Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaslar Merhaba,bize bugun onay maili geldi dokumanlarin kontrol edildigine dair @crazycells @The-Black-Eagle

• @mel gözün aydın. Randevuya gidince deneyimlerini bekliyoruz. Kendimi sana göre ayarladım 🙂 senden bir iki ay sonra biz de gidecez inşallah 🙂

• @semavi DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Denk gelip yazamadim... Eski forumda detaylari yazmistik Asi ile alakali.

Biz o donem bir kac arkadas bu asi olayini arastirdik. Ozellikle Serpil bu konuyu ilk arastiran diye hatirliyorum...

Sonrasinda isin havasina da girmek icin esim asilari tamamlamaya basladi hepimiz icin. Grip tetanoz vs gibi bazi asilari yaptirdik. Ben cok blgi sahibi degilim, illa arastirmak isteyen var ise diger forumdan yazdiklarimizi bulabilir sanirim 🙂

Bazi asilar 1ay+1ay ve 6 ay olarak yapiliyor. Ben ilk birer ayliklari yaptirmis ve sonraki 6 ayi bekledigim icin bana asi yapamadi. Grip asisinida yaptirmistim... Hanim ve buyuk oglumda oyle idi...

ufak ogluma asi yapildi ama tamamen zorlama ile yapildi. 3 yastan once olmamasi gereken bir asiyi 3yasina girmeden yaptilar...

Basta Hanim doktor cok bozuldu ve terslemeye kalkti. Siz nereden aldiniz bilgiyide bunlari yaptiniz falan diye suratsiz davrandi (belki kotu polis olmak icin, yalani onlemek icin)...

Esim 'ben cocuklarin asilari konusunda cok dikkatliyim, bakin bunlar gerek olmasa bile gidip satinalip yaptirdim' diye belgeleri ile gosterince hanim ikna oldu ve sonra seker gibi muhabbet ettik 🙂

Biz yanilmiyorsam 4 kisilik bir aile olarak 2.5 civari bir rakamla ayrildik ordan. Dolar 3.9du... Tek basima olsaydim ugrasmazdim acikcasi ama suan dolar 5.5 civari ve illaki sizleride zorluyordur. Karar sizin... Butcenize bakip karar verirsiniz artik...

Kadir hocam cevap için teşekkürler cidden bana faydası dokunacak bir cevap oldu . Ben şimdiden hazırlıkları yapayım 🙂

• @the-black-eagle :)) tmmdir

• banada onay maili geldi.19xxx

• ABD Başkanı Donald Trump, 22 Aralık gününden bu yana kapalı olan hükümeti geçici bir süre için açmak üzere Kongre liderleriyle anlaşmaya vardıklarını açıkladı.

Trump, Beyaz Saray behçesinde düzenlediği basın toplantısında Kongre'yle varılan anlaşma sonucu hükümetin üç hafta süreyle yeniden açılmasını kararlaştırdıklarını söyledi.

“Hükümetin üç haftalığına açılması için fonlamaya dair düzenlemeyi imzalayacağım” diyen Trump, kamu çalışanlarının ücretlerini bir an önce almaları sağlayacağını söyledi.

• Arkadaşlar özellikle @crazycells konuyu bulamadığım için burada bir soru sormak istyorum. Eşimin diploma eki diye birşeyi var. Bazı yerlerde mavi diploma ismi kullanılıyor ama tr de ismi diploma eki. İngilizce ve alınan derslerin detaylarını da içeriyor. Ben marmara iktisat öezunuyum ve benim okulum da bu tarz birşey veriyor normalde. Ama aradığımda bilmem kaç yılından sonra sanırım 2008den sonra mezun olanlara veriyoruz. Rektörlük kararı dedi. Ben 2005 mezunuyum. Sölediklerine göre bşz daha fazla ders almışız ve bu anlaşma daha sonra yapılmış international anlamda. Dolayısıyla size veremeyiz dedi. Dersin fazla olmasının ne zararı var dedim işte rektörlük böyle karar aldı dedi. Ben bunu almak için mahkemeye gitsem zaten dava sürer 5 sene 🙂 Kısacası ben diplomamı ingilizce hale nasıl getiricem. Lisans gerektiren bir iş alanı değil benimki abdde sonuçta alacak kişi karar verecek gibi bir yazı okumuştum. Tamam güzel ama sonuçta türkçe diploma da gösteremeyiz. Bu abdde konsoloslukta yapılır mı ya da bunun yolu yordamı nedir yardımcı olursanız sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@the-black-eagle Diplomayı yeminli tercümana çeviri yaptıracaksınız. Türkiye'deki üniversitelerin İngilizce diploma vermesini kimse beklemiyor zaten.

