Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @MOVİSTAR74 daha cok hesap bakiyesi degil de amerkaya ilk girişte üzerimizde bulunması gereken meblag için sormustum . 2 Yetıskın ve 1 cocuk ıcın uzerımızde 15k - 20k Fiziki olarak goturmek sıkıntı cıkartır mı . yoksa 10k goturup gerı kalanını sonra mı getırmek mantıklı ?

• @SYTSNGR Ben yanlış anladım pardon 🙂 O konu hakkında bilgim yok maalesef

• @Movistar74 Estagfirullah ne demek , sizin ve ailenizin vizesi hayırlı olsun , mülakat deneyiminizi paylaşmışmıydınız okumak isterim .

• @SYTSNGR, içinde söyledi: Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

@RYBACK Her bir aile bireyi için mi yoksa tüm aile bireylerinin toplamı mı 10k olması gerek ?
    ..

• @SYTSNGR ABD’ye ilk girişte aile başına beyan etmeksizin en fazla USD 10.000 nakit veya değerine denk gelecek taşınılabilir finansal varlık götürebilirsiniz. Bu rakamın üstünde de daha fazla nakit götürebilirsiniz ancak ABD’ye girişte beyan etmeniz gerekiyor. İyi yolculuklar

• @SYTSNGR legal olarak 10bin ustunun Beyan edilmesi gerek.
    Nakit cok onermem. Herkes kart kullaniyor.

• @SYTSNGR Amerika’ya istediğiniz tutarda nakit ile giriş yapabilirsiniz. 10 bin dolar üzerindeki tutarı girişte bildirmeniz gerekli. Pasaport kontrolü sırasında memura söylerseniz o sizi yönlendirecek. Bir polis eşliğinde tutarı yazacağınız bir form imzalayıp giriş yapacaksanız.

• @SYTSNGR Sizin soruları komple birbirine karıştırdık. Ama siz anladınız sanırım sorunuzun cevabını.

• @RYBACK
    @GAMEFRY
    @CHARON
    @ATS16

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim . Evet verdiğiniz tüm cevaplar istedigimden fazla bilgi içeriyordu ve müteşekkirim 🙂

• Merhaba,

İlk girişi eşimle beraber yapacağız. Daha sonra eşim geri dönüp haziran ayında 2 çocuğumla beraber abd ye giriş yapacaklar.

İlk girişte çocukların sarı dosyalarını götürmem gerekirmi? Yoksa kendileri geldiği zaman getirmeleri yeterlimi?

Konu hakkında bilgisi olan varsa çok sevinirim.

• ⭐⭐

@Movistar74 ilk girerken sadece eşiniz ve sizinkilerin olması gerekiyor. Cocukların zarfları onların ilk ülkeye girişi sırasında verilecek. İyi yolculuklar!

• @lumos çok teşekkür ederim 🙏

• Merhabalar. ABD'ye ilk giriş tecrübemizi paylaşmak istedim.

22 Ocak'ta thy uçuşuyla Ankara'dan İstanbul aktarmalı olarak New Jersey'e gittik. İstanbul'da uçağa binmeden önce Gözen güvenliğe bağlı görevliler kabin bagajlarını ve çantalarını kontrol ettiler. ABD'de kalacağımız adresi not ettiler.

Newark havalimanından eşimle birlikte ilk girişi yaptık. Pasaport kontrolündeki görevliye adres değişikliği yapmak istediğimi söyledim. Sarı zarfları teslim ettik. Sonrasında bizi bir odaya aldılar. Orada başka milletten insanlar da vardı. Çok beklemeden isimlerimiz söylendi, görevlinin yanına gittik ve tamam her şey yolunda, gidebilirsiniz dedi. Bunun üzerine valizlerimizi aldık ve havalimanından çıktık. Bize hiçbir şey sormadılar. Ne yemek, ne üzerimizdeki para, ne de başka bir şey. Adres değişikliğini bile onlar sormadan biz söyledik.

İlk giriş sonrası SSN'lerimiz henüz gelmeden Bank of America'dan hesap açtık ve secure card başvurusu yaptık. Kredi kartına başvuru yapmadık çünkü banka görevlisi tavsiye etmedi, kredi sokurunuz olmadığı için size çıkmaz dedi. Bizim amacımız kredi skoru oluşturmak olduğu için ilk aşamada secure card başvurusu yaptık. Kartlar 3 gün sonra adrese geldi. SSN'ler gelince bankaya tekrar gidip SSN'lerimizi işlettik. Böylelikle kredi skoru için ilk adımımızı attık.

SSN'ler 7 gün içinde geldi fakat eşimin SSN'i DS-260'ta verdiğimiz başka eyaletteki adrese gitmiş. Benim SSN New Jersey'deki adrese geldi.

SSN'ler gelince ehliyet sınavına girip geçtim. Ehliyet adrese yollanacak. Ehliyet tecrübemi ilgili başlıkta anlattım. Dileyen okuyabilir.

Toplamda 9 gün kaldık ve Türkiye'ye döndük. Türkiye'deki işlerimi halledip 5 ay sonra temelli ABD'ye yerleşmeyi planlıyoruz. Secure Cardı Türkiye'de kullanıp bank of america'nın hesabına girip ödeyerek kredi skoru için zaman kazanmayı düşünüyorum (Travel kart olan kartı alırsanız Türkiye'de kullandığınızda komisyon kesilmez). Ehliyet de hazır olacağı için diğer gidişimde delivery işleri için avantaj olur diye düşündüm.

Forumdan tanıştığımız bir abimiz bizi havalimanından alıp otele bıraktı, sonrasında bizi DMV'ye götürdü ve tüm süreçte bize destek oldu. Ona ne kadar teşekkür etsem azdır. Allah herkesin karşısına iyi insanlar çıkarsın. Herkesin işi rast gitsin.

• @Turco merhaba banka hesabını nasıl açtınız ne istediler acaba 🙂

• @serel Amerikada ehliyet almak sayfasında anlatmış arkadaş.

• @serel merhaba, sadece pasaportla banka hesabı açtık. Adres, telefon numarası gibi bilgiler istediler. Bir de Türk sürücü belgesi var mı yanınızda diye sordu, evet dedik gösterdik. Kredi kartı yerine geçen security card talep ettik, belirttiğimiz adrese bu kart geldi. SSN'ler gelince tekrardan bankaya gidip hesabımıza tanımlattık, kredi skoru oluşması için. Bizim çok vaktimiz olmadığı için kartlar adresimize hemen gelsin diye böyle yaptık. Siz SSN'ler gelince gidip hesap açtırırsanız iki kez gitmek zorunda kalmazsınız.

• @Turco cevabınız için teşekkürler. Adres olarak sanırım otel yada airbnb gösterdiniz doğru mu ? Adres kanıtı istemediler mi ?

• @serel hayır, otel yada airbnb olmaz. Bir tanıdığımın adresini gösterdim.

• ⭐⭐⭐

@Turco biz otel adresi göstermiştik sorun etmediler ama şube çalışanına göre değişebilir tabii bu durum

• @Turco mart sonrası new jersey gelcem gelirsem oturup bir kahve içelim amaç insan tanımak ve sohbet edip yardimlasmak

Benzer Başlıklar

• 7
  • 3
  • 1160
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.0k

| | | |