DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @u2rem 12 yas ve uzeri icin Covid asisi zorunlu.

• Teşekkürler 15 yaşında kızım var o nedenle sormuştum randevumuz gelince yaptırırız artık mecbur. Bizim de son 1 yıl içerisinde yok 1 doz daha yaptırma zorunluluğu nerde ifade ediliyor acaba?

• @u2rem doctorun.com sitesine bakarsaniz detayli bilgiler orada mevcut. Dr. Ungan’larin internet adresi.

• @u2rem Oglum da muayeneye giderken 15 yasindaydi. Biz de hic asi olmasini istemedik ama mecburen randevu gelince, Sinovac asisini yaptirdik. Bu arada, kizinizin bebekligindeki asi karti duruyorsa onu muayeneye giderken goturmeniz faydali olacaktir. Ben oglumun asi kartini goturdum. Hepsini kendi sistemlerine islediler. Yine de 2 asi yaptilar.

• @dpdemir, içinde söyledi: Employment Based - mulakat randevu tarihleri - gerceklesenler ve tahminler

@u2rem Oglum da muayeneye giderken 15 yasindaydi. Biz de hic asi olmasini istemedik ama mecburen randevu gelince, Sinovac asisini yaptirdik. Bu arada, kizinizin bebekligindeki asi karti duruyorsa onu muayeneye giderken goturmeniz faydali olacaktir. Ben oglumun asi kartini goturdum. Hepsini kendi sistemlerine islediler. Yine de 2 asi yaptilar.

Evet götürürüm çok teşekkürler zaten 5 yaşına kadar ABD deydi orda aşıları yapılmıştı sonra kalanlar burda yapıldı aşı kartını da alalım. Sinovac yaptırınca onu da mı aşı kartına işliyorlar hemen. Peki siz son 1 yılda tekrar covid aşısı olmuş muydunuz?

Bu arada sizin durumunuz çözüldü mü?

• Ben son 1 yilda covid asisi zorunlulugu oldugunu dusunmuyorum. Eger varsa da hic asi olmayanlar icindir. Eger 2 doz olduysaniz bir sorun olmayacaktir

• @Hildebrandt Daha once asi olsaniz da son bir yil icinde hatirlatma dozu olarak Covid asisi isteniyor. 29 Kasim’da bu uygulama getirildi. Gerekli bilgiye buradan ulasabilirsiniz.

• @u2rem Son bir yil kurali 29 Kasim’da cikti. Biz muayeneye giderken bu kural yoktu. Sinovac asisini, asi kartina islemiyorlar. Onun icin e-nabiz’dan cikti aliyorsunuz. E-nabiz ciktisini doktora goturuyorsunuz.

• herkese iyi akşamlar, tamda beklemekten sıkılıp vazgeçtiğimiz noktada bugün mülakat randevu tarihimiz 6 şubat ile ilgili mail geldi , sağlık için daha önceden randevu alanların ve süreçler ile ilgili bilgisi olanların desteğini rica ederim. Örneğin 11 yaşındaki kızıma daha önce covid asısı yaptırmadık yapılması zorunlumu ? yada başka yerden yaptırabilir miyiz ? yaklaşık masraflar ne kadar tutuyor ,mülakat günü ödeme yapıyor muyuz? desteğinizi rica ederim

• @mrfry hayırlı olsun bizimde dq 2023 ocak bizede mail geldi

• @puzzle-tuba tebrikler hayırlısı ile vizenize kavuşursunuz inşallah 🙂 acaba hangi kategoride ilerliyorsunuz?

• @serel eb3

• @puzzle-tuba Iyi aksamlar, gozunuz aydin. Hayirli olsun. 12 yas altina Covid asi zorunlulugu yok. Muayene+asilar+akciger filmi ortalama kisi basina 300-350 dolar arasi gibi bir rakam tutuyor. Kredi kartiyla o gunku dolar kuru uzerinden odeme yapabiliyorsunuz veya dolar olarak nakit de odeyebilirsiniz. Vize turunuzu bilmiyorum ama EB vizeleri icin konsoloslukta bir ucret odenmiyor. Sorunsuz bir mulakat gecirmenizi dilerim.

• @dpdemir çok teşekkürler ,eb3 bizim kategorimiz

• @mrfry hayırlı olsun size de güzel bir mülakat diliyorum

• ben 78 eşim 74 doğumlu çocukluk döneminde olduğunuz aşıları nasıl gösterebiliriz yoksa tekrardan kızamık kabakulak boğmaca vb. bu aşıları Ankara da tekrar mı olmamız gerekiyor.

• Bu konuda bende araştırma içerisindeyim. İl sağlık müdürlüklerinden çözebilirsiniz dediler ben ayrıca askerdede iki doz aşı vurulmuştum (tetenoz ve menenjit) Sisteme işlemedikleri için dilekçe ile taleb edin resmi belge veririz gibi birşey söylediler. Tabi bu belgeyi kabul ederlermi orası ayrı bir durum.. Şu aşı durumları maalesef can sıkıcı ben hiç aşı olmamıştım covid olarak şimdi iki doz olmam mı bir doz olmam arasında net birşeye ulaşmaya çalışıyorum. Unganlara mail attım ama dönüş yaparlarmı bekliyorum..

• @puzzle-tuba Ben de 74’luyum. Cocukluk asilarimiza ulasamadik haliyle. Devlet hastanesinde antikor testi yaptirdik ve kizamik, kabakulak, su cicegine karsi antikorumuz oldugunu ispat ettik. Yani asilarimiz var demekti bu. Ama maalesef doktor ofisi bunu kabul etmedi. Sadece e-nabiz’a islenmis olan asilari kabul ediyorlar. Onlar mutlaka gerekli gordugu asilari yapiyorlar yine de. Bosuna ugrasmayin derim.

• EB kategorisi interview’lar Ingilizce mi oluyor yoksa Turkce mi? Veya tercih hakkimiz oluyor mu?

• Tıpkı turist vizesinde olduğu gibi mülakat dilini kendiniz seçiyorsunuz. Her ikisi de olabiliyor

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

119

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.2k

| | | |