ABD'de bu tür konularda genelde Türkiye'dekine göre büyük kolaylıklar var. Biz Türkler her işi zora koşmayı çok seviyoruz. Mesela oğlumuzun pasaportunu yenilemek için konsolosluğa başvurduk. Okuldan öğrenci belgesi getirmemizi istediler. Burada böyle bir amaç için çocuğun karnesi kullanılır. Konsolosluğa sorduğumda mutlaka okul müdürünün damgası ve ıslak imzası olan belge getirmelisiniz dediler. Okuldaki kayıt kabul görevlisine bunu söylediğimde ilk defa böyle bir talep geldiğini söyledi.

• @The-Black-Eagle diplomayi niye Turkce veremiyoruz konsolosluga ? Bosanma mahkeme kagidi gibi belgeler sadece ingilizceye cevrilcek saniyordum😏
    @crazycells ben de bir soru sormak istiyorum ..2 year waiver im Ben Turkiyeye geldikteb sonra Amerikadaki arkadasimin adresine gitti..Buraya gonderdi fakat 1 ay oldu hala gelmedi kaybolmus olma ihtimali var.Ekran goruntusu var onun ciktisini alsam sıkıntı yaratır mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mel yurtdışında gelen evraklar dışındaki TÜM EVRAKLAR TÜRKÇE VERİLEBİLİYOR. Yurt dışından gelenler de İngilizce yada Türkçe çeviri yaptırman gerekiyor.

• @mel ben vize görüşmesi için demiyorum. Abd ye giriş yaptıktan sonra orada bir işe başvuru yapıp girersek inşallah diplomayı türkçe veremeyiz herhalde. Oradaki türk konsolosluğundan tercüme edilirmi diye sordum. Yoksa burada veya orada nasıl yapılır gibilerinden. Sağolsun @knnrn yeminlide tercüme ettirip yanına al diyor anladığım kadarıyla.

• @knnrn arkadaşın pasaportu aracın camı kırılıp çalınan çanta içindeydi. Yani o da çalınmış oldu. Trye dönmemize de yaklaşık 3 hafta kalmıştı. Geçici seyahat belgesi için ny konsolosluğuna gittik. Onlar bunun için polis raporu istedi. Karakola gittik onlarda rapor içşn konsolosluktan yazı istedi. Tekrar konsolosluğa gittik bize bu yazı için polis raporu lazım dedi ve ben birden patlayıp konsolosluğu birbirine kattım 🙂 Burayı da türkiyeye çevirdiniz olayı kosır döngüye bağladınız diye 🙂 sen evrak için evrak istiyon adam evrak için evrak istiyo nasıl olacak bu dedim. Konsolos bey karar verir dedi ben de iyi söle konuşalım o zaman dedim. Böm böm baktı. Ben tr vantadaşı değilmiyim işimi o çözecekse gir odasına söle anlatalım meramımızı dedim 🙂 sonuçta konsolosa gitmeden verdiler geçici seyahat belgesini 🙂 Demem o ki @knnrn türk mantığına senin olayında maalesef şaşırmadım 🙂

• @the-black-eagle aa anladım mantıklı..biz şuraya yaptırıyoruz bi işimiz düştüğünde [email protected] aklınızda bulunsun

• Merhabalar birşey soracaktım biz vizeyi aldıktan sonra eşimle birlikte ilk girişi yapacağaz , daha sonra çocuklarım tek başlarına gelecekler biz amerikadayken yani bir sıkıntı yaratır mı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@amerikanruyası çocuklarınız amerikaya nasıl geleceğini yazmamışsınız. Hangi vize ile gelecekler yaşları kaç bunlarıda yazarsanız buradaki aile fertleri hemen cevap yazacaklardır

• @ayvalik10
    Green card vizesi ile girecekler yaşları 18 ve 14 sadece bizden sonra girecekler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@amerikanruyası ilk defa giriş yaparken eğer yanlış ise hemen düzeltirler ASIL talihli kim ise o kişi ile birlikte İLK giriş yapılması gerekiyor. Çünkü siz vizeden sonra daha kayıt yapılmamış oluyorsunuz amerikaya ondan çocuklarınız siz olmadan giriş yapamaz diye biliyorum biraz bekleyelim birazdan yazarlar hatalı isem

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @mel teşekkür ettim bakıcam.

• @amerikanruyası @crazycells in sölediğine göre ilk olarak asıl talihli girişini yaptıktan sonra diğerleri giriş yapabiliyor. Sizler asıl talihli olarak giriş yapınca onlarda sorun olmayacaktır giriş için. Onların vizelerinde dv2 dv3 gibi ibareler olacakmış burada anlatılanlara göre.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

57

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |