DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba, j1 vize başvurusu yaptım. ais.usvisa randevu sayfasından randevumu aldım. Bu sayfada Durum - Ds-160 formunu kontrol et diye bir buton var buna tıklayınca "Visa Status Check" sayfası açılıyor. Buraya bilgilerimi girdiğimde "your search did not return any data" hatası veriyor. Bu durum normal mi? Bu vize kontrol sayfası mülakat sonrası aktif olan bir yer mi?

• ⭐⭐

@Hayrettin-Tonbul vizenizin sonucu öğrenmek için o kısım.

• Merhabalar. Green card sahibi olarak esimle birlikte ABD'de yaşıyoruz.
    Ailelerimiz Turkiye'den turistik vize başvurusu yaptılar ve DS160'i doldururken gezilecek sehir olarak bulunduğumuz sehri ve konaklayacaklari yeri su anki evimizi yazmislardi fakat biz önümüzdeki hafta esimle baska bir eyalete tasiniyoruz. Dolayisiyla onların planlari da komple değişmiş oldu.
    Bu durumda ailelerimiz yeniden bir DS160 formu doldurmalılar mi? Yoksa mevcut formla mi gitmeliler? Bu bilgiyi mülakatta özellikle belirtmeliler mi?

• ⭐⭐

@tpekgil54 Seyahat programı değişmiş oluyor. Bu bilgiyi Ds-160 formunda güncellemelisiniz. Siz yasal olarak yaşıyorsunuz tabiki sizide formda bildirmeleri gerekiyor.Tabii mülakata daha çok süre varsa mülakata yakın bu güncellemeleri yaparlarsa daha iyi olur.Belki başka değişikliklerde olur durumlarında onu da formda belirtmiş olurlar.

• @tufank merhaba.
    Böyle yaptığımız zaman randevu ücretinde yanma durumu söz konusu olabilir mi? mesela AA00.....XX idsi ile ücret ödendi. Daha sonra güncelleme yapıp AA00.....PP oldu diyelim. Herhangi bir sıkıntı olur mu ? ücret ve randevu açısından.
    Teşekkür ederim.

• ⭐⭐

@yellowlan hayır, ödemenizi geçersiz kılacak tek şey ödeme tarihi üzerinden 1 sene geçmiş olmasına rağmen bir randevu almamış olmanız. Randevuya gireceğiniz tarih değil, randevu almak için işlem yaptığınız tarihten bahsediyorum.

Ayrıca AIS üzerinden yapacağınız bu güncelleme 1 sefere mahsus mevcut. (Randevuyu iptal etmeye gerek kalmadan) O yüzden randevuya yakın bir tarihte örnekse 1 ay önce yapmanız daha sağlıklı.

• @selamibasaran merhabalar. DS-160'i güncellemek diye bir seçenek yok sanırım degil mi? Sadece yeni bir DS-160 formu doldurulup onunla mi mülakata gitmek gerekiyor?

• ⭐⭐

@tpekgil54 Doldurduğunuz yeni Ds160 formunuzun numarasını ais e girerek güncellemeniz gerekiyor. Ais kaydına girdiğinizde randevu ekranınızda sağda dişli var onu tıklayıp güncelleyebilirsiniz.

• Kiz kardesime turist vizesine basvurdum. Randevusu Agustos ayinda. DS160 formunda duzenleme yapmam gerekiyor. DS160 acmam mumkun mu? Acip duzenleyip gonderdikten sonra randevu tarihinde bir degisiklige gitmez degil mi? Kardesimin basvurusunu ben yapmistim, dosya yukleme ozelligi var miydi DS160 formunda? SGK belgesini DS-160 a nasil tanitabiliriz ?

• ⭐⭐

@evrenvetorpil birkaç sayfa geride bu soruya ait cevaplar mevcut. DS-160 formu imzalandıktan sonra güncellenemez. Yeni bir form doldurmanız lazım. Şu iletiyi inceleyebilirsiniz: https://yesilkartforum.com/forum/post/370891

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

45

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.6k

| | | |