Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@alicem AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak içinde söyledi:

@yakup-talha-sevinç
    Merhabalar,
    Da 260 gerekli mi aos için onu merak ediyorum.
    Ve ayrıca sağlık kontrolü belgeleri aşı belgeleri ikametgah i94 pasaport fotokopisi vb tüm bu belgelerin fotokopilerini bir dosya yapıp önden uscis göndermemiz gerekiyor. Sanırım durumu doğru anladım. Ve sonra bu tüm belgeleri onay geldikten sonra görüşmeye giderken asıllarıyla mülakata girmem gerekiyor.
    Şimdiden teşekkürler sevgilerimle..

DS260'i doldurmalisiniz; KCC, AOS yapacak kisilerin sayisina gore vize ayiriyor cunku. Sizin sureciniz icin illaki gerekli gorunmeyebilir ama butun AOS yapanlar DS260'i doldurmasa bu sefer vize paylasimlarinda sorun cikabilir.
    Siz neden doldurmamayi dusunuyorsunuz? Kisisel bir nedeniniz var mi?

Evet, onceden paket halinde belgeleri gonderin, sonra da bunlari mulakata gotureceksiniz.

• @crazycells
    Çok teşekkürler. Konuya çok etkin olmadığım için olabilir. Ds260 formunu önden yollamalımıyım?
    yoksa numaram current olunca i485 ile birlikte mi yollamalıyım?
    Ayrıca numaram 1575** lerde. önümüzdeki ay current olma durumu olabilir diye düşünüyorum.
    Ve konsolosluktan askerlik diploma vb belgelerimi ing çevirmek için kullanacağim. ama konsolosluk içinde yeminli tercüman yokmuş. Abd hükümeti konsolosluğun çevirdiği belgeyi kabul eder diye düşünüyorum. Sonuç olarak resmî bir daire.
    Teşekkür şimdiden @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells
    Çok teşekkürler. Konuya çok etkin olmadığım için olabilir. Ds260 formunu önden yollamalımıyım?
    yoksa numaram current olunca i485 ile birlikte mi yollamalıyım?
    Ayrıca numaram 1575** lerde. önümüzdeki ay current olma durumu olabilir diye düşünüyorum.
    Ve konsolosluktan askerlik diploma vb belgelerimi ing çevirmek için kullanacağim. ama konsolosluk içinde yeminli tercüman yokmuş. Abd hükümeti konsolosluğun çevirdiği belgeyi kabul eder diye düşünüyorum. Sonuç olarak resmî bir daire.
    Teşekkür şimdiden @crazycells

Evet, DS260 formunu en yakin zamanda gonderip, USCIS ile surece devam edeceginizi belirtin.

Numaraniz aktif olunca da AOS surecini I-485 ile baslatirsiniz. Eger belgeyi ingilizce olarak almadiysaniz yeminli tercuman cevirileri yeterlidir, eger ingilizce olarak aldiysaniz ceviriye gerek yok.

• Merhaba Arkadaslar, Evlilik Sorgusun'a getirilmesi gereken onemli belgelerin listesini yazabilirmiyiz? Sorgulamadan gecen arkadaslarin dikkat ettikleri konu ve belgeler nelerdir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cem AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak içinde söyledi:

Merhaba Arkadaslar, Evlilik Sorgusun'a getirilmesi gereken onemli belgelerin listesini yazabilirmiyiz? Sorgulamadan gecen arkadaslarin dikkat ettikleri konu ve belgeler nelerdir?

I-485 belgesiyle gonderdiginiz butun dokumanlarin orijinalleri lazim olacak.

USCIS'in madde madde acikladigi bir liste yok ama ilgili olabilecegini dusundugunuz butun belgeleri goturmenizi tavsiye ederim:

Mypathtocitizenship soyle bir liste hazirlamis:

• Passport(s)
    • Affidavit of Support – This is the form filled out by the U.S. petitioner/sponsor (I-864, I-864A, I-864 EZ, or I-864W)
    • Two (2) 2×2 photographs – must be passport-style photos.
    • Civil Documents – all documents must be translated to English.
      Copy of Birth certificate (petitioner)
      Original Birth certificate (beneficiary)
      Marriage certificate
      Adoption records
      Police clearance certificate
      Court and prison records
      Divorce decree or death certificate
      Military records
      Copy of biographic page of Passport
    • Completed Medical Exam – Bring the medical exam documents/seal envelope with you to the interview but do not open it.
    • Payment receipt or cash/money order in US funds – if you have already paid the IV fee and AOS fee, then print the receipt and bring it with you.

• I-485 formunda ebeveynlerinizin eski isimleri varsa diye bir bosluk var. Oraya annemizin evlenmeden onceki ismini yazmamiz gerekir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bjkamil3365 AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak içinde söyledi:

I-485 formunda ebeveynlerinizin eski isimleri varsa diye bir bosluk var. Oraya annemizin evlenmeden onceki ismini yazmamiz gerekir mi?

Evet, yazin.

• Tesekkurler 🙂

• Herkese merhaba, dv2019 talihlisiyim ve New York’ta yaşıyorum.Case number’ım 3500’lerde.Numaram Kasım ayında aktif oldu ve hata yapmamak için başvurumu avukat aracılığı ile Kasım ayında yaptım.Aralık 10’da parmak izi verdim.Ocak ayında randevu tarihim gelir diye bekliyordum fakat Subat ortası oldu elime interview tarihi ile ilgili bir şey gecmedi.Acaba benmi acele ediyorum bilemedim.Amerika’da yaşayıp mülakat tarihi gelenler varmı acaba? Yada randevu tarihim ne zaman gelir bir tahmini olan varmıdır?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@askin AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak içinde söyledi:

Herkese merhaba, dv2019 talihlisiyim ve New York’ta yaşıyorum.Case number’ım 3500’lerde.Numaram Kasım ayında aktif oldu ve hata yapmamak için başvurumu avukat aracılığı ile Kasım ayında yaptım.Aralık 10’da parmak izi verdim.Ocak ayında randevu tarihim gelir diye bekliyordum fakat Subat ortası oldu elime interview tarihi ile ilgili bir şey gecmedi.Acaba benmi acele ediyorum bilemedim.Amerika’da yaşayıp mülakat tarihi gelenler varmı acaba? Yada randevu tarihim ne zaman gelir bir tahmini olan varmıdır?

Mart sonuna kadar bekleyebilirsiniz, eger Mart sonuna kadar bir bildirim gelmezse bir USCIS ofise gidip gorusme talep edin, avukat talimatini beklemeyin. Asagida @Yakup-Talha-Sevinç 'in kardesinin mulakat deneyimini bir daha okumanizi tavsiye ederim (bir onceki sayfada yazmisti), eger avukat tavsiyesini dinleseydi gecen yil maalesef Green Card sansini kacirmis olacakti.

@yakup-talha-sevinç AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak içinde söyledi:

Bu mesajı yazan Cihan Sevinç Kardeşiyim.
    Merhaba geçen sene çekilişten green kart çıktı aos yaptım f1 la Amerika’da bulunuyordum Türkiye’den yapmadıgima cok pişman oldum Türkiye’den yapsaydım hem daha az masraf olacaktı hem daha hızlı olacaktı Amerika’dan alacaklara tavsiyem numaraları vize bülteninde gözüktügu zaman hemen dosyalarını göndersinler benim numaram
    ocakta yayınlandı mart için ben marta dosya hazırlayıp Mart’ın 20 sinde gönderdim ama Ocak’ın 15’inde yayınlanır yayınlanmaz hazır olsa gönderebilirmisim onuda sonradan ogrendim İngilizcem iyi olmadığı için avukatla yaptım İngilizcesi iyi olanlar kesinliklikle cok zor bir surec deil uscis sitesinden bakarak kendileri yapabilirler
    Yani önceden ds 260 ı doldurup göndermiştim sonra numaram geldiği zaman diğer istenenlere dosya ile birlikte gönderdim daha sonra parmak izi geldi parmak izi verdim parmak izinden genelde 1veya 2 ay içinde mülakat gelmesi lazım benim mülakatım gelmedi dört ay geçti mülakat gelmediginden dolayi info pass Appointment aldim gece girip bakarsaniz bulursunuz infopass appointmenti görüşme yaptım sonraki hafta hemen mülakata aldılar daha sonra da iki hafta içinde kartim geldi.
    Sonuç olarak bu süreçte Ali Cihan bey avukatta çok daha fazla yardımcı oldu burdaki bilgiler gerçekten çok kıymetli ve bu bılgılerden yararlanarak gc sürecini kendiniz yapabilirsiniz.

• @crazycells cevabiniz icin cok tesekkurler.

• @crazycells merhaba. Amerika'da research yapiyorum, 2 yil oldu geleli. DV2019'da bende kazandim, numaram 25xxx. J1'li oldugum icin j1 waiver yaptirmam gerekiyordu green carda basvurmak icin. Waiver kagidim yeni geldigi icin ancak simdi basvurabiliyorum green carda. Onumde iki secenek var, ya islerimi amerika'da AOS ile yaptirmak, ya da Turkiye'de konsolosluktan basvurmak. Benim numaramin current olmasina henuz en az 2-3 ay var, hali hazirda 7 ay gecti. Benim sorum su, AOS ile Amerika'dan basvursam USCIS'in mulakat tarihini gec verdigini duydum. Case numarasi yuksek olanlar icin AOS degilde Turkiyede Amerika konsoloslugu yontemi mi onerilmekte cunku konsoloslukta islerini halletme hizi USCIS'ten AOS ile islerini yapmaktan daha hizli oldugu yonunde tavsiyeler var. Sizin tavsiyeleriniz nasil olur? AOS ile basvurumuzu yapsak numaramiz current olduktan sonra ortalama olarak ne kadar surede sonra mulakat tarihi veriliyor. Aksi halde Amerika'da isleri yurutmek daha rahat olacak ancak USCIS mulakat sayilarini yavas veripte green card imkanini kacirma ihtimali var ise mecbur Turkiye'den yapmak daha mantikli sanirim? Yardimlariniz icin cok tesekkurler.

• @doctor kardesim bnde aos yaptim. numaram 15000 lerde. nisan ayina current oldu. bana kalirsa en mantiklisi cp

• Merhabalar
    numaram 15000 lerde ve nisan ayi icin numaram current oldu.
    kafama takilan ise avukatim ilk is olarak saglik islemlerini baslatti ve her hangi bir form da foldurmadik. ayrica I485 formunu dopdurmamiz gerekmiyor dedigimde ise doldururuz dedi senin hellene gerek yok ben hallederim dedi. peki bu formda imza falan atmalimiyim. yani cozemedim avukati biraz tavsiyeniz nedir?
    Ayrica diger belgeleri hazirlamak icin bile bir sey soylemedi burdan duydugum gordugum seyler i yaparak dosyalari hazirliyorum.
    kendim yapsam mi diye dusunmuyor degilim?
    cok lazy birine benziyor yada baska birini mi bulsam acaba? current olan numarami soyleyince sasirdi o derece bir durum var.
    simdiden tesekkurler

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@doctor AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak içinde söyledi:

@crazycells merhaba. Amerika'da research yapiyorum, 2 yil oldu geleli. DV2019'da bende kazandim, numaram 25xxx. J1'li oldugum icin j1 waiver yaptirmam gerekiyordu green carda basvurmak icin. Waiver kagidim yeni geldigi icin ancak simdi basvurabiliyorum green carda. Onumde iki secenek var, ya islerimi amerika'da AOS ile yaptirmak, ya da Turkiye'de konsolosluktan basvurmak. Benim numaramin current olmasina henuz en az 2-3 ay var, hali hazirda 7 ay gecti. Benim sorum su, AOS ile Amerika'dan basvursam USCIS'in mulakat tarihini gec verdigini duydum. Case numarasi yuksek olanlar icin AOS degilde Turkiyede Amerika konsoloslugu yontemi mi onerilmekte cunku konsoloslukta islerini halletme hizi USCIS'ten AOS ile islerini yapmaktan daha hizli oldugu yonunde tavsiyeler var. Sizin tavsiyeleriniz nasil olur? AOS ile basvurumuzu yapsak numaramiz current olduktan sonra ortalama olarak ne kadar surede sonra mulakat tarihi veriliyor. Aksi halde Amerika'da isleri yurutmek daha rahat olacak ancak USCIS mulakat sayilarini yavas veripte green card imkanini kacirma ihtimali var ise mecbur Turkiye'den yapmak daha mantikli sanirim? Yardimlariniz icin cok tesekkurler.

Evet, dosya numarasi yuksek olan DV basvuranlari icin kesinlikle Consular Processing'i tavsiye ediyorum. Cunku butun islemler Eylul sonuna kadar bitmis olmali ve maalesef AOS ne kadar surecegi net olmayan bir surec. Sizin de dosya numaraniz biraz yuksek, o nedenle Ankara'daki ABD konsoloslugunda mulakata girmenizi tavsiye ederim.

AOS ile genelde surec 3-4 ayda tamamlaniyor idi, fakat gecen yildan biliyoruz ki, artik daha da uzayabiliyor surec.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Merhabalar
    numaram 15000 lerde ve nisan ayi icin numaram current oldu.
    kafama takilan ise avukatim ilk is olarak saglik islemlerini baslatti ve her hangi bir form da foldurmadik. ayrica I485 formunu dopdurmamiz gerekmiyor dedigimde ise doldururuz dedi senin hellene gerek yok ben hallederim dedi. peki bu formda imza falan atmalimiyim. yani cozemedim avukati biraz tavsiyeniz nedir?
    Ayrica diger belgeleri hazirlamak icin bile bir sey soylemedi burdan duydugum gordugum seyler i yaparak dosyalari hazirliyorum.
    kendim yapsam mi diye dusunmuyor degilim?
    cok lazy birine benziyor yada baska birini mi bulsam acaba? current olan numarami soyleyince sasirdi o derece bir durum var.
    simdiden tesekkurler

Isini cok iyi bilmeyen birine benziyor, benim tavsiyem sureci kendinizin takip etmesi yonunde. I-485'in sonunda sizin de imzaniz gerekiyor diye hatirliyorum.

• @crazycells AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak içinde söyledi:

@crazycells merhaba. Amerika'da research yapiyorum, 2 yil oldu geleli. DV2019'da bende kazandim, numaram 25xxx. J1'li oldugum icin j1 waiver yaptirmam gerekiyordu green carda basvurmak icin. Waiver kagidim yeni geldigi icin ancak simdi basvurabiliyorum green carda. Onumde iki secenek var, ya islerimi amerika'da AOS ile yaptirmak, ya da Turkiye'de konsolosluktan basvurmak. Benim numaramin current olmasina henuz en az 2-3 ay var, hali hazirda 7 ay gecti. Benim sorum su, AOS ile Amerika'dan basvursam USCIS'in mulakat tarihini gec verdigini duydum. Case numarasi yuksek olanlar icin AOS degilde Turkiyede Amerika konsoloslugu yontemi mi onerilmekte cunku konsoloslukta islerini halletme hizi USCIS'ten AOS ile islerini yapmaktan daha hizli oldugu yonunde tavsiyeler var. Sizin tavsiyeleriniz nasil olur? AOS ile basvurumuzu yapsak numaramiz current olduktan sonra ortalama olarak ne kadar surede sonra mulakat tarihi veriliyor. Aksi halde Amerika'da isleri yurutmek daha rahat olacak ancak USCIS mulakat sayilarini yavas veripte green card imkanini kacirma ihtimali var ise mecbur Turkiye'den yapmak daha mantikli sanirim? Yardimlariniz icin cok tesekkurler.

Evet, dosya numarasi yuksek olan DV basvuranlari icin kesinlikle Consular Processing'i tavsiye ediyorum. Cunku butun islemler Eylul sonuna kadar bitmis olmali ve maalesef AOS ne kadar surecegi net olmayan bir surec. Sizin de dosya numaraniz biraz yuksek, o nedenle Ankara'daki ABD konsoloslugunda mulakata girmenizi tavsiye ederim.

AOS ile genelde surec 3-4 ayda tamamlaniyor idi, fakat gecen yildan biliyoruz ki, artik daha da uzayabiliyor surec.

Cok tesekkurler cunku verdiginiz bilgi cok onemli, aksi halde green card firsatini kacirma ihtimali vardi. Konsolosluktan islerimi halletmeye calisacagim bende. Bir ufak sorumda ben suan 2 yildir Amerika'da yasiyorum ve burada kalmaya devam edecegim ancak DS-260 formunda ve diger formlarda adresim olarak Amerika adresimi mi vermeliyim yoksa turkiyede ailemin adresini mi vermeliyim? Ve Saglik muayenesini buradan olmamda herhangi bir sakinca var mi, yoksa illa Turkiyede ki belirlenen hekimlere mi muayene olmaliyim? Cok tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak içinde söyledi:

Cok tesekkurler cunku verdiginiz bilgi cok onemli, aksi halde green card firsatini kacirma ihtimali vardi. Konsolosluktan islerimi halletmeye calisacagim bende. Bir ufak sorumda ben suan 2 yildir Amerika'da yasiyorum ve burada kalmaya devam edecegim ancak DS-260 formunda ve diger formlarda adresim olarak Amerika adresimi mi vermeliyim yoksa turkiyede ailemin adresini mi vermeliyim? Ve Saglik muayenesini buradan olmamda herhangi bir sakinca var mi, yoksa illa Turkiyede ki belirlenen hekimlere mi muayene olmaliyim? Cok tesekkurler.

Evet, sorularda ne soruluyorsa o sekilde cevap verin. Adreslerin ABD/TR olmasi farketmez.

Maalesef saglik muayenesini ABD'de olamazsiniz, konsoloslugun belirledigi yerlerden almalisiniz. TR icin sadece bir yer var alabileceginiz.

• @crazycells AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak içinde söyledi:

@crazycells AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak içinde söyledi:

Evet, sorularda ne soruluyorsa o sekilde cevap verin. Adreslerin ABD/TR olmasi farketmez.

Maalesef saglik muayenesini ABD'de olamazsiniz, konsoloslugun belirledigi yerlerden almalisiniz. TR icin sadece bir yer var alabileceginiz.

Oyle mi, ben normal Adjustment of Status yapilirken USCIS'in belirledigi doktorlardan alinan muayene sonucu turkiye icinde gecerli olur saniyordum. Sadece mulakata Turkiye'ye gitmeyi dusunuyordum ancak suan saglik muayenesinide orada halletmemk gerekecek sanirim. Ankara'da ki gidilen doktorun internet sayfasindan biraz arastirdim ve genelde ortamala 2 gune saglik raporunuz cikiyor diyor. Soyle bir plan yapmak nasil olur sizin fikrinizce? Ucak biletlerimi mulakat tarihinden 1 hafta oncesi ve bir hafta sonrasina alacak sekilde yapmak, Ilk hafta saglik raporunu alip mulakata girip ertesi hafta icerisinde de konsoloslugun pasaportu bana kargolamalarini beklemek. Sanirim 2 hafta icerisinde bunlar halledilebilir diye dusunmekteyim. Fikriniz nasil olur? Tesekkurler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

72

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |