DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @drk-24 Merhaba; Ungan’larda covid aşısı istedikleri zaman, aşı belgesini birkaç gün sonrada mail yoluyla da yollayabileceğimizi söylemişlerdi. Sadece yollamazsanız sağlık dosyanızın tamamlanamayacağını, sistemin buna izin vermediğini belirtmişlerdi.
    Yani aşı kartını aynı gün vermek zorunda değilsiniz, birkaç gün sonra da verebilir veya gönderebilirsiniz ancak bu durumda süreciniz biraz daha uzar.
    Sizin muayene gününüzle konsolosluk randevunuz arasında çok az bir süre var. Unganlar’ı arayıp durumu belirtmenizde fayda var.

• @cufer evet. Benim randevum 2 nisana verildi dolayısıyla hemen pazartesi günü için randevu aldım. Ama henüz randevumda onaylanmadı. Aşı olamıyorum. Aşıyı konsolosluk görüşmemden 3 gün sonra olabiliyorum. Sistem izin vermiyor çünkü.

• Arkadaslar merhaba. Haftalardir Dr.Ungan klinigine ulasmaya calisiyorum hem telefon hem email yoluyla fakat ulasamiyorum. Ulasabileniniz oldu mu? Buna ek olarak bebeklik asi kartimi kaybettim, aranizda bu sorunu benden baska yasayan olduysa nasil cozdunuz? Bebeklik asilarini tekrar mi yaptirdiniz yoksa laboratuvarda bagisiklik testi mi yaptiniz? Cok tesekkur ederim , iyi sanslar ve iyi forumlar.

• @xylz24 benim elimde sadece tetanoz aşılarım vardı 5 adet yaptirdigim zaten enabiza bakıyorlar orda görülen aşıları baz alıyorlar. Orda da tetanoz dışında aşım gorunmuyordu 2 aşı onlar yaptı.yani orda aşı yapacaklar size

• @hasanmakinaci Anadolu yakasındaki Kocaelideki nerdeyse butun hastaneleri aradim randevu verenlere gittim asinin olmadiqini söylediler Beylikduzunde fatihte randevu veren hastaneleri aradım sistemi kapatmamisiz randevu var ama elimizde asi yok dedi.Beylikduzunde ozel bir hastanede sadece sinovac vardi onuda ilk dozum biontech olduğu icin sistem musade etmiyor diyip vurmuyorlar Neyseki Unganlari arayinca sorun çözüldü

• @xylz24 Ben dun burdaki arkadaşların tavsiye ilk defa aradim ulaştım aşı konusu icin hatta randevum onaylanmamıştı bayan hemen onuda onaylayalim dedi randevumuda onayladi aninda ama ilerleyen saatlerde birkez daha aradım bende ulaşamadım

• @MyLife-0 görüşmenizi Türkçe mi yaptınız acaba? Çünkü bende hiçbir şekilde ulaşamıyorum

• @drk-24 evet Türkçe ilerle secenegiyle devam ettim

• @MyLife-0 teşekkürler

• Bu ileti silindi!

• @MyLife-0 aşıyı uganlardamı yapacaksınız

• Merhabalar herkese,
    Unganlara 1 saat bekleme sonucunda ulastim. Sitelerinde randevu tarihinden once 30 gun icerisinde bir asi olmayin yaziyor. Bu Covid icin de gecerli mi onu merak etmistim, degilmis arkadaslar. İstanbul'da asi kalmadi diye biliyorum, burada muayene olduktan sonra ayni gun icinde Ankara'da yaptirip belgeyi bize getirebilirsiniz dediler Sehir Hastanesinde varmis. Merak edenler varsa paylasayim dedim.
    İstanbulda Biontech bulamadim ben henuz, mhrsde randevu var ama arayinca yok diyorlar. Bilgisi olan var mi?

• Arkadaşlar çok teşekkür ederim bilgilendirmeleriniz için

• Unganlar Covid asisi yapmiyor @Busra-Akdag , Ankara hastanesine yonlendiriyorlar,
    @xylz24 unganlar kendi sitesinde aksam 5 ila 7 arasinda arayin diyor.
    Asi olayina takilmayin, Onlar Parayi seviyor, isterseniz butun asilariniz tamam olsun, onlar sizden para almak icin, bulurlar bir kac asi, Tetanoz, Covid bunlar agir asilar, masraf olmasin diye ayni anda bir kac asi olmayin, problem cikmasin.
    Ben ozel hastane olan Biruni den randevu aldim, sorunsuz Covid 19 (Sinovac) asi olundu.

Unganlardan randenu aldim, 2 gun sonra randevu onay yolladilar.

Ptt den pasaport ve vize evraklarinin geri postalama onayini , DS 260 Confirmation evrakini, Vize randevu emailini, Unganlarin randevu onayi, Covis 19 Asi kartini yaninizada goturmeyi unutmayin. Diger evraklar ile.

• Arkadaşlar bu ptt kısmının sonunda ücret ödeyip ev adresimize teslimat isteyebilir miyiz? Yani ptt şubesi olması şart değil değil mi?

• @drk-24 200 kusur TL karşılığı yapılabildiğini söylüyordu web sitesi, ben ödemek istemediğim için gidip kendim teslim aldım.

• @ygmbx bende tekrar Ankara’ya gidemem diye ev adresimi verdim

• @drk-24 PTT ücret farkıyla eve teslim yapıyor. Ben yaptım ve baya stresli eve kitlenip postacı yolu bekliyorum paramla rezil oldum derler ya işte öyle.

• @D-K teşekkür ederim bende o şekilde yaptım

• Arkadaşlar ds 260 onay formunu bulamıyorum. Yardımcı olur musunuz?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

287

41.3k
Kullanıcı

4.4k
Konu

428.0k

| | | |