Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaslar, ankara randevumuz 16 ocak 2024, ama iptal etmemiz gerekiyor randevuyu, iptal nasil ederim, oyle bir secenek artik gozukmuyor. ne yapmaliyiz.

• Bu ileti silindi!

• @lunad neden iptal etmek istiyorsunuz ki uzun zamandır randevu arıyorsunuz. Randevuyu bugün mü aldınız? İptal etmek istiyorsanız kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Ama bence iptal etmeyin bir daha ne zamana randevu açılır bilemezsiniz.

• amerikali ile nisanlanacak kisi amerikada vize ile bulunuyorsa nisanlilik vizesi icin nasil bir prosedur gerekir? tesekkurler.

• @hasbelkader Tekrar vizeye başvuruyosunuz. Var olan vizeniz iptal ediliyo. Başvuru sürecinde yani vize sürecinde ABD ye giriş,niz pek olumlu karşılanmıyomuş aynı şekilde başvuran arkadaşlar bu şekilde yürüttüler süreci.

• @DOGANLEYLA k1 için başvuru yapıyosunuz.

• @DOGANLEYLA cevap icin tesekkurler. Yazdiklarinizdan k1 vizesi basvurusu yapanin TR ye donerek sureci oradaki konsolosluk ile tamamlamasi gerektigini anliyorum. dogru mudur?

• @tncymz kisa bir zaman oldugu icin evraklarimiz eksik, o yuzden endiseleniyoruz ama yine de gidecegiz randevuya buna karar verdik. randevuyu dun aldim bu arada. benim size bir sorum olacak yardimci olursaniz cok sevinirim. tam olarak hangi evraklara ihtiyacimiz var teker teker yazarsaniz cok sevinirim, hangilerinin yeminli tercume edilmesi gerekiyor hangileri gerekmiyor, hangilerini sadece e-devletten cikartabiliriz. ve son olarak 1-134 formunu kimin doldurmasi gerekiyor, amerikada yasayan babamin sponsor olmasini istiyoruz o mu doldurmali. yardimci olursaniz cok sevinirim.

• Bu ileti silindi!

• @hasbelkader Başvuruyu ABD deki nişanlı yapıyo. Tr deki kişi gönderilmesi gereken evrakları yönlendiriyo o kişiye.

• Randevumdan çıktım. 2 eksik/hatalı doldurulmuş belgemi pazartesi onlara göndermemi istediler. Görüşmeyi gerçekleltiren beyefendi evraklarınızı aldıgımda vizenizi işleme alacağız dedi. Herhangi bi problem kalmadı sanırım. Herkese yardımları için teşekkürler

• @spenb merhaba hangi belgeleriniz eksikti sormamın bir sakıncası yoksa?

• @thisnew, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@spenb merhaba hangi belgeleriniz eksikti sormamın bir sakıncası yoksa?

Nüfus kayıt örneğini ve 90 gün içerisinde evlenecegimizi belirten nisanlima ait belge(imzasizi bulunuyordu)

• @spenb cevap verdiğiniz için teşekkürler. scanned belge götürdünüz mü? her şeyi ıslak imzalı mı istiyorlar yoksa scannedte problem çıkıyor mu? Nüfus kayıt örneği e-devletten alınırsa sıkıntı oluyor mu, bazı arkadaşlar apostilli istendiğini söylemişti? Bu arada vizeniz hayırlı olsun.

• @thisnew, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@spenb cevap verdiğiniz için teşekkürler. scanned belge götürdünüz mü? her şeyi ıslak imzalı mı istiyorlar yoksa scannedte problem çıkıyor mu? Nüfus kayıt örneği e-devletten alınırsa sıkıntı oluyor mu, bazı arkadaşlar apostilli istendiğini söylemişti? Bu arada vizeniz hayırlı olsun.

Teşekkür ederim. İmza istenen belgeleri imzalatıp scanned yaptırdım nişanlıma. Herhangi bi sorun çıkmadı. Nüfus kayıtı e devletten alabiliyoruz ben istenileni belgelerde Birth Certificate yazdığı için direkt kendim çevirip Doğum Belgesi götürdüm ondan problem oldu bende de. Bol şanslar diliyorum

• @spenb hayırlı olsun sizin adınıza sevindim. Mülakatın nasıl geçtiğini anlatır mısın? Bir ay sonra benim de var çok heyecanlıyım. Neler soruluyor nasıl ortam var kısaca anlatır mısın?

• @tncymz Teşekkür ederim. Bol şans dilerim. Öncelikle onlar size söylemeden ne dosyadan kağıt çıkarın ne de hareket edin. Söylenilenleri takip edin yeterli. Gayet sakin bi ortam var. Eğer evraklarınız tam ise pek bir soru sormuyorlar. Ufak tefek sorular. Bende eşimin adını bilerek yanlış söyleyip onaylamamı beklediler hata yapmam için ona dikkat edin. Intent mektuplarınızın tarihinin yakın zamanda olduğuna dikkat edin. Sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum. Tekrardan bol şanslar diliyorum

• @Emir-1 turist vizesi ile gelebilirler , nişanlınız ile birlikte bir de yazı yazarsınız kendilerine verirsiniz destekleyici olarak , tabi son karar memurun vizeyi vermeyedebilir.

• @hasbelkader Amerikan nişanlınız , siz amerikadayken başvuru yapabilir ancak son mülakat aşamasında hangi ülkede yaşıyorsanız artık yaşadığınız o ülkeye dönüp mülakata girmeniz gerekiyor. Başarılar

• @DOGANLEYLA başvuru sürecinde Amerika’ya giriş için yasal bir vizeniz varsa istediğiniz şekilde girebilirsiniz , böyle bir kısıt yok giremezsiniz diye. Şehir efsanesi olumlu bakmıyorlar vs vs. Ben kendim 5 defa girmişimdir turist vizesi ile son 2 girişimde de k1 vizesi sürecinde olduğumu söylemiştim başarılar deyip geçtiler 🙂

Benzer Başlıklar

• 1
  • 57
  • 1476
  • 116
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |