Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Turco Çok mantıklı bir hareket yapmışsınız bende abd ye ilk girişi yapıp banka hesabı açtım ve kartlarım geldiğinde turkiyeye döndüm o kartlardan 5 ay boyunca harcama yaptım ve döndüğümde kredi skorum olmuştu

• @cansss Merhaba ben 1 doz aşı ile JFK dan giriş yaptım sorun olmadı bilginize

• @korkmazunal yeni hayatınızda bol şans ve istediğiniz ne varsa sizinle olur umarım ☺

• @anlcn Kesinlikle gider gitmez bir telefon hattı alin ve banka hesabı açın, daha sonra gittiğiniz eyalette kolayca değişiklik yapabilirsiniz

• @heycan Citizens bak ssn olmadan hesap açıyor bilginiz olsun

• @pinkycsm İlk girişte pasaporta basılan damga ile sorunsuz giriş oluyor benim kartım hala gelmedi ve o damgayla ikinci kez giriş yaptım sorunsuz, sözleşmeni her ihtimale karşı tercüme ettirmen sizin yarariniza olur

• @timtim GC ve SSN için ilk girişten sonra ayrı bir başvuru yapmanıza gerek yok, ssn yaklaşık 14 gün içinde geliyor eğer gelmezse SSA ofisinden randevu alıp ssn için başvuruda bulunabilirsiniz receipt number ilede greencard inizi takip edebilirsiniz greencardiniz 90 gün içinde gelmezse USCIS costumer service arayıp destek alın

• @emiroz Eski ve yeni pasaportunuz yaninizda olduğu sürece bir problem yaşamazsınız. Eski pasaport mutlaka yaninizda olsun

• @symbi0te merhaba ben de mart sonrası new jerseyden giriş planlıyorum denk gelirsek 🙋🏻♀

• @emiroz Greencard en geç 90 gün içinde geliyor ilk girişten sonra keşke planlarinizi ona göre yapsaydiniz

• @bozyuruk 15 dolara çok iyi almissiniz ben t mobiledan aldım 50 dolar aylık sınırsız

• @yigitberberoglu Kesinlikle uber lyft doordash gibi işler burda geçici olarak yapılmalı, zaten aldığınız arabada değer kaybediyor ve cok yoruluyor burda çoğu amerikali tam zamanlı işinden çıktıktan sonra bir kaç saat uber yapıp harçlığını kolaylıkla çıkartıyor yada kredi odemelerini hallediyor ek gelir oluyor

• @cansss tabiki de özelden yazabilirsiniz istediğiniz de

• Merhaba değerli forum üyeleri.Abd için uçak biletimi lufthansa'dan aldım ancak gelen bilet mailinde APIS sistemi üzerinden bazı bilgiler eklenmelidir yazıyor.Bu konuda bilgisi olan varmı? Araştırdım ancak hiçbir şey bulamadım türkçe.Gerekli ekran görüntüsünü ekliyorum.Ekran Resmi 2024-02-13 22.16.51.png

• @toykan17 APIS sistemi EU vatandaşları için uygulanmaya başladı diye biliyorum. Sizin daimi ikamet izniniz olduğu için sizin için geçerli değil.

• ⭐⭐⭐

@toykan17 sorunuzu ilgili konu başlığında sorduktan sonra cevaplanmasını bekleyin lütfen birden fazla konu başlığında aynı soruyu sormanıza gerek yok. Attığınız ekran görüntüsünde zaten konunun sizi ilgilendirmediğini ilk paragrafın son cümlesinde yazmışlar. Daimi ikamet izni olanlardan gerekmiyor diye

• @Emre-Kurtulmuş Benim hatam oldu ilk başlıkta yanlış yere yazdığımı farkettim silmeyi unutmuşum.Özür diliyorum.Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

• Arkadaşlar merhaba,
    Doğru başlıkta olduğumu düşündüğüm için buraya yazmak istedim. Bir aksilik olmaz ise 16.04 tarihinde IST-JFK uçuşu ile eşimle beraber Amerika'ya ilk girişimizi yapacağız. Eşim 23.04 tarihinde Türkiye'ye geri dönecek. sizlerin bilgilerinden yararlanmak istediğim konu ise; Amerika'ya giriş yaptıktan sonra eşim dönene kadar NY de gezip vakit geçireceğiz, NY de kaldığımız süre zarfında tanıdığımız olmadığı için Manhattan bölgesinde (daha güvenli bölge olarak söylendiği için) hostel, otel tipi yerler bakıyorum ortalama fiyatlar ise 7 gün için +Tax dahil olmak üzere 1300-1700$ bandında geziyor. Daha makul yerler ile ilgili bilgisi, düşüncesi ve tecrübesi olan arkadaşların söyleyeceklerini ve fikirlerini gerçekten dinlemek isterim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• @UnluEmre new yorkta ucuz konaklama diye bir olgu yok.
    Manhattanda hic yok.

Boroughlara bakmaniz gerek.

• Merhabalar,

Eşimle beraber yarın bir aksilik olmazsa ABD ye ayak basacağız 🙂 Üzerimizde 11k gibi bir nakit olacak. Bu miktar sorun yaratır mı yoksa 9 küsürmü götüreyim yanımda?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

44

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |