Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @gocman Tekrar mulakat tarihi almaniz gerekecegini sanmiyorum. Elinizdeki mevcut belgelerle mulakata gideceksiniz. Pasaportunuzu ve eksik istenen belgeleri iceren bir kagidi size teslim edecekler. Sonrasinda belgeyi temin edince posta yoluyla pasaportunuzu ve eksik belgeleri konsolosluga postalayacaksiniz. Hersey tamamsa pasaportu, vize basilmis sekilde, size geri postalayacaklar.

• Selamlar herkese! Gectigimiz birkac ay icinde ABD'ye giris yapanlardan greencard'ini alanlar var mi acaba? Varsa ne kadar sure sonra greencard'lariniz postalandi?

• @kadargo Siz SSN'i aldınız mı? Ne kadar sürdü SSN almanız ve nasıl yaptınız? 🙂 Ayrıca bugün vizeyi kontrol ettim ve durumu " Issued " olarak değişmiş, Vizem basılmış

• @yenibasladim " Issued " Yeni vize durumuyla ilgili bir e-posta aldınız mı?
    Yoksa siteyi mi kontrol ediyordunuz?

• @Abdul-0 Merhaba,

Ben buradan kontrol ettim, mail almadım 🙂

• Merhaba arkadaşlar, ben de 2 Şubat tarihine mülakat alan tayfadanım. Umarım herkes sorunsuz bir şekilde işlemlerini halledip bu uzun soluklu süreci olumlu sonuçlandırır.

Randevumdan 5 gün kadar önce sağlık muayenesine gideceğim. Çocukluk aşılarımı gösteren 30 senelik bir aşı kartım var. Tetanos ve Covid aşılarım da eksiksiz. Bunlara ek olarak yine de yapılacak bir aşı vs var mıdır acaba? Herkes 4 aşı olduğundan bahsediyor sanki standart ne olursa olsun aynı şekilde yapıyorlar gibi geldi.

• Herkese selam! 9 Şubat sabah 8.30 da mülakatım vardı çok güzel ve kolay geçti. Ben çok stres yapmıştım ama hiç gerek yokmuş. Benden sadece Arsiv kayitli Adli Sicil Kaydi, Nüfus kayit örnegi, evlilik cüzdanı, ilişkimizi kanıtlayan belgeler ve 1 fotoğraf istediler başka bir şey istemediler. Daha sonra sıram gelince bana sadece 3 basit soru sordular.

Eşiniz nerede yaşıyor?
    İlk evlilikleriniz mi?
    Eşinizin ABD ki adresi nedir?

Daha sonra pasaportunuz 1 hafta içerisinde elinize ulaşır dediler ve bitti. ☺ Bu süreçte burada deneyimlerini paylaşan ve yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim. Zor bir süreçti ama bitti. Hepinize bol şans diliyorum 🙂

• @Mehmet-C Merhaba. Son bir yıl içerisinde, bir doz covid-19 aşısı olmuş olmanız gerekiyor, daha önceki covid-19 aşılarının haricinde.

• @cufer Evet onu hallettim teşekkürler.

• Merhabalar eksik evrak ve pasaportumu ankaraya postaladim vr bugün ulaşmış konsolosluğa. Şuan kontrol ettigimde refused yaziyor. Kac gunde vize basılır böyle eksik evrak olaylarinda

• @yenibasladim Selam, ssn karti 1 hafta icinde geldi. Kart dedigimde aslinda ssn'ininizin ve adinizin basili oldugu bir kagit parcasi.

• Selamlae geçen ay DQ olmuştuk merak ettiğim şu randevu tarihimizi nereden öğreniyoruz nvc ye mi düşüyor ?

• @Busra-Akdag DQ olduysanız size mail gelecek, tahmini 1,5 ay kadar sürüyor ( benim o kadar sürdü ) sonrasında sağlık raporu için randevu alabilirsiniz.

• @Busra-Akdag Merhaba. Davetiyeniz mail adresinize gönderiliyor.
    Eşim ve bana gelen mail örneği:

IMG_7486.jpeg

Mailin devamında, tüm ayrıntılar yer alıyor.

• Selamlar iyi geceler herkese, DS-260 ile istenen belgeleri yüklüyorum. Askerlik durum belgesi de isteniyor. Bu yıl bedelli yapacağım için tecilim 24 Ocak'a kadar gözüküyor. Büyük ihtimal interview tarihine kadar askerliğimi yapmış olacağım. Bu herhangi bir risk barındırıyor mu sizce?

• @osmanmrt Edevlet'teki mevcut belgenizi yukleyin. Durumunuz degistiginde, guncel belgenizi yine CEAC platformuna yuklersiniz. Ceac sistemi, DQ sonrasinda da yuklemeye acik olacak. Sorun olmaz.

• @ceren-2 tebrikler vizeniz hayırlı olsun.

• @Nailaysegul, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

Merhabalar eksik evrak ve pasaportumu ankaraya postaladim vr bugün ulaşmış konsolosluğa. Şuan kontrol ettigimde refused yaziyor. Kac gunde vize basılır böyle eksik evrak olaylarinda

Siz kendiniz mi gönderdiniz onlar mı talep etti? Bir kaç gün içerisinde vizeniz basılır normalde.

• @Nailaysegul benimki seninki gibi
    postam pazartesi günü elçiliğe ulaştı
    şu ana kadar hala "reddetti".

Sitede 20 gün içinde diyorlar.

ama memur bana eksik evrakları bir hafta içinde gönderirsem vizemin basılacağını söyledi

• @Abdul-0 banada ayni gün gün yukle dedi ertesi günü yukledim saat farkindan dolayi. 1 hafta bekledim belgeleri yukleyip ama sonra kargolamak istedim. Bunun belli bi süreci yok anlaşılan. Beklemekten başka çare yok çok canımız sıkıldı

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |