DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Gonzalez34 yurtdışı çıkış yok, bekar ve erkekseniz alma şansınız %10 falan.
    azıcık foruma bakın.

• B2 vize türünden ağustos gibi ret aldım . aralık başı tekrar formu doldurdum ödemeyi yaptım fakat randevu bulamıyorum (ds160da ankarada başvuru yapacagımı işaretlemiştim istanbulda bulsam bile almadım ankarada hiç bulamadım) şimdi istanbuldan randevu alsam acaba sıkıntı cıkarırlar mı

• ⭐⭐

@ryuzakitw hayır bir sorun yaşamazsınız. Dosyanız genelde otomatik olarak görüşme yapacağınız konsolosluğa aktarılıyor. Eğer bir sorun çıkarsa yeniden bir DS-160 formu doldurabilirsiniz, bu hak 1 sefere mahsus olduğu için (AIS üzerindeki DS-160 form id güncelleme işlemi) görüşmeye 10 gün kala yapmanızda fayda var. Ayrıca bu süre içerisinde eğer Ankara da boş randevu bulabilirseniz geriye çekebilirsiniz. Takvimde boş günler bulduğunuz sürece istediğiniz kadar tarih değişikliği yapabilirsiniz.

• Tamamdır çok teşekkürler.Bir de her saat 2 3 kez kontrol ediyorum randevu var mı diye o yüzden shadow ban tarzı bir şey yemiş olma ihtimalim var mı ?

• Önceden alınan vize kolaylık sağlar mı?

Merhabalar 2019 da j1 vizesi ile wat yapmıştım şimdi turist vizesine başvurmak istiyorum. Bu önceden aldığım vize turist vizesi almamda kolaylık sağlar mı? Şu anda ABD de olan tanıdığım da var.

• @ryuzakitw, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

B2 vize türünden ağustos gibi ret aldım . aralık başı tekrar formu doldurdum ödemeyi yaptım fakat randevu bulamıyorum (ds160da ankarada başvuru yapacagımı işaretlemiştim istanbulda bulsam bile almadım ankarada hiç bulamadım) şimdi istanbuldan randevu alsam acaba sıkıntı cıkarırlar mı

Red yemiş olanlar biraz daha zor randevu bulabiliyor. Sürekli takip etmeniz gerekli.

• @ryuzakitw Ban yediğinizde hiç bir tarih görünmüyor. Muhtemel şu an Aralık 2024'ü görüyor olmanız lazım. Yabancı forumlarda ais sitesinde günlük 70 sorgulama sonrası soft ban yaptığını ve 5 saat engellediğini okumuştum. (Dün o soft banı ben yedim:) )

• @caliskanpr, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@ryuzakitw Ban yediğinizde hiç bir tarih görünmüyor. Muhtemel şu an Aralık 2024'ü görüyor olmanız lazım. Yabancı forumlarda ais sitesinde günlük 70 sorgulama sonrası soft ban yaptığını ve 5 saat engellediğini okumuştum. (Dün o soft banı ben yedim:) )

70 kesin bir sayı değil. Bazen 20 sorgulama bazen 50 - 60 sorgulamada Soft Ban yersiniz. Hatta 3 saat içinde 10 sorguda bile ban yemişliğim var. Ban yediğinizden itibaren 5 saat sonra ban açılır. Banlı olduğunuz süre içerisinde sorgulama yapmaya çalışırsanız yani sürekli takvimi açarsanız bir üst seviyede ban yersiniz ki bu 72 saat oluyor. 72 saatlik ban bazen modemi resetlediğinizde silinebiliyor.

• Arkadaslar merhaba iyiakşamlar herkese
    amerika vizesi icin ds-160 formundaki amerikadaki adres ve kontakt bilgilerine orada kalırsam diye rezervasyon yaptıracagım otel adresi ve kontakt bilgisini girmem mi daha iyi yoksa orada yasayan amerikan vatandası arkadasımı mı göstermem vize için daha uygun olur,konsoluslugun kararını etkiliyormu orada tanıdık birinin olması ve o adreste kalmam bilginiz var mı?

• @tufank, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@ryuzakitw hayır bir sorun yaşamazsınız. Dosyanız genelde otomatik olarak görüşme yapacağınız konsolosluğa aktarılıyor. Eğer bir sorun çıkarsa yeniden bir DS-160 formu doldurabilirsiniz, bu hak 1 sefere mahsus olduğu için (AIS üzerindeki DS-160 form id güncelleme işlemi) görüşmeye 10 gün kala yapmanızda fayda var. Ayrıca bu süre içerisinde eğer Ankara da boş randevu bulabilirseniz geriye çekebilirsiniz. Takvimde boş günler bulduğunuz sürece istediğiniz kadar tarih değişikliği yapabilirsiniz.

Bu bilgiden emin misiniz? Baska biri bana gorusmeye girecegimiz konsolosluga email atip(ornegin Ankara), diger konsolosluk icin(Istanbul) DS-160 doldurdugunuzu ama Ankarada yer buldugunuz icin Ankarada gorusmeye girmek istediginizi belirtmeniz ve ancak onay alirsaniz girebileceginizi soyledi.
    Kafam karisti acikcasi. Aylarca bekleyip, para odeyip, gorusme gunu red yiyip yillarca tekrar beklemek cok uzucu olur.

• ⭐⭐

@swordeagle forumda paylaşılan deneyimlerden yola çıkarak bu bilgiyi verdim. Bu şekilde sorun yaşamadan görüşmeye girenler mevcut. Ek olarak işlemleri garantiye almak için düzeltme yöntemlerinden bahsettim. Bundan dolayı “ret” almak diye bir şey söz konusu değil. Eğer dosya aktarılamazsa sizden yeni bir DS-160 formu doldurmanız talep edilebilir. En doğru kaynak elbet konsolosluk, her zaman güncel bilgiyi teyid etmeniz gerekiyor, benim emin olup olmamam bu durumu değiştirmez. Burada paylaşılan bilgiler genellikle deneyimlerden ibaret. Resmi kaynakta bununla ilgili bir detay mevcut değil, eğer böyle bir bilgi mevcut olsa ilk onu paylaşırdım.

• @tufank, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@swordeagle forumda paylaşılan deneyimlerden yola çıkarak bu bilgiyi verdim. Bu şekilde sorun yaşamadan görüşmeye girenler mevcut. Ek olarak işlemleri garantiye almak için düzeltme yöntemlerinden bahsettim. Bundan dolayı “ret” almak diye bir şey söz konusu değil. Eğer dosya aktarılamazsa sizden yeni bir DS-160 formu doldurmanız talep edilebilir. En doğru kaynak elbet konsolosluk, her zaman güncel bilgiyi teyid etmeniz gerekiyor, benim emin olup olmamam bu durumu değiştirmez. Burada paylaşılan bilgiler genellikle deneyimlerden ibaret. Resmi kaynakta bununla ilgili bir detay mevcut değil, eğer böyle bir bilgi mevcut olsa ilk onu paylaşırdım.

Dediginiz gibi yeni bir DS-160 doldurup, gorusmeye gitmeden once online olarak yeni DS-160 formunu randevu sisteminde guncelleyecegim.
    Konsolosluga email atabilirim fakat kabul etmezlerse tekrar randevu yeri aramak zorunda kalacagim icin bu sekilde yapmak daha garanti olur diye dusunuyorum.

• @swordeagle bugun ankaradaki elcilikte gorusmeye girdim.
    Ds160i istanbula gore ayarlamistim,daha sonra ankaraya gore tekrar doldurdum.
    Giriste ankarayla alakali ds160i aldilar.

Sikinti olmadi,zaten websitesinden de yaziyor elciligin

• @charon görüşmeniz umarım olumlu sonuçlanmıştır 🙏🏻

• @charon, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@swordeagle bugun ankaradaki elcilikte gorusmeye girdim.
    Ds160i istanbula gore ayarlamistim,daha sonra ankaraya gore tekrar doldurdum.
    Giriste ankarayla alakali ds160i aldilar.

Sikinti olmadi,zaten websitesinden de yaziyor elciligin

Insallah olumlu sonuclanmistir. Randevu sisteminde yeni ds-160 formunuzu guncellediniz mi? Yoksa Ankara icin olan yeni DS-160’i sadece cikti alip mi gitmistiniz?

• @ATS16 h2b basvurmustum,onay verip 3 saat sonra emaille red verdiler😂

• Merhabalar bu AIS sistemiyle ilgili sorularım var ve bununla ilgili bilgi bulmak da zor.

Eşim J1 ve ben J2 için başvurduk, Kasım'da red aldık. Tekrar başvurabileceğimizi söylemişti konsül sorduğumda, hatalarımızı düzelttik tekrar ds160 doldurduk.

"Son 24 ay içerisinde red aldınız mı?" kutucuğunu işaretleyince hiçbir şekilde randevu çıkmıyor.

Kutucuk işaretli şekilde B1/B2 olarak değiştirerek denedim yine hiç randevu çıkmıyor.

Kutucuğu işaretlemezsem her şekilde randevu çıkıyor. Yakın tarihte ret aldım tekrar başvurdum diyenler, Tekrardan başvuranlar kutucuğu işaretlemeden mi randevu alıyor?

Günlerdir kafamızda soru işareti oldu, teşekkürler.

• ⭐⭐

@shepherd yakın dönemde red alanlar için sistemde randevu görünmüyor.Randevuyu " red almadım" deyip tarih seçtiğinizde mülakatta bu belli olacak. Red alanların söylediği 4-5 ay içerisinde randevu sistemi onlarada görünür oluyor. Bu şekilde ilerleniz daha doğru olur.

• @selamibasaran, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@shepherd yakın dönemde red alanlar için sistemde randevu görünmüyor.Randevuyu " red almadım" deyip tarih seçtiğinizde mülakatta bu belli olacak. Red alanların söylediği 4-5 ay içerisinde randevu sistemi onlarada görünür oluyor. Bu şekilde ilerleniz daha doğru olur.

Aynisi yardimci oldugum birine de oldu, bir bucuk yil once red almis. 2-3 ay once tekrar basvurduk, ekim 2024e yani tam bir yil sonrasina yer bulabildik. Simdi sistemde hem Ankara hem Istanbul icin randevu yok uyarisi veriyor. Duzenli kontrol etmek mi lazim acaba? Yoksa sistemde uzakta da olsa bir yer gorunene kadar beklemek mi lazim?

• @selamibasaran, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Yeni vize randevusu icin iki yil beklemek gerekmiyor mu?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

42.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.7k

| | | |