim vize başvurusunda 6 aylık hamileydi ve bayağı da belli oluyordu

Amerika'ya girişte de kimse size hamile misiniz diye sormaz. "Ben buraya turist vizesiyle geliyorum, vatandaşlık alsın diye çocuğumu doğurmak için geldim, doğurup dönücem" demediğiniz sürece de hamile olduğunuz için sınırdan geri çevrilmezsiniz

• @daydreamer Turist vizesi ile ABD de Doğum, sağlık raporu? içinde söyledi:

@berry Turist vizesi ile ABD de Doğum, sağlık raporu? içinde söyledi:

@dancing-queen merhaba.Ben Turist vizesini 2015 yılında almıştım ve sağlık raporu istenmemişti.Ancak hamile olduğunuz için size turist vizesi vereceklerini sanmıyorum:(Verseler bile ülkeye sokmayabirler sizi:(

Emin olmadığınız konularda yanlış yönlendirme yapmayın lütfen.

Vize için sağlık raporu röntgen vs istenmez

Hiç kimse vize görüşmesinde size hamile misiniz diye sormaz. Eşim vize başvurusunda 6 aylık hamileydi ve bayağı da belli oluyordu

Amerika'ya girişte de kimse size hamile misiniz diye sormaz. "Ben buraya turist vizesiyle geliyorum, vatandaşlık alsın diye çocuğumu doğurmak için geldim, doğurup dönücem" demediğiniz sürece de hamile olduğunuz için sınırdan geri çevrilmezsiniz

Cevap için teşekkürler

• @daydreamer emin olmadığınız konularda yanlış yönlendirme yapmayın demişsiniz!Lütfen daha dikkatli konuşun.Beni neden suçlar gibi konuşuyorsunuz?Ben de hamileydim ben de bu durumu yaşadım.Turist vizemle geri dönemedim ABD’ye.Peki buna ne diyeceksiniz??Ayrıca olasılık belirttim,”vizeyi alamayabilirsiniz alsanız dahi ülkeye giriş yapamayabirsiniz”dedim.Benim bu konuda tecrübem olmasa neden fikir beyan edeyim?? Siz de tanımadığınız insanlara cevap verirken kırıcı ve suçlayıcı olmayın lütfen!!! Sayın @crazycells,sizi de bu forum üyesini uyarmaya davet ediyorum.

• @berry Sizin de bildiğiniz gibi yorumumda öyle bir ifade yok, o ifadeyi sırf siz kırılmayın diye siz bu cevabı yazmadan çok önce değiştirdim. Siz de bunu zaten biliyorsunuz, öyle olmasa bahsettiğiniz mesajı alıntılardınız. Öyle bir mesaj olmadığını göre göre niye bu kadar büyük bir öfkeyle böyle birşey yazdığınızı anlayamıyorum.

Polemiğe girmeye de gerek yok. "Ben de hamileydim ben de bu durumu yaşadım.Turist vizemle geri dönemedim ABD’ye." yazmışsınız. Bu şekilde bir durumdan bahsetmişsiniz ama tam olarak ne yaşandığını ben anlamadım. Sizi bahsettiğiniz gibi havaalanından geri mi çevirdiler, hamile olduğunuz için vizenizi mi iptal ettiler ya da siz mi gitmekten vazgeçtiniz anlaşılmıyor? Tam olarak ne kastettiğinizle ilgili detay verirseniz daha faydalı olacaktır okuyanlar için. Kimseyi de gereksiz yere endişeye sokmamış olursunuz

• @daydreamer sorusuna cevap yazdığınız sayın @annecik o iletinizi alıntayıp size teşekkür etmiş.Benim de gördüğüm gibi herkes görebilir demek istiyorum ve bu çok rencide edici.Ayrıca forumda yazmış olduğum cevapların hiçbirini alıntılamadan cevaplamışım bugüne kadar,profilimi inceleyebilirsiniz.Benim amacım kimseyi endişelendirmek değil ayrıca.Fikrimi beyan ettim.Hamileydim geri dönmek istedim eşimin yanına,secondary’e yönlendirildim.Uzun bir sorgudan geçtim ve ülkeme geri dönüp green card yoluyla giriş yapmam gerektiği söylendi.Ben de şubat 2018’den beri CR1 vizemi bekliyorum.Kendimi savunmak zorunda bıraktınız,böyle olmamalıydı.Buradaki herkes bir şekilde ailesine,yeni yaşantısına,hayallerine kavuşmayı bekliyor.Hiç kimse bir diğerine art niyetle ya da yanlış yönlendirme olsun diye bir cevap vermez diye düşünüyorum bilakis yardımcı olmaya çalışır.Zaten forumun amacı da bu.Saygılar.

• Arkadaşlar düz yazı mimik ve jestler içermediğinden bazen kırıcı ve kaba gelebiliyor , herkes kendi tecrübelerine göre yorum yapınca değişken sonuçlar ortaya çıkabilir, ben sadece merak ettiğim için konuyu açtım , yorum yapan fikir veren herkese teşekkür ediyorum.

• Ben de fikrimi beyan edeyim; 3 çocuğum Amerika'da doğdu. Eşim hepsinde B1 ile giriş yaptı. 8 aylık hamileyken giriş yaptığı da oldu. Giriş yaparken hiçbirinde klasik sorular dışında ekstra birşey sormadılar. Sadece daha sonra ailecek gezmeye gittiğimiz bir defasında tüm çocukların Amerikan pasaportu ile bizimse turist vizesiyle girdiğimizi gören bir memur; "daha önce Amerika'da mı yaşadınız diye sordu, hayır deyip durumu anlatınca da bayağı gırgır yapmıştı. Hatta yerinden kalkıp bakarak" yine hamile değilsiniz değil mi" diye sormuştu eşime ama onda bile "just joking" demişti sonrasında. Daha önce de belirttiğim gibi ben şu ana kadar hamile olduğu için Amerika'ya alınmamış ve havaalanından geri döndürülmüş kimseye rastlamadım forumlarda

• @berry sizin bu reddinizin sebebi hamile olmanız değil, karşı tarafın vizenizi amacı dışında kullanacağınızı düşünmesi sanırım.

Eşi GC ile ABD'de ikamet eden birinin turist vizesiyle kabul edilmesi baya düşük bir olasılık bence..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

uzun zamandır burada yorum yada yardımcı olacak paylaşım yapmıyordum ama bu kadar hassas bir konu için HER ZAMAN Kİ GİBİ KLASİK TÜRK MİLLETİ ZİHNİYETİ BİLMEDEN YAZMAK RENCİDE EDİP KIRICI YAZMALAR devam ediyor. Herkesin sesini kesecek @annecik buyrun en sağlıklı en güncel bilgiyi alacağın kişi ve videosu 3 gün oldu doğum yaptı. Bir konu hakkında ALLAH AŞKINA bilmiyorsan yazma biliyorsan desteleyecek video yada resim atın ya altta ki link genel video linkidir.

AMERİKA DA DOĞUMLA İLGİLİ VİDEOSU AŞAĞIDADIR

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dancing-queen Turist vizesi ile ABD de Doğum, sağlık raporu? içinde söyledi:

Merhaba arkadaşlar sorum tam olarak belli bir vize türünü kapsamıyor sanırım;
    Şimdi malum göçmen vizesi alınırken doktor raporu için göğüs röntgeni isteniyor ve hamile olanlanlar bu işi Doğum sonrasına erteliyor;
    Peki hamile iken turist vizesi alma aşamasında böyle bir röntgen yine isteniyormu? Yani turist vizesi içinde aynı sağlık raporu isteniyormu aslında?
    Bir ikincisi , eğer istenmiyor ise hali hazırda turist vizesi ile ABD de iken varsayalım gc çıktı ve işlemlerimi oradan devam edeyim dedim, yine aynı sağlık raporunu ABD sınırları içinde iken de talep ediyorlarmı? @crazycells yanlış yere yazdıysam yönlendirin lütfen ve her konuda olduğu gibi tecrübe ve görüşlerinizi bekliyorum , teşekkürler 🙏🏻

B1/B2 vizesi icin saglik raporu gerekmiyor, loto talihlisi olsaniz bile turist vizesiyle ABD'de islemlere devam edemezsiniz.
    Evet, gocmen olmak isteyen herkesten saglik raporu istiyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@daydreamer gerci siz yorumu hemen sonrasinda degistirmissiniz sanirim ama sayin @berry alindigi icin yine yazma geregi duyuyorum.

Forumda bilgi veya cevap verirken kirici ve suclayici yazmamaniz gerekiyor, bu sekilde ne saglikli bir tartisma ortami olusturabiliriz, ne de herkesin bilgi paylasimi yapmasini saglayabiliriz. Yazi dili konusma dili kadar renkli olmadigi icin cok yanlis anlasilabiliyor, o nedenle gerektigini dusundugunuz yerlerde emoji kullanmaktan cekinmeyin.

Konuda da denildigi gibi hamile oldugunuz icin turist vizesini amacina uygun kullanmayacaginiza kanaat getirirlerse konsoloslukta da, eger vize alsaniz bile ABD'ye girerken de sorun yasayabilirsiniz. Bunu tabii ki sizin ABD'ye gelis amaciniz ve CBP gorevlilerine vereceginiz cevaplar belirleyecek.

Ayrica belirteyim, genel olarak insanlar olumsuz ornekleri paylasmaktan cekiniyorlar. Dolayisiyla bir seyi yapamamis insanlardan cok, yapabilmis insanlarin tecrubelerini okursunuz. Biz forumda herkesi her turlu olumlu veya olumsuz paylasim icin tesvik etmeye calisiyoruz ama yine de herkes olumsuz deneyimleri hakkinda konusmak istemeyebilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 Turist vizesi ile ABD de Doğum, sağlık raporu? içinde söyledi:

uzun zamandır burada yorum yada yardımcı olacak paylaşım yapmıyordum ama bu kadar hassas bir konu için HER ZAMAN Kİ GİBİ KLASİK TÜRK MİLLETİ ZİHNİYETİ BİLMEDEN YAZMAK RENCİDE EDİP KIRICI YAZMALAR devam ediyor. Herkesin sesini kesecek @annecik buyrun en sağlıklı en güncel bilgiyi alacağın kişi ve videosu 3 gün oldu doğum yaptı. Bir konu hakkında ALLAH AŞKINA bilmiyorsan yazma biliyorsan desteleyecek video yada resim atın ya

Birinin bir seyi yasadigi icin o konudaki her seyi bildigi faraziyesi dogru degil. Fakat Turkler'de bir konuda deneyim yasayan kendini o konuda uzman zannediyor (ve kendisini oyle tanitiyor) kesinlikle, bu konuyu reddedemeyiz 🙂

Bir video'nun guncel bilgi icerdigi iddiasi bana her zaman garip gelir 🙂 2-3 yil once cekilen video bile actiginizda guncel bilgi icerdigini iddia ediyor 🙂 Siz bunu guncel olarak algiliyorsaniz tabii ki bu size kalmis. Fakat bunlari yasanabilecek pek cok yoldan sadece biri olarak algilamak daha dogru bence.

Videolari elestirecegim ama belirteyim ben video paylasmaniza ya da insanlari oralara yonlendirmenize kesinlikle karsi degilim, ben ideal bulmasam da pek cok arkadasin bu yolu tercih ettiginin farkindayim. Su an sayfayi actim ve son paylasilan video'ya baktim, babaligin kolay olup olmadigini anlamak icin 30 dakikami ziyan etmek istedigimi hic sanmiyorum 🙂 benim gibi dusunmeyen su an icin 78.000 kisi var, daha fazla olmasi da dert degil (eminim artacaktir izlenme sayisi) 🙂 ama bir sorunun cevabini video icinde arayamazsiniz, ya tum video'yu izlemeniz lazim ya da birinin sizi dogru yere yonlendirmesi lazim. Dolayisiyla bu kisiyi ve nasil video cektigini biliyorsaniz, video linkinin yaninda yorum yaparsaniz da daha faydali olur. (su bir kac video cok bilgilendirici, genelde videolarin ilk 5 dk'si onemsiz, video'larin ikinci yarisini izlemene gerek olmuyor vs. gibi)...

• @crazycells evet, sizin de belirttiğiniz gibi, (her ne kadar ilk yazdıklarımın hala arkasında olsam da) yorumumu kimsenin okumasına bile fırsat bırakmadan değiştirmişim, dolayısıyla söylenenlerin hiçbirini üzerime almıyorum. Yorumumda ne şu an itibariyle ne de kendisine hakaret olduğunu düşünen arkadaş okuduğu esnada hiçbir olumsuz satır yoktu, tek bir kelime bile. Gereksiz bir alınganlık nedeniyle 2 satırlık cevap gün boyu süren bir tartışmaya yol açmış oldu yok yere. Herkese iyi günler diliyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells ben bütün listeyi koydum ki belki başka videolardan @annecik yararlanır diye ama asıl gerekli olan linki koyuyorum

• Teşekkür ederim sayın @ayvalik10 verdiğiniz örnek çifte instagram keşfetten sık sık maruz kalıyorum , temel olarak amacı Amerika’da Doğum olan kişiler için belki bir nebze aydınlatıcı olabilir kendileri sanırım danışman hizmeti alarak Doğum işini tamamladılar ; benimde hiç aklımda yokken hamilelikte turist vizesine doktor muayenesi röntgen gereklimi değilmi bu durumda diye aklıma düşmesine bu çift sebep olmuştur ; hali hazırda 2 evladımız var tam olarak ABD ye gidip Doğum yapayım diye hedeflemediysekte :)merakımı giderip Bilgi almak istedim ; ileride belki lazım olur diye.Bilgi paylaşan herkese teşekkürler

• b2 turist ile abd de hastaneye gidip muayene olabilirmiyiz ? (ucretsiz)

• ⭐⭐

@vermaynen ücretsiz gidip muayene olamazsınız
    göçmenler bile sağlık sigortası yaptırdığı halde belli miktar ücret ödüyor

• @yapay-zeka

Tskler peki ny de uygun ucretli kontrol yaptirabilecegimiz yer tavsiyesinde bulunabilirmisiniz?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

67

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |