DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ethsea, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@ilkerkaynar90, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Atlantis00, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@ilkerkaynar90 Hocam zaten insanların sizin gibi 10-15 ülke gezecek durumu olsa kimse düşünmeden yapar bunu. Olay zaten imkan olmamasında. İmkan olmayınca da vize başvurusu reddediliyor. Bu yüzden de yüzde 90 red yeme ihtimali olan bir şey için insanlar 185 dolar vermek istemiyor maalesef.

Malesef durum dahada kötüleşiyor tabi bakınca haklısınız.. ozaman hem green card kazanmak hemde ilk 10000 ile kazanmayı beklemek dışında pek seçenek kalmıyor.. ben olsam her hafta sayısalada biraz bütçe ayırırdım.. belki bir yerden olmaz bir yerden olur geçen sene aramızda olan bir arkadaşımıza 750.000 dolar kadar para vurmuştu en azından smilasyonda mutlu yaşıyor artık 🙂

Ilker selam broo. Oyle arkadaslarla green card konusu olduda bir sayaca bakayim dedim o sirada buraya damladim hemen. Konunun ne zaman acildigini hatirladim ve zaman ne hizli gecmis dedim sasirdim. Neyse bu arada similasyonda premium üyeligi aldik gibi, mutluyuz diyelim mutlu olalim. Sevgiler

Aha smilasyonu farklı yoldan vuran arkadaşımızda geldi 🙂

• ⭐⭐

@newbie97 tam olarak benim dünya görüşüm 👏🏻

• ⭐⭐⭐

@newbie97 nereden edindiniz bu bilgiyi bilemedim ama bana çok sağlam temele dayanan bir bilgi gibi gelmedi

• ⭐⭐

Günaydın değerli forum üyeleri ☀

• @lawyergirl Günaydın :))

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş Yabancı forumlarda denk geldim nerede rus görsem hepsinin cn si aşırı yüksek

• @selamibasaran o zaman tamam eb3 ü devren alabilirim sizden 🙂

• Günaydın arkadaşlar. Çok mu şey istiyorum 🙂

şikago.jpg

• ⭐⭐

@hasnotben Tam benlik fakat köşe villa tercihimdir 😁

• ⭐⭐⭐

@newbie97 yüksek numaralar foruma uğruyor olabilir belki. Çünkü şimdi geçmiş senelerden hatta daha sağlıklı olsun diye savaş ve pandemi öncesi bir senenin verilerine baktığımda rusya konsolosluğunda düşük numaralardanda çok sayıda vize basılan kişi var onun için çok doğru bir veri olmayabilir

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş Olabilir dediğim gibi bana denk gelenler konuların içinde yer alanların cn leri hep yüksekti, asyadan kazananlar kabul edilebilir cn ler orantılı dağılmışlardı ama rusların hepsinin cn si aşırı yüksekti o yüzden dikkatimi çekti

Birde nasıl oluyor bilmiyorum ama afrika bölgesinden asyaya dosya taşıyanlar vardı baya. Afrikada mülakat sorunu yok birde niye taşıyorlar bilmiyorum

• ⭐⭐⭐

@newbie97 afrikada mülakat sorunu olup olmadığı çok araştırmadım bilemicem o noktasını. Belki asyada yaşayan sayısı çoktur onla alakalı olabilir bilemiyorum

• ⭐⭐ Yasaklı

Hayallere 50 kaldı...

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş İşte tek mülakat sorunu olan genel olarak biziz, o yüzden dert etmiyorum yüksek CN meselesini. Eğer ki tüm dünyada yaşansaydı o zaman endişe ederdim, neticede her şeyin bir çözümü var

• @hasnotben Amerika ya göre çok değil 🙂

• ⭐⭐

Bu ileti silindi!
  • Yasaklı

Bu ay kira kontratım doldu. Gelecek ay zamlı ödeyeceğim fakat daha ev sahibi ile konuşmadım. Bakalım ne kadar zam yapacak? Artık Amerika'sını vs. geçtim ciddi anlamda en çok istediğim şey ev sahibi olmak. Her sene aynı sıkıntı çok geriyor, yaşlandırıyor insanı. Allah hepimize ev sahibi olmayı nasip etsin. Yoksa bu gidişle hangi ülke olursa olsun bu dert ömür boyu sürecek....

• ⭐⭐

@HilalÜstün Benim evim varda ne oluyor içerisinde sıfır huzurum var. Ne istediğim uzunlukta uyuyabiliyorum ne de sessiz sakin vakit geçirebiliyorum. Böyle evin olmasındansa kirada ama huzurlu bir evin olsun daha iyi. Ne demişler ev alma komşu al 🙂

• Yasaklı

@newbie97 En azından satıp üstüne biraz kredi çekip yeni bir ev alabilme imkanınız var ama 🙂 Ya da çok rahatsız olursanız en son ihtimal satıp yine kiraya çıkma şansınız var cebinizce paranızla 🙂

• ⭐⭐

@HilalÜstün Satmak yenisini almak vs inan zor işler. 5 sene dolmadan satmaya kalksan tonla vergisi çıkıyor, tapuda düşük göstersen bile fiyatlar uçtuğu için minimum 300 bin fazla girmen lazım fiyata ki onun parası çıksın. Emlakçıyla çalışırsan oda istiyor bir o kadar. Zaten faizler yüksek diye ev piyasası durgun. Birde ev bakma çilesi var nazlı emlakçıları çekmen lazım, her şeyi halletsen evi taşıması yeni abonelikleri ıvırı zıvırı açtırması bile dert arabası olmayan biri için. Toplu taşımayla gideceksin de saatlerce sıra bekleyeceksin misal birde ha diyince satılmıyor.

Bunu kiraya verip kendin kiraya çıkabilirsin ama kiracın kirayı yatırmadığı an eksidesin. Zaten kanun da kiracıyı koruyor yok 3 sefer ihtar çekeceksin de 3 ay kirayı yatırmazsa o zaman çıkabilir ancak, oda gücün yetmiyorsa çıkmaz yani nasıl çıkartacaksın özellikle kadınsan. Çık dersin çıkmaz sonra uğraş dur

Her şeyi kabul edip sattın yeni ev aldın diyelim sonra bir baktın üst kat komşun 15 kişilik mülteci aile de çıkabilir, psikopatta çıkabilir, sorunlu da çıkabilir. Bu sefer başa sararsın her şeyi. Malesef ev değiştirmek kesin çözüm olmuyor çoğu zaman

Kesin çözüm randomly selected yazısını görmek başka yolu yok 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

136

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.5k

| | | |