Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @birgi Oturum izninizin olmadığı, sürekli yaşamayan ülkeden eğer çok geçerli bir mazeretiniz yok ise vize başvurusu yapmamanız hususu Büyükelçilik tarafından önerilmektedir. Daha önce F veya J vizesi alanları duydum; ama B için yaklaşamları ne olur bilemem. Erken vize görüşmesi için hizmet satın almak, Avrupa'ya gitmekten daha ucuza gelebilir. Aceleniz var ise o yöntemi deneyebilirsiniz.

• Merhaba; 2022 yılında, 3 ay kaldım, 2023 yılında 5 ay kaldım, 2024 yılında tekrar gideceğim, ama korkuyorum, ilk iki girişte bir şey demediler, klasik sorular, neden geldin, ne kadar kalacaksın vsss. Ama 3. girişte biraz tedirginim. Önerileriniz nedir?

• @Kef14 Tedirgin olmanıza gerek yok, her kapıda karşılaşacağınız klasik sorular. Bazı havalimanındaki görevliler daha fazla soru soruyorlar tek fark o.

• @selamibasaran Kızım için direk ayrı bir başvuru mu yapmamız gerekiyor orasını tam anlayamadım yoksa bizim Ds-160'ı güncelleme yaparken ekleme yapabiliyor muyuz ? Ee tabii birde aisden randevu almamız gerekli mi ? Bunu önümüzdeki hafta halletmem gerekiyor sanırım son zamana bırakmadan. Aslında daha sonra posta yolu ile başvurmakta mantıklı ama biz kızımız ile birlikte gitmek istiyoruz yaz tatilinde fakat şuan ki başvuruda görülmeyecek o yüzden yanlış bir durum olur mu tereddüt içindeyim ?

• ⭐⭐

@salih2825 evet kızınız içinde ds160 doldurmanız gerekiyor. Aıs kaydinda eşinizle bir grup oluşturdu iseniz kızınızı o randevuya ekleyemeyeceksiniz. Ona da randevu alıp konsolosla görüşmenizde söyleyebilirsiniz,daha önceki bir deneyimde böyle manuel bir birleştirme yaptıklarını gördük.Ama konsolosa bağlı herhalde.
    Daha önceki seyahatleriniz çoğunlukla çocukla beraber ise ,beraber başvuru yapmanız daha doğru olur.

• @Cumali-Y Sanırım çok şanslısınız, bu hafta ABD Dışişleri Bakanlığı, göçmen olmayan vizelerde farklı türler için de konsoloslara yetki verdi. Ankara ya da İstanbul bunu uygular mı bilmiyorum, isterseniz ve çok aceleniz yoksa başvuru yapmak için 1-2 hafta kadar bekleyin.

• @selamibasaran Evet avrupa sehayatimizde beraberdik. Anladım teşekkür ederim.

• Merhaba aileme turist vizesi için ds160 formunu dolduruyorum, amerikadaki tanıdığın kısmında yakınlık derecesinde çocuk yok orayı diğer mi yapmalıyım acaba ?

• @R-Mutt ABD'deki yakınlarla ilgili ilk soruda değil ikinci soruda evet yanıtı verip detayları ekleyebilirsiniz.

• Merhabalar. Turist vizesi için mayısta eşimle mülakatımız var. Sürecimiz hakkında bir kaç sorum var. Tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Profillerimiz şu şekilde. Ben büyük bir amerikan havacılık şirketinin ortağı olduğu bir şirkette 3 senedir makine mühendisiyim. Daha önce de bu amerikan şirketinde 3 sene çalıştım. 2014 yılında J1 vizesi ile work and travel yapmıştım. Yurtdışı seyahatim olarak sadece Amerika ve Mısır var. Eşim kamuda doktor 2 senedir. Onun öğrenciyken 2 kez schengen vizesi ve 4-5 avrupa ülkesi seyahati var. Bir de ikimizin planladığı mart ayında Fransa seyahatimiz var. Profillerimizi yorumlayarak bir aksilik olmazsa vize alma olasılığımızın yüksek olduğunu düşünüyorum ama sizin de yorumlarınız varsa almak isterim bu konuda. Ayrıca bir diğer konu var kafama takılan. Amerikada yaşayan yakın bi arkadaşım var. Oraya gidince onlarla gezmeyi planlıyoruz, o yüzden DS160 formuna amerikada tanıdık olarak onların ismini ve adresini girmiştik. Orada evli ve legal olarak yaşıyorlar. Amerikada tanıdık girmek sizce avantaj mıdır yoksa dezavantaj mı? Bi de mülakat öncesi DS160 ı güncellediğimizde arkadaşı formdan çıkarsak sorun olur mu? Yani siz daha önce tanıdık var demişsiniz sonradan neden yok dediniz denir mi? Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

• @charon geçmiş olsun

• Herkese merhaba ;

Şimdi ben bir kaç yüz sayfayı okudum , bazı öenmli yerleride not defterime ekledim fakat okudugum sayfalardan kafama takılan bir kaç soruyu siz değerli forum üyelerine yönelterek desteğinizi rica edeceğim .

1. Her vize başvurusunda onay alan kişilere ABD 10 yıllık mı turist vizesi vermekte ? ve verilen bu vizede şu kadar süre içerisinde giriş yapmanız gerek diye bir ibare bulunmaktamıdır ?
    2. Ds260 formunda bahsi geçen ev halkından her birey için ( buna 5 yaşında ki çocukta dahil ) ayrı ayrımı ds160 formu doldurmak gerekir ? Her kişi için ayrı ücrette ödemiş olunuyor sanırım doğru anlamışım .
    3. Ortalama 3 kişinin seyahat planı için hesapta bulunması beklenen meblag nedir ? Ev , araba yok fakat motorsikletimiz var kabul görür mü ?
    4. Eşim ve ben lojıstık sektöründe çalışıyoruz Eşim 9 yıldır yönetici asistanı olarak aynı firmada , ben 8 yıldır idari işler kıdemli uzmanı olarak calısıyoruz ve çalıştıgımız firmalar global ölçekli firmalar , ve soru 4 te bahsettigimiz gibi bir miktar birikim ve motorsikletimiz dışında pek bir varlıgımız bulunmuyor . Bu vize sürecini etkiler mi ?
      5.GC ye basvuru yaptık mayısta cıkması durumunda , ve olası ABD vizesinden red yememiz durumunda bu GC sürecini olumsuz etkiler mi ?

Desteğiniz ve sabrınız için teşekkür ederim . Sorular daha öncesinde soruldu ve ben atladım ise şimdiden verdiğim rahatsızlık için özür dilerim .

• ⭐⭐

1. Evet B1/B2 vizesi 10 yıllık veriliyor. İstediğiniz zaman giriş yapabilirsiniz böyle bir ibare yok.
    2. Evet her birey için bir DS-160 formu doldurulmalı ancak randevu işlemleri için tek bir AIS hesabı yeterli.
    3. Hesaptaki para durumuna bakılmıyor genelde. DS-160 formuna yazdığınız aylık ortalama gelir ve çalışma durumunuz önemli.
    4. Uzun süre çalışıyor olmanız vize sürecinizi olumlu etkiler. Kısa bir tatil planı ile işinizi aksatmadan ülkeye geri döneceğinizi belirtmeniz olumlu yansır görüşmeye.
    5. Hayır olumsuz etkilemez. Göçmen vize türü ile göçmen olmayan vize türleri birbirini etkilemez. ( eğer adli sicil , sağlık vb. konulardan ret almadıysanız )

@SYTSNGR, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Herkese merhaba ;

Şimdi ben bir kaç yüz sayfayı okudum , bazı öenmli yerleride not defterime ekledim fakat okudugum sayfalardan kafama takılan bir kaç soruyu siz değerli forum üyelerine yönelterek desteğinizi rica edeceğim .

1. Her vize başvurusunda onay alan kişilere ABD 10 yıllık mı turist vizesi vermekte ? ve verilen bu vizede şu kadar süre içerisinde giriş yapmanız gerek diye bir ibare bulunmaktamıdır ?
    2. Ds260 formunda bahsi geçen ev halkından her birey için ( buna 5 yaşında ki çocukta dahil ) ayrı ayrımı ds160 formu doldurmak gerekir ? Her kişi için ayrı ücrette ödemiş olunuyor sanırım doğru anlamışım .
    3. Ortalama 3 kişinin seyahat planı için hesapta bulunması beklenen meblag nedir ? Ev , araba yok fakat motorsikletimiz var kabul görür mü ?
    4. Eşim ve ben lojıstık sektöründe çalışıyoruz Eşim 9 yıldır yönetici asistanı olarak aynı firmada , ben 8 yıldır idari işler kıdemli uzmanı olarak calısıyoruz ve çalıştıgımız firmalar global ölçekli firmalar , ve soru 4 te bahsettigimiz gibi bir miktar birikim ve motorsikletimiz dışında pek bir varlıgımız bulunmuyor . Bu vize sürecini etkiler mi ?
      5.GC ye basvuru yaptık mayısta cıkması durumunda , ve olası ABD vizesinden red yememiz durumunda bu GC sürecini olumsuz etkiler mi ?

Desteğiniz ve sabrınız için teşekkür ederim . Sorular daha öncesinde soruldu ve ben atladım ise şimdiden verdiğim rahatsızlık için özür dilerim .

• ⭐⭐

@TahsinTopal genel olarak profiliniz uygun görünüyor ancak en önemli şey DS-160 formu ve tabi ki mülakat aşaması. Görevliyi, seyahat planını doğru anlatarak, ülkeye geri döneceğinize ikna edebilirseniz vizenizi alabilirsiniz. ABD'de bir tandık olması genelde bir avantaj sağlamıyor. Dezavantaj sağlayıp sağlamadığı tamamen görevlininin değerlendirmesi. Dilerseniz dahil etmeyebilirsiniz, formdan çıkarmanızda sorun yok. Sadece görüşmeye gireceğiniz DS-160 formu onlar için önemli olan. Eğer kalacağınız yer arkadaşınızın evi ise bu durumda ABD'deki iletişim bilgilerine bunu girebilirsiniz, değilse ilk veya en uzun kalacağınız otel bilgilerini girebilirsiniz.

• @TUFANK Cevaplarınız için teşekkür ederim , Peki vize görüşmesine yakın uçak bileti rezervasyonu , otel rezervasyonu , tatil planı giriş ve çıkış tarihleri ve saatleri gibi gibi bir sürü detay belirten bir niyet ve tatil programı sunsak ve sonucunda vizeyi alırsak gitmesek , sorun olmaz sanırım , çünki bizim tarafımızdan niyet vizeyi alıp pasaporta bastırmak , Olası bir Gc Kazanma durumunda ve dosya numarası yüksek olursa vizemiz var iken süreci amerikada sıkıntısız geçirmek , Gerçi hayat bu bellide olmaz bir anda planlar değişebilir . Gezmeyede gidilebilir 🙂

Peki pasaportlarımızda hiç bir ülkeye giriş çıkış yapılmamış olması bu yukarıda saydığım durumları etkiler mi ?

• ⭐⭐

@SYTSNGR uçak ve otel rezervasyonları yapmamanız sağlıklı olanı. Sizden bir plan bekliyorlar ama kalıcı şekilde rezervasyon yapmanızı talep etmiyorlar. Genel hatları ile bir plan oluşturup DS-160 formunda belirtmeniz ve bunu mülakatta size sorulduğunda kısaca anlatmanız yeterli. Vizenizi aldıktan sonra geriye dönüp kimse sizin tatil planızı gerçekleştirip gerçekleştirmediğinize bakmıyor 🙂 hayat bu, planlar değişebilir.

Pasaportunuzun boş olması elbet görüşmeyi etkiler. İlk yurtdışı ziyareti olarak neden ABD yi seçtiğinizi görevliye anlatmanız gerekecektir.

• @SYTSNGR
    1)çok yüksek ihtimal 10 sene verilir ama istisnai olarak kısaltılabilir bu.
    2)tufank cevap vermiş buna.
    3)abd banka hesabina, eve,arabaya falan bakmaz. Milyonerlerin red aldıgını gördüm. Cruise sektörüne ilk başladığımda(bize c1d verilir dünyanın en kolay vizesi) ingiltere kraliçesinden ödül almış fotografçıya(Adam gemiye gidecekti) red verildiğini gördüm.
    4)Asıl önemli olan profiliniz. Yurtdışı çıkış durumları nasıl, gezmişmisiniz(özellikle schengen+ingiltere), iş durumlarınız nasıl vs. bunların dışında temiz bir gezi planı yaparsanız bence alırsınız. Basitçe vize memurunun bu aile ülkesine geri döner, ülkesine bağlayan unsurlar var diye düşünmesi gerek.
    Lakin herşey vize memuruna bağlı. Mülakatla alınan vize ve vize memuru red vermediğinde kimseye hesap vermek zorunda değil.
    5) GC başvurusu göçmen olmayan vizeleri etkilemez. Görülmüyor bile sistemde.

Bence alırsınız.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   S selamibasaran 

• @TUFANK Şuanda sizin anlattıklarınıza dayanarak , sadece pasaportlarımızda başka bir basılı vize olmaması dısında profilimizin amerika turist vizesi almaya uygun oldugunu anlıyorum , ama bu basılı vizenin olmaması olayınında konsolosluk gorevlısının insiyatifinde oldugunu , vize basılı olsada red alabilecegimi , vize basılı degılken bile onay alabilecegimi anlıyorum .

@CHARON Anlayısınız için teşekkür ederim . Yardımcı olan herkes için .

• @TahsinTopal

bence birinci derece akraba dışında olan kişiler hakkında hiç bahsetmeyin formda ve mülakatta.
    boşu boşuna memurun kafasında bir soru işareti oluşturacaktır arkadaşının orada yaşıyor olması ve görüşecek olmanız.

ds-160 doldururken ve mülakata girerken siz bir profil oluşturup ona göre beyan veriyorsunuz aslında.
    bu profilde tutarlı olduğunuz ve kriterlere uyduğunuz sürece vize alırsınız.

• Merhaba ds 160 formunu doldurduk sistemden randevu alacagimiz tarih gozukmuyor uygun randevu tarihi yoktur diyor. ancak baska bir arkadasim vizeye basvuruyor ve ayni vize tarihi konusunda tarihler cikiyor bir suru bos tarih var randevu alabilecegi ne yapmamiz gerekiyor bilen var mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |