Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Houston icin ufak bir video cektim... Faydali olabilir dusuncesi ile buradan paylasayim istedim... Aslinda cok video cekmek istedigim bir konu olmasa da cok fazla ulasan oluyordu. Birde cevremde bazen duydugum ve kesinlikle ezbere bir bilmislik olan 'al bir prius, parayi kirarsin' bakis acisinin dogru olmadigini gostermek gerekiyordu. Zira herkes bu duyum ile geliyor ve ciddi zaman harcamak zorunda kaliyordum cevaplamak icin. Rahatsiz adamim, koru korune yanlis gorunce aman bee diyemiyorum.

• @semavi Güzel bir video olmuş özellikle sayılarla ve örneklerle açıklamanız bir çok insana yardımı olacaktır

• Mecbur kaldim...

Pizza ve bazi delivery islerinde kesinlikle 4 silindir ufak seyler...
    Uberx icin 4 yada 6 silindir az yakan olabilir...
    Baska bir isiniz var ise alin 7 kisilik...

Ben suan 7 kislik arac olmazsa cikmam durumuna geldim... Zaten is yogunlugu nedeniyle artik cikmiyorum. 1 Aylik bir gecis surecinde ise hem para kazandim hemde isyerimi acana kadar bana zaman kazandirmisti... Tesekkurler Uber iyi ki varsin 😃

• @crazycells Uber ve Lyft Şoförlüğü içinde söyledi:

@freeworld Uber ve Lyft Şoförlüğü içinde söyledi:

NYC Taksi ve Lümuzinler komitesinin oylaması ile Uber ve Lyft sürücüleri için minimum kazanç olarak saatlik en az $27.86 ödenmesine karar verildi. Kural 20 gün içinde başlayacak. Diğer şehirlere örnek olabilir.

bu iki turlu de dusunulebilir.

Uber/Lyft soforleri icin iyi bir haber gibi gorunse de, taksi lobisi ve mafyasinin bu sektoru bitirmek icin koymaya calistigi bir uygulamaya benziyor. Eger ucretler artar veya soforlerin sayisi azalirsa, insanlar sari taksileri daha cok tercih edeceklerdir diye dusunuyorlar sanirim...

Bir de New York'taki sari taksiciler oldukca kaba ve terbiyesizler, hizmet kalitesi de 0'a yakin... Buna ragmen Uber/Lyft/Via/Juno'ya devam edecegim kesinlikle...

Sayın @crazycells
    Size katılıyorum bu gibi uygulamalar dünyada her zaman yapılabiliyor ilgi azaltmak adına zaten oldum olası anlamadım bu sarı taksi olayını tekelcilik mantığını birileri bazı alanları kapatmış ve tekelleştirmiş...

• @griinkart Uber ve Lyft Şoförlüğü içinde söyledi:

@semavi Güzel bir video olmuş özellikle sayılarla ve örneklerle açıklamanız bir çok insana yardımı olacaktır

Ona ragmen anlatamadigim kisiler var... Yani basit matematik bazi seyler aslinda...

Bunun nedeni ise insanlarin yetersizligi degil... Bazi seylerin buraya gelmeden anlasilamiyor olmasi...

• Merhabalar videonuzu izledim bu platformda hep faydalı paylaşımlae yapan biri olduğunuzuda biliyorum amacım eleştirmek değil ama yanlış olan bazı şeyleri düzeltmek. Dün öğleden sonra 4 saate yakın uber yaptım ve güncel bilgileri paylaşayım.
    1.müşteri: uber pool 11.88 mile kazancım :14.44
    2.müşteri:uber pool 22.67 mile kazancım:30.03
    3.müşteri:uberx 7.62 mile kazancım:8.83
    4.müşteri uberx 4.37 mile kazancım:7.27
    5.müşteri uberx 2.84 milr kazancım:4.06
    Hiçbir bonus olmadan ödenen miktarlar bunlar ayrıca talep olması durumunda özelden ekran fotoğrafınıda iletebilirim. South jersey bu iş için vasat bir bölge. Hareketli bölgelerde daha yüksek kazançlar sağlanabilir

• @maranty Uber ve Lyft Şoförlüğü içinde söyledi:

çla

Elestiri ve guzel dusunceleriniz icin cok tesekkurler...

Hosutonda degilseniz karsilastirma yapmaniz cok zor. Bende ekran paylasimlarimi iletebilirim 🙂

Bende Houston icin bazi yanlis anlasilmalarinhemen duzelteyim 🙂

Mesela son 1 ay icinde acilmadi ise bizde uberpool yok burada...

Eyaletlere gore UBER yada Lyftin verdigi kazanclar degisiyor. Kaldi ki bekleme sureleri de fiyatlar uzerinde etken... Bunu UBER sitesinden de gorebilirsiniz... Hatta en son UBER bilgilendirme yapmisti. Houstonda trafikte vakit gecirenler icin avantajli olacak ama zaman kisa yol uzun ise dezavantaj olacak bir tarifeye gecildigini bildirmisti.

Verdiginiz bilgiler kesinlikle cok degerli lakin bulundugunuz bolgeler icin gecerli.

Ben genellikle videolarda hep houston diye belirtiyorum, bu videoda belirtmedi isem, benim hatam diyeyim... Basligi hemen editleyecegim bu tip yanlis anlasilmalarin ve elma ile armutun karsilastirilmasinin onune gecmek icin...

• Mesela Yakin bir kazanc yazayim oradan karsilastirin isterseniz kendi kazanclariniz ile... Sizin 5. Musteriniz ile cok benzer bir trip bilgileri paylasiyorum...

Uberx:

Base fare 0.75$
    distance: 2.05$ (3.43 Mile)
    Time: 1.32$ (10dakika 20 saniye)

Toplam Kazanc 4.12 Dolar (bonus yok)

Sanirim sizin bulundugunuz yerde Mile basina daha fazla odeniyor. Yani bilgilerin dogru yada yanlisligindan ziyade eyalete gore olan farkliliklar diyelim... Sanirim sanfransisco gibi yerlerde kazanclar daha yuksek olsa gerek...

• Katılıyorum eyaletler arasında herşey gibi bundada farklılıklar var anladığım kadarıyla. Onun dışında şunu belirtmek isterim America ya gelme niyeti olan arkadaşların ilk dönemleri atlatması adına iyi bir kazanç kapısı ve bunun yanında food delivery öneriyorum genelde mesafeler daha kısa ve bahşişler fazla oluyor.

• @maranty Uber ve Lyft Şoförlüğü içinde söyledi:

Katılıyorum eyaletler arasında herşey gibi bundada farklılıklar var anladığım kadarıyla. Onun dışında şunu belirtmek isterim America ya gelme niyeti olan arkadaşların ilk dönemleri atlatması adına iyi bir kazanç kapısı ve bunun yanında food delivery öneriyorum genelde mesafeler daha kısa ve bahşişler fazla oluyor.

Burada delivery mi uber mi ayriminda kaliyor insanlar ve Uber lyft daha cok kazandiriyor... Ehliyet isini halledene kadar delivery yapmak genelde mumkun... Ilk gecis surecini atlatana kadar farkli isler ile ayakta kalabiliyor insanlar...

Dedigimiz gibi, bolgesel olarak hersey farkli olabiliyor burada... O yuzden arastirma yaparken, o bilgiyi edindigimiz kisilerin sartlarini ogrenmek en iyisi. Hepsi dogru ama kendi bolgesinde genellikle...

• ⭐⭐

Uber veya Lyft şöfürlüğü için diliniz ne seviyede olmalı arkadaşlar?

• Selamlar.
    Uber/Lyft için, yaşadığınız eyalet harici başka bir eyalette de çalışabiliyor muyuz? geçmiş sayfalara baktım ama daha önce soruldu mu görmedim..

• @lordbolton Temel seviye yeterli, yani saga don, sola don, devam et gibi sozleri anlamaniz lazim. Bazen yolcuyu bulamadiginiz zaman yolcu sizi ariyor ve telefonla yerini tarif ediyor. Onun disinda arac icinde cok fazla konusan yolcu yok zaten. En azindan benim tecrubem boyle.

• ⭐⭐

@mehmett teşekkür ederim.

• Hem Lyft hem de Uber yapan arkadaslara bir sorum var. Son donemde yolcu sayilarinda bir degisiklik oldumu ? Yada sadece Lyft yapan arkadaslar, yolcu sayiniz artti mi? Ben sadece Lyft yapiyorum ve son zamanlarda yolcu sayisinin arttigini gozlemledim. Bir yolcu Uber'in ayni mesafede cok fazla para yazdigini soyledi ve artik Lyft kullandigi anlatti. Ozellikle yogun vakitlerde Uber'in carpani daha fazla sanirim. Tanidigim bir kac arkadasim her iki uygulamayi da kullaniyorlar ve Uber ile daha cok kazandiklarini soyluyorlar.Tum bunlardan soyle bir sonuc cikardim kendi adima. Paranin hesabini yapan ve tip vermeyen yolcular Lyft'de, zengin ve uce bese bakmayan yolcular Uber'de. Ne dersiniz?

• Yaptigim sure boyunca Uber daha cok kazandirdi... Lyft ise musteriden aldigindan daha fazla kesinti yapip daha azini verdi...

• @smyael Uber ve Lyft Şoförlüğü içinde söyledi:

Selamlar.
    Uber/Lyft için, yaşadığınız eyalet harici başka bir eyalette de çalışabiliyor muyuz? geçmiş sayfalara baktım ama daha önce soruldu mu görmedim..

Çalışabiliyorsunuz bir Youtuber denise kaja indiana da oturup chigago da çalışıyor.

• @gkhanfeez cevap için çok teşekkür ederim.. saolun..

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

Lyft ve Uber araçları nasıl istiyor belirli bir yandan var mı örneğin Uber için araç illa siyah mi olmalı?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |