DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @hsn-kartal Hasan bey sizin imza uçmuş, önceden imzanız vardı diye hatırlıyorum.

• @Emre-Kurtulmuş Ben de dışarıda birine tavsiye/bilgi verirken mutlaka foruma kayıt olup okumasını tavsiye ediyorum, aklın yolu bir. Zaten mantıken düşündüğümüzde de bir insana GC süreci ile ilgili verilebilecek altın değerindeki tek tavsiye yesilkartforum'a üye olup ilgili başlıkları okumasını önermektir. Hepimiz konuştuğumuz her şeyi burada öğrendik. Buraya üye olmadan önce haberimiz dahi olmayan bilgileri paslaşıp duruyoruz aslında özünde. Amaç birilerine gerçekten yardımcı olmaksa forumdan bahsetmemek kasıtlı değilse bile fahiş hatadır.

• @asper hala var imzam ,görülmüyor mu anlamadım?

• @hsn-kartal Screenshot_1.jpg
    önceki yazdıklarınızda bu şekilde görünmüyor imza nedense. şimdi bu son yazdığınız cevapta çıkıyor imzanız. neden böyle ben de anlamadım.

• Merhabalar herkese dosya numaram 44XX olmasına rağmen herhangi bir mail almadım. https://dvprogram.state.gov adresinden kontrol ettiğimde de ekranda bir değişim yok. Benim gibi mail almayan başkaları var mı?

• @cihanbicakli https://dvcharts.xarthisius.xyz/ceacFY24.html# su adresten indireceginiz ( hemen en basta goreceksiniz) herhafta guncellenen cs numaralari var orada 'status' kolonundan kendinizin statusunde ne yaziyor bakabilirsiniz? Paylasirsaniz da sevinirim durumunuzu 😊

• @asper bu banada denk geldi birkaç kişinin iletisinde

• @jtcarlos Söylediğiniz gibi numarama karşılık gelen kısımdan kontrol ettim. Status kısmında NVC yazıyor. Bu ne anlama geliyor peki bilgilendirirseniz eğer çok sevinirim.

• @cihanbicakli check visa status’a girin c.n sıfırsız yazın hangi aşamada olduğu çıkması lazım

• @Gulbahar-Demirci visa status check yanlış yazmışım

• @cihanbicakli https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/Status.aspx
    şu siteden dosya numaranızı girerek dosyanızın durumunu kontrol edebilirsiniz. NVC olarak gözüktüğünü tahmin ediyorum.

• ⭐⭐

@gucarslan Elinize sağlık.
    Bir yıldan fazladır bu forumdayım, çok okurum, araştırırım, bayağı bilgilendim ama öğrenmek bitmiyor, her gün yeni bir şey öğreniyorum. Öyle bir kaç ayda öğrendiklerinle kanal açıp süreci anlatmak hiç ama hiç mantıklı değil.

• ⭐⭐⭐

@jtcarlos bir tek kendi numaranızla alakalı kontrolü yapmak için data içinde kaybolmanıza gerek yok ceacdan daha kolay bir şekilde durumunuza bakabilirsiniz

• @Emre-Kurtulmuş haklisiniz , dun onunla ilgilenince ilk o aklima geldi ve yazmis bulundum

• Arkadaşlar, bazı sorularım olacak. Oturumsuz dosya taşımak için mail atıyorum. Şu an için ayda 1 mail atıyorum. Fakat mail atma süremin biraz uzun olduğunu düşünüyorum. Acaba geçen senelerde oturumsuz dosya taşıyan arkadaşlar hangi aralıklarla mail attığını paylaşabilir mi? Ve mesela geçen sene oturumsuz dosya taşımayı kabul eden konsoloslukların dosyaları kabul etmeye başlaması ile dosya taşıma isteklerini reddetmesi arasında ne kadarlık bir zaman vardı?

Şimdiden teşekkür ederim.

• @gucarslan Öncelikle desteğiniz ve yönlendirmeleriniz için ne kadar teşekkür etsem az, hakkınızı ne yapsak ödeyemeyiz. Yarın sabah mailimizi göndereceğiz, maili şu şekilde yazmamız uygun mudur:

Konu: DV2024 Vize Görüşmesi Güncellemesi - Eş Ekleme ve Yeni Mülakat Talebi

Case Number: 2024EU00000XXX
    Doğum tarihi : 15.05.1998

Sayın Konsolosluk Yetkilisi,

Ben YA evlilik sonrası YB,

DV2024 programında talihliyim ve 13 Aralık 2023 tarihinde yaptığım vize görüşmem sevindirici bir şekilde olumlu geçti. Mülakat sonrası vize ve pasaportum elime ulaştı. Ancak sonrasında medeni durumumda değişiklik oldu, 16 Şubat 2024 tarihinde 7 yıllık ilişkimin ardından evlendim ve eşim EB’yi dosyama eklemek istiyorum. Bu nedenle yeni bir vize görüşmesi için randevu talep ediyorum. Eşimin de dosyama dahil edilmesi için yapılması gereken adımlar konusunda yönlendirmenizi bekliyorum.
    Eşimin bilgilerini, evlilik cüzdanımın ve diğer gerekli belgelerin kopyaları ektedir. Gerekli belgelerin eksik olması veya herhangi bir sorunuz olması durumunda bilgilendirmenizi arz ederim. Teşekkür ederim.
    Saygılarımla,

YB

Telefon no: XXXXXXXXXXX
    E-posta: [email protected]

Ekleyeceğim dosyalar: Eşimin vukuatlı nüfus kayıt örneği (cuma günü evlendiğimiz için eşim e-devletten aldığımız nüfus kayıt örneğinde bekar görünüyor yarın nüfus müdürlüğüne gidip hızlandırılmasını rica edeceğiz yada belgeyi eğer mümkünse elden alıp pdf yapacağız) evlilik cüzdanımızın cam scannerdan taratılıp pdf e dönüştürülmüş hali, nüfus müdürlüğünden alacağımız evlilik belgesi, eşimin pasaportunun ilk sayfası

Başka eklememiz gereken bir belge var mı sizce?

Şimdiden teşekkürler, iyi akşamlar dilerim.

• Merhaba,kafama takılan şey Ds 260 formundaki minor hataların dosya açtırmaya gerek kalmadan sorun olmayacağı söylenmişti. Kendimi açıklayarak bunları dile getirmem sorun yaratmayacak dendi. Az önce birinin paylaştığı ileti dikkatimi çekti. Yurt dışı polis kaydı ile alakalı. Ben 2022 de Kuzey Kıbrıs’tan mezun oldum okuldan orası için de mi polis adli sicil kaydı almam gerekiyor? Sadece öğrenci olarak bulundum. Türkiye için çıkarmıştım adli sicil kaydı ama. Eğer gerekiyorsa mülakata onsuz girmem riskli mi? Sorulursa ve o anda olmadığını söylersem. Ap ye bırakılıp belgeyi alıp göndermem mi istenir? Yardımcı olursanız sevinirim🙏🏼 @gucarslan

• @cihanbicakli

Hocam umarım başka bir arkadaşın başına gelen gibi atlama durumu başınıza gelmemiştir. Bir arkadaşa sıra gelip geçtiği halde bir süre mail almamıştı. Sonraki dağıtımlarda mülakat verdiler.

• Merhaba, sağlık muayenesi randevusu alırken yazdığımız adresle mülakatta vereceğimiz adresin aynı olmaması bir sorun yaratır mı?

• Ben de danışman şirketlerinden bahsetmek istiyorum.greencard kurasına yeni girmiş olanlar aramıza yeni katılmıs olan arkadaslar danısmanlık sırketlerınden uzak durun,asla hıcbır konuda bılgılerı yok.ben forumla tanısmadan once arayıp bılgı edınmek ıstemıstım,aradıgım kım varsa kesınlıkle kaybedersınız,herkes sızın sahıp oldugunuz sebeplerden dolayı elenıyor gelın bırlıkte calısalım dıye benı ıkna etmeye calıstılar.ıstedıklerı paralar çok ucuk paralar 20bin civarı para ıstıyor hepsı.bazıları da avukat ustelık ve youtube kanalı var bazılarının ve dolandırıcı şarlatan hepsi. Lutfen lutfen inanmayın bu forumda guzel kalplı ınsanlar sayesınde aradıgınız her sorunun cevabını bulanılırsınız.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

42.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.6k

| | | |