Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@by_phtogpr geçmiş olsun sizin gibi bi gezgin profilinin red alması kadar saçmalığın daniskası bişey yok herhalde. Sizi anlamamış pek anlamayada çalışmamış diye dusunuyorum.

• @by_phtogpr geçmiş olsun, yanlış bir şey yaptığınızı düşünmüyorum. Belki kafa karışıklığını gidermek için dolu pasaportu sadece vermek, iş deneyimi konusunda onların anlayabileceği daha basit bir cevap vermek iyi olabilir. Seyahatler bittikten sonraki başvurunuzda çok rahat vize alacağınıza inanıyorum.

• @by_phtogpr çok geçmiş olsun bozmayın moralinizi vardır bi hayır bebeğinizle gidersiniz seneye

• Arkadaşlar Merhaba, Bugün sıcağı sıcağına hemen anlatayım durumu. Ben dv2024 kazanıyım, benim turist vizem var eşimin ve çocuğumun turist vizesi yok. Bugün istanbuldaki konsoloslukta eşim ve çocuğum için 7 şubat 07:45 randevumuz vardı. Eşim ve çoğum ( oğum 10 yaşında, ikisininde yurt dışı çıkışları yok,) konsolosluk görüşmesi
    KG ( kadın ) : merhaba Nereye gidiceksiniz
    Eşim: Orlando
    Niçin Gideceksiniz: Tatil için
    KG: Kac Gün kalmayı Planlıyorsunuz;
    Esim : 12 Gun
    KG: Amerikda akrabaniz tanidiginiz varmi
    Esim: Yok
    KG: Yurtdisina ciktiniz mi hic
    Esim : Cikmadik hic
    KG: Sonra Bilgisyarina Bakmis 45sn 1 dk
    KG: Cok uzgunum Bu seferlik onay veremiyorum. Bir daha ki sefer demis

• @ametin-k öncelikle geçmiş olsun. DV2024 kazananı kapsamında doldurduğunuz DS260'da accompany olarak eşinize ve çocuğunuza da yer verdiğiniz ve hali hazırda göçmen vize başvurusunda bulunduğunuz için, bu başvuruyu sistemden görebilen konsolos göçmen olmayan vize başvurusunu reddetmiş ne yazık ki. Göçmen olmayan vize başvurunuzu AOS için yaptınız zannederim, sürecinizde bol şans. Umarım Ankara'dan mülakat alabilirsiniz veya CP ile farklı bir ülkeye dosyanızı taşıyabilirsiniz.

• ⭐⭐

selam herkese; bende mülakat deneyimimi paylaşmak istiyorum sizlerle 5 şubat saat 7:45 de mülakatım vardı... yeni aldığım pasaportum, fotoğrafım, eski b1/b2 vizemin olduğu pasaportum ve c1 vizemin olduğu pasaportlarımıda yanıma aldım... belgelerimin arasında aile şirketinini belgeleri benim çalıştığım alan ile ilgili yazılar vs imza sirküleri bankadaki 3 -5 kuruşum ve dolar hesabımdaki birikim vs hepsini aldım gittim... sabah anadolu yakasından yola çıkacağım için saat 05.30 da uyandım, istanbul trafiğini şansa bırakamazdım ben erken gideyimde konsolosluğun karşısında yer alan emanetçi kafelerde oturur tost yerim çay içerim diye düşündüm ve düşündüğümü de yaptım saat 6:30 gibi konsolosluğun sokağındaydım araba park etmek için baya dolandım taaa yukarılara çıktım... havada inanılmaz soğuktu sabah daha da soğuk oluyor arabayı park ettikten sonra aşağı doğru yürürken buz tuttum resmen dedim kesin yarın hasta olucam...( olmadım ama)
    kafede oturdum kafeye gelen herkesin elinde dosyalar vardı hepsinde confirmation sayfasının çıktısı en önde duruyordu... herkes heyecanlı ve gergindi:)
    randevu saatine göre dışarıda sıra oluşturulmuş önce 7:30 sonra 7:45 randevuları sıradan tek tek içeri alındı içeride de güvenlik sırasına girildi ilk başta dışarıda pasaport ve randevu saatlerini kontrol eden birisi vardı ondan sonra güvenlik kontrolü vardı bir beyefendi gelip herkesi tek tek inceleyip kemerlerini tokalarını takılarını ve küpererini çıkartıp beyaz tepsilere koymasını söylüyordu...benim önümdeki hanım efendi o kadar takıp takıştırmıştı ki kolyelerini çıkartmak için benden yardım istedi bende ona yardım ettim ancak parmağındaki yüzüğü bir türlü çıkartmadı güvenlik gelip bana artık içeri geçmem gerektiğini söyledi hanım efendiyede yüzüğü çıkmıyorsa elini havaya kaldırarak içeri girmesi gerektiğini ve içeride polis memurlarına elimde yüzük var diye söylemesi gerektiğini söyledi... neyse güç bela güvenlik kontrolünden geçtikten sonra asansörle yukarı çıktık ve mülakatların yapılacağı salonun önüne geldik en sonra bir beyefendi talimatları yapmamız gerekenleri söyledi herkesi 5 er 5 er içeri alacağını söyledi... en son 2017 de geldiğim için bu odayı hayal meyal hatırlıyordum...
    içeride tam 13 adet gişe vardı önünde de sıraya girmeleri için kordonla ayrılan yürüme yolları vardı...
    ilk 3 gişe pasaport kontrolü içinde bu bölümü geçen diğer gişeye geçiyordu 4. gişe ye bu gişede parmak izi alan çok tatlı bir amerikalı vardı... türkçesi çok tatlıydı sürekli sağ parmak sol parmak baş parmak falan diyordu her gelene 🙂 neyse parmak izi bölümünü de geçtikten sonra 5.6.7. ver 8. gişeler mülakat içindi ve parmak izini vereneler bu gişelerin önünde tekrar sıraya girerek mülakat için bekliyordu... ilk sırada bir asyalı kız, diğerinde suratsız bir amerikalı vardı, kız gençti, çok da güzeldi ama hiç gülmüyordu... 3. sıradaki gişede orta yaşlı bir kadın son mülakat gişesinde ise orta yaşın üzerinde bir amerikalı bey efendi vardı... ben asyalı kıza denk geldim çok tatlıydı... mülakatı ingilizce yaptık ama sormadı bana, ben direk ''hi'' diye girince ben konuşmaya o da ingilizce devam etti. ilk sorusu soyadınız mı değişti oldu... ben önce yooo dedim ama sonra soyadımı söyleyince ''aaa evet ben boşandım ama yıllar önce olduğu için ve sizde yeniymiş gibi sordunuz bende şaşırdım dedim, güldü... sonra amerikaya neden gitmek istiyorsunuz dedi... dinlenmeye ihtiyacım var amerikaya gitmeyeli baya oldu çok özledim hem dinlenicem hemde bir kaç workshop a katılmak istiyorum dedim... daha önce flying cheflik yapmışsın dedi... evet türk hava yollarında 3 yıl boyunca uçtum sonra bıraktım dedim şimdi bir aile şirketimiz var bir bakery açtık dedim... eski pasaportlarımdaki 10 yıllık amerika vize mi ve 5 yıllık çalışma vizemi gösterdim aldı inceledi...
    bana aslında sen buraya gelmeyebilirsin bize mail atsaydın mülakatsız bir şekilde vizeni alırdın dedi...
    bende bunun için konsolosluğu aradım bana bir link gönderdiler dedim o link beni ya belge göndermeye yada mülakata yönlendirecekti beni mülakata yönlendirdi bende bir önceki vizemin c1 olmasından dolayı şimdi de b1/b2 ye başvurmuş olmamdan dolayı olduğunu düşündüm dedim ... baktı... 4 yılı yeni doldurmuş hangi vize olursa olsun mail atıp o şekilde başvurabilirdiniz dedi ve hemen ardından your vısa has been approved! dedi 🙂 bugün de mesaj geldi konsolosluk pasaportumu postaneye teslim etmiş... darısı isteyenlerin başına diyorum 🙂 belgeleriniz hazırlayın ama benden eski pasaportlarımdaki amerika vizelerim dışında hiç bir şey sormadı... buarada son 7 yıldır hiç yurt dışına çıkmadım... 2019 da amsterdama gitmek için vize almıştık o vizede shut downlardan ötürü elimizde patladı gidemedik:) işte böyleee herkese sevgiler

• @debbieLA77 tebrikler hayırlı olsun 🙂

• ⭐⭐

@mesut1905 teşekkür ederim 🙂

• @debbieLA77 Hayırlı olsun yeni vizeniz 🙂

• ⭐⭐

@EasternStar çok teşekkür ederim 🙏🏻

• ⭐⭐

@debbieLA77 tebrikler, vizeniz hayırlı olsun.

• @debbieLA77 tebrik ederim, vizeniz hayırlı olsun

• ⭐⭐

@Muhtaradana teşekkür ederim 🙏🏻

• ⭐⭐

@tufank thx 🙏🏻

• Hepinize çok teşekkür ederim. İnşallah bebeğimiz sağlıkla dünyaya geldikten sonra tekrar başvuracağız moralimizi bozmuyoruz fakat yine de bu süreçler zorumuza gidiyor ister istemez. Umarım 3. defada güzel haberlerimizi veririm ve bizim sürecimiz de başkalarına örnek oluşturur...

• ⭐⭐

@debbieLA77 tebrikler vizeniz hayırlı olsun.

• ⭐⭐⭐

@debbieLA77, içinde söyledi: B1/B2 Ziyaretçi Vizeleri Mülakat Deneyimleri ve Görüşme Detayları

selam herkese; bende mülakat deneyimimi paylaşmak istiyorum sizlerle 5 şubat saat 7:45 de mülakatım vardı... yeni aldığım pasaportum, fotoğrafım, eski b1/b2 vizemin olduğu pasaportum ve c1 vizemin olduğu pasaportlarımıda yanıma aldım... belgelerimin arasında aile şirketinini belgeleri benim çalıştığım alan ile ilgili yazılar vs imza sirküleri bankadaki 3 -5 kuruşum ve dolar hesabımdaki birikim vs hepsini aldım gittim... sabah anadolu yakasından yola çıkacağım için saat 05.30 da uyandım, istanbul trafiğini şansa bırakamazdım ben erken gideyimde konsolosluğun karşısında yer alan emanetçi kafelerde oturur tost yerim çay içerim diye düşündüm ve düşündüğümü de yaptım saat 6:30 gibi konsolosluğun sokağındaydım araba park etmek için baya dolandım taaa yukarılara çıktım... havada inanılmaz soğuktu sabah daha da soğuk oluyor arabayı park ettikten sonra aşağı doğru yürürken buz tuttum resmen dedim kesin yarın hasta olucam...( olmadım ama)
    kafede oturdum kafeye gelen herkesin elinde dosyalar vardı hepsinde confirmation sayfasının çıktısı en önde duruyordu... herkes heyecanlı ve gergindi:)
    randevu saatine göre dışarıda sıra oluşturulmuş önce 7:30 sonra 7:45 randevuları sıradan tek tek içeri alındı içeride de güvenlik sırasına girildi ilk başta dışarıda pasaport ve randevu saatlerini kontrol eden birisi vardı ondan sonra güvenlik kontrolü vardı bir beyefendi gelip herkesi tek tek inceleyip kemerlerini tokalarını takılarını ve küpererini çıkartıp beyaz tepsilere koymasını söylüyordu...benim önümdeki hanım efendi o kadar takıp takıştırmıştı ki kolyelerini çıkartmak için benden yardım istedi bende ona yardım ettim ancak parmağındaki yüzüğü bir türlü çıkartmadı güvenlik gelip bana artık içeri geçmem gerektiğini söyledi hanım efendiyede yüzüğü çıkmıyorsa elini havaya kaldırarak içeri girmesi gerektiğini ve içeride polis memurlarına elimde yüzük var diye söylemesi gerektiğini söyledi... neyse güç bela güvenlik kontrolünden geçtikten sonra asansörle yukarı çıktık ve mülakatların yapılacağı salonun önüne geldik en sonra bir beyefendi talimatları yapmamız gerekenleri söyledi herkesi 5 er 5 er içeri alacağını söyledi... en son 2017 de geldiğim için bu odayı hayal meyal hatırlıyordum...
    içeride tam 13 adet gişe vardı önünde de sıraya girmeleri için kordonla ayrılan yürüme yolları vardı...
    ilk 3 gişe pasaport kontrolü içinde bu bölümü geçen diğer gişeye geçiyordu 4. gişe ye bu gişede parmak izi alan çok tatlı bir amerikalı vardı... türkçesi çok tatlıydı sürekli sağ parmak sol parmak baş parmak falan diyordu her gelene 🙂 neyse parmak izi bölümünü de geçtikten sonra 5.6.7. ver 8. gişeler mülakat içindi ve parmak izini vereneler bu gişelerin önünde tekrar sıraya girerek mülakat için bekliyordu... ilk sırada bir asyalı kız, diğerinde suratsız bir amerikalı vardı, kız gençti, çok da güzeldi ama hiç gülmüyordu... 3. sıradaki gişede orta yaşlı bir kadın son mülakat gişesinde ise orta yaşın üzerinde bir amerikalı bey efendi vardı... ben asyalı kıza denk geldim çok tatlıydı... mülakatı ingilizce yaptık ama sormadı bana, ben direk ''hi'' diye girince ben konuşmaya o da ingilizce devam etti. ilk sorusu soyadınız mı değişti oldu... ben önce yooo dedim ama sonra soyadımı söyleyince ''aaa evet ben boşandım ama yıllar önce olduğu için ve sizde yeniymiş gibi sordunuz bende şaşırdım dedim, güldü... sonra amerikaya neden gitmek istiyorsunuz dedi... dinlenmeye ihtiyacım var amerikaya gitmeyeli baya oldu çok özledim hem dinlenicem hemde bir kaç workshop a katılmak istiyorum dedim... daha önce flying cheflik yapmışsın dedi... evet türk hava yollarında 3 yıl boyunca uçtum sonra bıraktım dedim şimdi bir aile şirketimiz var bir bakery açtık dedim... eski pasaportlarımdaki 10 yıllık amerika vize mi ve 5 yıllık çalışma vizemi gösterdim aldı inceledi...
    bana aslında sen buraya gelmeyebilirsin bize mail atsaydın mülakatsız bir şekilde vizeni alırdın dedi...
    bende bunun için konsolosluğu aradım bana bir link gönderdiler dedim o link beni ya belge göndermeye yada mülakata yönlendirecekti beni mülakata yönlendirdi bende bir önceki vizemin c1 olmasından dolayı şimdi de b1/b2 ye başvurmuş olmamdan dolayı olduğunu düşündüm dedim ... baktı... 4 yılı yeni doldurmuş hangi vize olursa olsun mail atıp o şekilde başvurabilirdiniz dedi ve hemen ardından your vısa has been approved! dedi 🙂 bugün de mesaj geldi konsolosluk pasaportumu postaneye teslim etmiş... darısı isteyenlerin başına diyorum 🙂 belgeleriniz hazırlayın ama benden eski pasaportlarımdaki amerika vizelerim dışında hiç bir şey sormadı... buarada son 7 yıldır hiç yurt dışına çıkmadım... 2019 da amsterdama gitmek için vize almıştık o vizede shut downlardan ötürü elimizde patladı gidemedik:) işte böyleee herkese sevgiler

Hayırlı olsun 🥰 İlk adım geldi. Tebrik eder kendi sayfama geri dönerim 😂

• Merhabalar,

Mülakat öncesi forumunuzu okumuş ve bilgilerden istifade etmiştim. Kendi durumum da bana enteresan geldiği için sizlerle de paylaşmak istedim, hem de benzer durumdakilere örnek olabilir diye sizlere danışmak istedim.

Geçen hafta ABD vizesinden red aldım meşhur "kel-gözlüklü" görevliden, önümdeki dört kişiye de red vermişti.

Üniversitede öğretim üyesiyim ve yeşil pasaportum var. Eşim ve oğlum İsveç vatandaşı ve ABD vize istemiyor. 2023'te İsveç, Fransa, İsviçre, Almanya gibi ülkelere ziyaretimiz var.

Vize görüşmesinde klasik, niye gidiyorsunuz, ne iş yapıyorsunuz, kaç senedir fakültedesiniz gibi sorular geldi ve buna ek eşimin mesleği (doktor) ile ilgili sorular geldi. Sonra arada yurtdışına çıktınız mı dedi, yukarıdakileri söyledim ve eski pasaportunuz var mı dedi, yok dedim. Sonra birkaç soru daha sordu ve elimde tuttuğum dosyamda gördüğü pasaportları işaret ederek bunlar eski pasaportunuz mu dedi, yok dedim eşim ve oğlumun pasaportu dedim ve uzattım, incelerken onların vizesi var mı dedi, ben de şaşırarak ABD vize istemiyor diye biliyordum İsveç'ten dedim, doğru dedi. Sonra not today dedi. Görüşme ingilizce idi bu arada.

Sanırım eski pasaportumu toplamda 3 kez sormuş oldu, sorduğu sorularda eksiğim olabilir bu arada, öyle birkaç basit soru değildi. Bu arada eski pasaportum ile ilgili ilk sorusu sonrası 13 yıl önce bir balkan turu yaptığımı ama o pasaportumun nerede olduğunu bilmediğimi söyledim, ki hakikaten döndüğümde aradım tekrar yok. Sonradan aklıma geldi, benim bir de klasik bordo pasaportum var aktif ama hiç kullanmadığım ve görüşmeye de götürmedim, gerekli olacağını düşünmemiştim. "Başka pasaportunuz var mı" diye sormadığı için hiç de aklıma gelmedi "eski pasaport" olabileceği. Sizce gerçekten bu sebepten midir red aldım yoksa "bunlar geri dönmez" diye düşündüğü için mi? 20 yıllık bilgisayar mühendisiyim, kendi şirketim var ve ABD'de kalma gibi bir planım yok, yoksa İsveç'e gider vatandaş olurdum.

• ⭐⭐

@hadi-BE hahahaha teşekkürler ederim efendim :))

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

31

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |