DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

DV Çekilisini Eşimin Soyadiyla Kazanip, Vatandaşlık Basvurusunu Farklı Soyad İle Yapmak

• Merhabalar, ben Green Cardi esim ile evli iken Turkiyede yasarken kazandim.( daha dogrusu esim kazandi) ama bu surecten sonra ben Amerikaya geldim o Turkiyede kaldi. Ve gecen ay bosanma gerceklesti. Benim Amerikan Vatandasligi Basvuru hakkimda coktan geldi.
    Sorum: 1) Green Card kazanirken onun Soyismiyle oldugu icin Amerikan Vatandsligina basvururken esimin soyismiyle basvurup sonrasind mi tum evraklaridaki soyismimi degIstirmeliyim yoksa once soyismi degisikligini yapip mi Vatandaslik basvurusu yapmaliyim?

1. Eger ki Green Card, Pasaport, SSN gibi belgelerimdeki soyisim degisikligini yaptiktan sonra USCIS'e Ameikan Vatandsligi basvursu yaparsam green card kazanilan soyisim ile basvuracagim soyisim farkliligi sorun yaratir mi?

Kafam cok karisik bu konuda lutfen bilgi verir misiniz?

Tesekkurler.

• Muslu Law Firm

@spring, içinde söyledi: DV Çekilisini Eşimin Soyadiyla Kazanip, Vatandaşlık Basvurusunu Farklı Soyad İle Yapmak

Merhabalar, ben Green Cardi esim ile evli iken Turkiyede yasarken kazandim.( daha dogrusu esim kazandi) ama bu surecten sonra ben Amerikaya geldim o Turkiyede kaldi. Ve gecen ay bosanma gerceklesti. Benim Amerikan Vatandasligi Basvuru hakkimda coktan geldi.
    Sorum: 1) Green Card kazanirken onun Soyismiyle oldugu icin Amerikan Vatandsligina basvururken esimin soyismiyle basvurup sonrasind mi tum evraklaridaki soyismimi degIstirmeliyim yoksa once soyismi degisikligini yapip mi Vatandaslik basvurusu yapmaliyim?

1. Eger ki Green Card, Pasaport, SSN gibi belgelerimdeki soyisim degisikligini yaptiktan sonra USCIS'e Ameikan Vatandsligi basvursu yaparsam green card kazanilan soyisim ile basvuracagim soyisim farkliligi sorun yaratir mi?

Kafam cok karisik bu konuda lutfen bilgi verir misiniz?

Tesekkurler.

Basvurularinizi dogru adinizla yapmaniz uygun olur, yani artik adiniz kanune ne sekilde ise ve nasil kullanacak iseniz oyle basvurmaniz uygun olur. Bosanma ilaminin noter tasdikli Ingilizce kopyasi ile vatandaslik basvurusunu yaptiginiz takdirde bunu aciklayarak yapabilirsiniz.

• @Claudia-J-Muslu Tesekkurler

Benzer Başlıklar

• 5
  • 2
  • 2
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.9k

| | | |