Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,
    Eşim yaklaşık 10 aydır Amerikada B1 vizesini F1 e dönüştürmek için USCIS’e başvurmuştu ama pandemi süreci araya girince başvuru askıda kaldı. Bu arada ben Türkiyedeyim ve bana 2021 yılı için greencard çıktı. Case numaramız 10binlerde. Bende ve çocuklarımızda turist vizesi var. Eşimin F1 statüsü onaylandığında ben ve çocuklar F2 statüsünde olup Amerikadan AOS yapıp greencard alabilir miyiz? Ds 260 formunu hala doldurmadık. Doldurmalı mıyız? Ya da eşimin F1 statüsü onaylanmadı ve orda kaçağa düştü Türkiyeye dönmeden greencard başvurusunu ordan yapabilir mi? Şu an için ne yapmamız gerekiyor bilmiyoruz. Türkiyede Ocak 2021e kadar göçmenlik başvurusu kaldırıldığı için herhangi bir işlem yapamayacağımız için greencard alma sürecini Amerikada yapmak istiyoruz nasıl bir yol izlemeliyiz? Yardımcı olursanız çok memnun olurum. İyi çalışmalar dilerim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@feyzaşener, içinde söyledi: Amerikadayken Dv lottery başvurusu yapmak

Merhaba,
    Eşim yaklaşık 10 aydır Amerikada B1 vizesini F1 e dönüştürmek için USCIS’e başvurmuştu ama pandemi süreci araya girince başvuru askıda kaldı. Bu arada ben Türkiyedeyim ve bana 2021 yılı için greencard çıktı. Case numaramız 10binlerde. Bende ve çocuklarımızda turist vizesi var. Eşimin F1 statüsü onaylandığında ben ve çocuklar F2 statüsünde olup Amerikadan AOS yapıp greencard alabilir miyiz? Ds 260 formunu hala doldurmadık. Doldurmalı mıyız? Ya da eşimin F1 statüsü onaylanmadı ve orda kaçağa düştü Türkiyeye dönmeden greencard başvurusunu ordan yapabilir mi? Şu an için ne yapmamız gerekiyor bilmiyoruz. Türkiyede Ocak 2021e kadar göçmenlik başvurusu kaldırıldığı için herhangi bir işlem yapamayacağımız için greencard alma sürecini Amerikada yapmak istiyoruz nasıl bir yol izlemeliyiz? Yardımcı olursanız çok memnun olurum. İyi çalışmalar dilerim.

Bu bolumu detay gerektiren sorular icin kullanamazsiniz maalesef. Sorulariniz ozel degil genel surecleri ilgilendirmeli. Oncelikle bolum kurallarini suradan okuyabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2324/sorularınızı-sormadan-önce-okumalısınız

Daha sonra su konuyu okuyup:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak

genel AOS sureci hakkinda bilgilendikten sonra aklinizda hala net olmayan genel sorulariniz icin bu kismi kullanabilirsiniz

Benzer Başlıklar

• 5
  • 3
  • 2
  • 4
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

118

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |