Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ReLoad evet kendisiyle çalışıyorum zaten

• @mesut1905, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@ReLoad evet kendisiyle çalışıyorum zaten

O zaman öğrenmek istediğiniz nedir. Siz sorunuzu sorun, biliyorsam yada bilen varsa yardımcı olalım.

• @ReLoad sorum iletimde mevcut zaten 🙂 şuan öne çekemiyoruz hiç bir şekilde bende bunu yapabilen var mı merak ettim.

• Biraz sabır, illa ki birileri randevu tarihini ileri atar yada konsolosluk yeni tarih açar ve o zaman randevu alırsınız. Ben de 10 gündür 4 kişilik grup için randevu almaya çalışıyorum ama açık tarih yok denk gelemiyorum.

• @ReLoad bizde 15 gündür 3 kişilik ailem için beklemedeyiz. siz başardığınızda bilgi verirseniz bana örnek teşkil edecektir.

• @mesut1905 kısmet artık. Program 24 saat çalışıyor, randevu alırsak tabi ki haber veririm.

• Herkese selamlar,
    Ben 2023 lottery kazananiyim ve 8 aydir ABD'de yasamaktayim. Soyle bir sorum olacak bilen birisi bana aciklayabilir mi? Babam beni ziyaret etmek istiyor ve ben onun icin ds-160 doldurdum, gecen yilin Kasim ayi icerisinde. Mulakati 6 gun sonra 12 Mart'da olacak. Fakat ben girdigim bilgileri bir kontrol etmek istedim tekrar fakat Ceac sitesinde status check' de dosya ya ulasilamadigi hatasini aliyorum. Confirmation page suan elimde onunla ilgili bir sorunum yok ama ds-160 dosyasina bu kadar kisa sure kaldigi icin kontrol amacli giris yapmaya calistim ama ulasamadim. Bunun sebebi nedir?

• ⭐⭐

@Barolc imzalanmış ve confirmation sayfası çıktı alınmış ds160 a ulaşamazsınız.

• Tesekkur ederim @selamibasaran bey. Ben bunu hatirladim ama emin olamadim. Malum burda kosusturmaca bir an stress oldum emin olmak istedim :)) Simdi hatirladim ds-260 ustunde degisiklik yapmak isteyenler de mail ile ds 260 actirma talebi uygulamislardi. Biraz hizli karar vererek yazdim, kusuruma bakmayin. Iyi gunler 🙂

• ⭐⭐

@Barolc bahsettiğiz “status check” ekranı randevu sonrası dosyanın durumunu takip için kullanılabilir. Maalesef imzalanan formun çıktısını en son aşamada almadıysanız ulaşmanız mümkün değil. Dilerseniz yeni bir form doldurabilirsiniz ve AIS üzerinden görüşmeye gireceğiniz form numarasını bir sefere mahsus güncelleyebilirsiniz.

• @mesut1905 merhaba. Ben 1 ay önce başvuru yaptım. Bir arkadaş sayesinde 1 ocak 2025’ten 29 mart 2024’e çektik randevuyu.

• eğer şimdi b1/b2 ile amerikaya gidip, oradayken research pozisyonu bulursam bu vizeyi j1'e çevirebiliyor muyum, yoksa türkiyeden gelip yeniden j1 mi almam lazım? j1 verilince b1 vizem iptal edilir mi? bilen var mıdır 🤔

• @duzmuhendis teşekkürler tek kişisiniz sanırım

• @mesut1905 evet başvuru tek kişi için.

• Merhabalar herkese,

Ben Amerikan vatandasiyim ve anneme vize almak istiyorum. Vize tarihini aldim (maalesef ki 2025 temmuz)

2017 senesinde annem red yedi ama pasaporta herhangi bir muhur basilmadi, eksik evrak denilerek gonderildi ama o sirada ben de amerika'da degildim.

Su an Florida'da aktif olarak ikamet ediyorum ve ikamet ettigim adresi yazdim annemin DS-160 formuna.

Su anda da annem emekli ve halen calisiyor, anneannem'in de aktif vizesi var beraber beni ziyarete geleceklerini ekledim.

Vize kolayligi olusur mu annem icin? Daha once boyle bir surecten gecenler var mi? Tekrar red durumu olmasindan cekiniyorum. Simdiden tesekkur ederim.

• ⭐⭐

@Tuana-Guven-0 ret alındığında pasaporta bir mühür basılmıyor. Eksik evraktan turist vizesi reddi mi aldı? Genelde pasaport dışında talep edilen bir evrak yok turistik amaçlı ziyaret için o yüzden soruyorum. Ret aldı mı, aldıysa ne nedenle almış bunu tespit edebilirsek durumu daha iyi anlayabiliriz ve onay alması için ne gibi iyileştirmeler yapılabilir bunun üzerine fikir yürütebiliriz.

• ⭐⭐

@Oğuz-Kağan-Şahin B1/B2 vizesini Change of Status ile J1'a çevirme şansınız var. Ancak aldığınız sadece statü oluyor. Bu statü ABD'de olduğunuz sürece geçerli. Çıkış yaptığınızda kaybedersiniz ve tekrardan J1 ile giriş yapmak için konsolosluktan vize almanız gerekir. ( COS sonrası biraz zor olacaktır). ABD'den çıkış yaptığınızda elinizdeki B1/B2 vizesini kaybetmezsiniz, J1 statünüzü kaybedersiniz. Tekrardan B1/B2 ile girişte COS niyetiniz sorgulanabilir.

• arkadaslar merhaba, ds-160 formunun ilk sayfasinda have you ever used other names kisminda daha once farkli soy adi kullandiniz mi sorusu mevcut. Bizim soyadimizda bir harf yanlis yazildigi icin bunu degistirmistik. (atılğan idi atılgan yaptık) . Bunu formda belirtmeme gerek var mi? belirtmeye calistigimda da yumusak g’yi kabul etmiyor hata veriyor form arada kaldim bilemedim acikcasi.

• @rhyten benim ailem de isim degisikligi yapmisti o yuzden belirttim mahkeme kararini yanimda goturdum ancak kimse soru sormadi bununla ilgili ve yumuşak g yi normal g olarak yazmistim

• ⭐⭐

@rhyten siz yine de belirtin. çünkü o alan daha önce kullanılan tüm ad / soyad kombinasyonlarının bir arada belirtildiği form alanı. Kadınlar için evlilik öncesi ad / soyad kombinasyonunu, diğer adı / soyadı değişen kişilerin de bunu belirtebileceği alan burası.

Benzer Başlıklar

• 3
  • 50
  • 6
  • 5
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

67

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |