Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba Amerika’da evlendikten sonra çalışma ve green cards başvuru yaptım parmak izi verdim ucıss sayfasında baktığım da bazen 6 ay bazen 3 ay olduğunu gösteriyor daha önce böyle bir durumla karşılaşan oldu mu

• @sadık01 o ortalama sure degiskenlik gosteriyor zaten orada yazana inanmamak lazim.

• Merhaba arkadaslar, USCIS bana green card paketimi geri göndermiş gönderdiğim cekteki fee miktarı yanlış diye. Sizlerin odedikleri fee ne kadar? Ben $1225 ilk çek göndermiştim.

• @cinnamon Internetten guncel fiyatlara bakip tam miktarlari yazman lazim. Nelere basvuru yaptiysan ona gore bakman lazim.

• @emreaydıner Evet sponsorun farkli bir kimse olucaksa formu doldurmasi lazim ve 3 yillik tax returnlerini isteyecekler pasaportu da dahil olmak uzere

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   lumos lumos 

• @cinnamon

I-130u online mi gonderdiniz yoksa belge paketi icerisinde mi?
    Eger onu da paketle gonderdiyseniz ekstra 530$ daha eklemeniz lazimdi.
    Onu online odediyseniz aslinda 1 nisana kadar gonderdiginiz miktarin yeterli olmasi lazimdi.

• @cinnamon tek cek mi gonderdiniz yoksa 1000 ve 225 olarak iki ayri cek mi ?

• Arkadaslar selam acil bir sorum var fotograflari cektirdik ama online gondermediler.
    Bunlari nasil scan edebilirim adobe lensi denedim ama goruntu kalitesi asiri dusuk oluyor ve boyuttan emin olamadim.
    Pratik bir yontemi var mi?

• @gastroNot Telefonla scan edebilirsin. Bununla alakali appler veya notes var.

• Selamlar . I 130 um aralık 21 2023 de onaylandı . Ama hala I 485 ve I 131 de bir gelişme yok . Sizce bu normal mi ?

• @ozidemir Evet bazi durumlarda arka arkaya geliyor ama bazen de arasinda uzun zaman olabiliyor. Neden olduguyla alakali bir fikrim yok ama ben beraber gonderdim tum belgeleri ve hepsi benzer zamanlarda approve oldu.

• Bu ileti silindi!

• merhabalar abd vatandasi esimle ekim ayinda evlendik ve avukatimiz islemleri baslatti subat ayinda calisma iznim onaylandi ve kartim geldi. Ancak benim turkiyede devam eden bir ogrenciligim var. turkiyeye donup sinavlara girebilmem icin I-131 expedite request yaptik. Hatta kanit olarak olarak universitemden kaseli imzali dilekce aldim okula devam etmem gerektigine dair. Ancak bir ay geçmesine ragmen hicbir donus olmadi. acaba green card surecini turkiyede tamamlayabilmem mumkun mu ? yoksa amerikada kalmak zorunda miyim? bilen birisi yardimci olabilir mi cok tesekkurler

• @aleynaacikgoz I-131 advanced parole u almadan cikarsaniz ulkeden AOS basvurunuz reddedilir diye biliyorum herkes ayni seyi soyluyor. Avukatiniza sormanizda fayda var.

• @trainee evet onu biliyorum I-131 disinda yapabilecegimiz bisey yok mu acaba? Yani bir dilekce bir basvuru yapip surecin kalanini turkiyede bekleyemiyoe muyum? avukat sadece ulkeden kesinlikle cikma diyor.

• @aleynaacikgoz Malesef ulkeden cikarsaniz basvurunuz iptal oluyor ve hizlandirmak icin yaptiginiz basvurudan baska basvuru yapma sansiniz yok

• Selamlar tekrar , 1 Ay i gecti hala i-765 ile alakali notice letteri almadim. E-mail attim donus bekliyorum ama bir sorum olacak notice letter olmadan direk calisma kartini gonderme ihtimalleri var mi acaba?

• @trainee Bilmiyorum açıkçası. Alien numberınız elinizde ise alien number ile Emma live chatten sorun isterseniz. Daha hızlı cevap alabilirsiniz.

• Arkadaslar selam I130u 8 gun once online gonderdik ama sistemde hala notice belgesi gorunmuyor.Bazi durumlarda gorunmesi uzun surebilir dediler ama bu biraz fazla geldi bana.Daha once boyle bir durumla karsilasan var mi?

• Arkadaslar selam, form I-130 ve I-130A' yil doldururken sorulan USCIS Online Account Number ve A-Number soruluyor. Uscis online hesap actik ama goremedim ve aliean numarasina da sahip degiliz tam anlayamadik. Bilgisi olan arkadaslardan yorum rica ediyorum cok tesekkurler simdiden

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |