DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @drk-24, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

Arkadaşlar ds 260 onay formunu bulamıyorum. Yardımcı olur musunuz?

518 sayfanin sonuna bak

• Vize onaylandiktan sonra pasaportun size ulastirilmasi tahmini kac gun suruyor?

• @hasanmakinaci evet buldum teşekkür ederim

• @hasanmakinaci Benim vizem mülakatımdan bir sonraki iş gününde sistemde onaylandı ve o gün kargoya verildi. 2 gün sonra da PTT şubeye ulaştı.

• Ben yaptiklarimi yazayim,

2023 Tax return u ve IRS den aldigim Tax return Transcript lerini Ceac a yukledim.

covid 19 ( 3 asili)( 1 i son 1 yilda oluncu) asi kartinin ciktisini aldim

ds 260 confirmation ciktisini aldim

vize randevu onayi ciktisini aldim

2023 Tax return u ve IRS den aldigim Tax return Transcript bunlari yanimda vize gorusmesine goturecegim

ptt den onay yazisi

ayrica,
    ceac ds 260 formunu guncellemene sistem izin vermiyor ,

DS 260 formunda green kartin gelecegi adres cok onemli, sayet bu adresi degistirecekseniz, Vize randevusunda bunu belirtmelisiniz, yada son care, amerikaya giriste gocmenlik gorevlisine bildirmelisiniz.

Beyan ettiginiz adres e green kart takipsiz, bir sekilde yollaniyor, adresi yazdiginiz ev/ kisi size giciktir, cope atar, postada kaybolur, bir yanlislik olur, postaci yanlis kutuya birakir gibi durumlarda, green kart yok olur, sayet bu green kart yollayan kisiye geri gitmediyse,

green kart basvurusuna sil bastan tekrar basvurmaniz lazim. o yuzden green kart in gelecegi adres/ posta kutusu onemli.

• @hasanmakinaci teşekkürler Hasan bey. Çok yardımcı oldunuz bu süreçte 🙏

• Merhabalar, Mart ayında DQ olanlardan consolosluktan randevu alanlar varmıdır? yok ise tahmini nezamana randevu verilebilir? forum gerçekten çok yararlı,teşekkür ederim.

• Selamlar ben yaklasik 1 ay once DQ oldum. Randevu ne zaman verilir tahminen? En son randevu alanlan ne zaman DQ oldu?

• @Zehra-Cho Merhaba bende Şubat 6 da DQ oldum, bende Nisan 2'de randevusu olanlar dışında aralık ayından beri kaç kişi DQ oldu ve tarihleri nedir acaba burada yazılırsa herkes için yardımcı olabileceğini düşünüyorum?

Zehra hanım siz mart ayında ne zaman DQ oldunuz acaba?
    Birde 2023 tax return belgesini sisteme yüklediniz mi?

• bende yaklaşık 1 ay önce DQ oldum. Genelde DQ'dan 2,5-3 ay sonrada IL geliyor. ondan 1,5 ay sonraya mülakata giriyorsun.

• @Zehra-Cho Merhaba biz de 5 Mart’ta onay aldık. Randevumuz henüz gelmedi.

• @egmdk Biz Aralık’ta dq olduk daha gecen hafta geldi randevu maillerimiz nisan 2 de mulakatimiz var yani sizin biraz daha beklemeniz gerekecek

• Iyi akşamlar dostlar. Ilişkiyi kanıtlayan fotoğraflari A4 kağıdına çıkartabilir miyim yoksa kaliteli fotoğraf kağıdı mi olmalı? Herkese iyi şanslar.

• @xylz24 İstediğiniz kağıda baskı yapabilirsiniz. Bende hazırda fotoğraf kağıdına basılı olanlar vardı (düğün fotoları) onları öylece götürdüm diğerlerini A4 e bastırdım. Çok daha uyguna geliyor A4e 🙂

• @Zehra-Cho Diğer arkadaşların dediği gibi en son aralıkta DQ alanlara randevu verilmiş gibi görünüyor siz daha bir süre daha bekleyeceksiniz.

• @hasanmakinaci merhabalar, 2023 tax return için due date 15 Nisan. Yüklemesem olur mu? Randevum 2 Nisan..

• @ygmbx merhaba hocam siz deneyimlisiniz sanırım acaba interview yaptıktan sonra amerikaya giriş için ne kadar beklememiz lazım acaba, passoport hemen geliyor ama green card sonra mı geliyor?

• @ygmbx cok tesekkur ederim

• @Onur-Karaca Interview sonrası onay alırsan pasaportuna 6 ay geçerli vize basılıyor ve bu süre içerisinde amerikaya giriş yapman gerekiyor green card amerikaya girdikten sonra verdiğin adrese geliyor 2 yıldan kısa evliliğiniz varsa 2 yıllık koşullu green card geliyor 2 yıldan uzun evliliğiniz varsa 10 yıllık kalıcı green card veriliyor

• @Sdf, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

@hasanmakinaci merhabalar, 2023 tax return için due date 15 Nisan. Yüklemesem olur mu? Randevum 2 Nisan..

Olur, Sorarsa henuz tax return yapmadim, 1099/evrak henuz gelmedi, der gecersin, Amerikan devletinin istemedigini (15 nisana kadar) konsolosluk dayatamaz, bakmiyorlar zaten. beyan ettigin son 1/2 yilin returnlerini versen bence kafi,

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

208

41.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.8k

| | | |