Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@btek14 İçeride yeteri kadar dosya birikmiş olsa gerek. Ekim 2024 e kadar büyük ihtimal A tablosu baz alınacak.

• @tufank bir diger olasilik da 1 Nisan itibari ile artacak olan fee oncesi dosya yigilmasi yasanmamasi icin 1-2 ay bu sekilde gidecek olmasi.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   mesut1905 mesut1905 

• Selamlar, aranıza yeni katıldım. Tüm sayfaları okudum kaçırdığım yerler olabilir kusura bakmayın 🙂
    1- Turist vizesi ile abd ye gidip orada 60-90 günlük süreci geçirdikten sonra f1'e aos yapıp sonrasında da eb3' e aos yapmayı planlıyorum. Merak ettiğim konu ise eb3-bdv gibi firmalar yasal kalış sürecini uzatmak için almayı düşündüğüm f1 vizesi sürecine dahil oluyorlar mı yoksa belgeleri hazırlamak ve okulu bulmak tamamiyle bana mı ait olacak ?

2- Kafamı karıştıran bir konu ise turist vizesi ile gidip önce f1 sonrasında eb3 başlatmayı düşünen birisi tahminen yasal olarak çalışmaya ne zaman başlayabilir ? Yani abd ye giriş yaptıktan sonra ne kadar süre birikimimden harcamak zorunda kalıcam ? Bunun kafamı karıştırma sebebi ise çalışma izni başvurusu diğer evrak başvurularına paralel yapılabiliyor mu ? Yani sürecin hangi evresinde geliyor onu tam anlayamadım.

3-Diğer bir seçenek de öğrenci vizesi ile uğraşmamak ve cepten para yememek için kendi ülkemden LC başlattığımda ve current olmaya yakın turist vizesi ile ülkeye girmek istediğimde sınır polisi benim aktif LC başvurumu görebiliyor mu ? No-aos damgasi yemekten cok korkuyorum acikcasi.

• Merhaba 🙂
    1- f1 ayarlamasını siz yapıyorsunuz firmalar bu konuda destek vermiyor
    2-çalışma izni ı-485 formuyla birlikte veriliyor yani bültenin current olması gerekiyor yani bugünden itibaren 3 sene var diyebiliriz. Çalışma ve seyahat izni içeriye verildikten sonra 8 ay civarı onaylanıyor.
    3- bu konuda bdv yetkilileri ileriye dönük bir talep olduğu için sorun olmayacağını söylüyor. Bizde bu şekilde yapacağımız için araştırmalarım sonucunda ve daha önce bu şekilde girş yapanlar olduğu için sorun olmayacağını düşünüyoruz. Önemli olan girerken verdiğiniz intiba... bildiğim kadarıyla cevaplamaya çalıştım diğer arkadaşlarda yanıtlayacaktır. Sizden ricam başvuru yaptıysanız excel tablosuna kayıt olun lütfen 🙂

• @serel ayrıca f1 çalışma izni vermiyor sanırım sadece bulunduğu eğitim kurumunda belirli saat çalışabiliyor

• evet sanırım 20 saat kampüs içi çalışma hakkınız oluyor. başka bir yerde çalışamıyorsunuz diye biliyorum.

• Arkadaşlar LC dosya numaranızı bir kontrol edebilir misiniz sistemden? Hata mesajı alıyorum. Sizde de aynı şekilde midir? Sanırım sistemsel bir problem.

• ⭐⭐

@Riethian hata veriyor.Bizim dosyaları yaktılar. 🙂

• @selamibasaran Dedim ne oluyor :))

• @Riethian Aynen. Hata veriyor an itibariyle.

• Şimdi gördüm postları bakıyım dedim an itibari ile hala aynı hata veriyor. Sistemsel bir hata JSON dosyaları ile alakalı

• Benim bildiğim hem staj yaptım F1 vizesi ile kampüs için de değildi benim bölümüm medical asistan acil bölümün de yaptım bir de OPT çalışma izni veriyor son 1 sene onu da diş kliniğin de şuan sponsor olmuş olan iş yerimde çalıştım kampüs için de zorunluluk yoktu

• @emrebalc1 Şimdi kontrol ettim düzelmiş.

• bir hata yoksa guncelleme geldi.

image.png

bu kadar cabuk guncellemeye hic sahit olmamistim acikcasi.

• Bakilan dosyalar Analyst Review January 2023'ten February 2023'e otelenmis.
    Gun olarak da 393 gunden 401 gune cikmis.
    Audit Review ise December 2022 olarak kalmis ama 480 gunden 505 gune cikmis.

• ⭐⭐

@btek14 her ay 1 aylık dosya bakıyorlar tahminen.Auditsiz 11-12 aya LC olayını bitirecekler.

• @selamibasaran bazi aylarda bir yavaslama olmasi, basvurulan dosya artisi, ocak ayi icinde gecici isci vizesi dosyalarina agirlik vermeleri gibi sebeplerle sureler artti. umarim ilerde cok daha kisa surede cozum alinir.

• ⭐⭐

@btek14 gerçekten çok seri açıklamışlar tabloyu. keşke işlem süreleride kısalsa 🙂

• @tufank cok sasirdim ben de.
    gordum yok ya kesin bir hata vardir dedim.

olacak olacak o da olacak 🙂 bu kadar uzamasi absurt zaten, eskiye donecek insallah.

• ⭐⭐

@btek14 bizim için güzel günler yakındır umarım 🙂 Ama bence günün en güzel haberi LC onayınızın gelmesi.

Benzer Başlıklar

• 5
  • 1
  • 3
  • 26
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

160

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.2k

| | | |