Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @hockeyumpire2 lyft de hemen kabul ettiler.

• ⭐⭐

@ashborn çok iyi 👏

• Arkadaslar Evraklar bir sekilde halledilir fakt bu işi yapmak daha doğrusu Amerikada kısa sürede adapte olmak istiyorsaniz ingilizce şart. Profesyonel akıcı olmasada belli başlı soruları ve sorulan soruları ceplamayi ogrenin. Amerikan aksanli ingilzce filmler izlemek en iyisi. Dün yoğun bir konser oldugundan alacagim müşteri ile telefon görüşmesi yapmak zorunda kaldım çünkü hertaraf insan dolu ve nerde olduklarını tam anlamanız lazım. Harita herzaman doğruyu göstermiyor. Yada gösterse o kısma giremiyorsunuz. Havaalimanda keza öyle. Kacirdigim yolu tekrar bulabilmek ve musteriyi alabilmek icin 10 dk telefonda konuşmak zorunda kaldım. Burya gelmeden önce ingilizcenizi mutlaka ama mutlaka geliştirin.

• oncelikle yazilar full ingilizce karakterler ile olacak ona gore pc ile cok ugrasmadim.

San francisco (sf) icin bazi guncel lyft bilgileri veriyim. uber yapamiyorum daha. Ehliyeti fiziksel olarak aldiktan sonra bir hafta icinde kabul edilip. hertz araciligi ile araba kiraladim ve ayni gunde calismaya basladim. oakland, sacramento, stockton ve berkeley gibi sf disinda yerlerdde yaptim ama en iyisi sf. fiyatlar biraz dusuk eskilerin soylediklerine gore fiyatlar baya asagida hali ile sf mantikli. oteki sehirlerde de kazanilir ama maas degisir. ben hafta da 4-5 gun calisiyorum cuma ve cumartesi 14 er saat olmak uzere. hafta da 1200-1300 civari yapiyorum. ayni calima saatleri ile kendi sehrimde yapsam (stockton) 700-800 anca olur tahminim. sf bana 90 mil uzakta git gel yapiyorum. kredi oranlari ilk baslarda yuksek oldugu icin kredi kullanmadim kiralik araba ile yapiyorum. kirasi haftalik 245 dolar vergi dahil lakin haftalik 155 surus yaparsam kira bedeli 275 dolar bonus ile karsilaniyor. 100 kisi 100doalr , 125 kisi de 160 doalr diger secenekler. gunluk ortalama git gel dahil 40 dolar benzin yakiyorum yaz geldikce artar herhalde. yani haftalik elime ne gecen haftalik 1000-1100 dolar civari oluyor.

not olarak california da ehliyet alma islemleri icin en kotu iki ayi gozden cikarmak gerekir. lyft ve ya benzeri deliver isler dusunenler california icin bu iki ayi goz onunde bulundurmak lazim ki ben 2 kere direksiyondan kaldim ondan dolayi 6 ayda anca ehliyet elime gecti.

• ⭐⭐

@gkhanfeez Uber ve Lyft Şoförlüğü içinde söyledi:

oncelikle yazilar full ingilizce karakterler ile olacak ona gore pc ile cok ugrasmadim.

San francisco (sf) icin bazi guncel lyft bilgileri veriyim. uber yapamiyorum daha. Ehliyeti fiziksel olarak aldiktan sonra bir hafta icinde kabul edilip. hertz araciligi ile araba kiraladim ve ayni gunde calismaya basladim. oakland, sacramento, stockton ve berkeley gibi sf disinda yerlerdde yaptim ama en iyisi sf. fiyatlar biraz dusuk eskilerin soylediklerine gore fiyatlar baya asagida hali ile sf mantikli. oteki sehirlerde de kazanilir ama maas degisir. ben hafta da 4-5 gun calisiyorum cuma ve cumartesi 14 er saat olmak uzere. hafta da 1200-1300 civari yapiyorum. ayni calima saatleri ile kendi sehrimde yapsam (stockton) 700-800 anca olur tahminim. sf bana 90 mil uzakta git gel yapiyorum. kredi oranlari ilk baslarda yuksek oldugu icin kredi kullanmadim kiralik araba ile yapiyorum. kirasi haftalik 245 dolar vergi dahil lakin haftalik 155 surus yaparsam kira bedeli 275 dolar bonus ile karsilaniyor. 100 kisi 100doalr , 125 kisi de 160 doalr diger secenekler. gunluk ortalama git gel dahil 40 dolar benzin yakiyorum yaz geldikce artar herhalde. yani haftalik elime ne gecen haftalik 1000-1100 dolar civari oluyor.

not olarak california da ehliyet alma islemleri icin en kotu iki ayi gozden cikarmak gerekir. lyft ve ya benzeri deliver isler dusunenler california icin bu iki ayi goz onunde bulundurmak lazim ki ben 2 kere direksiyondan kaldim ondan dolayi 6 ayda anca ehliyet elime gecti.

Çok faydalı bir paylaşım, teşekkürler... Bol kazançlar...

• @hockeyumpire2 Lyft, Doordash ve Uber Eats hemen aciyor. Uber (rideshare) bir cok yerde 1 yildan sonra aciyor. Amazon'da bir tarih sarti yok ama ehliyeti alir almaz basvurursaniz kabul etmeyebilirler. Nitekim bir tanidigimizi ehliyeti alir almaz driver ihtiyaci olmasina ragmen onaylamadilar. 3-5 ay sonra Amazon'a basvurmak daha iyi olur.

• Yukarida bahsedilen Lyft Express Drive (https://www.lyft.com/expressdrive) icin Austin bilgisini ve fiyatlari asagidaki ekran goruntusunde inceleyebilirsiniz:

Lyft-Express-Drive.png

Rent
    Once you're approved, choose where and when to pick up your rental. You'll also need to pay a security deposit that's 100% refundable or a non-refundable starter fee depending on your market.
    Drive
    You're only required to give a minimum of 20 rides every seven days with your rental in Austin. As a bonus, you get unlimited mileage for both personal use and earning.
    Earn
    Grab the keys and start earning on the road! For simpler payment, we deduct rental costs from your earnings so it's all in one place. No surprise charges.
    Repeat
    Return the car anytime you want after seven days. No lease or long-term contracts.
    Where is Express Drive available?
    The program is currently live in: Atlanta, Austin, Baltimore, Boston, Charlotte, Chicago, Dallas/Fort Worth, Denver, Detroit, Houston, Las Vegas, Los Angeles, Miami, Nashville, New Orleans, New York, Orange County, Orlando, Philadelphia, Phoenix, Pittsburgh, Portland, Richmond, Sacramento, Salt Lake City, San Antonio, San Diego, San Francisco, San Jose, Seattle, Tacoma, Tampa Bay, and Washington, D.C.

• ⭐⭐

Bu arada Lyft, ExpressDrive’a “Drive more, pay less” diye bir kampanya getirmis. Eger bir arac lease ederseniz haftada 70 suruse kadar haftalik 174$ oduyorsunuz. 90 suruse kadar 134$, 105 surusten sonra da haftalik yalnizca 64$ oduyorsunuz. Full-time yapmayi dusunenler icin gayet makul fiyatlar.

• @edelweiss Uber ve Lyft Şoförlüğü içinde söyledi:

Bu arada Lyft, ExpressDrive’a “Drive more, pay less” diye bir kampanya getirmis. Eger bir arac lease ederseniz haftada 70 suruse kadar haftalik 174$ oduyorsunuz. 90 suruse kadar 134$, 105 surusten sonra da haftalik yalnizca 64$ oduyorsunuz. Full-time yapmayi dusunenler icin gayet makul fiyatlar.

Bu fiyatlar hangi sehir icin? Anladigim kadariyla lokasyon bazinda farkli fiyatlar soz konusu.

Yukaridaki ekran goruntusunde Austin icin haftada $44'a kadar dusuyor.

• ⭐⭐

@sharm Sanirim bolgedeki talep ve sofor sayisi ile alakali. Fiyatlar degisken olsa dahi her anlamda normalin cok cok altinda.

• @edelweiss Uber ve Lyft Şoförlüğü içinde söyledi:

@sharm Sanirim bolgedeki talep ve sofor sayisi ile alakali. Fiyatlar degisken olsa dahi her anlamda normalin cok cok altinda.

Fiyatlarin uygun olduguna katiliyorum. Ozellikle sureli bir kontrata zorlamiyor olmalari onemli.

Yukarida paylastigim Lyft Express Drive linkine tiklandiginda, kullanicinin lokasyonuna gore ilgili sehre dair bilgiler gosteriliyor. Ornegin ben Austin icin olan kampanyayi goruyorum.

Sizin verdiginiz fiyatlar hangi sehir icin gosterildi?

• ⭐⭐

@sharm Ben suan Turkiye’deyim ancak Pittsburgh, PA icin fiyat gosterdi 🙂

• Bizim buralar iin durum soyle:
    Silicon Valley
    Rental Rate
    $219.00
    Per week depending on vehicle type and provider

Refundable deposit required

Rental Rewards
    Rental Rewards can help offset the cost of your weekly rental. Rental Rewards are the same across provider & car type.

• $75.00 per week bonus
      When you give 85 rides
    • $120.00 per week bonus
      When you give 110 rides
    • $185.00 per week bonus
      When you give 130 rides
  • Yasaklı

@malkoç-ömer teşekkür ederim yazınızı yeni okudum çok sagolun.:)

• Başta Uber ve Lyft olmak üzere Amazon Flex,Postmates gibi işlere dair haberler ,promosyonlar,gerekli bilgi ve linkler,şoförlere tüyolar vs. içeren geniş bir kaynak;

Aynı sitenin konumunuzu ve istenen bilgileri girerek Uber ve Lyft için günlük ,haftalık,aylık ,yıllık bazda muhtemel brüt ve net kazancınızı hesaplayabileceğiniz uygulaması;

https://estimate.ridester.com/estimate-earning/

• @malkoç-ömer ABD'de Uber'den araç çağırmak için Türkiye hatlı telefonu kullanabiliyor muyum? Eğer olmazsa bulunduğum adresi verip kapıda beklesem olur mu?

• @taurus kullanabilirsin. gps'inin açık olması lazım sadece

• Uberle ilgili 2 haberi ekleyim buraya ;
    İlki ; Uber ülkemizde hatırı sayılır sayıda sürücüye sahip olan Dubai merkezli Careem'i satın almış.

İkincisi ilgili şehirlerdeki Uber sürücüleri açısından müjdeli bir haber.
    Uber sürücüler için dakika başına farklı oran stratejilerini test ettiği şehirlerde daha yüksek oranlar ödeyeceğini açıklamış.
    Uber'in oranları oldukça yükselttiği şehirler bizden göç edenlerin rağbet ettiği yerler, ne güzel...hayırlı olsun.
    Houston
    Sacramento
    Cleveland
    Salt Lake City
    Dallas
    Minneapolis

• Bildiğim kadarıyla metropollerde işler daha hızlı kazançları daha yüksek mesela chicago mesela ny gibi. Siz hangi şehirlerde yapıyorsunuz nerede yapılmasını tavsiye edersiniz.

• @xeqist Bana sorduysanız ben İstanbulda yaşıyorum. 🙂
    Chicago ve NY da kazançlar yüksek olsada yaşam giderleri ağır.Ev kiraları ve fiyatları,her tür vergi,benzin fiyatları dahi yüksek.Oralarda 6-7 bin kazanmaktansa daha ekonomik bir şehirde 4 bin kazanmayı tercih ederim ben.Ama youtube daki "Denis" gibi Chicagoda Uber yapıp parayı İndianada harcamak fena bir seçenek değil. 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |