Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @DOGANLEYLA adli sicil kaydı ve boşanma kararı-şerhi adli belgeler olduğu için adliyeden yapılıyor. Nüfus kayıt örneği apostili kaymakamlıkta apostil yapılıyor😉 Noa1 başvurusu için ben bu şekilde gönderdim ve yeminli tercüme yaptırdım..

• @tncymz 10 gündür approved. Uçağımı ertelemek zorunda kaldım gelmediği için. 12 şubata çektim. Umarım yetişir o zamana kadar

• @spenb muhtemelen o tarihten önce elinde olur

• @spenb tebrik ederim. Konsolosluğa e-mail atıp durumu sorun 10 gündür aprroved olması normal değil. Bir sorun var mı öğrenin lütfen. Vize basımı için bir evrak eksik, yanlış formatta yada kaybetmiş olabilirler

• Merhaba, ben K1 vize ile ABD'ye gitmek isterim ve 8 yaşında bir oğlum da yanımda K2 vizesi var. Ben Türkiye'de üniversite öğrencisiyim ve oğlum da ilk okula gidiyor. Benim soracak sorum hemde benim ve hemde oğlumun okulumuzu Türkiye'den ABD'ye transferi imkanı var mı? Eğer varsa, nasıl? Nereden başlamam lazım?
    Bilen varsa bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Önceden teşekkür ederim.

• @sltn adli sicil kaydı için apostil gerekli değil zaten 🙂

• Arkadaşlar 1040 belgesi nedir mülakatta isteniyor mu?

• @tncymz form 1040 - tax return , emin olmamakla birlikte istemiyor diye hatırlıyorum uzun süre geçti mülakattan hatırlayamadım o yüzden.

• @tncymz 1040 denilen dokuman amerikan vatandasin her yil yapmasi gereken federal tax return dokumani. her yil bildirdikleri vergi yani. dokuman olarak alabildikleri bir sey degilmis. irs( tax service) sitesinden ciktisini aldigi bir seyi gonderdi, secilen yilin ozetinin ciktisi gibi bir sey. state tax, social security, medical, gelirinin detaylarini iceren bir dokum.

• Merhabalar, mülakat için İngilizce Türkçe seçeneğimiz var. Okuduğum yorumlarda İngilizce’nin daha avantajlı olduğu yazıyordu ama Türkçe girip sıkıntı yaşamayan zorlanmayanlar da olmuştur diye düşünüyorum. Mülakata giren arkadaşlar biraz bilgi verebilir mi kafam karıştı hangi dilde girsem diye açıkçası

• Merhaba. Erkek arkadaşım k1 vizesi için başvurdu. Fakat benim türkiyede 4 tane icra dosyam var. Çok değil hepsi 150bin tl falan. Bu icra dosyaları vize almama engel olur mu? Bir sorun yaratır mı? Ben benecifiary olan tarafım.

• Merhaba arkadaşlar 2021 yılında süreç başladı ve halen ödeme yapıp randevu alamadım. Bir yerde hatamı yapıyorum diye kaç kere elçiliğ aradım denemeye devam edin diyor . Bizden sonra başvurup randevu alanlar olmuş . O kadar yıprantıcıki 3 sene oldu ve bir arpa boyu yol alamamak ve zamanın akması hayatın ertrlenmesi 43 yaşındayım insan hayatı bu kadar ötelenebilir mi? Gerçekten ne yapmalıyım bilmiyorum mental olarak çöktüm. Nasıl manasız bir süreç insan hakkına evrensel huhuka bile aykırı bu durum bence iki tane birbiribi seven insanın bir araya gelmek için verdiği mücadele ilişkiyi yıpratıp bitme noktadına getiriyor. Gerçekten bu süreç böyle mi diz de benim yaşadıklarımı yaşadınız mı yoksa ben bir yerde yanlış öı yapıyorum,

• @ilkemm aslında çok basit. Böyle yakınmak yerine telefonunuzla her 2-3 dakikada bir randevu sistemini kontrol ederseniz randevu bulursunuz. Randevu sistemi her zaman açık değil maalesef. Randevular açılınca 15-20 dakikada tükeniyor. Sizin yapmanız gereken sık sık sistemi kontrol etmek

• @ilkemm Sıksık kontrol etmek dışında yapılabilecek bir şey yok.Şans işi.Geçenlerde açılmıştı ben de kaçırdım.

• @tncymz teşekkür ederim dediğinizi yapmaya çalışıyorum ama bir türlü denk gelemdim henüz.

• @ilkemm Öncellikle şunu diyebilirim yaptığınız yanlış birşey yok beklenenden uzun sürmüş sizin dosyanız , sürekli randevu takip etmeniz gerekiyor , isyanınızı anlıyorum benim zamanımda da uzundu şimdi kısmen biraz daha kısa bitiyor arkadaşların dediği gibi randevu takip etmek dışında yapabileceğiniz başka hiç birşey yok. herkesin işi gücü normal bir hayatı var randevu bakmak kolay olmayabiliyor bazen ama başka bir yol yok maalesef. Bir tanıdığınız vs var ise onunla hesap bilgilerinizi paylaşırsanız eğer siz meşgul olduğunuz vakitler oda bakabilir. Sayfayı çok sık yenileme yapmayın geçici ban yiyebilirsiniz (örneğin her 15 saniye de bir yenilemeyin) çok nadir olsa da geçici banlıyorlar o durumda 10 gün hiç erişiminiz olmayacak. Süreciniz bitmiş sayılır. Emin olun bir bu kadar daha beklemeyeceksiniz. Başarılar dilerim.

• 25 ocaktan beri approved. Neden en kısa sürmesi gereken prosedür bu kadar sürüyor anlamlandıramıyorum

• @ob16222 çok teşekkür ederim inşallah🙏

• @yasmnksc Nişanlın yabancı ise ingilizce almanda fayda var bankoda ki kişi nasıl anlaşıyolar o zaman sorusuna yöneliyo o durumda. tanıdığım kişilerde bu çok nadir olmakla birlikte whatsap, imessage, instagram konuşma geçmişini talep etmişlrdi. türk ise nişanlın türkçe direkt olarak seçebilirsin...

Benzer Başlıklar

• 57
  • 1
  • 1476
  • 116
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

132

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.5k

| | | |